Skocz do zawartości
  • 0
NEOKaliPL

Problem z wyświetlaniem obrazu z DVD na odtwarzaczu Blu-ray

Pytanie

Pomocy dobrzy Ludzie bo mam problem!
Zakupiłem niedawno odtwarzacz bluray Sony BDP-S500 i byłbym całkowicie zadowolony gdyby nie to, że gdy chcę sobie coś obejrzeć na dvd to obraz jest wyświetlany tylko na części ekranu... Odtwarzacz mam podłączony do ekranu plazmowego 1366x768 poprzez komponenty... Myślałem że tylko trzeba coś ustawić w odtwarzaczu ale takiej opcji nie znalazłem, natomiast w ekranie ustawiałem wszystkie możliwe opcje wyświetlania i też nic. W odtwarzaczu ustawiłem "Output 720p" i blu-ray wyświetla jak najbardziej z wykorzystaniem pełnych możliwości ekranu, a DVD niestety tylko mniejszy kwadracik.... Jak mam go rozciągnąć? Co muszę zrobić? Pomocy! Edytowane przez NEOKaliPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Pokaż fotkę z tego DVD !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Fotkę!? tzn co? Zdjęcie ekranu z dvd? Ale po co? Piszę że po prostu obraz z każdego dvd wyświetlany jest nie na całym ekranie - tylko w postaci mniejszego prostokąta... Jakieś mniej niż 50% powierzchni. Mówiąc jaśniej jest wyświetlane tylko tyle pixeli ile ma film na DVD... obraz nie jest rozciągnięty na calą plazmę.
Zastanawiałem się czy może nie jest to wina tego że odtwarzacz jest podłączony tylko przez komponenty i przez to sygnał jest 'surowy' że tak powiem i nie jest doskalowany do 720p... Być może trzeba podłączyć też przez euro/scart i będzie grało. Ale to będzie z kolei kłopotliwe bo wejście euro mam już wykorzystane i trzeba będzie przełączać ciągle w ekranie video input...
Kurde, wystawiłem już odtwarzacz dvd ale widzę że chyba będę musiał wrócić... Może jest na to jakaś rada. pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='NEOKaliPL' post='96553' date='12.04.2008, 22:24 ']w postaci mniejszego prostokąta... Jakieś mniej niż 50% powierzchni. Mówiąc jaśniej jest wyświetlane tylko tyle pixeli ile ma film na DVD... obraz nie jest rozciągnięty na calą plazmę.[/quote]

Może nie postawie na to głowy ale ...... spojrzał bym na ustawienia tej plazmy. Nie napisałeś co to za tv.
To pewnie tv ma ustawione mapowanie 1x1. W niektórych tv jest to tak zwany "Tryb do gier" albo "Tryb PC".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
tak jak mowi kolega moze masz wlaczony tryb OVERSCAN czy cos w tym stylu i mapuje ci tylo tyle ile jest wyswietlane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Alcazar' post='96560' date='12.04.2008, 21:56 ']tak jak mowi kolega moze masz wlaczony tryb OVERSCAN czy cos w tym stylu i mapuje ci tylo tyle ile jest wyswietlane.[/quote]

To raczej nie jest overscan. Overscan rozciągnał by mu obraz nawet poza ekran.
To jest tryb o którym napisałem. U mnie (tv AMOI) nazywa się to "Tryb przeznaczony do gier" i właśnie tak działa. Nie skaluje obrazu tylko wyświetla 1x1.
Pewnie jest to coś analogicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Podaj nazwę modelu i przede wszystkim sprawdź ustawienia menu zgodnie z sugestiami z poprzednich wypowiedzi.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ja myślę, że to normalka. Odtwarzacz BR na wyjściu RGB skaluje tylko płyty BR. SD DVD wychodzą z upscal'em tylko po HDMI.
Teraz trzeba poszukać wł/wył skalera w telewizorze.... Chyba, że go nie ma i wtedy pozostaje łącze HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
To jest 50" Fujitsu P50XHA30ES plasmavision
Dzięki światli ludzie, trochę mi już się rozjaśnia w głowie ale łaziłem po ustawieniach dokładnie i szukałem tego o czym mi mówiliście i niestety nie znalazłem. Z ustawień video mam tylko zakładkę Input terminal a w niej Video input (PAL, NTSC...) i D-sub input. Jest jeszcze na pilocie przycisk wide który przełącza między 4:3, 16:9: zoom1 i zoom2 ale te zmiany zachodzą tylko na tym małym prostokącie, obraz się nie rozciąga... Tak w ogóle to mam to sony podłączone pod te komponenty i to jest w tv jako "DVD1", wejście euro/scart od cyfry+ jako "satelite". I jeszcze mam do tego kompa podłączonego i to jest jako "RGB1". Czyli chyba powinno być dobrze skoro odtwarzacz mam pod "DVD1" bo każde z tych wejść można skonfigurować jakby oddzielnie a potem się między nimi przełączać... Plazma nie ma wejścia HDMI - z tym że może wogóle jest do niej taki moduł - bo przy zakupie ileś lat wstecz mnie się pytali jakie chce mieć moduły z wejściami zamontowane... Ale wtedy nikt nie wiedział o HDTV... Zresztą podobno przez komponenty najlepsza jakość HD, czyż nie?!
Jeśli nie da się tego zrobić bez HDMI to porażka. Koledzy pomocy! Edytowane przez NEOKaliPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Bo jeszcze tak się zastanawiam, dlaczego jak ustawię w tym sony że mam output video 720p (to jest podstawowe pytanie jakie zadaje odtwarzacz przy instalacji) to mi on zmienia obraz na mniejszy jeśli jest DVD?! Co dziwne: że jeśli wyłącze i włączę odtwarzacz z DVD to ja widzę że jego menu (napis "Blu-ray" i "sony") wyświetla się w mniejszej rozdzielczości ale na 'całym ekranie' tzn te napisy są 'poząbkowane' na brzegach ale są 'duże' i po rogach ekranu, a więc to menu w mniejszej rozdzielczości jest rozciągnięte na całe tv. Czyli 'potrafi' , a jednak samo DVD to już mały prostokącik... Nie mam pojęcia dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...