Skocz do zawartości
Maverick333

Polepszanie płynności HD... Czy jest możliwe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja konfiguracja kompa jest następująca:

PIV 2,4 Ghz
2,0 Giga RAM
Geforce 7600GS AGP X4
Sound Blaster X- Fi Xtreme Gamer

Interesują mnie filmy w HD Ready znacyz 720p, i związane z tym programy pomagające takie filmy odpalać. Ponizeważ dopiero wchodze w temat HD potrzebuje waszej pomocy i to od zupełnych podstaw.

Z tego co ja się orientuje to najgorzej chodzą pliki mov, natomiast divx śmigjaą pięknie. Ogólnie większość filmów mi chodiz w HD ale na przykład już boję się że taki film w mkv może się kopać ( jakaś tam przycinka od czasu do czasu to jeszcze może byc ale gorzej jak się rozsynchronizuje dźwięk).
Czy są jakieś programiki wspomagające takie filmiki Bardzo prosze o pomoc.
Zainstalowalem Nvidia Pure Video i lipa nie wykrywa mi tego w zadnym playerze i komp mi sie jakos blokuje przez to ( po restarcie pulpit zamiera nie moge w nic kliknac jak najade na pasek startu mam klepsydre) Moze to wina kodekow jakie mam ( Mam zainstalowany Comunite COmbined Codec Pack czy jakos tak).

No i właśnie mam filma Im legend w 720p i DTS w mkv i mi się przy większej akcji tnie:/ Tak to chodzi normalnie ale jak jest jakaś szybsza akcja to już nie daje rady i dźwięk się rozsynchronizowywuje. Mam KMP playera i ustawione na szybkie odtwarzanie w filtrach też amm wziętą tą opcje na 50 mb ale nie wiem jak KM playera połaćżyć z AC3 lub ffdshowem tak to normalnie mi na pasku się pokazuje.

MAM jeszcze pytanko czy da rade połącyzć Nvidia Pure video jakos z tym mkv bo piszą że znacznie zwiększa to płynność działania filmików proszę o jakąś odpowiedź.
Pozdrawiam.


Proszę o jakieś podpowiedzi i porady wim że mojemu prockowi brakuje z 400Mhz ale nie powinno być aż tak źle i przepraszam jeśli podobny temat był ale nie byłem w stanie wszystkiego przewertować a patrzyłem po różnych forach i wybrałem Wasze :angry:
Pozdrawiam.

Edytowane przez Maverick333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz
+Podkręcić procesor, nie powinno być z tym większego problemu
+Powyłączać wszystkie niepotrzebne aplikacje czyli włącz menadżera zadań i wyłączasz wszystko co ci niepotrzebne czyli przeglądarki, gadu-gadu, itp. antywirusa [oczywiście net odłączony], można tez wyłączyć explorera włącza się go w menadżerze zadań w Plik-> Nowe zadanie (Uruchom)->i wpisujesz explorer
+ Przeczytać [url="http://www.tweaks.pl/artykuly-11,32.html"]http://www.tweaks.pl/artykuly-11,32.html[/url] polecam świetny poradnik na stary kompie odczuwałem wyraźną różnice po tych zabiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...