Skocz do zawartości
DECK

Fuck'n overscal @ TV LCD LG 42LC41

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to nazywacie - [i]overscal[/i]?

Chodzi o to, że TV nie działa w trybie monitora komputerowego tylko sam sobie przeskalowuje obraz ..

Podłączam kompa i nie jest w pikselach 1:1 tylko jakaś sieczka wychodzi... podłączam tuner enki po HDMI i logo MGM HD czy FILMBOX HD jest przy samej krawędzi ekranu...

Telewizor działa jak.... telewizor i robi sobie z obrazem co chce ...



Może cos w trybie serwisowym trzeba pokliknąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja nazywa się OVERSCAN i nie w każdym TV da się ją wyłączyć , co jest dokuczliwe jak sam już zauważyłeś .:)

Nie znam tego modelu - zwróć się z pytaniem do LGE Polska , może Ci pomogą .


Pzdr.

ps. poszukaj w menu , może jest coś co przypomina tą nazwę - Overscan , JustLink , Pixel Maping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że chodzi o połączenie DVI-Hdmi.
Sam miałem z tym mnóstwo problemów i najgorsze jest to, że praktycznie nie ma żadnej reguły. Kombinowałem ze sterownikami chyba 2 godziny, aż w końcu się udało uzyskać 1366x768.
Musisz grzebać w sterownikach. Nie wiem jaką masz kartę, ale w nvidii musisz wyłączyć opcje "traktuj jako HDTV" bo inaczej będzie zawsze działał w jednym z trybów 720p itp.
LG są widocznie jakieś wybredne pod tym względem. Po d-sub nie ma najmniejszych problemów Edytowane przez radzique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kolega pisze chyba o telewizji , a nie o komputerze. obraz telewizyjny skaluje mu sie poza matryce i zrozumiale jest ze jest zdenerwowany takim dzialaniem tv.

wydaje mi sie ze powininenes w nboxie ustawic wyjsciowa rozdzialke na 720p ale czy to poskutkuje nie wiem , zadaj to pytanie w dziale z telewizja "n"
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze że nie działa w trybie monitora komputerowego więc nie wiem :)

Ale wiem, że LG ciężko zmusić do pracy w natywnej rozdziałce więc podejrzewam, że o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszę zarówno o kompie jak i o HDMI z satelity - nie da się w tej chwili wyświetlić obrazu w rozdzielczości 1:1... tak - to to to - OVERSCAN ... telewizor k*rna nie wyswietla tego co dostaje ... przeskalowuje sobie "jakoś" tym swoim małym procesorkiem powiększając obraz zamiast wyświetlić to co podaję mu z kompa (poprawny sterownik karty graficznej) czy z tunera TV (eNka)

Ja wiem, że ten model to dewajs dla amatorów i pod amatorów robiony ... ja rozumiem wszystko, ale kurna DLACZEGO w menu nie ma opcji "wyłącz """polepszacze""" ?

Pierwszy raz się z tym spotykam, a przeszedłem przez kilkanascie paneli w użytku własnym także tym bardziej nie rozumiem w czym rzecz ... O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DECK' post='96558' date='12.04.2008, 22:50 ']To jak ... ?
macie jakiś pomysł ?[/quote]

Zmiana TV , ew. konsultacja z serwisem producenta - może w menu serwisowym są jakieś opcje .

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alkazer - chodziło mi bardziej aby ktoś kto może pomóc użył swojej wiedzy by pomóc, a nie żenująco słabego, dziecinnego (neo-child mode) sarkazmu, bo właśnie tak to odebrałem ...





Tłumaczę jeszcze raz:

Jest sobie panel LCD (w temacie model)
Wyświetla jak go zaprogramowali aby każdy jełop miał zawsze swoja kablówkę na pełnym ekranie i aby 4:3 wygladało na duże - OK
JAKO, że w standardowym menu jest możliwość ręcznego kalibrowania osi wyświetlanego obrazu to było by miło poznać kod serwisowy, który wyłącza to rozciąganie. Overscan to jest opcja dodatkowa dodana do paneli, które pracowac mają jako telewizory, ale nie jest to "naturalna" właściwość sterowania LCD.

Wszedłem w tryb serwisowy .... i wyszedłem . Bez tabeli kodów ani rusz . Ma ktoś może do tego dostęp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DECK' post='96609' date='13.04.2008, 10:52 '][b][color="#FF0000"]Alkazer[/color][/b] - chodziło mi bardziej aby ktoś kto może pomóc użył swojej wiedzy by pomóc, a nie żenująco słabego, dziecinnego (neo-child mode) sarkazmu, bo właśnie tak to odebrałem ...[/quote]
o ja tez zauważyłem sarkazm

[quote name='DECK' post='96609' date='13.04.2008, 10:52 ']Overscan to jest opcja dodatkowa dodana do paneli, które pracowac mają jako telewizory, ale nie jest to "naturalna" właściwość sterowania LCD.[/quote]

niech wypowie sie moze ktos kto ma podobny panelik.

Skonsultuj sie z serwisem lub z pomoca techniczna firmy LG Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@DECK
Pewnie wiele ci to nie pomoże bo panel tylko podobny (42LC2R).
Z kompem u mnie nie ma problemu , podłączam do kompa za pomocą kabla HDMI<->DVI, w kompie ustawiam grafikę na 1360x768 i chodzi jak złoto.
Po D-Sub też raz sprawdzałem i też chdziło OK.
Z Nbox'em faktycznie robi mały overscan ale w przypadku TV to mi nie przeszkadza , zwłaszcza że jakoś skalować musi niezależnie od tego co mu się poda (720 lub 1080)

Tak jak ci napisał Radzique w przypadku kompa wiele zależy od samej karty graficznej i sterowników.
Niestety pomimo napisania przez ciebie 4 postów w tym wątku wiemy tylko jaki masz TV i że ci się nie podoba sposób jego działania. Kompletny brak informacji o tym jakim kablem łączysz TV z kompem, do którego wejścia w tV podpinasz (u mnie są dwa wejścia HDMI więc u ciebie pewnie też), ani słowa nie napisałeś o tym jaką rozdizałkę w kompie ustawiasz itp. Sorry kolego ale jeśli chcesz żeby ci ktoś pomógł to musisz podać więcej konkretów a nie że ci się nie podoba to jak działa. Nikt tu nie jest wróżką i nie ma szklanej kuli w kórej wyczyta co możesz mieć źle.
No chyba że ci chodzi tylko o to żeby sobie ponarzekać na LG. Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Po D-Sub też raz sprawdzałem i też chdziło OK.[/quote]
- u mnie nie . panel jest spory także widać jak są piksele "rozdmuchane" ...

[quote]Z Nbox'em faktycznie robi mały overscan ale w przypadku TV to mi nie przeszkadza , zwłaszcza że jakoś skalować musi niezależnie od tego co mu się poda (720 lub 1080)[/quote]
- no pewnie, że musi, ale mój robi to beznadziejnie źle . Logo filmbox HD na przykład "dotyka" krawędzi ekranu ...

[quote]Tak jak ci napisał Radzique w przypadku kompa wiele zależy od samej karty graficznej i sterowników.[/quote]
- stary .. pracuję w grafice od lat . LCDeków miałem dziesiątki a teraz codziennie używam gdzieś 7 sztuk paneli. Pierwszy kupiłem w 2003 roku chyba i wcześniej NIC tak nie przeskalowywało ... Ewentualnie można było takie skalowanie włączyć/wyłączyć .

Mam świeże sterowniki do domowego kompa gdzie siedzi radeon, ale tu nie chodzi o sterownik tylko o sprzęt .

[quote]pomimo napisania przez ciebie 4 postów w tym wątku wiemy tylko jaki masz TV i że ci się nie podoba sposób jego działania.[/quote]
nie .

Napisałem, że źle skaluje . Za bardzo rozciąga obraz, a jak się z kompa puści sygnał 1360x768 to dalej skaluje :/

Generalnie telewizor skaluje wszystko co dostaje i robi to źle - rozciąga za bardzo ... nie da sie trafić NIGDY w rozdzielczość tak aby pokazał 1:1 .

[quote]No chyba że ci chodzi tylko o to żeby sobie ponarzekać na LG.[/quote]
- proszecie .

Tanie toto jak barszcz
[beeep], prosty i szybko działający pilot
Szybkie menu
Sterowany z pilota wylot audio i "wyłączalne" głośniki dają możliwość podłączenia zawodowego wzmacniacza słuchawkowego na którym często oglądam .
5 milisekundowa matryca - podstawa . Chyba każdy wie na tym forum o co chodzi z tymi filmowymi 24 klatkami na sekundę i z odświeżaniem 5ms ...?
Mozna go tak ustawić jak dobry rzutnik - lubię taki "kinowy" efekt ... Generalnie jak ogladamy film w nocy to można zapomnieć, że to syfrowy panel eLCD .

Sam telewizor jest lepszy niz myślałem .

Fakt - nikomu nie przeszkadza w oglądaniu filmu to przeskalowanie ... tylko mnie wpienia sam fakt, że nie można tego wyłączyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam co prawda 37lc41, ale ustawiam teraz już bez problemów piksel w piksel przy połączeniu zarówno po d-sub, jak i dvi-hdmi.
Wiec może faktycznie masz coś nie tak. Jak podłączysz kompa po hdmi i wciśniesz "ok" na pilocie to co się pokazuje ?
1366x768@60hz czy 720p ?

Poprzestawiałem akurat meble i nie starcza mi teraz kabla od kompa do tv, ale jutro wrzuce Ci fotkę, że jest możliwe na tym tv uzyskać natywną rozdzielczość.

Co do samej tv to nie wiem bo używam zwykłej kablówki. Rozumiem, że przy podłączeniu Nboxa masz to wyboru tylko tryby 4:3 i 16:9 ?
Po przy zwykłym analogu jest np zoom1, który np letterboxa rozciąga faktycznie za mocno i obcina trochę górę i dół. Edytowane przez radzique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Radzique
Daj sobie spokój, kolega raczej nie szuka rozwiązania tylko chce sobie ponarzekać. Poza tym jest fachowiec i sam wie najlepiej że ma wszystko idealnie podłączone więc nie widzi potrzeby żeby opisać co i jak.
Jak bym miał się zabawić we wróżkę to bym powiedział że z fusów wynika mi że ma kompa podłączonego kiepskim kablem D-Sub o długości 5m albo i lepiej i dziwi się że na TV '[i]widać jak są piksele "rozdmuchane"[/i]'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]radzique[/b] - spoko ... już sobie poradziłem z sygnałem z kompa ... naprowadziłeś mnie tym przyciskiem OK - dzięki .

... czyli już teraz w sumie zero stresu poza tym sygnałem z satelity po HDMI . Inne telewizory nie rozciągaja mi tak tego jak ten LG. Funkcje, które mogły by to zmienic w trybie HDMI sa niedostępne ... :/



piccojat -> złota zasada -> zapamiętaj na całe życie -> jak nie masz nic do powiedzenia to milcz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopie jestes cholernie nie mily i przemądżały zjadłeś wszystkie rozumy i masz pretesje do innych ze nie wiedza jak ci pomoc...

zastanow sie nad soba, jak narazie napisales 8 postów - całe 8, grafiku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alk - zastosuj to samo co piccojadł ... jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia o sprzęcie (co mnie nie dziwi patrząc na napis "JBL" i "HDMI DaVinci" w podpisie ...) także stosuj się do zasad, bo będziesz jedynie śmieszny .

.. a jeśli masz coś konkretnego mi do zarzucenia po za tym "jesteś niemiły" to zacytuj mnie tam gdzie wyraziłem swoje pretensje do Waszej pomocy ... no o ile ta pomoc była logiczna tak jak np. u radzique czy BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...