Skocz do zawartości
crazy-j

DENON AVR-4308 -amplituner

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega zakupil tego Denona. Posiedzialem z nim pare godzin. Ladny, duzy, choc ikony na wyswietlaczu moglyby byc wieksze. Niesamowicie dobrze upskaluje telewizje. ogladalismy na Mitsubishi 5000 i 2 metrowym ekranie. Dobrej jakosci SD jest jak gorsze HD. Nawet slabe SD da sie ogladac, nie ma ziarna, tylko obraz jest jakby zamglony. Troche trudna obsluga (ale to nie moj wzmacniacz, wiec nie wiem czy bym sie szybciej nauczyl obslugi).
Dzwiek bardzo ladny, miekki, ale szczegolowy, bez wyostrzen, mozna sluchac godzinami, Swietna dynamika.

TYLKO: wlaczylismy plyte Shakiry z PS3 przez HDMI. Obraz i dzwiek pierwsza klasa. Kolega mieszka w blokach wiec sub jest troche sciszony. Dojechalismy do -12 dB, czyli prawie do konca. Bylo glosno, ale ten poziom osiagam na moim starym Sonym (6x110 W) przy - 30 dB, czyli jeszcze sporo zostaje. Kolumny z serii B&W 700 wymagaja troche pradu ale moje KEF tez.

Niestety, Denon pisze, ze to 7 x 140 W, dla mnie to 7 x 70 W, bo trzeba wziac pod uwage, ze byly podlaczone tylko 5 kolumn.

Jesli ktos ma duze pomieszczenie do naglosnienia to musi uwazac czy wystarczy mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Misubishi 5000 siedzi taki procesor obrazu, że samo podłączenie VHS by Cię zwaliło z nóg .... :lol:


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ze nie widzialem nigdy podpietego SD pod ten projektor. A teraz to juz skaler w PS3, skaler w Denonie, skaler w projektorze... Nie wiadomo co robi taki ladny obraz (znaczy wiadomo HD :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie to nie wiadomo co tam paliliście ... pewnie nie światło, bo to projektorowi przeszkadzać by mogło ! :lol::lol:

Ale to dobrze - przypomniałeś mi ciekawy wątek - rozważania nt. spiętych w łańcuch 5 procesorów VP-50Pro i efektu końcowego ! :lol:


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='96194' date='10.04.2008, 22:52 ']Ale to dobrze - przypomniałeś mi ciekawy wątek - rozważania nt. spiętych w łańcuch 5 procesorów VP-50Pro i efektu końcowego ! :)[/quote]

BoDeX ... nie zaczynaj znowu ... bo dam Ci bana :lol::) .

PS. cholerka, jeszcze nigdy nikomu nie dałem bana :lol: , może czas zacząć ??? :lol:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko , spoko - składam wniosek o moda - banany będą smakowite .... a tematu nie dotykam, to taki mały joke ! :lol:

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='96203' date='10.04.2008, 23:17 ']Spoko , spoko - składam wniosek o moda - banany będą smakowite .... a tematu nie dotykam, to taki mały joke ! :lol:

Pzdr.[/quote]

BoDeX, słaaaaby jesteś ... ja miałem ZK-140T !!!
:lol:

... i mikrofon.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='96208' date='10.04.2008, 23:45 ']BoDeX, słaaaaby jesteś ... ja miałem ZK-140T !!!
:lol:

... i mikrofon.

Pozdro[/quote]

No i zrobi się lekki OT , ale co mi tam ....

140T był ... 4 ścieżkowy , co zaburzało mięsiste basy i perliste wysokie , poza tym był na tych wczesnych tranzystorach,
a wiadomo , że lampy RULEZ do dzisiaj .... no i co ? Przegrałeś - chcesz banana ? :lol:


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='96130' date='10.04.2008, 20:11 ']Kolega zakupil tego Denona. Posiedzialem z nim pare godzin. Ladny, duzy, choc ikony na wyswietlaczu moglyby byc wieksze. Niesamowicie dobrze upskaluje telewizje. ogladalismy na Mitsubishi 5000 i 2 metrowym ekranie. Dobrej jakosci SD jest jak gorsze HD. Nawet slabe SD da sie ogladac, nie ma ziarna, tylko obraz jest jakby zamglony. Troche trudna obsluga (ale to nie moj wzmacniacz, wiec nie wiem czy bym sie szybciej nauczyl obslugi).
Dzwiek bardzo ladny, miekki, ale szczegolowy, bez wyostrzen, mozna sluchac godzinami, Swietna dynamika.

TYLKO: wlaczylismy plyte Shakiry z PS3 przez HDMI. Obraz i dzwiek pierwsza klasa. Kolega mieszka w blokach wiec sub jest troche sciszony. Dojechalismy do -12 dB, czyli prawie do konca. Bylo glosno, ale ten poziom osiagam na moim starym Sonym (6x110 W) przy - 30 dB, czyli jeszcze sporo zostaje. Kolumny z serii B&W 700 wymagaja troche pradu ale moje KEF tez.

Niestety, Denon pisze, ze to 7 x 140 W, dla mnie to 7 x 70 W, bo trzeba wziac pod uwage, ze byly podlaczone tylko 5 kolumn.

Jesli ktos ma duze pomieszczenie do naglosnienia to musi uwazac czy wystarczy mocy.[/quote]


Właśnie jade po tego ampka zamieniam 3808 na 4308. To że dojechałeś do -12 dB nie znaczy ze 0 jest końcem skali tego klocka bo potem jedziesz na +XXdB. Sam się na tym złapałem bo wcześniej na moim sony va333es taka głośność była też na -30dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dobrze wiedziec. Ciekawe jak wyznaczyli to 0 decybeli - prog wrazliwosci sasiadow :P ?
Co nie zmienia faktu, ze przy pelnym obciazeniu wszystkich kanalow dramatycznie spada moc w amplitunerach. Na szczescie chyba bardzo rzadko gra wszystko naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Rejter' post='102211' date='16.05.2008, 16:59 ']....... To że dojechałeś do -12 dB nie znaczy ze 0 jest końcem skali tego klocka bo potem jedziesz na +XXdB. .....[/quote]

Dokładnie, też się na tym złapałem :) Później dotarłem do +16 ale więcej już nie testowałem ze względu na domowników :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4308 to jedna z wyzszych polek, wiec i mozliwosci oferowane przez amplituner powinny byc z gornej polki, ogolnie gra dobrze, przejrzyscie i szczegolowo, jednak musi byc spiety z kolumnami ktore nie graja wysoko, poniewaz przy rozkreceniu zaczyna sie straszny swist..
do kina warto rozwazyc w podobnej cenie onkyo 905.. gra dynamiczniej, bardziej efektownie, szczegolnie po spieciu np z klipschami - rozbija sciany, dajac piorunujacy efekt :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...