Skocz do zawartości
Animal

Czy kanały HD w C+ to podatek pod luksusu?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja takim jeleniem nie będę. Cała paczka HBO mnie nie interesuje. Jeżeli zamówię HBO HD to tylko jako oddzielny kanał HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to że niestety nie zamówisz. Tak samo myslę jak Ty i jeśli rzeczywiście potwierdzi się to co mówią na infolinii to ja chyba zrezygnuje z HBO HD. Bez sensu płacić za jeden kanał tyle kasy - bo wersji SD nie mam zamiaru oglądać - nie jestem masochistą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zrezygnowalem z calego hbo. zostawilem c+, nghd i wzialem filmboxy (jest 1xhd, cena jest w miare, na dodatek jakas promocja, a filmy wcale nie sa jakies znaczaco starsze niz na hbo (sic!)). tak jak napisaliscie - hbo w sd to kaszana (u moich rodzicow na 21 crt jeszcze jakos ujdzie :)) a doplacanie dodatkowo zeby miec 1 kanal zdatny do ogladania to jakies nieporozumienie. juz kiedys o tym myslalem, potem jakos mi zelzylo :) ale znowu wracam do mysli o n-ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Elendil' post='95417' date='07.04.2008, 17:49 ']Nie podoba mi się i nie płacę.

Chodziło mi o co innego. Dlaczego mając dostęp do nadających to samo kanałów mam płacić za oba, pomimo tego, iż siłą rzeczy nie będę oglądał obu naraz? Jak już chcą opłaty za HD, niech wyłączą mi SD i obniżą cenę o opłatę za ten kanał w SD. Np wkrótce czeka nas wybór HBO HD, korzystać czy nie? Niech mi dadzą wybór, samo HBO HD za np 15 zł albo w pakiecie tym co jest za 25. Mi będzie pasować. Ale jak to będzie 25 + 15 (czy nawet 10) to niech mnie cmokną..... I nie dlatego, że drogo, tylko dlatego, że będę się czuł dojony. na tym polega kapitalizm, nie chcę to nie biorę.

Ja to widzę tak, inni mogą widzieć inaczej.

Pzdr.[/quote]

Dlatego bo nadal większość abo nie ma telewizora HD. Nadal są setki tysięcy terminali tylko SD.
Rozdasz za friko milion terminali? I co zwróci się inwestycja. KOszty dystrybucji, projektu, transportu. 100$ za box razy milion abo - ładna suma.

Myślisz że ludzie dopłacą dodatkową kasę lub zgodzą się na obniżenie jakości oferty za to że będą mieć nowy terminal HD i stary TV 20 cali?

Dopłacasz tylko za możliwość obejrzenia w HD. Za samą ofertę programową płacisz raz. W sumie to OK że reszta nie dopłaca za twój luksus - nie zgodzą się. Słusznie. Abo HD to niewielka grupa a koszt emisji dla niej jest wysoki.

Jeszcze jedno - niestety Polska to zacofany kraj i niestety porządne przygotowanie materiału HD to luksus. Nadal dominuje tylko mono bo stereo to luksus. Sorround to rzadkość a nagrany lektor niszczy efekty przestrzenne. I jeszcze jedno tylko nie piszcie że jest np. Filmbox HD itd... upscaling to nie prawdziwe HD.
ITI dość dawno temu aby uratować sie przed bankructwem pozbyli się chyba najlpszego w Polsce studia realizującego polskie wersje.


Czy tylko Polska?. Nie. Proszę bogate Niemcy - jakoś jeden koncern medialny po pewnym okresie zrezygnował z emisji HD kilu swoich kanałów. Czemu - nie dało się na HD zarobić - tylko topiono kasę.


Nka jako nowa platforma mogła od razu nadawać w HD i oferować terminale. Dlatego nie musi nadawać dwóch wersji. Inni nadawcy - robią tak z musu - jakoś wielkiego pędu do HD nie ma - w Polsce tym bardziej bo ilość pozycji - prawdziwie HD jest znikoma.

Oferta programowa - to co oferują nadawcy na polski rynek udowadnia że najwięcej ludzi ogląda kiczowate seriale z TVP, Polsatu i TVN'u.. A tu nie potrzeba HD.

Wracająć do pakietów....

ITI nadal topi kasę w platformie N. Licząc ze maja jakąś istotną liczbę abonentów może da się to sprzedać. Polsat - nie ma nawet co wspominać jeśli tam nadal króluje mono oznaczane w ich boxach dumnie jako stereo......

HBO - ich wygórowane ceny za badziew techniczny i żenująca ofertę programową - to chora paranoja Warnera. HBO HD - nie liczcie na doba jakość. Warner ma nas we wschodniej Europie totalnie w 4 literach. Zwłaszcza jak padł mu jeden z istotnych rynków - Francja.

Zmieni się to podejście wtedy jeśli minimum 50% jakiejkolwiek produkcji będzie do początku realizowana jedynie w HD.

Dla kilkudziesięciu tysięcy maniaków HD nikt nie zaoferuje oferty - nie da sie zarobić. Liczy się tłum z kablówek oglądający ogólnodostępne kanały komercyjne i TVP.

Widać że nie którzy łykneli marketinowy bełkot - bo te TV LCD trzeba było upchnąć zarabiając krocie. Nieprzemyślany zakup gdy po euforii przychodzi otrzeźwienie - po jakiego **** kupiłem.... O kilka lat za wcześnie na HDTV. A obawiam się że przechodzenie na ten standard zwolni - przykład z Niemiec wspomniany na początku jest tego symptomem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca masz rację. Generalnie uważam,że od nadawania w HD nie ma ucieczki. Coraz więcej ludzi kupuje płaskie TV/ kineskopów już prawie nie produkują :) / i może większość z nich nie wie co to HD ale to kwestia czasu. Sprzęt tanieje ,produkcje w HD też a i przeróbki na HD też coraz mniej kosztują. Weźmy np: Eurosport - gdyby wychodzili z Twojego założenia to nie pakowaliby się w HD a tu jednak. Poza tym nawet dla sporej grupy/ coraz większej/ HD maniaków opłaca się robić HD. Przykład maniacy golfa są nizbyt liczną grupą a obroty tej branży nawet w Polsce sięgają milionowych kwot - , ale są chętni co za niego płacą kupę forsy a dodatkowo sport ten nigdy nie będzie masowy tylko zawsze "elitarny" a są firmy które z tego nieźle żyją.a maniaców HD jest sporo więcej i z każdym miesiącem będzie ich przybywać, tak więc kto zostanie mocno w tyle z HD to może się obudzić z ręką w nocniku i kanałami sd w pakiecie po 10zł - też bedą chętni ;) tylko co to za zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...