Skocz do zawartości
Animal

Czy kanały HD w C+ to podatek pod luksusu?

Rekomendowane odpowiedzi

Za każdy nawy kanał HD niezależnie czy jest odpowiednikiem kanału SD czy nowym jak NGHD trzeba dodatkowo płacić dlatego mam takie skojarzenia jak to kiedyś w PRL-u trzeba było płacić coś na wzór podatku od luksusu.Czyżby na podobny pomysł wpadła nasza C+ karząc płacić sobie za każdy dołączany kanał HD/nie rozróżniając czy to jest zupełnie nowy kanał czy powtórzony z SD/Co sądzicie w tej sprawie i jakie są ewentualne inne rozwiązania/opłata jakieś stawki za dostęp kanałów HD niezależnie od ich ilości,osobny pakiet kanałów HD czy jakieś inne nowatorskie rozwiązanie.Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"podatek OD luksusu", jak sam potem napisałeś + karze się kogoś za coś/każe się coś komuś.

Myślę, że w przypadku C+ to luksus, skoro podobno 35 tyś abonentów ma moduły lub dekodery HD. Więc i podatek jest wskazany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD w C+ to przecież oczywisty luksus i podatek jest jak najbardziej wskazany. Trzeba się tylko cieszyć, że tak niski :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ([b]@Anima[/b]l i [b]@Elendil[/b]) , mam nadzieję, że nie przeniesiecie tu dyskusji, jakie często prowadzicie na innych forach :lol:

Narzekamy na każdą platformę, że na siłę wyciąga z nas pieniądze. Jedni robią to poprzez restrykcyjne umowy, inni wprost, stawiając wysokie ceny.

Myślę, że włodarze C+ doszli do wniosku, że tak atrakcyjna oferta (dla mnie przede wszystkim NG HD) jest przeznaczona dla osób, które interesują się HD. No a skoro mogą wyłożyć 5K na telewizor, to dodatkowa opłata za HD będzie dla nich jedynie oznaką wyższego statusu (czyli właśnie luksusu - co to za luksus, jeśli jest bezpłatny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na jednym innym forum :lol: Bynajmniej ja. Chociaż nie uważam, żeby te dyskusje były w jakiś tam sposób uwłaczające.

O ile opłata za NGHD jest w jakiś tam sposób uzasadniona, bo nadaje inną ramówkę jak zwykły NG, tak opłaty za canale czy w przyszłości Eurosport, nadające to samo w wersjach SD i HD to czyste zdzierstwo. A takie zdzierstwo trzeba tępić zawsze i wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Elendil' post='95374' date='07.04.2008, 14:00 ']... nadające to samo w wersjach SD i HD to czyste zdzierstwo. A takie zdzierstwo trzeba tępić zawsze i wszędzie.[/quote]

Uuuuuuuuuu, bardzo mocne słowa.

A kolega nie wie, że transponder co by takie cacy w HD nam puścić to miesięcznie kosztuje i to niemałą kasę?
A kolega nie wie, że przygotowanie materiału HD kosztuje więcej i mało tego, trzeba za takie prawa więcej zapłacić?
A BTW kolega to tak wszystko za darmo rozdaje?
A kto kolegę upoważnia do stwierdzenia czy za tanio czy za drogo? Cyfra ma towar i chce za niego kasę, to się nazywa kapitalizm, socjalizm padł kilkanaście lat temu.

A jak koledze się nie podoba to ... nie kupować i ... nie oglądać, w wolnym kraju żyjemy.

PS. wydajemy tysiące na sprzęt HD a potem 5,- zł na kanał nie ma :) .

PS2. Za Cyfrą specjalnie nie przepadam, parę lat temu zalazła mi za skórę i ... jej nie mam. Konkurencja czyni cuda.

Czego wszystkim życzę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='95412' date='07.04.2008, 17:15 ']...[/quote]

Nie podoba mi się i nie płacę.

Chodziło mi o co innego. Dlaczego mając dostęp do nadających to samo kanałów mam płacić za oba, pomimo tego, iż siłą rzeczy nie będę oglądał obu naraz? Jak już chcą opłaty za HD, niech wyłączą mi SD i obniżą cenę o opłatę za ten kanał w SD. Np wkrótce czeka nas wybór HBO HD, korzystać czy nie? Niech mi dadzą wybór, samo HBO HD za np 15 zł albo w pakiecie tym co jest za 25. Mi będzie pasować. Ale jak to będzie 25 + 15 (czy nawet 10) to niech mnie cmokną..... I nie dlatego, że drogo, tylko dlatego, że będę się czuł dojony. na tym polega kapitalizm, nie chcę to nie biorę.

Ja to widzę tak, inni mogą widzieć inaczej.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby aby C+ pozwoliła wreszcie na wykupowanie tylko kanałów HD Canal+(np. Canal+FILM HD i Canal+SPORT HD za ok.20-25 zł) a w przyszłości HBO HD -np. za 15 zł.
Tylko, że na taki ruch ze strony C+ to możemy chyba tylko pomarzyć :) .

Edytowane przez kader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Elendil' post='95417' date='07.04.2008, 17:49 ']Nie podoba mi się i nie płacę.

Chodziło mi o co innego. Dlaczego mając dostęp do nadających to samo kanałów mam płacić za oba, pomimo tego, iż siłą rzeczy nie będę oglądał obu naraz? Jak już chcą opłaty za HD, niech wyłączą mi SD i obniżą cenę o opłatę za ten kanał w SD. Np wkrótce czeka nas wybór HBO HD, korzystać czy nie? Niech mi dadzą wybór, samo HBO HD za np 15 zł albo w pakiecie tym co jest za 25. Mi będzie pasować. Ale jak to będzie 25 + 15 (czy nawet 10) to niech mnie cmokną..... I nie dlatego, że drogo, tylko dlatego, że będę się czuł dojony. na tym polega kapitalizm, nie chcę to nie biorę.

Ja to widzę tak, inni mogą widzieć inaczej.

Pzdr.[/quote]

I to jest właśnie wyższośc n-ki nad Polsatem i C+. W n-ce nie musza nadawać tego samego kanału w dwóch standardach, nadają tylko w HD, a dekoder downscaluje dla tych co nie mają telewizora HD. Posiadacze dekoderów SD z Polsatu i C+ muszą mieć osobno wysłany kanał w SD, a to kosztuje.

To jest własnie przyczyna dlaczego abonenci tych dwóch platform długo nie doczekają się dużej ilości kanałów w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Elendil' post='95417' date='07.04.2008, 16:49 ']Nie podoba mi się i nie płacę.

Chodziło mi o co innego. Dlaczego mając dostęp do nadających to samo kanałów mam płacić za oba, pomimo tego, iż siłą rzeczy nie będę oglądał obu naraz? Jak już chcą opłaty za HD, niech wyłączą mi SD i obniżą cenę o opłatę za ten kanał w SD. Np wkrótce czeka nas wybór HBO HD, korzystać czy nie? Niech mi dadzą wybór, samo HBO HD za np 15 zł albo w pakiecie tym co jest za 25. Mi będzie pasować. Ale jak to będzie 25 + 15 (czy nawet 10) to niech mnie cmokną..... I nie dlatego, że drogo, tylko dlatego, że będę się czuł dojony. na tym polega kapitalizm, nie chcę to nie biorę.

Ja to widzę tak, inni mogą widzieć inaczej.

Pzdr.[/quote]
I to jest jak najbardziej słuszna uwaga,w całości popieram,dlaczego mamy płacić jeszcze raz za ten sam kanał tylko w innej rożdzielczości?Idziemy z technologią do przodu czy cofamy się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='N@dia' post='95441' date='07.04.2008, 21:12 ']I to jest jak najbardziej słuszna uwaga,w całości popieram,dlaczego mamy płacić jeszcze raz za ten sam kanał tylko w innej rożdzielczości?Idziemy z technologią do przodu czy cofamy się ?[/quote]


dlatego, że nadawanie tego kanału to dodatkowy koszt, a każda platforma to biznes, a nie instytucja harytatywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='psus' post='95455' date='07.04.2008, 22:00 ']dlatego, że nadawanie tego kanału to dodatkowy koszt, a każda platforma to biznes, a nie instytucja harytatywna.[/quote]

To skoro to koszt to po co zbędne dublowanie? Poza tym to koszt nadawcy a nie operatora platformy.

Enka jest w o tyle dobrej sytuacji, ze dublowania może spokojnie się pozbyć. C+ i CP ze względu na zacofanie technologiczne są tu w gorszej sytuacji, bo muszą nadawać SD i HD. Tak ogólnie patrząc na to HD w C+ (bo o HD w CP to na razie nie ma co dyskutować) i ich politykę cenową to dla mnie jest to taki kwiatek do kożucha. Stworzony tylko po to, żeby nie można powiedzieć że Cyfra jest zacofana i żeby kilku HDmaniaków miało frajdę. Bo niemaniacy się raczej na to, za dopłatą, nie skuszą. I taki układ najwyraźniej pasuje C+, bo nie mają zbyt wielu kłopotów z tym całym HD....
Idę spać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Elendil' post='95463' date='07.04.2008, 22:14 ']To skoro to koszt to po co zbędne dublowanie? Poza tym to koszt nadawcy a nie operatora platformy.[/quote]


to chyba koszt operatora. Chodzi o dodatkowe miejsce na satelicie do nadawania kanału w SD.

Poza tym tak naprawde przy oglądaniu telewizji to jakośc ma znaczenie drugorzędne, sposób percepcji człowieka jest taki, że widzimy te jakośc gdy sie własnie na tym skupimy, gdy skupiamy się na treści to jakość DVD 16:9 podłączona przez component jest w zupełności wystarczająca (wyjątkiem są relacje sportowe). Dlatego to dobrze, że HD jest tak naprawde tylko opcją dodatkową i mozna z niej zrezygnować.

Przepraszam wszystkich HDmaniaków, ale chyba tak naprawde to jakośc filmów nie jest aż taka wazna, nawet dźwięk jest chyba ważniejszy, a wynika to z tego, że dźwięk przestrzenny przywołuje nasze wspomnienia z seansów w kinie. Edytowane przez psus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]@psus[/b]:

Nie przepraszaj - bo to Twoje zdanie i nie jest obraźliwe. Ja się jednak będę upierał, że jakość też ma znaczenie. Szczególnie, jeśli ktoś jej już "posmakuje".

Oczywiście, beznadziejna treść nawet w UHD ( :) ) nie będzie nikogo rajcowała (np. wykład o podziale komórki), ale świetny film w beznadziejnej jakości też nie.

Wniosek: Liczą się proporcje i w zależności od indywidualnych preferencji, ludzie mogą zwracać większą uwagę na jakość treści lub przekazu. Śmieję się, że przyjemniej ogląda się Puchar Polski w HD niż Ligę Mistrzów w SD w TVP.
A dla mnie [i]Tank Girl [/i]w HD jest lepsze niż [i]No country for old men[/i] w SD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hr.susel' post='95548' date='08.04.2008, 07:31 ']Śmieję się, że przyjemniej ogląda się Puchar Polski w HD niż Ligę Mistrzów w SD w TVP.
A dla mnie [i]Tank Girl [/i]w HD jest lepsze niż [i]No country for old men[/i] w SD :lol:[/quote]

Nie ma się z czego śmiać bo taka jest niestety prawda. Nędzna jakość przekazu zabije nawet najlepsze widowisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio udało mi się wreszcie zrobić sobie pokój kinowy na poddaszu. Projektor Panasonic PT AE-700, n-recorder podłączyłem po HDMI i starą Yamahę S550 po Componencie i doszedłem do wniosku, że największy skok jakościowy widzę po zmianie podłączenia DVD z RGB na Component, chociaż to DVD nie ma żadnego scalera.

Kanały z n-ki i tak najczęściej oglądam na telewizorze 4:3 CRT, który stoi w salonie na dole, a sygnał dostaje przez instalację antenową, z modulatora magnetowidu, podłaczonego do nbox recordera po eurozłaczu. Mogę sterować pilotem z dołu wszystkim, bo mam transmiter podczerwieni. Fajnie wygląda goły telewizor na którym działa nrecorder, magnetowid i DVD, wszyscy się dziwią, gdzie to schowałem :D

Doszedłem do wniosku, że najbardziej mnie denerwują kanały w słąbej jakości, ale oglądane z projektora, gdy oglądam na CRT to nie widzę słabej jakości, ani denerwujących czarnych pionowych pasów po bokach i wtedy wopgóle nie zwracam uwagi n ajakość, chiciaż napewno róznica też jest widoczna. Więc pewnei prawdą jest, że słaba jakość SD 4:3 jest denerwująca gdy oglądasz na telewizorze HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby pozyskać nowych abonentów HD i zdobyć sympatię obecnych- CYFRA+powinna stworzyć nowy Pakiet(taki za ok.25-30 zł) do którego można byłoby dokupować opcje premium(również kanały HD). Wtedy dostęp do kanałów HD stałby się tańszy i wielu abonentów byłoby zadowolonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kader' post='95652' date='08.04.2008, 16:39 ']CYFRA+powinna stworzyć nowy Pakiet(taki za ok.25-30 zł) .[/quote]

Stosują to inne platformy, ale nie w formie dodatkowego pakietu. Dla przykładu SKY w GB pobiera opłatę okło 10 funtów miesięcznie za dostęp do 10-11 kanałów HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja Wam powiem że HBO HD będzie dostępne tylko dla posiadaczy opcji premium HBO , w pierwszym miesiącu będzie gratis a potem dodatkowo płatne 6 PLN. Czyli żeby oglądać HBO HD musimy miesięcznie wybulić 35 PLN i brać ten kanał z całym przybytkiem - czyli wyglądającymi jak zdarty 15 letni VHS pozostałymi kanałami HBO. Niezła jazda ! ;)

Edit :

Aha ! Dzisiaj oficjalnie na infolinii C+ potwierdzili , że HBO HD od 1 maja ...

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli C+ dalej konsekwentnie zmierza ku obrzydzeniu swoim abonentom HD i uśmierceniu tego formatu nadawania w swojej platformie..... W sumie to chyba szkoda....... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Elendil' post='98417' date='23.04.2008, 13:53 ']Czyli C+ dalej konsekwentnie zmierza ku obrzydzeniu swoim abonentom HD i uśmierceniu tego formatu nadawania w swojej platformie..... W sumie to chyba szkoda....... ;)[/quote]

A może inaczej ....... wymuszając oglądanie dwóch wersji HBO (SD i HD) tym bardziej uświadamiają wszystkim że HD to fajna rzecz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych, którzy będą mogli to porównać w C+ to jest w tej chwili grubo poniżej 50000. Nie dość, że trzeba dodatkowo bulić za dekoder HD to jeszcze za każdy kanał, w tym dublowane. I chętnych na to raczej nie ma i nie będzie. Jakby dali to HD w cenie pakietu to na pewno więcej osób by się zdecydowało wziąć i spróbować tego całego HD ;) A skończy się tym, że C+ stwierdzi brak zainteresowania HD i wróci do tej nędzy, która była........

Ja np chętnie bym przytulił multipakiet C+ ale w wersji tylko z kanałami HD. Bez dublowania i dodatkowych opłat.

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak,bo jak canal+ hd z opcja premium to i hbo hd z opcją prermium. Inaczej raczej nie będzie. A szkoda !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko , że Canal+ to się jeszcze jako tako da oglądać nawet w wersji SD a HBO to jest totalna porażka. W sumie wychodzi na to , że jak nie chcę bulić za kiszkowaty obraz SD to nie będę miał też HBO HD a jak się zdecyduję to wypłacę 35 PLN za wszystko a oglądał będę 1 kanał. Dosyć drogo wychodzi jak za jeden kanał !!! Hahaha ;):D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...