Skocz do zawartości
depe

Polepszenie jakości programów HD w CYFRZE +

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy taki topic już sie pojawił, czy abonenci C+ dostali już ten list.
Tak czy inaczej zamieszczam scan.
[img]http://homepage.mac.com/darekpro1/.Pictures/f/cpl.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm. Tam nie ma ani słowa o polepszeniu jakości nadawania. Bo polepszenie jakości odbioru to nie to samo. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli beda nadawac 4 programy na 1 transporderze to oczywiscie, ze nastapi poprawa jakosci obrazu. Teraz kanaly HD w Cyfrze maja bitrate ok 9Mbits (C+SPORTHD 13Mbits) Po zmianie wszystkie kanaly beda mogly miec 13Mbits (do czasu dolaczenia kolejnych kanalow ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, sprawdzimy :P. Póki co trzeba czekać cierpliwie. Wątpię w to, że coś sie poprawi w jakości jak oni cały czas dają upscale. Jedynie może jakieś mecze na żywo będą OK lub nagrania studyjne. Być może NG HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No już nie taki cały czas. Na Canal+ Film codziennie ze dwa filmy są w HD, a w weekendy prawie cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='94630' date='03.04.2008, 14:45 ']Jesli beda nadawac 4 programy na 1 transporderze to oczywiscie, ze nastapi poprawa jakosci obrazu. Teraz kanaly HD w Cyfrze maja bitrate ok 9Mbits (C+SPORTHD 13Mbits) Po zmianie wszystkie kanaly beda mogly miec 13Mbits (do czasu dolaczenia kolejnych kanalow ;-) )[/quote]
Lepiej będzi jak kanały filmowe będą miały po 12Mb/s a sportowy 17Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I pewnie tak będzie. Bitrate przecież jest dynamiczny prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='netquest' post='94649' date='03.04.2008, 16:44 ']Lepiej będzi jak kanały filmowe będą miały po 12Mb/s a sportowy 17Mb/s.[/quote]


Na Hotbirdzie to jest nie moliwe raczej do zrealizowania. choć może jak dostaną te transpondery po TPS-e to mogło by się to udać. Ale nie sądze. Poizdro :P


EDIT
Jak by się przenieśli na przykład na astre Choć by tą na pozycji orbitalnej 19E bądż na któregoś z Thorów to już prędzej mogło by być te 17 Mb/s. Ale nie na przeładowanym Hotbirdzie. Pozdro :):)

Edytowane przez kozik1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:) Niech ktos napisze czy jakies problemy z tym dekoderem, opisywane na tym forum, cyfra wreszcie usunela. Jak czytam ze ponad rok sie z tym wszystkim borykaja( albo po prostu olewaja temat a tym samym klientow) to az mnie szlag trafia. Zamierzam wziacz tego Philipsa lub kupic inny sprzet ale czytam opinie i wszyscy pisza to samo... Sprzet do kitu... Ot, Polska wlasnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='toja1001' post='107725' date='22.06.2008, 17:29 ']witam wszystkich:) Niech ktos napisze czy jakies problemy z tym dekoderem, opisywane na tym forum, cyfra wreszcie usunela. Jak czytam ze ponad rok sie z tym wszystkim borykaja( albo po prostu olewaja temat a tym samym klientow) to az mnie szlag trafia. Zamierzam wziacz tego Philipsa lub kupic inny sprzet ale czytam opinie i wszyscy pisza to samo... Sprzet do kitu... Ot, Polska wlasnie...[/quote]

o jakie konkretnie problemy Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi glownie o te "legendarne" juz pasy na kanalach HD, szczegolnie na c+ film, zrywanie obrazu i dzwieku, zawiechy dekodera itp. Duzo o tym czytalem i stad wiem ze tak sie dzialo. Mam cicha nadzieje ze technicy z c+ uporali sie z tym klopotami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Pasów" na kanałach HD u siebie nie zaobserwowałem. Co do samego działania tunera to ... jest różnie. Dzis np nagrywałem Milionerów. Około 18.15 zacząłem oglądać ten program z dysku, i w momencie przewijania reklam, tuner sie zawiesił. Poczekałem do 19 z nadzieją że program sie jednak nagrywa, wyłączyłem go z prądu. Okazało się że nagrywało sie tylko do momentu zawieszki.
Czasami też tuner sie zawiesza po wejściu w "radio", zamiast nazw pojawiają sie "krzaki" i po najechaniu na nie, reset.
Podobno technicy testują już nowe oprogramowanie i pojawi sie ono "niebawem", ale kiedy? Tego nikt nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='toja1001' post='107735' date='22.06.2008, 19:23 ']Chodzi mi glownie o te "legendarne" juz pasy na kanalach HD, szczegolnie na c+ film, zrywanie obrazu i dzwieku, zawiechy dekodera itp. Duzo o tym czytalem i stad wiem ze tak sie dzialo. Mam cicha nadzieje ze technicy z c+ uporali sie z tym klopotami...[/quote]

Na pewno nie jest wszystko super idealnie, ale jest na prawde dobrze, zdarza sie zawieszenie, czasem pilot nie reaguje , bo żle współgra z TV. Innych problemów nie zaobserwowałem , mam go od 2.06. Moze i sa lepsze tunery , ale albo placisz za wynajem 20 zl / m-ca, albo 2000 za zakup jakiegos tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kriss33' post='107838' date='23.06.2008, 18:17 ']Na pewno nie jest wszystko super idealnie, ale jest na prawde dobrze, zdarza sie zawieszenie, czasem pilot nie reaguje , bo żle współgra z TV. Innych problemów nie zaobserwowałem , mam go od 2.06. Moze i sa lepsze tunery , ale albo placisz za wynajem 20 zl / m-ca, albo 2000 za zakup jakiegos tunera.[/quote]

albo nic nie płaciszza wynajem w n-ce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...