Skocz do zawartości
miethod

problem z wlan...

Rekomendowane odpowiedzi

otóż mój snazio nie widzi sieci bezprzewodowej, nie wiem dlaczego tak sie dzieje,
ustawiam adres ip snazia statycznie,maska podsieci jest dobra,bramą domyślna (adres routera) również,oczywiscie snazio net cinema mam włączony i antenke też zamontowałem...

ma ktoś jakieś doświadczenia z wlanem? router linksys wag54g
laptop znajduje bez problemu sieć w tym samym miejsciu co stoi snazio sygnał znakomity 54mbit,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='miethod' date='10.05.2006, 09:15 ']otóż mój snazio nie widzi sieci bezprzewodowej, nie wiem dlaczego tak sie dzieje,
ustawiam adres ip snazia statycznie,maska podsieci jest dobra,bramą domyślna (adres routera) również,oczywiscie snazio net cinema mam włączony i antenke też zamontowałem...

ma ktoś jakieś doświadczenia z wlanem? router linksys wag54g
laptop znajduje bez problemu sieć w tym samym miejsciu co stoi snazio sygnał znakomity 54mbit,
[right][post="4757"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]Dlaczego ustawiasz adres IP ręcznie - zostaw wszystko na automacie.
Ważne jest wpisanie (wybranie) w Setup Snazia właściwej sieci:

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images4.fotosik.pl/27/tjzcth73naosehd1.jpg[/img][/url]

Wybierz Wireless Network a nie Wired Network.
Wstaw twoje SSID i resztę:
Infrastructure
Typ szyfrowania i klucz oczywiście.

I powinno chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='s2k2' date='10.05.2006, 15:51 ']Dlaczego ustawiasz adres IP ręcznie - zostaw wszystko na automacie.
Ważne jest wpisanie (wybranie) w Setup Snazia właściwej sieci:

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images4.fotosik.pl/27/tjzcth73naosehd1.jpg[/img][/url]

Wybierz Wireless Network a nie Wired Network.
Wstaw twoje SSID i resztę:
Infrastructure
Typ szyfrowania i klucz oczywiście.

I powinno chodzić.
[right][post="4767"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

wireless mam włączony i wlasnie nie znajduje wogóle sieci żadnej, nieważne czy dam automatycznie czy ręcznie. Nie ustawiłem security i key ale to chyba nie ma wpływu na to czy znajdzie siec czy nie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy jak potrząśniesz lekko sprzętem to nie lata Ci nic w środku. Ja mialem testowego Kiss 600 i karta bezprzewodowa wyleciala z sanek.

Pozdrawiam

braavoo

PS.
Tez mam Snazio. We wlasciwosciach musisz miec wlaczony automatyczne DHCP i pozniej reset twardy DVD. Po takim manewrze musi znalezc dostepna siec. Chyba, ze masz w routerze wlaczona opcje ukrywania dla innych niz wskazane MAC adresow.
Jesli nie zadziala to wgraj od nowa firmware i sprawdz jeszcze raz. Jak to nie zadziala to cos ze sprzetem nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' date='11.05.2006, 13:47 ']A czy jak potrząśniesz lekko sprzętem to nie lata Ci nic w środku. Ja mialem testowego Kiss 600 i karta bezprzewodowa wyleciala z sanek.

Pozdrawiam

braavoo

PS.
Tez mam Snazio. We wlasciwosciach musisz miec wlaczony automatyczne DHCP i pozniej reset twardy DVD. Po takim manewrze musi znalezc dostepna siec. Chyba, ze masz w routerze wlaczona opcje ukrywania dla innych niz wskazane MAC adresow.
Jesli nie zadziala to wgraj od nowa firmware i sprawdz jeszcze raz. Jak to nie zadziala to cos ze sprzetem nie tak
[right][post="4796"][/post][/right][/quote]

jak trząsne nic nie lata:)
wcześniej miałem połączonego snazio bezpośrednio do laptopa przez lan i wszystko było OK. Obecnie mam ustawione na routerze dhcp, aczkolwiek adresy na stacjonarnym i laptopie mam skonfigurowane ręcznie - potrzebne do forwardingu.

Uaktualniłem FW do routera przed chwilą na nowszy i nic nie ruszyło niestety, dalej ślepy sznazio nie widzi sieci. :P nie widzi mi sie kupowania kabla 20m:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='miethod' date='11.05.2006, 16:50 ']jak trząsne nic nie lata:)
wcześniej miałem połączonego snazio bezpośrednio do laptopa przez lan i wszystko było OK. Obecnie mam ustawione na routerze dhcp, aczkolwiek adresy na stacjonarnym i laptopie mam skonfigurowane ręcznie - potrzebne do forwardingu.

Uaktualniłem FW do routera przed chwilą na nowszy i nic nie ruszyło niestety, dalej ślepy sznazio nie widzi sieci. :P nie widzi mi sie kupowania kabla 20m:/
[right][post="4799"][/post][/right][/quote]

A tak zapytam z ciekawości : co chcesz przesylac przez to WIFI? Bo wiesz, ze HD przez to nie idzie... wiec? Kabel 20m to problem? ; ) chyba nie ceny? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='miethod' date='11.05.2006, 08:19 ']wireless mam włączony i właśnie nie znajduje w ogóle sieci żadnej, nieważne czy dam automatycznie czy ręcznie. Nie ustawiłem security i key ale to chyba nie ma wpływu na to czy znajdzie siec czy nie...?
[right][post="4786"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]Security and key na pewno nie powinno mieć znaczenia, jednak ja początkowo też nie mogłem znaleźć sieci. Wkurzyłem się i poustawiałem wszystko i od razu zaczęło działać. Nie sprawdzałem później czy to miało znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej wylaczyc na Acces Point wszelkie zabezpieczenia i wtedy odpalic Snazio po WiFi. Powinien sam wykryc siec po zrobieniu resetu twardego.
Jak nie wykryje to cos nie tak ze Snazio moze byc.
Napisz skad jestes to moze jakos ci pomoge to skonfigurowac

Pozdrawiam

braavoo

PS
Albo najlepiej odezwij sie na moj GG lub tlena wieczorkiem tak ok 22-giej to sprobujemy to sprawdzic u Ciebie i u mnie. Napisz tylko jaki masz Acces Point.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Snazio od kilku dni i nie miałem problemów z uruchomieniem sieci bezprzewodowej. Wszystkie ustawienia sieciowe, które zmieniłem to:

- Na karcie IP Config wpisałem IP Address, Subnet Mask i Default Gateway.
- Na karcie WiFi Setup wybrałem Wireless Network, w polu dostępnych sieci wybrałem moją sieć, następnie Infrastructure i początkowo zabezpieczenia None.

Mam router firmy Linksys.

Jeśli chodzi o przepustowość łącza, to:
1. ładnie chodzi odtwarzanie muzyki zapisanej w mp3 i wav (gdzieś czytałem o problemach związanych ze zbyt długimi przerwami między utworami przy odtwarzaniu WAV-ów, ale nie mam takiego efektu).

2. dobrze chodzą filmy xvid - choć gdy Newsbin zapisuje duży plik (>100 MB), to czasami pojawiają się przestoje (ok 5-10 s), które późiej Snazio nadrabia odtwarzając film na przyspieszonych obrotach bez utraty synchronizacji dźwięku i obrazu

3. próbowałem puszczać filmy DVD, ale coś się nie wyrabia (na początku chodzi dobrze, a po minucie czkawka)

4. HD nie ma sensu próbować

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bravooo jestem z pod samych Tatr więc raczej mi nie pomożesz:) access point mam linksysa wag54g (modem adsl,router, wifi w jednym)

przez wifi bym chciał głównie troche divxów i xvidów. (tak, tak stare dobre formaty;])

w polu dostępnych sieci nie widnieje żadna i to mnie najbardziej martwi, no nic bede kombinował jeszcze
dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po kilkudniowej przerwie postanowaiłem dalej powalczyć z WIFI no i pogrzebałem coś w ustawieniach routera i teraz *&^% jak chce wejść w ikonke WIFI na snazio to występuje zwis i tylko reset pomaga. Wogóle mi się menu WIFI niechce załadować - miał ktoś podobne dolegliwośći?? do szału mnie powoli doprowadza WIFI :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ba, teraz już wogóle nie moge wejść w menu WIFI nawet przy wyłączonym routerze z access pointem. Jest jakaś możliwość przywrócenia do ustawień fabrycznych dla całego sprzętu czy tylko dla poszczególnych menu (w WIFI i tak nie wejde więc odpada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Mam ten sam router i u mnie chodzi bez najmniejszego problemu. Moge dla ciebie zrobić zrzuty moich ustawień routera i zdjęcia ekranów Snazio. Jeśli jesteś zainteresowany, to podeślij swojego maila, przesyłąjąc PM. Edytowane przez hobb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hobb3' date='20.05.2006, 13:04 ']Mam ten sam router i u mnie chodzi bez najmniejszego problemu. Moge dla ciebie zrobić zrzuty moich ustawień routera i zdjęcia ekranów Snazio. Jeśli jesteś zainteresowany, to podeślij swojego maila, przesyłąjąc PM.
[right][post="5087"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]



po kilku godzinach przerwy menu WIFI sie włączyło:)

hobb wysłałem na priva mejla
dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak z ciekawości zapytam czy snazio u was widzi siec WiFi nawet gdy snazio net cinema na kompie nie jest odpalony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='miethod' date='29.05.2006, 14:30 ']tak z ciekawości zapytam czy snazio u was widzi siec WiFi nawet gdy snazio net cinema na kompie nie jest odpalony?
[right][post="5447"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]U mnie chyba nie widzi wtedy sieci. Po włączeniu NS Snazio widzi sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...