Skocz do zawartości
  • 0
Marnypopis

Panoramiczny obraz przez DVI-HDMI

Pytanie

Witam. Podłączyłem Samsunga LE3262B z PC przez kabel DVI-HDMI. Musiałem troche pobawić się z rozdzielczościami i w ustawieniach Nividii wielu ekranów ustawiłem Dual View, bo przy klonowaniu jest za duza rozdzielczosc na monitorze komputera. Poblem polega na tym, ze przy filmach, jak jest panoramiczny obraz( tak wiec prawie we wszystkich) telewizor mi zjada czarne paski z dołu i góry i obraz jest rozciągnięty. Pulpit jest ok, rodziałka jest ok, tylko obraz w filmach jest rozciągnięty. Jakies propozycje? Z gory dzieki za pomoc Edytowane przez Marnypopis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='Marnypopis' post='93641' date='29.03.2008, 11:01 ']Witam. Podłączyłem Samsunga LE3262B z PC przez kabel DVI-HDMI. Musiałem troche pobawić się z rozdzielczościami i w ustawieniach Nividii wielu ekranów ustawiłem Dual View, bo przy klonowaniu jest za duza rozdzielczosc na monitorze komputera. Poblem polega na tym, ze przy filmach, jak jest panoramiczny obraz( tak wiec prawie we wszystkich) telewizor mi zjada czarne paski z dołu i góry i obraz jest rozciągnięty. Pulpit jest ok, rodziałka jest ok, tylko obraz w filmach jest rozciągnięty. Jakies propozycje? Z gory dzieki za pomoc[/quote]

Musisz ustawic w TV na stale obraz 16/9, tak samo jest w Panasonic'ach, jak ustawisz je w tryb "Auto format obrazu" tez bedzie ucinal pasy u dolu i gory ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
TV mam ustawiony na 16:9. Gdy podłączałem przez s-video mialem ustawioną rodzielczość 1024x768 na monitorze i TV, i obraz w filmach był taki sam jak i na TV jak i na monitorze, bez żadnych rozciągnięć. Moze to dlatego że jest poprostu przesyłąny obraz HD? Gdy klikam info na pilocie na TV wyswietla mi się, że telewizor ma rodzielość 1920x1080i . Nie wiem, może jest zbyt duża?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Marnypopis,

napisz jaką dokładnie masz rozdzielczość na tym DVI podłączonym do TV ustawioną. Powinieneś mieć jakąś rozdzielczość charakterystyczną dla HD czyli 1280x720 przy 50Hz lub 60Hz albo 1920x1080 przy 25 lub 50Hz (względnie też 50/60Hz jezeli ten TV to przyjmuje). Jak ustawisz taką rozdzielczość to napisz czy problem dalej występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...