Skocz do zawartości
kondzior

Samsung LE37M86BD + PC po DVI->HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podobny temat był już na forum, ale dotyczył karty ATI. Ja posiadam NVidię 7600GT i mam TV podłączony przez kabel DVI->HDMI. Gdy ustawiam pulpit na pełną rozdzielczość 1920x1080 60hz mam obcięte krawędzie. Na oko po 4-6 pikseli z każdej strony ekranu. Pulpit Windows XP widzi, że TV używa pełnej rozdzielczości, do tego obraz na TV wygląda na 100% 1:1, nie jest przeskalowany. Oczywiście na TV jest "bez overscanu", w innych trybach TV widać mniej i jest wszystko porozciągane.
Jeśli chodzi o drivery do NVidii, to mam najnowsze obecnie dostępne 169.21. Grzebałem w ustawieniach i mam ustawione skalowanie na "skalowanie monitora" czyli karta wysyła na tv taką rozdzielczość jaką się ustawi (800x600, 1280x720, 1920x1080, itp.), a potem niech się odbiornik martwi. Jedyne co pomaga, to dodatkowe skalowanie na mniejszą rozdzielczość (takie wielkie strzałki się otwierają i można w pionie i poziomie pomniejszyć obszar pulpitu). W efekcie mam 1904x1064 (czy coś blisko tego). Widać krawędzie całego pulpitu, nic nie jest obcięte, ale zastanawia mnie dlaczego nie może to być sygnał w pełnym 1920x1080.

Spotkał się ktoś może z czymś takim? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam samsunga LE32M82BD przeczytaj dokładnie instrukcje obsługi podłączałem PC do gniazda D-sub wszystko OK
samsung nie zaleca podłączania PC do gniazda HDMI i za problemy nie odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Banał !!!

Menu -> wejscie ->edytuj nazwe -> HDMI (pod które podpiąłeś)->zmień na PC i masz pixel w pixel.
Też wpadłem na to przez przypadek, ale to naprawdę działa, przynajmniej na LE40M87BD.


Robert Edytowane przez robert71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='model13' post='94432' date='02.04.2008, 16:55 ']mam samsunga LE32M82BD przeczytaj dokładnie instrukcje obsługi podłączałem PC do gniazda D-sub wszystko OK
samsung nie zaleca podłączania PC do gniazda HDMI i za problemy nie odpowiada[/quote]
Nie zaleca, żeby w razie problemów z kablami, kartami mógł Ci powiedzieć żebyś się wypałował...

Działa wszystko OK i jest zdecydowanie ostrzejszy obraz.
Na kablu monitorowym, nawet lepsiejszym w pełnym HD mogą się już pojawiać odbicia i mgiełka.

Robert Edytowane przez robert71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...