Skocz do zawartości
  • 0
pawel1

kilka pytań o technikę HD i plazmę 42PA50

Pytanie

Jestem wielce początkującym i laikiem w temacie HD, aczkolwiek sprzęt RTV nie całkiem jest mi obcy. Ostatnio zainwestowałem całą moją kasę w plazme panasonica 42PA50 (brak wejścia DVI, HDMI) i po przeczytaniu kilku wypowiedzi okazuje się że wyrzuciłem ciężko ciułaną kasę w błoto, w związku z tym mam kilka dodatkowych pytań:
1. czy będę mógł do niej podłączyć odtwarzacz DVD blue ray, HD DVD lub tuner satelitarny z HD
2. Jeżeli jednak będe mogł, to czy obraz będzie lepszy niż na zwykłym DVD?
3. jestem zainteresowany zakupem nowego modelu DVD Panasonica S52, który jest wyposażony w coś o nazwie "konwersja do standardu HD"oraz "Konwersja do standardu HD" aczkolwiek nikt w panasonic Polska nie potrawił mi odpowiedzieć do czego to służy i czy przy braku wejścia cyfrowego w plazmie coś mi to da?
Gdyby ktoś mógłby mnie pocieszyć, że nie do końca popełniłem błąd będe wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Moja rada - ciesz sie z telewizorka, ten model daje bardzo ladny obraz w SD, jakosc po komponencie jest takze bardzo dobra. Tutaj (komponent) masz mozliwosc puszczania sygnalu HD choc ograniczona - bo komponent nie ma HDCP ale obsluguje rozdzielczosci 1080i/720p... w taki sposob podlaczysz rozne HD playery bez wiekszego problemu - pytanie, co zobaczysz? Jezeli sprawdza sie czarne scenariusze to pewnie jakosc DVD na materiale natywnie HD (downscaling) jezeli producenci zrezygnuja z "psucia" sygnalu to zobaczysz mniej wiecej to samo (szczegolnie na odbiorniku nie fullHD), co 99% ludzi posiadajacych plaskie ekrany w kraju.
Co do Panasa S52 - sam tez mam go na liscie (zwroc jednakowoz uwage na nowe Pionki - ladne ceny i divx ultra w modelu najdrozszym na dokladke) to chodzi tu o upscaler (z materialu DVD robi 720p/1080i). O ile sie nie myle to skalowac bedzie zarowno po cyforwym jak i analogowym torze wizji. Ciekawe swoja droga na jakiej to kosci bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No cóż.
Problem polega na tym, że kupiłeś plazmę SDTV o rozdzielczosci 852x480. Brak wejść HDMI powoduje, że nie będziesz mógł podłączyć źródeł cyfrowych. Możesz jedynie podłączyć źródła analogowe. Nie wiem czy w tym TV są złącza komponent, ale jest Euro i zapewne na jednym z nich powinno się się dać podłączyc kabel komponent->Euro z DVD czyu DVB. To da Ci także mozliwość podpięcia HDTV. Niestety nie zobaczysz jakości HD na nim. Owszem jakość obrazu będzie bardzo dobra, niemniej ilośc pikseli, jakie zawiera matryca Twojego TV jest za mala, by w pełni zobrazować wszystkie szczegóły (ostrość, barwy itd.), które zostały zapisane w materiale HD. Szkoda, że nie poczekałeś i nie skusiłeś się na plazme PV60 lub w ostatecznosci PA60. To nowa wersja plazm Panasonica i ma zdecydowanie lepsze parametry opbrazu niz wersja PA50. Dodatkowo PV60 ma matryce HD (1024x768), wiec jakość obrazu HDTV będzie lepsza niz w SDTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No właśnie jak już tutaj zauważyłem to plazma aptekarska :)
Co do componentu to z tego co wiem producenci filmowi narazie nie korzystają z zabezpieczeń HDCP ale przeciez mieli korzystać...wtedy będzie padaka. Nie zobaczysz obrazu HD tylko downscaling tak jak wyżej koledzy napisali.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...