Skocz do zawartości
blur

Podłączenie Kompa do TV przez HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna nowego kompa. Mam dylemat związany z kartą graficzną. Co wybrać ATI czy nVidia? Komputer będzie podłączony do monitora przez DVI i jednocześnie do TV LCD przez HDMI lub przejściówkę DVI-HDMI w zależności od karty graficznej. Najbardziej zależy mi na tym żebym na TV miał dźwięk z HDMI (bez dodatkowych kabli). Jakoś w necie ciężko znaleźć konkretne informacje na ten temat. Znalazłem gdzieś, że karty ATI z serii HD 2xxx, 3xxx mają wbudowany własny procesor audio tylko .... no właśnie : trzeba ciągle przełączać gdzieś w sterownikach z którego wyjścia korzystamy... Jeśli to prawda to wydaje mi się to dość kłopotliwe. Ja chcę mieć obraz i dźwięk jednocześnie na monitorze+głośniki i Tv+głośniki. Nie wiem jak to jest z kartami nVidii ? Może ktoś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety w Windzie można wybrać tylko jedno domyślne urządzenie audio. Rozwiązanie tego problemu może być następujące - w zależności od tego, co chcesz robić na TV:

1. Jeśli na TV chcesz robić wszystko to samo, co na monitorze (grać, pracować, itp.), to jedyne, co możesz zrobić to w panelu sterowania zmienić domyślne urządzenie audio w momencie, kiedy przełączasz się na telewizor.

2. Jeśli natomiast na TV chcesz wyłącznie oglądać filmy, a na monitorze robić wszystko pozostałe, to powinieneś domyślnie ustawić kartę dźwiękową (X-fi), która będzie używana we wszystkich grach i innych programach, natomiast w samym programie, w którym odtwarzasz filmy ustawić domyślną kartę dźwiękową jako HDMI Audio (ATI HDxxxx).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blur' post='93076' date='25.03.2008, 19:58 ']Przymierzam się do kupna nowego kompa. Mam dylemat związany z kartą graficzną. Co wybrać ATI czy nVidia? Komputer będzie podłączony do monitora przez DVI i jednocześnie do TV LCD przez HDMI lub przejściówkę DVI-HDMI w zależności od karty graficznej. Najbardziej zależy mi na tym żebym na TV miał dźwięk z HDMI (bez dodatkowych kabli). Jakoś w necie ciężko znaleźć konkretne informacje na ten temat. Znalazłem gdzieś, że karty ATI z serii HD 2xxx, 3xxx mają wbudowany własny procesor audio tylko .... no właśnie : trzeba ciągle przełączać gdzieś w sterownikach z którego wyjścia korzystamy... Jeśli to prawda to wydaje mi się to dość kłopotliwe. Ja chcę mieć obraz i dźwięk jednocześnie na monitorze+głośniki i Tv+głośniki. Nie wiem jak to jest z kartami nVidii ? Może ktoś podpowie?[/quote]


HDMI Audio w kartach ATI to zwykłe przeniesienie cyfrowego sygnału audio na złącze HDMI, a nie jakiś specjalny procesor. Podobną sztukę można zrobić praktycznie z dowolną kartą graficzną. Wszystko zależy od implementacji gniazda HDMI przez producenta. Widziałem już wyprowadzony sygnał cyfrowy audio na złączu HDMI w notebookach wyposażonych w Gefoce 7600, a nawet w takim ze zintegrowaną kartą graficzną, więc to tak naprawdę nie kwestia chipsetu karty a implementacji HDMI.

Faktem jednak niezbitym jest to, że odpowiednie karty ATI z serii HD, mają dźwięk domyślnie zaimplementowany na wyjściu HDMI. Przy czym ja osobiście i tak wolałbym kupić standardową kartę N-Vidii z racji na znacznie przyjemniejszy program konfiguracyjny i sterujący karty. Sterowniki ATI przy tych z N-vidii, to jakieś pomieszanie z poplątaniem, wolno działający soft do zarządzania kartą, wymagający dodatków w postaci Frameworków, niespecjalnie ciekawe zarządzanie pracą wielomonitorową i wyjściami TV itd. Wszystko jakoś takie sprawiające wrażenie robionego na kolanie. Oczywiście są alternatywne softy do ATI, choćby w postaci ATi Tray Tools, ale to już są wyższe kombinacje.

W N-Vidii mamy wszystko praktycznie od kopa. Porządna i intuicyjna praca wielomonitorowa, dobrze zrealizowana kompensacja overscanu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...