Skocz do zawartości

jokers

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    211
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez jokers


  1. Zwróć uwagę, że piloty musza mieć komunikacje bluetooth. Ten po lewej nie ma przycisku "voice" więc nie jestem pewny czy on obsługuje ten standard komunikacji. Ten po prawej z przyciskiem netflix - musisz zobaczyć w instrukcji jaka jest prawidłowa kombinacja klawiszy do parowania dla tego pilota.
    Nie sądzisz że nie znam się na tym co robię, w końcu ten temat jest przeze mnie rozpoczęty i od blisko roku testuje projektor i ekran i udzielam mnóstwo rad tutaj i prywatnie. Wszystkie piloty mają Bluetooth, wszystkie też mają funkcje voice ale nie mają o czym nie mówisz a ja już wspominałem funkcji setup która jest potrzebna do kombinacji do parowania.
    Mam jeszcze pilot uniwersalny Logitech którego można stosować z projektorem ale paruje się ja tylko jako klawiaturę, oczywiście działa później prawie normalnie jak pilot.5aff81c90b8b6309be9c0f2280ab04b6.jpg5ead71d5c811a4c7efe82d7e08217850.jpg62bb83da079053553a9ac2f628352495.jpg

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


  2. Strzałka wstecz + kółko. Trzeba trzymać pilot praktycznie przy samej obudowie projektora.
    Pierwsze co zrobiłem to ta kombinacja. Na oryginalnym pilocie klawisz po prawej stronie to jest setings a nie menu, którego brak jest na pilocie od miboxa
    Kółko w miboxie odpowiada domkowi czyli klawiszowi po lewej stronie w pilocie od projektora.
    Oj chyba kolegę wpakowała na minę z tym pilotem

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


  3. Zależy jakiego masz Mi Boxa. Nie wszystkie piloty od Mi Boxów pasują do Wemaxa. Jak już masz ten pasujący to oczywiście należy go najpierw zgodnie z instrukcją sparować. Nie wiem czy można mieć sparowany pilot jednocześnie z Mi Boxem i Wemaxem.
    Mam chyba wszystkie miboxy (patrz zdjęcia pilotów) i ja jakoś nie umiem sparować pilota. Po pierwsze trzeba mieć jakiegoś działającego pilota aby wejść do menu w tryb parowania, można też zacząć od pozycji pierwszego uruchomienia projektora. Ale najważniejsze, te piloty różnią się klawiszami i powiedz mi które klawisze mam wcisnąć do parowania aby dopasować? Powiedz mi to ja to przetestuje bo na razie nawet przed chwilą (patrz zdjęcie) próbowałem i nie idzie sparować. Zdjęcie z menu pokazuje które klawisze przytrzymać, porównaj to z pilotami że zdjęcia, środkowy pilot to ten z projektora.d1ec9d27874cccd60ff477902d50a843.jpg3e61467daaaa4b13d9b17862bf1d4b2a.jpg

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


  4. Pilot od Wemaxa to ten sam pilot, który dają np. do Mi Boxów. Ważne żeby komunikacja była przez bluetooth a nie infrared.
    Tutaj przykład:
    https://www.banggood.com/pl/Xiaomi-Bluetooth-Voice-Remote-Controll-Air-Mouse-p-1435510.html?rmmds=detail-left-hotproducts__5&ID=224&cur_warehouse=CN
    Mam i projektor i miboxy dwa i to nie są te same piloty. Wprowadź w błąd

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


  5. 20 godzin temu, Piotr Hołań napisał:

    Na laserze będą duże zniekształcenia niestety:(

    Czy ktoś ustawił właściwą godzinę na wemaxie? Jak to można zrobić? 

    To nie laser powoduje zniekształcenia a optyka i bliskość ekranu. Mucha która usiądzie na ekranie nie będzie kropką a długą gąsienicą dlatego że obraz jest wyświetlany od dołu i cień muchy pada inaczej.


  6. Ekran z napinaczami może zdać egzamin ale podejrzewam tylko do filmów, oglądając programy informacyjne typu TVN24 może być problem, tam jest dużo prostych linii, pasek informacyjny itp i mogą być nierówności. Ja mam ekran dla projekcji ultra krótkiego rzutu i widzę falowanie obrazu, mam nawet podejrzenie że soczewka jest niedokładna w xiaomi wemax one

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


  7. Dnia 10.02.2019 o 19:53, Piotr Fuksiński napisał:

    Blat na wysokosci 80cm,więc zdecydowane wyżej niż przeciętna szafka rtv.

    Przy okazji mam jeszcze jeden problem. Ponieważ szafki pod tv są powieszone na ścianie nie mogę ich odsunąć żeby ustawić projektor nieco dalej od ściany. Szafka ma 40cm szerokosci. Myślałem o tym, by projektor ustawić na płycie zamocowanej do prowadnic szufladowych żeby móc go w razie potrzeby bez przedstawiania, prostipadle do ściany wysunąć poza krawędź szawki. W zwiazku z tym mam dwa pytania:

    1. Czy ktoś z podobnym problemem się już uporał i zechce się pochwalić swoim pomysłowym rozwiązaniem?

    2. Czy dobrze rozumiem, że odsuwanie projektora od ściany na prowadnicy będzie się wiązało każdorazowo z koniecznością mamualnej regulacji ostrości?

    20190210_102731.jpg

    W tym zestawieniu nic do siebie nie pasuje, szafka za wysoka a głębokość za mała. Jeżeli chcesz zrobić zestaw odsuwany to musisz się liczyć z tym, że będzie problem co jakiś czas z ustawieniami.
    Dla 100" ekranu najdalsze odsunięcie od ekranu to około 60 cm, jeżeli ekran ma być większy to odsunięcie ma być jeszcze większe.
    Jestem teraz chory i trudno mi rozrysować coś ale to co napisałem chyba jest jasne.

     


  8. Wg mnie może być jeden i drugi ekran. Najlepiej jak byś mi podał jaka jest dolna krawędź ekranu od ziemi i na jakiej wysokości będzie stal projektor. Projektor może być tez przymocowany do sufitu i wyświetlać będzie ekran od góry. Najlepiej jak ściągniesz sobie instrukcje do projektora bo w niej jest rysunek z wytycznymi jakie odległości muszę być zachowane względem ściany, podłogi, ekranu itp. Pokazał bym to tutaj ale już wywalilem instrukcje.

    Ja mam wersje FMWS01C, a wersja FMWS02C to chyba tylko różnica w podstawowym języku czyli angielski ale może sie mylę. Nie mam głośnika BT aby to przetestować 


  9. Od założenia tego tematu minęły 4 miesiące, mogę co nieco powiedzieć na temat projektora i ekranu.
    Projektor Wemax One to najlepszy projektor jaki miałem, nie miałem jednak do czynienia z tego typu projektorami krótkiego rzutu innych firm ale ten spełnia praktycznie wszystkie moje oczekiwania. Nawiązał bym kontakt z kimś kto też taki projektor posiada bo mam jedno małe zastrzeżenie. Cały czas myślałem że falujące napisy to wina ekranu ale coś mam podejrzenie że to niedokładność optyki. Widać to bardzo rzadko a przez osoby postronne nawet niezauważalne jest to ale jak już wiem to zwracam na to uwagę.
    Druga sprawa ekran z pierwszego postu. Ekran jest mega, ale chcę przestrzec osoby które mogą się zawieść, jeżeli będą miały zbyt duże oczekiwania. 
    O co chodzi, mam ten zestaw tj Projektor Wemax i ekran PET Crystal jako główny moje źródło telewizyjne, używam go codziennie praktycznie non stop od rana do późnego wieczora, prawie zawsze przy w pełni otwartym oknie (brak firan i otwarte żaluzje) i bardzo często przy dodatkowo zapalonych światłach, ale są sytuacje kiedy nawet ten ekran nie poradzi sobie. Chodzi o to, że moje testy z początku tego tematu były robione dla was przy materiałach promocyjnych 4K, one są bardzo nasycone kolorami i posiadają bardzo mało czerni.
    Sa jednak takie filmy że prawie od początku do końca akcja jest ciemna, trudno mi sobie przypomnieć jakiś tytuł filmu ale niedawno coś oglądałem na Netflixie i nie dość że musiałem zasłonić żaluzje to jeszcze powyłączać wszystkie światła bo cały czas coś przeszkadzało. Są to bardzo rzadkie sytuacje ale chcę abyście wiedzieli że ekran nie jest cudowny.
    Czy po tych kilku miesiącach jeszcze raz bym tak wybrał i zrezygnował z telewizora ?
    Moja odpowiedź jest TAK, jestem mega zadowolony z tego systemu, obraz piękny, można w większości oglądać przez cały dzień lub zasłaniając max 50% żaluzje no i przestałem już na siłę instruować każdego że to nie telewizor, jak ktoś sie pyta ile ten telewizor ma calu to odpowiadam że 100 i nawet przez całą wizytę nikt nie zauważa że pod ekranem jest projektor, bo ten nie daje charakterystycznej łuny światła jakie dają projektory montowane pod sufitem.
     


  10. To chyba zależy kto ogląda bo ja mam ramowy z tego tematu bo w końcu to ja jestem autorem tego wątku i mimo mocno napiętego materiału w jednym miejscu lekko podnoszą mi się literki na pasku w tvn24 co mnie irytuje i tylko wtedy to jest widoczne. Jak na ekranie siadzie mają muszka to nawet nie widać że to Mucha tylko jakiś długi robak i to samo ze ścianą, jeżeli będzie jakieś coś nierównego to powoduje że robi się duże zniekształcenie. To co przy zwykłych projektorach nie było by żadnym problemem to przy krótkim robią się zniekształcenia i cienie.


  11. Co roku atakowani jesteśmy reklamami coraz to ciekawszych wersji telewizorów, lepszych większych, HDTV, 4K, za chwilkę pojawią się w sklepach 8K ale co z tego, skoro nie są dostępne wielkości większe niż 65” - 75” w akceptowalnych cenach ? Czy mamy jakiś wybór ? Tak …
    Już od dawna w pokoju kinowym mogliśmy zainstalować tandem projektor i ekran o rozmiarach nawet 150” Osobiście taki zestaw, w różnych konfiguracjach posiadam od około 15 lat. Na początku był ogromny zachwyt z posiadania namiastki kina w domu, gdy teraz przypomnę sobie jak bardzo odbiegała 15 lat temu jakość od tego co dzisiaj można uzyskać, to jest przepaść na skalę wodospadu Niagara.
    Jakość jakością, ale odwiecznym problemem było światło w domowych salach kinowych. Obraz na ekranie tworzy światło lecz te samo światło odbite od ścian, podłogi, mebli potrafi nam zakłócić ten obraz na ekranie. Dlatego nie powinno malować pokoi na jasno, nie mówiąc o podającym świetle dziennym przez okna. Światło padające przez okna potrafi doprowadzić do całkowitego zniekształcenia wyświetlanego obrazu projektora na ekranie, po prostu nie zmienimy prawa fizyki ale czy na pewno ?
    Z pomocą przychodzi nam nowa technologia w budowaniu materiałów projekcyjnych. Wymyślono taką wielowarstwową powierzchnię materiału, która nie przyjmuje światła dochodzącego od góry a poprawiono właściwości wyświetlania światła którego źródło pochodzi poniżej ekranu. Teraz światło pochodzące z sufitu nie jest problemem.
    Do kompletu z ekranem należy zaopatrzyć się w projektor ultra krótkiego rzutu, jeżeli posiadacie tradycyjny projektor z reguły zawieszony pod sufitem po przeciwnej stronie pokoju to niestety ten ekran nie nadaje się dla tego ekranu. Obraz wyświetlany z tego projektora będzie tak samo tłumiony jak światło żarówek.
    Czy teoria przekłada się na praktykę ? Jeżeli nie chcesz dalej czytać to po krótce napiszę TAK, w większości wypadków obraz jest SUPER.

    Nie będzie to test profesjonalny, nie będzie pomiarów i naukowych frazesów. Będzie to test osoby która miała do czynienia przez 15 lat z około 5 projektorami i kilkoma ekranami od pomalowanej ściany do 130” ekranu marki ADEO. Opiszę spostrzeżenia, uwagi i wystawię moją opinię.
    Dzięki specjalnej optycznej strukturze piłokształtnej, ultracienki ekran PET Crystal pozwala uniknąć 93% światła z otoczenia, aby w pełni przedstawić rzucany obraz z projektora. Ponadto nie ma odbicia światła. W przeciwieństwie do tradycyjnego ekranu projekcyjnego, PET Crystal jest w stanie przedstawić obraz w jasnym świetle. Do maksimum usunięto zjawisko mgliste, zapewniając jasne, żywe i doskonałe obrazy. Przy wzmocnieniu 0,8 i kącie widzenia 160 stopni widz może widzieć wyraźny i żywy obraz we wszystkich kierunkach. W porównaniu z tradycyjnym matowym białym ekranem, jego kontrast został 10 razy podniesiony.

    15181488075971.jpg

    Konstrukcja materiału w powiększeniu i bocznym przekroju to coś w rodzaju piły z wielowarstwowym naniesieniem cząsteczek kryształu. Materiał idealnie odbija światło, które bada z dołu a pochłania te padające z góry.

    Ekran montuje się szybko, może to zrobić jedna osoba (sam tak go złożyłem) lecz druga osoba będzie na pewno pomocna. Producent proponuje składać ekran bardzo ostrożnie, najlepiej w odpowiednich rękawiczkach aby nie zarysować delikatnego materiału, który straci swoje właściwości. Całość jest starannie zapakowane, dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami. Moja paczka miała dość pokaźną dziurę, wyobraźcie sobie moje przerażenie, jednak po otwarciu głównego kartonu okazało się, że zawartość jest nienaruszona.
    20181019_102057.thumb.jpg.9e06f568efd895458a2ddc621fd1edc5.jpg
    Rama wykonana jest z bardzo dobrze wyprofilowanego aluminium. Po złożeniu ramy głównej należy nałożyć ją na rozwinięty w odpowiednią stronę materiał projekcyjny. Należy zwrócić uwagę na kierunek materiału, w tym pomaga nam odpowiednio naklejone oznaczenie, które pokazuje nam kierunek czyli dół ekranu. Materiał naciągamy na ramę główną za pomocą dostarczonych sprężynek.
    IMG_5064.thumb.JPG.0df9f52f832b94d6cdbb53935e3f9a8d.JPG
    Tutaj należy szczególnie uważać, aby nie zrobić nieodwracalnych szkód w materiale. Gdy prawidłowo naciągniemy materiał na ramę przystępujemy do końcowego montażu polegającego na nałożeniu kolejnej ramy aluminiowe, tym razem z naklejonym czarnym welurem. T0 ta ramka która robi piorunujące wrażenie, upodabnia nasz ekran do telewizorów z cienką ramką. Ramka ekranu ma tylko 12 mm, podobno to najcieńsza ramka wśród konkurencyjnych ekranów. Welur ma za zadanie pochłonięcie obrazu pochodzącego z projektora, który nie udało nam się skalibrować idealnie w ekran.
    Wieszając te monstrum na ścianie poprzedzone było dokładnymi obliczeniami. Ekran musi wisieć na odpowiedniej wysokości. Musimy uwzględnić wysokość szafki RTV i parametry rzutu naszego projektora, wprawdzie mamy w projektorze możliwość korekcji ale nie są to wielkie przedziały.

    Pierwsze odpalenie projektora i ….. zawód. Obraz średni, myślałem że będzie lepszy. Nie jest jednak tak źle, to specyficzne parametry mojego mieszkania spowodowały że zacząłem od najgorszego światła. Jak pisałem na początku, ekran blokuje światło padające z góry a odbija te z dołu. No właśnie, jak widzicie na zdjęciach mojego pokoju mam okno na całą ścianę, nie mam parapetów a do tego jasną podłogę, która odbija światło padające z okna. To jest najgorszy scenariusz. Szybki test, rozłożyłem czarną folię na podłodze i duża poprawa, zasłoniłem część okna od dołu, pozostawiając padające światło z okna od góry do połowy wysokości i kolejna poprawa. Większość osób pewnie ma drzwi balkonowe i okna z parapetem ale zaznaczam, każdy ma inne warunki mieszkaniowe i nie da się wszystkiego wrzucić do jednego worka.
    Test w innych warunkach, gdy jest wieczór lub są zasłonięte żaluzje okienne a włączone wszystkie światła w pokoju (8 żarówek po 900 lumenów i 12 żarówek po 550 lumenów, razem daje nam 13800 lumenów światła sztucznego) ekran traci około 10-15% czytelności, to prawie nic w porównaniu do tego, do czego do tej pory byłem przyzwyczajony. Na rozwijanym ekranie Adeo, w takich warunkach nie ma na ekranie praktycznie nic. Jeżeli dodatkowo, z boku pada światło dzienne z okien od połowy do dołu przysłonięte (w moich warunkach) to jest prawie nieznaczne dalsze pogorszenie obrazu, bardziej znacząco jest, gdy światło dzienne pada przez całe okno. Nie jest to jednak coś co bardzo przeszkadza, nagrałem celowo film w najgorszych możliwych warunkach. Film nagrywany był około godziny 15, okno jest od strony zachodniej w porze jesiennej, na pewno ostrzejsze światło będzie w środku lata np. w miesiącach wakacyjnych.
    Film nagrywany telefonem komórkowym, w rzeczywistości obraz wygląda dużo lepiej.
    Test ekranu w oświetleniu dziennym oraz włączonych żarówkach

    Oglądanie filmów i telewizji na codzień to czysta przyjemność, w naszym domu pozbyliśmy się telewizora z głównego pokoju na zawsze. Jednak to co oferuje ten ekran w pomieszczeniu zaciemnionym to można porównać nie do telewizji LCD ale już nawet do OLEDa, to trzeba zobaczyć.

    Pamiętajcie, że zamieszczony test jest amatorski, to odczucia po około tygodniowym użytkowaniu ekranu

    Ultra short projector throw theory-2.png

    Zrzut ekranu 2018-10-29 o 20.59.39.png

    20181029_181956.jpg

    20181029_182050.jpg

    • Lubię 2
    • Dzięki 2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...