yatzeque
Użytkownik-
Liczba zawartości
37 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Blogi
Galeria
Kalendarz
Oferty
Kolekcje
Katalog firm
Zawartość dodana przez yatzeque
-
myślę, że "zamknąłbyś usta" krytykantom tego wątku, jeśli wrzuciłbyś kilka fotek wypaleń matrycy np. z paskiem TV Republika... może tu jest problem? Inaczej chłopaki nie odpuszczą 🙂
- 267 odpowiedzi
-
- logo tvn24
- logo tvp info
-
(i 7 więcej)
Oznaczone tagami:
-
mam wrażenie, że te zdjęcia już się pojawiły w tym wątku... czy może jednak czymś się różnią?
- 267 odpowiedzi
-
- 1
-
- logo tvn24
- logo tvp info
-
(i 7 więcej)
Oznaczone tagami:
-
lektura artykułów, opinii i testów - zgodnie oczywiście z sugestią wykorzystania do tego w/w wyszukiwarki 🙂- prowadzi do wniosku , że matryce LCD LED typu VA mają wąskie kąty widzenia, a co za tym idzie - nie nadają się (czy może bardziej dyplomatycznie : nie są najlepszym rozwiązaniem) do pomieszczenia, gdzie telewizor będzie oglądany nie tylko na wprost, ale również z bocznej kanapy, fotela, itd...
-
Super, że też na to nie wpadłem...
-
kolejna recenzja. z tego co wyłapałem prowadzący w tym przypadku wskazuje na słabsze kąty, o czym było w tym wątku. Nie do końca jednak rozumiem do czego to odnieść i jak to będzie "w praktyce"... Mam w domu w sumie budżetowego na ówczesne czasy 10 letniego LEDa i pod sporym kątem można go bez problemu oglądać i obraz jest prawie identyczny do tego jakby oglądać na wprost. Nie licząc tego, że jest znacznie węższy. Czy obecnie produkowane telewizory Led mają gorsze kąty niż te co kiedyś, czy chodzi jednak o coś innego? Czy może to bolączka miniLED? Aż się przejdę do sklepu, bo nie sprawdzałem akurat tego parametru...
-
oczywiście. chciałem raczej pokazać, że z tą wiarygodnością testów jest / może być różnie.
-
porównałem test dźwięku W95A i podobny test, jaki został zrobiony dla oled Z85A. Co ciekawe wykazali różnice na korzyść tego drugiego, choć na papierze mają to samo nagłośnienie, ten sam system dźwięku przestrzennego. Co prawda oba telewizory różnią się obudową, ale czy to ma wpływ różnice w ocenie czy może dyspozycja dnia testującego...?
-
tylko dyskutujemy... mam pytanie, po prostu nie wiem - czy jeśli telewizor jest 4K, czyli 3840 × 2160 i podamy materiał jakości gorszej niż nawet HD, np. DVD 720x576, to telewizor / procesor przerabia obraz sztucznie na 4K, wprowadzając niejako nowe piksele pośrednie czy po prostu grupuje piksele po kilka, w tym przypadku 5-6 szt. i wyświetla na nich tę samą treść, by z 720 osiągnąć 3840? Zakładam, że to pierwsze i niektóre modele / firmy robią to lepiej, inne gorzej.
-
ciekawa recenzja. LG na ten moment odpada - miałem chwilowy epizod i sparzyłem się. Jestem przekonany do obrazu Panasa i niech tak zostanie. MiniLED W95A konkuruje u mnie z OLED Z85A. Czy może odwrotnie... sprawa jest otwarta. Wiadomo co oferuje obraz w OLEDach, ale tv ma być uniwersalny i nie chcę zgrzytać zębami jak będę oglądał kilka godzin codziennie Tour de France, że logo Eurosportu zostanie ze mną na dłużej, czy jak włączy się na dłużej kanał informacyjny. wracając do W95A to na tym filmiku porównawczym kamera przesuwa się często na boki i aż tak źle jak przedstawia recenzja odnośnie kątów to nie wygląda, choć to może być oczywiście jakieś przekłamanie.
-
filmik porównawczy
-
nie nazwałem Ciebie maniakiem, jedynie odpisałem to z jakim uporem bronisz swoich tez. Daleki jestem od opluwania się w necie. masz swoje zdanie i mimo wielu głosów przeciwko jesteś przekonany do tego. Ja to doceniam.
-
prawda jest zapewne gdzieś po środku. Grundig wyszukuje zapewne z uporem maniaka (bez obrazy) Internety i przedstawia zdjęcia wypaleń matrycy jakby to miało czekać każdego użytkownika telewizji, gdzie pojawia się pasek informacyjny lub logo. opozycja z tego się śmieje i problem ma nie dotyczyć ich egzemplarzy. jednak jakiś tam problem związany z negatywnym wpływem statycznych, szczególnie jasnych obrazów jest... Pozostaje podjąć decyzję, Choć obejrzę jeszcze dla spokoju ducha miniLEDa.
-
jestem na etapie zakupu telewizora i jedną z opcji jest miniLED firmy Panasonica. Konkretnie Panasonic TV-55W95A niestety, ale nie można nigdzie obejrzeć tego modelu (i również 65tki) w sklepach, ponieważ producent zdecydował się na sprzedaż tylko internetową ze swojego sklepu. poza dwoma krótkimi recenzjami modelami miniLED firmy z ubiegłego roku, trudno coś więcej znaleźć. Oczywiście można kupić w ciemno i jak się nie spodoba zwrócić, ale to i tak trochę kupowanie kota w worku... Telewizor ma być do oglądania " wszystkiego", głównie Eurosportu, trochę Netflix czy YouTube. Pytanie - ktoś ma może ten model lub mógłby się wypowiedzieć w ogóle na temat miniLED Panasonic?
-
PAX, PAX MIĘDZY CHRZEŚCIJANY... czy poza kolegą Grundigiem, ktoś może potwierdzić aż taki negatywny wpływ programów informacyjnych i śniadaniówek przy normalnym użytkowaniu telewizora?
-
na zdjęciu nie tylko są wypalone paski i logo, po lewej jakaś szachownica, po prawej też szału nie ma. A może to Gambit Królowej z Netflixa? 🙂
-
gdyby się przyjrzeć temu zdjęciu powyżej, które wysłałeś, można by było otwarcie stwierdzić, że OLEDy w ogóle nie nadają się do oglądania nie tylko telewizji, albo w instrukcji, czy może lepiej - w ofercie na tego typu telewizory powinno być napisane : trwałość produktu rok czy najwyżej dwa, bo matryca podczas oglądania CZEGOKOLWIEK ulega wypaleniu. przecież tu wszystko jest powypalane, nie tylko loga czy paski u dołu.
-
no to 15 minut to pewnie u mnie średnio wyjdzie./ dzień. Nie wierzę, właściciele OLEDów oglądają tylko Netflix, itp. Lub grają korzystając z tv... jaki " przebieg" ma ten telewizor z ostatniego zdjęcia i jaki mają telewizory ze zdjęć w Twoim wątku?
-
Jaki TV 4K do poprawnego oglądania treści HD(2k)
yatzeque odpowiedział Tede123 na temat - Forum testowe
co ostatecznie wybrałeś? Stoję przed zbliżonym problem -
dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi. na pewno nie jestem fanem kanałów informacyjnych i telewizji śniadaniowej, ale czasem to czy owo się włączy. nie dajmy się zwariować. czasem wpadnie Choćby teściowa, która maniakalnie wręcz ogląda w czasie kilkudniowych wizyt kanał informacyjny. Nie chciałbym zaogniać relacji wprowadzając zakaz oglądania w tym przypadku telewizora... A może inaczej - jaka byłaby odpowiedź na tak zadane pytanie: ile konkretnie godzin dziennie i w jakim układzie (przerwy) jest bezpieczne dla nowych OLEDów przy okazji oglądania kanałów informacyjnych i telewizji śniadaniowej? 15 minut, godzina, półtorej?
-
odległość od głównej kanapy ustawionej na wprost tv to jakieś 2,6-2,7m, a od bocznej (pod kątem) to ok. 3,0m. Oczywiście myślę tu o odległości ekran tv - oczy oglądających. Wiem, że to odległości na tv 65" czy wiekszy, ale mam na względzie to, że na ten moment źródła, które wymieniłem na początku to materiał w HD i obawiam się, że bym się wkurzał niedoskonałościami obrazu przy innym niż 4k źródle. W sklepie obraz demo to rzecz jasna " ogień i brzytwa" - można oglądać z metra. Ale już YouTube czy zwykła tv trzeba było się odsunąć od oglądanej sześćdziesiątki piątki dalej... obecnie w tym miejscu mam wysłużonego 47" Panasonica LED, który jeśli chodzi o obraz w sumie do dzisiaj odpowiada, choć chciałoby się jeszcze lepiej. Ostatnio przestał działać na nim Netflix, pilot też słabo działa. dlaczego OLED? Bo najlepszy obraz - wiadomo. można by było się tu rozpisywać.
-
zmieniam telewizor na większy 55". Od zawsze byłem wierny "stajni" Panasonic i tak zapewne teraz zostanie. Konkretnie model PANASONIC TV55Z85AEG 55". Chcę, a może pisząc dokładnie chciałem, bo teraz się waham, kupić OLEDa z nowej serii producenta. Mam kilka pytań, choć zacznę od jednego - czy wybrać OLEDa w moim przypadku? po prostu przestraszyłem się 😉 tego, co piszecie o wypalaniu matrycy (paski z telewizji informacyjnych, logo kanałów, itp) oraz, że po prostu nie wykorzystam możliwości jakie oferuje OLED... Jeśli chodzi o to co oglądam to głównie Eurosport 1 i 2 (fan kolarstwa, sportów zimowych i innych dyscyplin), rzadziej inne programy z posiadanego Polsat Box, czyli HD. Mam Netflixa, na ten moment w najtańszej wersji, czyli nawet nie HD, oglądamy powiedzmy ze 3-5 filmów /tydzień. Może kupię droższy pakiet lub coś innego? No i do tego YouTube jakieś filmiki przyrodnicze. wiadomo, że czasem włączy się kanał informacyjny czy telewizję śniadaniową. trudno powiedzieć ile tego się ogląda, czasem chwilę, czasem godzinkę, a może i czasem dłużej leci to w tle. choć na pewno nie na okrągło... Nie gram. no i teraz dylemat czy takie oglądane treści nie wpłyną negatywnie na matrycę? Czy problem z wypalaniem matrycy dotyczy również najnowszych modeli ( może producenci już okiełznali problem)? Nie chciałbym sytuacji, gdzie np. odmówię gościom maniakom tvn24 oglądania tv. nie przejmować się czy... kupić LEDa