Skocz do zawartości

maro18

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    68
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez maro18


  1. Ja się zaopatrzyłem w CX 65". Od razu po podlączeniu brak sygnału ze wszystkich portów hdmi... miałem łzy w oczach 😉 na szczęście znalazłem rozwiązanie w youtube (trzeba wyłączyć quick start w opcjach). Drugi patent to uruchomienie BT2020 z secret menu - daje większe nasycenie barw, ale na razie nie miałem czasu tego dokładnie obejrzeć. Wczoraj wieczorem dotarł LOTR - też chętnie porównam JVC do Oleda. 

    • Plusik 1

  2. 9 minut temu, Konrado_ napisał:

    To nie jest kwestia kalibracji. Po prostu RS540 nie jest tak ostry jak konkurencja. Panele ustawione, kalibracja zrobiona ale to nie to. Widziałeś gaming 4k na natywnym projektorze lub e-shift DLP lub TW9400? Tam już jest lepiej.

    Nowy jest cichszy stwierdzone organoleptycznie. Ma to szczególne znaczenie w trybie lampy high gdzie RS540 jest po prostu głośny.

    DTM w Panasonicu to nie to samo co wbudowany w JVC. Panasonic wtedy wysyła ci już sygnał bez HDR-> SDR. Zresztą w sieci jest dużo porównań. Ponadto to działa na wszystkich źródłach. Zresztą do tego Panasonica RS2000 ma specjalnie skalibrowane tryby które różnią się od trybu HDR.

    I różnica w kontraście jest niewidoczna N7vsRS540.

     

    Dzięki za wyjaśnienie.

    A jeszcze mam pytanie - widzisz różnicę w trybie hig vs low lamp w zakresie obrazu, a jeśli tak to na jakich materiałach i na czym ta różnica polega? Ja ewidentnie zauwazyłem jedynie, że jest bardzo głośny wiatrak w trybie high


  3. Teoretycznie odpowiednikiem rs540 w nowej serii jest rs2000/N7, czyli tu już różnica 35 tys vs 23 tys. Chociaż pamiętam jak Koledzy darli ze mnie łacha, jak udało mi się kupić rs540 za 17 tys na rok przed planowaną instalacją. Do dziś nie żałuję 🙂

    Trochę mnie dziwi tak gigantyczna różnica w kontraście nowej vs starej serii. Porównując kontrast rzeczywisty w RS1000 vs RS540 to 40 tys vs 130 tys - to jest ponad trzykrotnie wyższy kontrast. Dlaczego tej różnicy nie widać? Ktoś może wyjaśnić??

    Zastanawia mnie również co właściwie nowego poza natywną rozdzielczością 4k i auto tone mapping (który możemy sobie zapewnić kupując odtwarzacz Panasonica w przypadku płyt bluray) jest w nowej serii?

    Co do informacji o głośności - wg specyfikacji nowa seria to 24 dB, rs540 21 dB w trybie low lamp. Skąd informacja, że są cichsze?

    19 minut temu, Konrado_ napisał:

    Mi brakuje ostrości i szczegółowości w RS540. Używam go także do gamingu w 4k i dlatego. W filmach jest OK.

    a może to kwestia ustawienia obrazu? masz skalibrowany projektor?

     


  4. 2 godziny temu, STELVIO napisał:

    A okulary drogo wychodzą? Jakieś sprawdzone. Tak z ciekawości może sam bym w domowym zaciszu sprawdził. 3D tylko w kinie oglądałem.

    Ja kupiłem hi shock - wyszło ok 300 pl  za sztukę (kupiłem 3 pary). Miałem stare okulary z plazmy panasonica i jakieś samsunga. Strasznie zrywały połączenie. Tutaj zero problemu. Poza tym wydają się porządnie zrobione, jest porządne sztywne etui. Ładuje się przez kabel o ile pamiętam z jakimś dziwnym złączem autorskim, ale głowy nie dam (i tak mam 3 kable)

     

    Tak jak ktoś pisał, 3d to wciąż ciekawostka, ale przyjemna. Na dużym ekranie robi ogromne wrażenie.


  5. 21 godzin temu, raf7705 napisał:

    Ja kleiłem z jednego kawałka. Za ekranem zrobiłem konstrukcję z desek, żeby móc dobrze docisnąć ten materiał do ekranu, w czasie klejenia. Oryginalna krawędź była równa po obu stronach.

    Nie powiem, że ta operacja była łatwa, bo nie była.
    Ale tak jak napisałeś, efekt zasłonięcia pasów jest świetny.
    Jak raz zobaczycz, to już nigdy więcej nie będziesz chciał oglądać filmu kinowego, na ekranie 16:9 emoji3.png

    Wydaje mi się, że w moim przypadku najbardziej sensowne będzie podwieszenie przy ekranie czarnej szyny sufitowej do firanek (są takie czarne, matowe z 5 cm maskownicą). Kwestia sensownego montażu, rodzaju przymocowania kotary (pewnie metalowe żabki porysują kasetę ekranu), zlecenia uszycia kotary z obciążnikiem. Będę musiał to mocno przemyśleć i skonsultować z kimś szyjącym firanki/zasłony zanim wydam kolejne pieniądze... Głównym założeniem jest, żeby umocowanie kotary było nieco za linią ekranu, żeby kotara swobodnie spływała po ekranie, a nie wisiała przed nim. Po pierwsze, nie będzie teoretycznie się marszczyła, po drugie uniknę szpary między płaszczyzną ekranu a kotarą, która jest bardzo irytująca.


  6. W dniu 2.05.2020 o 21:58, zochu1 napisał:

    Na górze kasety adeo masz naklejke z parametrami. Tam jest model silnika. Standardowo montują NICE, Somfy jest za dopłatą. Somfy jest cichy, nice głośny. Jeśli nie dopłacałeś extra to masz Nice.

    Do zasłonięcia górnego pasa na ekranie proponuję kupić drugi ekran elektryczny (najtańszy z pilotem-ok 350 zł) zamontować przed swoim ekranem (kaseta przed kasetą) zdjąć z niego materiał projekcyjny, przykleić np. czarną kodurę wykorzystując belkę obciążającą ze starego materiału projekcyjnego i ustawić krańcówkę w silniku tak, aby opuszczał się tylko do górnej krawędzi obrazu na Ekranie. Jednym kliknięciem pilota możesz opuscic sobie dodatkowy border ;) jak chcesz pełną automatykę, to kupujesz moduł trigger i podłączasz go do projektora a w projektorze ustawiasz wyzwalanie triggera po wykryciu formatu 2,35:1. Jak wykryje 16:9 to wyzwoli drugi trigger i border się schowa :)

    Spróbowałem opcję z naklejanym welurem. Niestety pomysł okazał się niewypałem. Zapewne sprawdza się to jako zasłonięcie pasów w ekranach ramowych. Ja potrzebowałem zasłonić ekran elektryczny 16:9 - w pamięci JVC ustawiłem opcję 2,35:1 w ten sposób, że obraz zjeżdża w dół na granicę ekranu, a przez to na górze mam ogromny wolny pas białej powierzchni (razem z czarnym 15 cm topem wyszło mi 51 cm od krawędzi kasety do górnej krawędzi ekranu. Niestety te naklejane welury mają 45 cm, także musiałem zrobić składaka - 45 + ok 10 cm drugiego paska. Niestety pierwszy problem to połączenie pasków - ten welur to taka duża naklejka, także zdjąłem z tego 45 cm pasa i nakleiłem niżej, żeby obejmował też doklejony fragment. Niestety łączenie wyszło bardzo źle - nie udało mi się idealnie spasować obu części materiału (jest na dosyć dużym odcinku szpara, przez którą widać tę białą naklejkę), dodatkowo ten doklejony pasek się pomarszczył. Kolejny minus - materiał jest sztywny, w związku z czym jest nieco odkształcony - nie jestem w stanie uzyskać na tyle prostej krawędzi, żeby się licowała z górną częścią obrazu. Poza tym nie mam w sumie możliwości powrotu do 16:9 bez zniszczenia tej misternej konstrukcji. 

    Wnioski:

    - materiał może przyklejany do maskownicy kasety, ale jednocześnie powinien być dosyć miękki, żeby swobodnie zwisał w bliskiej odległości od powierzchni ekranu (jak jest szpara, to bardzo ją widać w trakcie projekcji. Mimo wszystko lepszym rozwiązaniem wydaje się być rozciągnięcie (w moim przypadku) materiału od lewej do prawej ściany - wtedy mam możliwość zbliżenia materiału maskującego do projekcyjnego na tyle, żeby nie było tej wkurzającej szpary...

    - jeśli jednak opcja ze zwisaniem materiału z góry, powinien być obciążnik jak w firankach czy roletach

    - montaż dodatkowej rolety czy kasety przed kasetą ekranu odpada ze względu na tę szparę

     

    Z pozytywów - ogromna różnica w jakości obrazu po zasłonięciu, jak się zobaczy różnicę, to już jest bilet w jedną stronę 🙂

     

    PS czy korzystacie z trybu high czy low lamp? Do tej pory byłem w trybie low, na chwilę włączyłem high, ale nie widziałem (poza ewidentnie głośniejszym wiatrakiem w projektorze) dużej różnicy. Może muszę jeszcze potestować...


  7. 4 godziny temu, STELVIO napisał:

    A przy ramowym to nie lepiej zamówić od razu kinowy format? U mnie chyba filmów w tym formacie to z 99% jest. Tylko jak będzie coś w 16/9 to mały obraz wtedy wyjdzie. Do salki brałbym kinowy. A teraz pasy wykorzystuję do napisów. Nie jest najgorzej.

    Jak ktoś ogląda 99% materiału w tym formacie to rzeczywiście wybór jest dosyć prosty. Jeśli jednak proporcje są bardziej wyważone, to chyba lepiej 16:9. Po pierwsze chyba mniej powierzchni traci się obcinając z 16:9 do 2.35:1 niż na odwrót (gdzieś było to procentowo policzone, jak znajdę to wrzucę). Poza tym chyba jestem bardziej przyzwyczajony do pasów góra/dół niż bocznych.

    U mnie ograniczeniem była szerokość ekranu, wtedy ekran 2.35:1 ma wyraźnie mniejszą powierzchnię niż 16:9. Wolę jednak sobie od czasu do czasu przykryć górę czarnym materiałem a na co dzień mieć dużą powierzchnię projekcyjną

     

    6 godzin temu, raf7705 napisał:

    Ja też nie lubię tych pasów i przerobiłem ekran 16:9, na format kinowy.
    Użyłem samoprzylepnego veluru.

    O! Nie wiedziałem, że coś takiego jest. Czy chodzi np o D-C-FIX Welur czarny 45cm? Jak to się sprawdza jako maskownica?


  8. W dniu 30.04.2020 o 22:20, zochu1 napisał:

    To ja mam chyba taki sam ekran bo Adeo winch elegance 300, czyli 114” napinacze rozwijany. Nie widzę żadnych wad o których wspominasz. Powierzchnia perfekcyjnie płaska. Odnosnie regulacji-w instrukcji są wskazówki dla różnych silników: Nice i Somfy, pewnie masz  ten tańszy Nice a sugerowałeś się wskazówkami dla somfy. Ja ustawiałem sobie krańcówki niedawno po przeprowadzce do innego mieszkania i wszystko działa elegancko. Miałem obie powierzchnie, a mianowicie reference grey i reference white i mogę powiedzieć że przy obrazie SDR różnice są bardzo subtelne (Nie mam projektora HDR więc nie zajmę tutaj stanowiska) Na szarym kontrast będzie delikatnie lepsza, a na białym biel będzie bardziej biała. Obie mają w nazwie reference co wskazuje na możliwość uzyskania referencyjnego obrazu.

    A skąd można wiedzieć jaki jest silnik? W instrukcji ekrany Somfy i Nice różnią się kształtem kasety, stąd moje założenie, że akurat taki silnik jest u mnie... Co do płaskości powierzchni, to nie wiem, dlaczego tak u mnie jest... postaram się jeszcze zgłębić temat. 

    Co do kolejnej zalety ekranu ramowego: ja mam ekran 16:9, sporo filmów jest w 2,35:1. Czarne paski na dole i na górze przeszkadzają nawet mojemu synowi. Dzięki pamięci ustawień pozycji obrazu w RS540 mogę sobie zjechać krawędzią obrazu przy filmach 2,35:1 na dolną krawędź ekranu, wówczas powstaje jeden szeroki poziomy czarny pas pomiędzy górną krawędzią obrazu a górną krawędzią ekranu. Planują zamontować czarny aksamit w tym miejscu, tylko zastanawiam się jak to zrobić (po prawej stronie ekranu mam ścianę i myślałem o jakimś systemie rozwijania z prawej do lewej, ale nie wiem jeszcze jak to zrobić, żeby było praktycznie i estetycznie). Przy ekranie ramowym byłoby to zdecydowanie prostsze do zrobienia...

     


  9. Ja mam pokój dedykowany, praktycznie bez ambient light. Wybrałem adeo professional z powierzchnią vidionwhite pro - gain1.2. Generalnie jestem bardzo zadowolony, ale nie mam pojęcia czy inna powierzchnia nie wyglądałaby lepiej. Wszędzie gdzie czytałem z sensownych źródeł polecano white dla zaciemnionych pomieszczeń i tak kupiłem. Co do adeo (mam elektryczny z czarną kasetą) jakość wykonania wydaje mi się dobra. Z uwag: pomiędzy sufitem a kasetś jest widoczna szpara, przez którą widać mocowania do sufitu. Druga uwaga - zamówiłem z wysuwem tylnym i silnikiem po stronie prawej, dostałem wysuw przedni i silnik po lewej (podobno nie pierwsza taka pomyłka z adeo). Wydaje mi się, że są błędy w instrukcji dotyczące regulacji poziomów krańcowych (w instrukcji np że kręcisz zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, w rzeczywistości na odwrót, co kosztowało mnie stres, czas i prawie uszkodzenie ekranu, który zablokował mi się i nie chciał wysunąć). Mam też wątpliwości dotyczące trzymania się ekranu w jednej płaszczyźnie - mimo obecności napinaczy, środek wydaje się za mało napięty w stosunku do góry i dołu, co skutkuje wyjeżdżaniem obrazu za krawędzie - choć nie widać tego w ogóle w trakcie użytkowania). Koszt ekranu prawie 5 tys za 117 caki, także ma się nijak do zakładanych przez Ciebie kosztów. Na Twoim miejscu wybrałbym ramowy, bo wychodzi taniej, nie masz ryzyka odkształcania. U mnie z powodu obecności okna musiałem dać elektryczny

    • Plusik 1

  10. 9 minut temu, montas napisał:

    Budowa HTPC z porządną stalową obudową, pasywnym chłodzeniem + madVR + dynamiczne mapowanie tonów + RTX 2070ti to koszt ~8000 zł ale z tego co czytałem efekt jest o niebo lepszy od ostatniej aktualizacji wprowadzającej DTM w JVC serii N5/7/9.

    O ile wiem nie ma tskiej karty jak 2070ti, są 2070 i 2070 super. Czy chodziło Ci o 2080ti? Aż takiego potwora to wymaga??


  11. 5 godzin temu, Damianos19932 napisał:

    Jestem pod wrażeniem . Nie spodziewałem się , że projektor może osiągnąć taką jakość obrazu... aż niewiarygodne 

    Ten projektor osiąga wyższą jakość obrazu niżna zdjęciach. Choć muszę przyznać, że Koledze udało się zrobić dość dobre zdjęcia (mi takie nie wychodzą telefonem), to jednak nie  oddają rzeczywistości. 

    Czernie oczywiście nie mają prawa być takie jak w OLEDach, ale uważam, że są na bardzo wysokim poziomie (chyba na poziomie plazm) a szczegółowość obrazu w ciemnych scenach jest bardzo dobra (polecam scenę np z Life of Pi gdzie widać było rozgwieżdżone niebo - uczta da oczu).

    Wg mnie projektor niestety wymaga jaskini nietoperza, żeby pokazać swoje możliwości. Wystarczy, że wpuszczę nawet niewiele światła do pokoju i już jakość obrazu spada drastycznie... Ale przy pełnym zaciemnieniu + czarnym suficie i ścianach - cudo.


  12. Tak. W temacie o projektorze za 20 tys lansuję się informacją o planowanym zakupie przystawki za 700 pln. Brawo Sherlocku.

    Przejrzałem z ciekawości wątek i 90% Twoich wypowiedzi to przypier...lanie się do kogoś. Merytorki zero. I to nibh ja zaśmieciłem wątek... Polecam psychoterapię. W razie czego służę pomocą w wyborze terapeuty w okolicach Warszawy

    • Plusik 1

  13. 9 minut temu, binary napisał:

    Zwazywszy na to, ze Ipla jest juz nastolatka i wystepuje na kazdej mozliwej platformie softwarowej  przynajmniej od dekady, "problemy wieku dzieciecego", nie jest okresleniem, ktore kojarzy sie z przytoczonym zjawiskiem.

    Daj znac na co jeszcze czekasz w 2020, czy najblizszej dekadzie.. Zapewne wszyscy  zainteresowani projektorem JVC, niecierpliwoscia wyczekuja na te inforrnacje.

    Na pewno wyczekują ich bardziej, niż Twoich protekcjonalnych komentarzy. Odnioslem sie do tematu Ipla i apple tv. Za spidersweb: "Ze względu na to, że Ipla wywarza otwarte drzwi, projektując odtwarzacz wideo całkowicie samodzielnie, nie da się nawet po wstrzymaniu odtwarzania po wciśnięciu przycisku Play/Pauza wznowić go tym samym guzikem. Trzeba w tym celu dotykać płytki dotykowej. W taki sposób nie zachowuje się żaden inny VOD Widać,  ze aplikacja jest na razie mocno niedopracowana i wynika to pewnie ze zbyt wczesnego jej wypuszczenia (chcieli strasznie zdążyć być może przed meczami LM). Więc moim zdaniem spełnia kryteria tego zjawiska.

    Swoją drogą coś koledzy niektórzy chyba ostatnio lewą nogą wstali, bo atmosfera na forum strasznie niesympatyczna

    • Plusik 1

  14. 3 godziny temu, user7878 napisał:

    Od paru dni na AppleTV dostępna jest IPLA. Testował może ktoś z Was? Wykupiłem pakiet Sport żeby sprawdzić to ich 4k na JVC z AppleTV i lipa. Wywala mi aplikację przy próbie odtwarzania.

    Na TV Sony działa ale płynność obrazu tragedia. Myślałem, że na AppleTV będzie lepiej ale tam w ogóle nie działa 😕

    Moze problemy wieku dziecięcego? Ja czekam na nowy apple tv, ktory ma podobno sie niedlugo pojawić (wiosna 2020)


  15. Możemy pójść na totalną łatwiznę i kupić lub zrobić kilka paneli z wełny mineralnej, a potem je rozmieścić w kilku istotnych punktach. Jest to gwarancją sporej poprawy warunków naszego pomieszczenia, ale z pewnością nie wyczerpuje tematu.

    piękne obrazki, które wpływ na dźwięk mają zerowy.

     

    Na powyższym chyba powinienem zakończyć dyskusję, bo widać, że pojęcie o temacie masz mizerne i jeszcze sam sobie przeczysz...

    Co do tego, że nic nie pokazałem, jak prześledzisz temat to może coś znajdziesz. Poza tym nie pokazałem, bo nie prosiłeś, żebym pokazał, ale mimo braku tych informacji postanowiłeś się wypowiedzieć. Co zresztą, obserwując Twoje różne posty na forum, jest chyba dosyć typowe.

    Pułapek basowych na tył nie mam gdzie dać, na przód zresztą też nie. Właściwie w ogóle nie mam na nie miejsca.

    Dyfuzory na boczne ściany? Przy odległości 1,5 m od miejsca odsłuchu do ściany? No nie sądzę 🙂  jak zapewne wiesz, odległość do dyfuzoraz musi wynosić co najmniej 3 x długość fali, czyli w moim przypadku musiałbym pogodzić się z odbijaniem fal poniżej 500 Hz. To ja wolę jednak absorbery (co zresztą robią profesjonaliści przy tak małych odległościach). Do ściany tylnej też mam za blisko, bo i mam tam szafę rack i drzwi, także dyfuzory też odpadają

    Zgodnie z zacytowanym przez Ciebie krótkim poradnikiem, akustyka po powieszeniu tych, jak to szyderczo nazwałeś, nic nie poprawiających obrazków, bardzo się poprawiła. Jedyne co aktualnie jeszcze mogę poprawić, to panele na sufit i drugi sub.

    Mam nadzieję, że pomogłem

    PS obrazki rzeczywiście mają zerowy wpływ na akustykę. W przeciwieństwie do wełny, która jest za nimi 😉


  16. 45 minut temu, pmcomp napisał:

    Kup takie właściwe, po dokonaniu pomiarów. Bo jesli kupiłeś je bez pomiarów to raczej wyłącznie dla nadrukowanych grafik. Bo ich działanie może być mizerne. Nie wspominając już o tym, że musza zostać zainstalowane w odpowiednich miejscach w pomieszczeniu, a nie tam gdzie się akurat małżonce spodobało.

    :) 

    Pomiary jako takie uważam że pptrzebne w ttm przypadku nie są - wełna o tej grubości pochłania praktycznie wszystko powyżej 150 Hz a panele są w miejscach pierwszych odbić. Także nie bardzo rozumiem czego Twoja wypowiedź miała dotyczyć biorąc pod uwagę, że nic o moim pokoju nie wiesz. No chyba że po prostu chciałeś skrytykować, to OK. Na zdrowie


  17. Teraz, szewi napisał:

    szkoda ze 3d jest w odwrocie, bo wg mnie imersja w 3d i sam fakt trojwymiarowosci przy dobyrm filmie pokroju Avatara to jest to - nawet wieksze wow niz 4K.

    Potwierdzam. U mnie wrażenie jest rewelacyjne. Jedyne "ale" to zbyt ciemny obraz w okularach samsunga - mam nadzieję, że Pro Diamond rozwiążą tę niedogodność.

    A przyznam, że ilość filmów 3D, którą posiadacie, jest imponująca...!

    Dotarł do mnie miniDSP UMIK-1 - niestety chyba już za późno, żeby kalibrować po nocy i dzieci pobudzić 🙂 musi poczekać na lepszy dzień.


  18. Jak u Was, Panowie, z 3D? Ktoś korzysta? Jeśli tak, to z jakich okularów? Oryginalne są sakramencko drogie. Zamówiłem z Niemiec 3 pary okularów firmy hi-schock (takich: https://www.hi-shock.de/en/rf-pro-high-diamond-3d-glasses-for-jvc-projectors-900-polarized ) - podobno zbliżone do oryginału, dosyć jasny obraz (w przeciwieństwie do moich samsungów, które bardzo przyciemniają obraz). Zobaczymy 🙂 Niestety moje samsungi się co chwilę wyłączają - zapewne tracą kontakt z emiterem, raczej nie jest to kwestia baterii (choć to też niewykluczone, że po tylu latach padła)

    Druga rzecz - jutro dotrze do mnie mikrofon UMIK-1 z miniDSP do pomiarów audio - zobaczę wtedy jak wygląda pod względem akustycznym moje pomieszczenie. Ciekawi mnie też, jak się to zmieni po dodaniu absorberów. 

    Dzisiaj obejrzałem Spiderman Far from home. Wciąż się nie mogę nacieszyć tym pokojem 🙂 jakoże oglądałem  przed południem,  byłem sam w domu, to mogłem poszaleć z dźwiękiem. I tak jak oczywistością dla mnie był świetny obraz, tak pier...nięcie subwoofera przy większej głośności mnie oczarowało 🙂 wrażenia mialem podobne, jak z salki w hcx - myślałem, że wrażenia kinowe to przede wszystkim duży ekran, ale moim zdaniem to 50/50% duży ekran i dobre nagłośnienie.

    • Lubię 2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...