Skocz do zawartości

mielnia

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez mielnia


  1. godol - czy możesz odnieśc jakość obrazu z Mede8er MED600X3D. czy 1000X3D do jakiegoś plajera blurej stacjonarnego

    Ja narazie ma LG BD390 HD czyta mkv z dysku ale już z dzwienkiem dts szarpie głos . Z tacki wszystko idzie ok .

    Dlatego szukam playera z jakościa porównywalną do LG BD390 HD , kiedyś miałem mozliwość porównać player blureja Sony za 300zł. - do swojego LG BD390 HD i wygrał LG.

    Dlatego pisze i wypytuje jaka jest jakość obrazu na MED600X3D. czy 1000X3D. i playerach z realtekiem

    Wraz z najnowszym firmware 2.0.0 ------ możesz podać namiary na ten soft.

    firmware 2.0.0 http://www.mede8erforum.com/index.php?PHPSESSID=t1s4nuh0h62mii7h4akv9coku6&topic=10694.0


  2. U mnie na LW570S nic się nie pojawiło pomimo sprawdzenia, że w menu serwisowym HBBTV w Area Option było firmowo ustawione na 1, a po zmianie kraju na Niemcy nie pojawiło się nic nowego w menu ustawień. Czy to HBBTV działa na TVP1HD, który od dziś się pojawił na muxie?

    jak masz możliwość to zmień w Area Option na 2 i w ustawieniach na Niemcy ja mam tak w modelu LM670s i działa

  3. UWAGA UWAGA UWAGA sposób na powrót do poprzedniej wersji firmware wejść w USTAWIENIA:OPCJE i naciśnij 9 siedem razy i tv się wyłączy i włączy i mamy poprzednią wersje ten sposób przełącza między dwoma firmware jeśli zrobi się to ponownie wróci do najnowszej wersji firmware

    • Lubię 1

  4. Odtwarzanie BD ISO 3D oraz nie-3D na pełnym ekranie działa bez zarzutu (bez pasów). W Ustawieniach jest opcja "rozmiar Ekranu" która pozwala zmodyfikować obszar na którym wyświetlane są filmy. Może to dawać pasy (jak kolega pisze wyżej), można też tego użyć do płynnego zoomowania (choć raczej zmniejszania niż powiększania). Trzeba to jednak robić w Ustawieniach.

    Przycisk ZOOM, w oprogramowaniu fabrycznym (3.0.0) skaluje proporcjonalnie, skokowo: x2 x3 x4 x8

    BD ISO 3D działa bez zarzutu, urządzenie automatycznie wybiera tryb 3D, nic nie trzeba przestawiać itd. Materiały takie idą też płynnie przez sieć (z serwera NAS na 1Gbit).

    Po stronie Prodigy można też wymusić odtwarzanie w trybie 2D.

    Menu BD jest odtwarzane tylko dla płyt mających wersję uproszczoną menu (BD-Lite, profil 1.0, bez java). Można to też całkowicie wyłączyć. Na 20 sprawdzonych filmów dla dwóch po pokazaniu planszy startowej odtwarzanie zawisło (przycisk STOP jednak działał). Po wyłączeniu obsługi BD-Lite materiał poszedł. Więc mogą się tu pojawić problemy z rozpoznawaniem menu lub jego omijaniem - jednak wyłączenie opcji pomaga.

    Menu nakładane na obraz w trakcie oglądania BD 3D (zmiana napisów, zmiana audio, goto) są przez odtwarzacz poprawnie generowane w 3D i korzysta się z nich normalnie, nie ma zgrzytu.

    Dla materiałów SBS itd, odtwarzacz nie rozpoznaje ich jako 3D, ale mając podpiety TV 3D pozwala uzytkownikowi określić czy to SBS, czy TaB, lub włączyć symulację 3D. Wtedy odpowiedni sygnał informujący o formacie jest przekazywany do TV.

    Ale to TV wykonuje składanie 3D (dla SBS i TaB). Można po stronie Prodigy nic nie zmieniać, a w menu TV włączyć opcję interpretacji sygnału wejściowego jako SBS lub TaB i będzie tak samo.

    Napisy z plików zewnętrznych (SRT, SUB itd) dla materiałów SBS i TaB nie działają poprawnie.

    opcja (rozmiar ekranu) nie daje zadowalającego efektu w filmach MKV jest ok przy 3D SBS prawie nic nie daje przy BD 3D ISO jest prawie dobrze w niektórych fragmentach filmu wskakują pasy po bokach centymetrowe ale mogą przeszkadzać

×
×
  • Dodaj nową pozycję...