Skocz do zawartości

urad

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez urad


  1. Słabo ta sytuacja wygląda i nie napawa optymizmem 😕

    Ja zdecydowałem się na 804, bo w sieci dużo pozytywnych opinii o tym, iż to Philips ma najlepszą technologię na niwelację wypaleń, ale jak zwykle to jak widać marketingowy bełkot i dopiero na forach widać realne problemy.

    Serwis podpiera się stwierdzeniem, iż klient nie stosował się od zaleceń z instrukcji - ciekawi mnie, czy TV zapisuje ile razy była matryca czyszczona, powinni dołączyć jakiś dowód na to etc. kolejne pytanie co to znaczy "długotrwałe statyczne wyświetlanie obrazu" ile to jest to "długotrwałe" minuta? godzina? doba? Strasznie to śliskie i podobnie jak ze stwierdzeniem o "niezwłoczności" można tu mieć różne poczucie czasu...

    Swoją drogą zacząłem unikać jak ognia kanałów informacyjnych z paskami... znając życie niewiele to pewnie pomoże 😕

    Trzymam kciuki i informuj po postępach walki z gwarantem.

    I jak koledzy sugerują... zawsze zgłaszamy z tytułu rękojmi, bo wówczas taka sprawa nie omija sprzedającego jak w przypadku gwarancji.


  2. Przeraża mnie to jako posiadacza nowego OLED804... u mnie problem to pikuś zaledwie 5 martwych pikseli (już 3 dnia zauważonych od zakupu)...

    Takie podejście gwaranta do tematu swojego topowego modelu TV to dramat.

    I tak jak kolega radzi, nie reklamuje się z tytułu gwarancji - nigdy, tyko z rękojmi, bo odpowiada wówczas zarówno sprzedawca jak i gwarant.

    Ostatecznie pozostaje rzecznik praw konsumenta.


  3. Próbuję następujący zestaw zmusić do współpracy:

    Philips OLED804 (plus PLEX player, Netflix) z Onkyo TX-SR805

    Walczę z tematem jak "wypluć" z TV lepszy sygnał dźwięku ponad zwykłe DD czy DTS - które obecnie mam z przewodu optycznego - a zależy mi, aby amplituner rozpoznał High Resolution Audio. Niestety przez optyka TV nie wypuszcza nic innego.

    Oczywiście amplituner nie posiada HDMI ARC, przez co nie wykrywa sygnału audio poza wyżej opisanym sposobem z przewodem optycznym.

    Wpadłem na pomysł, że może jest jakaś magiczna puszka co potrafi taki sygnał wyłuskać i przepchnąć go dalej po HDMI ARC z TV podpinając pod dowolne wejście HDMI w amplitunerze.

    Znalazłem coś takiego: https://xolorspace.com/collections/hdmi-audio-extractor/products/18gbps-4k-hdmi-to-hdmi-audio-extractor

    Czy ktoś z was testował takie rozwiązanie?

    XOLORspace 33HT HDMI 2.0b 4K 60HZ 4:4:4 HDR HDMI to HDMI ARC Audio Extractor W/ Optical out

     


  4. Testów ciąg dalszy...

    Podłączyłem kablówkę od firmy V***** wraz z modułem Conax CI+ i zacząłem testować mi.n. nagrywanie czy funkcję MultiView dla kodowanych kanałów.

    O ile z kanałami FTA nie ma najmniejszych problemów przy nagrywaniu i przy PIP, o tyle przy kodowanych nie da się korzystać z tych funkcji.

    Nagrywanie - owszem działa, program się nagrywa na dysk ale:
    1. Nie da się oglądać innego kanału poza nagrywanym (przy FTA da się)
    2. Nagranie na liście ma ustawiony termin "Wygasa dzisiaj" czyli o północy lub po zakończeniu programu.
    Pan z kablówki stwierdził ,że to na pewno nie wina modułu CI tylko telewizora - nie udało mi się znaleźć ustawień w TV odpowiedzialnych za ważność nagranego kodowanego materiału - zaznaczam że nie ma tego przy kanałach FTA.

    MultiView - nie działa na kodowanych kanałach - drugi obraz (mniejszy) jest czarny czyli nie działa dekodowanie, zamiana kanałów miejscami powoduje, że oba są już niedekodowane.

    Zastanawiam się czy to wina oprogramowania TV czy wina modułu CI?
    Pan z serwisu tv kablowej twierdzi, że to wszystko wina TV, że w TV powinno się ustawić kiedy kanał ma wygasnąć.
    Przez to nie da się obejrzeć filmu nagranego w nocy nawet następnego dnia.

    Czy ktoś ma tak samo np na TV SAT? (niestety nie mam jak podłączyć u siebie w bloku anteny zewnętrznej TVSAT)
    Chciałem uniknąć zewnętrznego dekodera, by w pełni wykorzystać możliwości nowego TV i który by zastąpił zbędną dodatkową puszkę.

    Ktoś z was już testował takie funkcjonalności?

     

    CAM.jpg


  5. 38 minut temu, Nygus napisał:

    I jeszcze jedna sprawa, 14 dni od podpisania umowy ratalnej nie ma nic wspólnego z prawem do zwrotu. Umowa ratalna jest tylko i wyłącznie sposobem zapłaty za zakup. Forma płatności nie ma wpływu na możliwość zwrotu zakupionego towaru.

    Tak, potwierdziłem to, decyduje data dostarczenia / odbioru sprzętu.

    1 godzinę temu, stefek38 napisał:

    Miałem w Sony AF9 kilkanaście martwych pikseli i po diagnozie w serwisie Mik Radom wymieniono mi na AG9 

    No tak, tylko że to TV firmy Philips, który może mieć inną politykę co do martwych pixeli... A może ktoś już przeszedł podobny temat właśnie z OLED Philipsa?


  6. Zdecydowałem się na zwrot, nie będę się męczył z nim skoro mogę odstąpić od umowy zgodnie z prawem.

    Dziś także wykonałem telefon do Philipsa zadając niewygodne pytania jak postępuje Philips z tzw. wypaleniami matrycy oraz w przypadku uszkodzonych pixeli - Philips odesłał mnie do serwisu MIK twierdząc, że to decyzja serwisu i potrzebna jest diagnoza.

    Zadzwoniłem do serwisu MIK - recepcja nie chciała mnie połączyć z kimkolwiek z serwisu kto jest decyzyjnym by mnie poinformował o procedurach w w/w przypadkach i odesłała mnie do producenta.

    Wiec zadzwoniłem ponownie do Philipsa z prośba o ustosunkowanie się do konkretnych przypadków np. choćby jeden martwy pixel, infolinia znów próbowała odesłać mnie do serwisu ale tym razem byłem już stanowczy, iż chce znać stanowisko philipsa jak postępuje ze sprzętem z tytułu niezgodności towaru z umową - czyli np choćby jednym martwym pixelem czy np. wypaleniami na matrycy.

    Przy okazji wczoraj zrobiłem gruntowny test matrycy - Doliczyłem się 6 uszkodzonych pixeli w zależności od koloru (R/G/B) w tym dwa w pełni martwe.

     


  7. Właśnie zauważyłem na matrycy uszkodzony jeden pixel.

    Czy takie uszkodzenie podlega gwarancji czy też oddawać sprzęt do sklepu - dziś jest dokładnie 14 dzień od podpisania umowy kredytowej.

     

     

     

    badpixel.jpg

    W zasadzie to są dwa

    badpixel1.jpg

    baxpixel2.jpg


  8. 39 minut temu, marciniozo napisał:

    urad, zaraz z ciekawości odpalę u siebie i zobaczę jak to wygląda. Z tym, że ja mam wszystko podłączone po HDMI.

     

    Edit

    No i sprawdziłem. Youtube - PCM 2.0 (amplituner Onkyo "robi" z tego Dolby Surround, ba nawet 5.1.2 - pod Atmosa). HBO Go DD 2.0. Canal Plus dla przykładu DD 5.1.

    Także to też zależy od tego jak nadawca nadaje, a nie tylko od samego TV.  Jesteś pewien, że na MiBox masz natywne 5.1 z YouTube? Bo tak jak napisałem można w amplitunerze i 7.1 zrobić przez procesor z 2.0.

    Wygląda na to że faktycznie źle odrobiłem pracę domową - YT i HBO - 2.0 PCM nawet na Mibox. (Po Habeo nie ma się czego lepszego spodziewać od lat 90tych, gdy nadawało namiętnie w formacie 4:3)

    Natomiast Plex nadaje pięknie w 5.1 w DTS czy "Dolby Plus".

    Trzeba pomyśleć o nowym ampli wygląda na to że po 12 latach dostał żółtą kartkę ;) ...

    • Plusik 1

  9. Cześć

    Próbuje "ożenć" 65OLED804 z moim amplitunerem Onkyo przez przewód optyczny, aby uzyskać dźwięk przestrzenny 5.1.

    Niestety jak dotąd tylko aplikacja Netflix przepuszcza pełne 5.1. pozostałe aplikacje jak: Youtube, Plex, HBO GO, niestety dają tylko sygnał 2.0.

    Czy to wina firmware telewizora czy jednak coś jeszcze gdzieś muszę dokonfigurować?

    Plex np. daje sygnał DD ale w wersji 2.0, HBO GO i Youtube natomiast wypuszcza tylko PCM 2.0

    Jeśli nie zadziałają pozostałe aplikacje z dźwiękiem przestrzennym to mija się posiadanie tego TV.


  10. jest tam taka opcja a nawet trzy aby puszczał niezmieniony dźwięk "na wprost" i hula DTS...

    Mi brakuje zmiany ścieżki dźwiękowej z poziomu konsoli - można ustawić jedynie priorytet w programie która ma być pierwsza, pol czy np. eng.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...