Skocz do zawartości

hr.susel

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    816
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez hr.susel


  1. Kolego Aaron1

    W poprzednim temacie mętnie stwierdziłeś, że w sumie to nie warto kłaść dużo kasy na lepsze sprzęty, bo nie ma różnicy, no chyba, że to Polonez i Ferrari. I dobry sprzęt audio to właśnie Ferrari. A głośniki w TV - niestety tylko Polonez. Nawet więcej, niech to będzie Renault Megane Sport...

    A pisanie o wykorzystaniu 10% możliwości sprzętu przez krótki czas... Widać, że nie rozumiesz tego tematu i nie podzielasz zapału dużej części forumowiczów FORUM HD. Podważając w swoich wypowiedziach całkowicie ten "Styl życia" nie zrozumiesz, że zamiast ściągać film z Internetu i oglądać go na telewizorze w standardowej konfiguracji część ludzi jest w stanie - bez pozerstwa, bufonady i snobizmu - poświęcić wieczór na dobry film z płyty BD, obejrzeć dodatki, to wszystko na dużym ekranie i z dobrym dźwiękiem.

    Pisząc, że moc sprzętu audio polega na rozkręcaniu gałki na maksimum udowadniasz, że masz małe pojęcie o tych kwestiach. Różnica w jakości dźwięku przestrzennego ponad zwykłym, płaskim dźwiękiem (a źródeł DD jest wiele, choćby pospolite kanały satelitarne - np. TVN) nie polega na głośności i mocy i nie wymaga sprzętu pseudo-audiofilskiego za dziesiątki tysięcy złotych (zwróć uwagę, że piętnujemy na tym forum także takie zachowania) tylko rozsądku.


  2. @ moonfall - bardzo ładnie to ująłeś - kupując kabel z niesprawdzonego źródła prawdopodobieństwo że będzie uszkodzony lub padnie po jakimś czasie jest dużo większe.

    @Aaron1:

    1. Uwaga o antysemitach jest niestosowna i zapraszam do pierwszej, lepszej encyklopedii żeby znaleźć definicję tego pojęcia. Definicję trolla też znajdziesz bez problemu i posty kolegi leone ewidentnie do takiej kategorii go klasyfikują.

    2. Co do filmów BD i cyfrowej dystrybucji - jak też Ci udowodniono - mylisz się. Nośnik pozostanie nośnikiem, odtwarzacz odtwarzaczem, a o ile rozpowszechnienie szerokopasmowego Internetu idące w parze z udoskonaloną kompresją plików audio przyczyniło się do sukcesu cyfrowej dystrybucji muzyki, to obecnie - i prawdopodobnie przez długi czas - nie będzie dotyczyło to dystrybucji filmów. Dlaczego? Mało kto ma nawet tą lichą prędkość maksymalną zapewnianą przez providera. A pliki HD - jak doskonale wiesz - jest za duży, żeby szybko i sprawnie go w ten sposób dystrybuować.

    Dziękuję, dobranoc.


  3. http://n.pl/fileadmin/pdf/01.06.2010_cennik.pdf

    Niestety, punkt 5, podpunkt 3 mówi wyraźnie:

    5. Inne Opłaty

    1. Opłata za dodatkową wysyłkę dokumentów, w szczególności: faktur oraz wszelkich dokumentów otrzymywanych przez Klienta w procesie zawierania Umowy, opłata za wysyłkę listu ponaglającego

    5 zł

    2. Opłata odwieszająca za wznowienie usług zawieszonych na skutek naruszenia

    przez Abonenta postanowień Umowy, Regulaminu, Cennika, Cenników Promocyjnych, Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji *

    20 zł

    3. Opłata za przeprowadzoną diagnostykę Dekodera/Karty dekodującej, jeżeli diagnostyka nie wykazała uszkodzeń Dekodera/Karty dekodującej,

    o których istnieniu zapewniał Abonent

    20 zł

    4. Opłata za przeniesienie własności Zestawu antenowego

    1,22 zł

    5. Opłata za przeniesienie własności Dekodera, Karty dekodującej w przypadkach

    określonych w Regulaminie, Rozdz. VIII ust. 14

    1,22 zł

    Oznacza to, niestety, że Serwisant miał prawo naliczyć i przyjąć taką opłatę. Co nie zmienia faktu, że z punktu widzenia wizerunku - o czym piszesz - nie wygląda to dobrze. Szczególnie, że okazało się, że usterka naprawdę wystąpiła, co potwierdził inny punkt.


  4. 1. cytowanie posta, pod którym się pisze łamie zasady e-etykiety

    2. nigdzie nie napisałem, że mi to przeszkadza. Ja tylko wyraziłem zażenowanie takimi praktykami. Bo zamiast - co też wyraźnie podkreśliłem - takimi gierkami, Cyfrowy Polsat powinien pracować nad rozwijaniem i poprawą swoich usług.

    3. Opinie o innych platformach satelitarnych, tak jak opinie o innych tematach, zamieszczam w odpowiednich tematach na forum, więc nie wypowiem się w temacie TVP 1 HD.

    @janunio

    fenk ju wery macz, maj inglisz is not gud. Du ju hev eny sper many?


  5. @janunio:

    A co ma do tego Jimi Hendrix i Twoja wielka, potężna i budząca strach i podziw w maluczkich wiedza z zakresu historii muzyki rozrywkowej?

    Gdyby Polsat HD trafił do MUX II na stałe, to byłoby to godne podziwu i pochwały. Ale takie brudne gierki - w ramach których na 3 godziny cichaczem włącza się transmisję, do której (domniemanie) nie ma się praw - spowodowały uzasadnione zażenowanie.

    I nie odwołuj się do nas, maniaków HD. Czasy, gdy każda transmisja HD była wielkim wydarzeniem minęły. Zamiast tego, proponowałbym CP popracować nad jakością kanałów nadawanych ze swoich transponderów.


  6. Fakty są takie, że nie ma co tylko narzekać na tą sytuację.

    Cinemax mimo, że zawsze pokazywał dobre filmy nie nadawał się do oglądania w wersji SD. A HD? Jeśli ktoś nie widzi różnicy... to niech zrobi ten test, co go BodeX wrzucał :)

    Czyli mówiąc inaczej - to, co robi Polsat obcinając maksymalnie bitrate HBO HD to granda. Szczególnie, że nie starają się (jak np. Filmbox) pracować nad jakością przekazu. Nie wiem, czy wynika to z sygnału źródłowego (im mniej skompresowane źródło, tym mniej kompresji w ogóle i tym lepsza jakość przy tym samym bitrate) czy z innych czynników.

    Ale nie można - jak na SatKurierze - płakać, że będzie słaba jakość i bez sensu i w ogóle. Hej, jestem abonentem n i dla mnie jest to tylko zmiana na lepsze. Na razie nic nie dopłacę, bo nic nie dopłacam. W Fullu i tak mam HBO poniżej ceny rynkowej, które - jak wiadomo - najwyższa jest w C+ - 30 PLN!


  7. Problem z tym komunikatem jest taki, że nie wiadomo, czy 1 mln korzysta z tych dekoderów, czy 1 mln został wypuszczony na rynek. To diametralna różnica.

    Ale nawet, jeśli realnie korzysta z dekoderów HD w CP 600 - 700 K abonentów to i tak postęp jest ogromny. Nawet, jeśli CP wymyśla tak wspaniałe promocje jak pakiet HD z dekoderem SD...


  8. @iZYD

    Jest to rada, ale nie można jej stosować zawsze. Odsunięcie konwertera od czaszy może spowodować "wyciekanie" sygnału poprzez złe zogniskowanie go na promienniku.

    @WitekG

    Podstawowa wiedza z zakresu nadawania SAT pomogłaby w pisaniu prawdy. Sprawdź sobie terminy: FEC, DVB-S i mpeg4.


  9. Niestety, to, że działa Polsat nie oznacza, że będzie działała n.

    Domyślam się, że dekoder Cyfrowego Polsatu jest starszym modelem SD. Sygnał potrzebny dla SD (w skrócie DVB-S i mpeg2) można uzyskać dużo łatwiej niż sygnał dla HD w n (w skrócie DVB-S2 i mpeg4). Dlatego ustawienie anteny jest niezmiernie ważne. W zasadzie na precyzyjne ustawienie i zmianę rzędu kilku procent JAKOŚCI sygnału wpływa jeden obrót klucza na nakrętce.

    Dlatego zdecydowanie musicie ustawić antenę precyzyjniej (dekoder n jest wyposażony w całkiem dobry miernik sygnału - o ile jest to dekoder z serii "BXXX" - choć jego wskazania obarczone są opóźnieniem). Nie możecie zapominać o dużej roli "screw" czyli kąta skręcenia konwertera. W Internecie z pewnością znajdziecie ten parametr dla Waszej miejscowości.

    Jeśli jednak Wasze działania nie przyniosą rezultatu, pozostaje zgłosić się do profesjonalnego instalatora SAT.


  10. A ja się w 100% zgadzam z Moborem. PSP leży u mnie w schowku w samochodzie bądź nosze je ze sobą w torbie. Dużo podróżuje i PSP jest dla mnie idealne - zawsze mogę sobie pograć - w hotelu i w pociągu.

    Mnie też bardziej kręcą długie produkcje: "Chains of Olympus" to najlepszy przykład idealnej produkcji na PSP - można spędzić nad nią i 10-15 minut, i całe godziny. Wciąga, starcza na kilka i więcej godzin rozrywki, co jest jeszcze widoczniejsze przy rzadkim graniu.

    Miłośnicy mini-gierek też nie powinni narzekać, bo nic nie stoi na przeszkodzie żeby w takie gry na PSP2 grać. Więc nie dość, że segment mini-gier jest wykorzystany, to jest też platforma na dobre, długie i bardziej ambitne (w tym kontekście) produkcje.

    Parametry są zachęcające, wymiary to nie taki koszmar i nawigowanie 2 stickami też w moim odczuciu jest lepsze niż pad (nie jestem w stanie w cokolwiek rozsądnie pograć na iPadzie).

    Na pewno będę chciał prędzej czy później mieć tę konsolkę.


  11. Spójrz jak satkurier, media2, dvbnews milczą na temat skandalicznego wrecz nadawnia TVP w niby HD i reklamowania ze juz jest w HD pomimo ze nie ma. Welcome to Poland, najbliższym przyjacielu Rosiji, LOL

    1. @Tony72 - przyjacielu, byłeś proszony wielokrotnie przez userów i moderatorów o próbę ograniczenia wypowiedzi niezwiązanych z tematem, za to mających wyraźny wydźwięk polityczny.

    2. Temat bitrate'u był wielokrotnie poruszany a wnioski są następujące:

    - bitrate, mimo, że jest jedynym mierzalnym parametrem jakości przekazu SAT, jest niedoskonały i niejednoznaczny. Innymi słowy, mamy często do czynienia z sytuacją, w której bitrate jest niski, a jakość dobra (najlepszym przykładem jest kanał Filmbox HD)

    - na odbiór kanałów duży wpływ ma jakość i ustawienia odbiornika. Na dobrej klasy skalibrowanych telewizorach pewnych rzeczy po prostu nie widać. Z drugiej strony źle skalibrowane telewizory z niższej półki powodują pogorszenie wrażeń z oglądania

    - platformy satelitarne w wielu przypadkach mają taką samą jakość obrazu, gdyż kanały nadawane są dla wielu bądź wszystkich dostawców z tego samego transpondera. Przykład "HBO HD" jest znaczący, bo gdy nadawany był z transponderów n i CP osobno, jakość z transpondera n była zadowalająca. Gdy przestano dublować przekaz decydując się na transponder Cyfrowego Polsatu jakość drastycznie spadła, co nie zmienia faktu, że akurat "Mroczny Rycerz" zawsze wygląda dobrze.

    3. Bajki o wyższości SD nad HD można włożyć między... bajki. Kanał HD, nawet z polskich platform, będzie lepszy niż najlepszy kanał SD - właśnie z polskich platform. Część może się upierać jeszcze o dobrej jakości zagranicznego SD (na pewno znajdzie się kanał SD w przestrzeni o kosmicznej jakości), ale w Polsce...


  12. Strasznie to zagmatwane.

    Nie rozumiem - chcesz uzyskać podłączenie obu białych dekoderów do Multiroom (stąd drugie urządzenie zwane "router)?

    Jeśli tak, to się nie da. Tylko jeden dekoder będzie śmigał jako multiroomowy.

    Ale jeśli chodzi Ci tylko o podłączenie Multiroom + osobny dodatkowy TNK HD, to będzie działało.

    Na czarnym n + DVB-T + internet

    Na białym multiroom n + DVB-T + internet

    Na białym TNK HD + DVB-T + internet.

    Ale w takiej konfiguracji nie musisz podłączać routera, tylko dekoder TNK HD bezpośrednio do switcha


  13. Drogi Szulcu

    Rozumiem, że zaktualizowałeś oprogramowanie konsolo PS3, żeby odtwarzać filmy BD 3D.

    Zdarza się, że w takiej sytuacji przy próbie oglądania wyświetla się komunikat o niekompatybilności odtwarzacza lub/i wyświetlacza ze standardem 3D. Należy wówczas spróbować "zrestartować" konsolę, trzymając kilka-kilkanaście sekund przycisk "power"

    Z twojej jakże poprawnej wypowiedzi nie wynika jednak nic, co może sugerować model telewizora, na którym chcesz oglądać filmy 3D. Taka informacja z pewnością przybliży nas do udzielenia ci przydatnej odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...