Skocz do zawartości

Kemot7

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Kemot7


  1. Dnia 6.12.2018 o 18:51, Michal Swiderek napisał:

     Na stronie producenta jest nieatywny link do programu DroidME

    W necie tez go nie mogłem znaleźć .

    Czy to jeszcze aktywny projekt i czy jest ten program osiagalny?

    Pisałem kilka miesięcy temu na maila programisty z sugestiami drobnych poprawek, niestety bez odzewu. Wówczas jeszcze był program dostępny w sklepie Play.

    Obecnie jedyna szansa to instalacja z kopii pliku APK, tak zrobiłem po reinstalacji telefonu.

    Oryginalna nazwa pliku to: com.Lardonfou.droidME83p.apk trzeba poszukać w sieci.


  2. Wczoraj skanowałem kilka nowych pozycji i mój Mede8er coś psuje grafiki przy skanowaniu folderów i tworzeniu plików JPG. Głównie są problemy z about.jpg choć czasami również źle wyglądają małe okładki. Nie wiem czy uda się zamieścić plik, ale wygląda to mniej więcej tak:

    https://zapodaj.net/84c8fc7cee04a.jpg.html

    https://zapodaj.net/5637bab42071d.jpg.html

    Małe okładki są poszatkowane pikselami i stają się całkowicie nieczytelne. Czasami ręczna edycja naprawia sytuację ale niektóre z pozycji nie mogę poprawić.


  3. pomija np. Band.Of.Brothers, Game.of.Thrones, The.Pacific

    pobiera dla Spartacus, Touch, Lost, Westworld

    Z tego co pamiętam, jeszcze przed poprawkami (nie wiedziałem, że musi być nowy soft) próbowałem pobrać okładki do Stranger.Things. Wtedy jeszcze skanował poprawnie wszystkie seriale. Ponieważ nie działało, skasowałem w Stranger.Things wszystkie pliki JPG i XML i próbowałem od nowa. W pewnym momencie Mede8er zaczął wybierać sobie seriale (czyli te 5 o których wspominałem) Myślałem że aktualizacja coś zmieni. Jednak nie.

    Dlatego też pytałem się czy nie należy usunąć jakiś plików konfiguracyjnych albo zresetowanie Jukeboxa. Bo być może to nie soft, tylko coś się rozjechało w ustawieniach.


  4. Witam

    Pomimo rad przedmówców (reset ustawień + akceptacja serwisu), nadal mam problemy z okładkami do seriali. Obecnie przy skanowaniu wygląda jakby skanował tylko część seriali (dokładnie 5 wybranych). Resztę sukcesywnie pomija. Po skasowaniu plików jpg i xml z serialu, który jest skanowany (jego nazwa wyświetla się podczas skanowania w lewym dolnym rogu) okładki są pobierane od nowa (czyli łączy się z serwerem teoretycznie pobieranie działa).

    Może trzeba usunąć jakiś plik z zapisem co ma skanować? Sam już nie wiem.

     


  5. Witam
    Od ponad roku jestem posiadaczem projektora Optoma HD26. Oglądanie filmów na 92 calowym ekranie daje niesamowite przeżycia, jednak trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami.

    Pierwsza to kiepska (jak dla mnie) czerń, w porównaniu do tradycyjnego TV. Wiadomo, sprzęt raczej budżetowy, nie można oczekiwać cudów.

    Kolejna sprawa, o której chcę tutaj więcej napisać, to hałas generowany przez projektor. Nie będę ukrywał, że przed zakupem zastanawiałem się nad BenQ W1070 oraz wspomnianą Optomą i głównie ze względu na cichszą pracę wybór padł na właśnie ten model. Niby 26 dB w trybie ECO (z którego korzystam), ale wydaje mi się, że to wartość „startowa”. Po mniej więcej pół godziny pracy moja Optoma systematycznie się rozkręca i zaczyna już naprawdę hałasować. W czasie dialogów jest to dość dokuczliwe. Ponieważ przez otwory wentylacyjne przepychane jest naprawdę ciepłe (żeby nie powiedzieć gorące) powietrze, postanowiłem wspomóc projektor w chłodzeniu.

    Zastosowałem standardowe wentylatory komputerowe pracujące na napięciu 12V. Na razie są to testy z tym co akurat miałem pod ręką, docelowo mam zamiar kupić 2 sztuki SilentiumPC Mistral 92x92x25mm. Ilość obr./min.: 1700, głośność (dB/A): ~21, przepływ powietrza: 44,16 CFM (75,07 m3h). Wentylatory 12V są łatwo dostępne i w miarę tanie. Dodatkowo w Optomie jest wyjście 12V trigger, które posłużyło mi jako zasilanie (po włączeniu odpowiedniej opcji, napięcie 12V jest tam cały czas podczas pracy projektora). Tak dla ciekawości, próbowałem też podpiąć się pod miniUSB (podkładką chłodzącą 5V pod laptop) ale nie zadziałała).

    Pierwotnie planowałem zastosować 1 wentylator, jedynie wyciągający ciepło. Niestety próby z 2 różnymi modelami pokazały, że to trochę za mało. Po pierwsze jak projektor się już zagrzał (pracując sam, bez dodatkowych wentylatorów) i zaczął szybciej się kręcić, żaden z wiatraków nie dawał rady schłodzić na tyle Optomę, żeby stała się cichsza. Sytuacja trochę się poprawiła, gdy dodatkowy wentylator startował od razu z projektorem. Wówczas czas potrzebny na „wejście na wyższe obroty” zdecydowanie się wydłużał, a i sam hałas był jakby mniejszy (dla wyjaśnienia, duże obroty przeszkadzające w oglądaniu to takie jak po włączeniu funkcji „Duża wysokość” w menu Optomy – no może ciut ciszej).

    Ponieważ nadal nie było to to czego oczekiwałem, postanowiłem dodać kolejny wiatraczek, tym razem tłoczący powietrze z drugiej strony do środka projektora. Ku mojemu zadowoleniu (i nie ukrywam zaskoczeniu) sytuacja uległa zdecydowanej poprawie. Podczas kilkugodzinnego seansu, projektor pracował praktycznie cały czas na najniższych obrotach. Co prawda praca 2 wentylatorów stała się lekko słyszalna, ale po pierwsze jeden z nich (ten okrągły) sam w sobie jest głośny, po drugie nawet taki dodatkowy hałas (bardziej szum) był zdecydowanie bardziej akceptowalny niż wysokie obroty wentylatorów samej Optomy.

    Początkowo pracowało wszystko na zewnętrznym zasilaczu, jednak finalnie wykonałem przejściówkę z mini jacka 3,5mm stereo (nie miałem mono), kawałka dwużyłowego przewodu i 4 szpilek. Dodatkowo całość wzmocniłem i zabezpieczyłem koszulkami termokurczliwymi. Miało być to rozwiązanie tymczasowe, jednak wtyczki okazały się na tyle solidne i stabilne, że nie będę już ich zmieniał.

    Do przemyślenia pozostaje jeszcze sposób zamocowania wentylatorów (bez ingerencji w obudowę Optomy). Na razie mam kilka pomysłów, jednak muszę poczekać aż dotrą do mnie finalne wiatraczki.

    Dodam jeszcze, że przez myśl przechodziło mi całkowite obudowanie projektora z jakimiś większymi, wolnoobrotowymi wentylatorami. Jednak takie rozwiązanie jest znacznie bardziej skomplikowane i chciałem zastosować coś prostszego i tańszego, oczywiście kosztem estetyki.

    Jeśli ktoś dotarł do tego miejsca, gratuluję wytrwałości. Pozostaje jedynie zerknąć na zdjęcia.
    ps. żona stwierdziła, że projektor wygląda teraz jak w słuchawkach.

    Przewód, przejściówka

    przewod01.jpg~original

    Przylutowane szpilki wraz z izolacją z koszulki termokurczliwej

    przewod04.jpg~original

    przewod03.jpg~original

    Kolory oznaczają prawidłową biegunowość przy typowej wtyczce 3 pin wentylatora

    przewod02.jpg~original

    Optoma z roboczym mocowaniem wentylatorów.
    Tłoczący

    optoma01.jpg~original

    Wyciągający

    optoma02.jpg~original

    optoma03.jpg~original

     

    optoma04.jpg~original

     


  6. Ja miałem problemy z udostępnianiem jakichkolwiek zasobów na komputerach gdzie nie było założone hasło dla użytkownika. Dlatego wszędzie komputery mam tak skonfigurowane, że muszę podawać dane identyfikacyjne przy logowaniu. Tyle, że bez hasła ja miałem problem dostać się w ogóle na zasób sieciowy (nie tylko z Mede8era).

    Nie wiem czy pomoże, ale można spróbować nadać tymczasowo hasło i sprawdzić jak się będzie zachowywał Mede8er. Gdybyś chciał pozostawić hasło na komputerze i skonfigurować automatyczne logowanie to skorzystaj z polecenia control userpasswords2 i ustaw odpowiednie opcje

    ps. Pisałeś wcześniej o antywirusie i zaporze. Może tutaj nadal tkwi problem i masz dostęp jedynie read only?


  7. Miałem okazję sprawdzić udostępnianie na W10 Home.

    Tradycyjnie udostępniony folder z dodanym w uprawnieniach użytkownikiem takim jaki akurat loguje się na laptopa (użytkownik posiada prawa administratora). Grupa domowa inna niż na Mede8er, trochę musiałem poczekać, aż laptop zostanie odnaleziony, lecz potem wszystko ładnie zadziałało.

    Co ciekawe w laptopie mam ustawioną opcję odnajdywania innych komputerów w sieci na WYŁĄCZONĄ.

    Oczywiście udostępnianie folderów i drukarek Włączone.

     

    ps. a może jest to wina antywirusa?


  8. Nie wiem jak w W10, ale u mnie na 8.1 nie mam problemu z udostępnianiem.

    Aby łatwiej poruszało mi się po sieci, dodałem wszystkie urządzenia do tej samej grupy roboczej.

    Dodatkowo zauważyłem, że jak nie ma założonego hasła na użytkownika to jest problem z dostaniem się do udostępnionych folderów.

    Zawsze udostępniam poprzez Udostępnianie zaawansowane. Na wszelki wypadek w uprawnieniach, oprócz (albo w zamian) użytkownika "wszyscy" dodaję tego na którego aktualnie się loguję na komputerze.

    Jak do tej pory wszystko działa bezbłędnie. Zarówno Mede8er, 3 komputery, 2 urządzenia z Androidem oraz Xtreamer PRO bez problemu widzą siebie wzajemnie i można przesyłać dane pomiędzy nimi.


  9. Witam

    Czy jest jakiś magiczny sposób aby przy pomocy MEDX2KEY wprowadzać tekst do pola wyszukiwania w aplikacji YouTube na Mede8er?

    Wpisywane litery nie pojawiają się w tym polu (co dziwniejsze cyfry już tak). Jedyny sposób, to tradycyjnie wybieranie z zestawu znaków przy pomocy strzałek.

    Przy przeglądarce www działa wszystko prawidłowo (tzn. po zaznaczeniu pola do wprowadzania tekstu można pisać klawiaturą).


  10. Witam

    Sterowanie przez www nadal nie działa, może spróbuję jeszcze w innej sieci, bo nie mam pomysłu w czym problem.

    Mam pytanie odnośnie odtwarzania DTS.

    W kilku filmach Mede8er dziwnie odtwarza dźwięk. Jest jakby mocno obniżona tonacja i dodana "chrypka". Porównałem zawartość plików i problem występuje dla takiego zestawienia:

    Audio
    ID                          : 2
    Format                      : DTS
    Format/Info                 : Digital Theater Systems
    Mode                        : 16
    Format settings, Endianness : Big
    Codec ID                    : A_DTS
    Duration                    : 2 h 0 min
    Bit rate mode               : Constant
    Bit rate                    : 1 509 kb/s
    Channel(s)                  : 6 channels
    Channel positions           : Front: L C R, Side: L R, LFE
    Sampling rate               : 48.0 kHz
    Frame rate                  : 93.750 FPS (512 spf)
    Bit depth                   : 16 bits
    Compression mode            : Lossy
    Stream size                 : 1.27 GiB (27%)
    Title                       : Surround Sound
    Language                    : English
    Default                     : Yes
    Forced                      : No

    Dla filmów z DTS które odtwarzają się prawidłowo wartość Bit depth wynosi 24 bits a Title dts-core 1509k eng.

    W czym tkwi problem?


  11. HDev, bardzo dziękuję Ci za poświęcony czas.

    Niestety nie jestem w stanie uruchomić pilota WWW. Sprawdzałem na 2 różnych laptopach (z wyłączonym antywirusem i zaporą). Również telefon i tablet. Cały czas mam załadowana białą stronę. Na W8.1 i IE11 w ogóle nie pojawia się strona, a jedynie podpowiedzi jak z google na temat adresów IP.

    Po usunięciu portu, dostaję coś takiego: A simple html+cgi example  (ale czytałem, że to normalne)

    Robiłem jeszcze raz reset do ustawień fabrycznych, wgrałem potem od nowa soft 4.0.2 z listopada + ponowny reset (zostawiłem DHCP na automacie). Niestety nic to nie zmieniło.

    Rozumiem, że poza włączoną opcją pilota WWW nie trzeba nic więcej zmieniać w ustawieniach.


  12. Witam ponownie.

    Powoli oswajam się z kolejnymi funkcjami Mede8era. Utknąłem tym razem na wirtualnym pilocie.

    Po wpisaniu prawidłowego adresu (http://192.168.2.222:1024) - MED ma przypisany stały IP, wyświetla mi się tylko biała strona. Sprawdzałem na smartfonie, tablecie i w końcu na laptopie podłączonym kablem do tego samego switcha. Różne przeglądarki, niestety cały czas biały ekran. Jak wyłączę wirtualnego pilota w MED to oczywiście nie może odnaleźć strony (czyli jednak się coś komunikuje)

    Potrzebuję generalnie mieć możliwość zmiany utworów mp3 i sterowanie głośnością (mam w amplitunerze do 2 strefy podpięte głośniki na tarasie i siedząc na zewnątrz wygodnie by było sterować urządzeniem).

    Idealnie by było, gdyby udało się przy pomocy smartfona uruchomić muzykę bez włączania TV (mam folder mp3 a w nim kilka podfolderów z posegregowaną muzyką). Stworzyłem plik *.m3u i to działa, ale muszę widzieć ekran (bo przez aplikację DroidMed m3u nie uruchamia się). Jednak playlista przy dodaniu nowych mp3 musiała by być zawsze aktualizowana.

    Sprawdzałem apkę (DroidMed) ale działa bardzo niestabilnie (nie wiem czy to dlatego, że wersja TEST). Może jest jeszcze coś podobnego?

     

     


  13. Wersja oficjalna, zgrana poprzez stronę mede8er.pl (X3D_Series_V4.0.2_7Nov2015.zip), instalowana bezpośrednio na świeży odtwarzacz (nie pamiętam teraz dokładnie, ale jakaś wersja z 3)

    Kurcze to u mnie tak nie działa. Jak wybiorę dowolny utwór i go odtworzę, to wchodzę w nowe okno z informacjami o MP3 (okładka, tytuł wykonawca itp). Biorąc wstecz pilotem, wracam do listy wszystkich MP3. Jak naciskam na pilocie przyciski PREV/NEXT to podświetlane mam nowe utwory (przy wybraniu losowym), lecz gra cały czas ten sam.

    Jak skończy się aktualny utwór, zaczyna od początku.

    Naciśnięcie PLAY na katalogu z MP3 nie wywołuje żadnej reakcji.


  14. Nawiązując do kodowania napisów.

    W jednym z menu ustawień jest opcja automatycznego wykrywania kodowania. W moim MED800X3D nie mogę podświetlić tej linii i coś zmienić.

    Zawsze przeskakuje o pozycję wyżej lub niżej.

     

    Mam jeszcze jedno wydawać się może trywialne pytanie.

    Jak najprościej włączyć odtwarzanie muzyki MP3 zgromadzonej w kilku folderach? Mam na myśli odwzorowanie sytuacji z poprzedniego odtwarzacza: podświetlam folder MP3 (który ma wewnątrz kilka podfolderów - tylko jeden poziom) i naciskam PLAY. Wtedy wszystko zgromadzone wewnątrz jest odtwarzane.

    W MED muszę zaznaczyć konkretny plik i go odtworzyć. Jednak wówczas urządzenie nie widzi pozostałych plików. Pewnie alternatywą jest tworzenie playlisty, ale w przypadku dodania/usunięcia jakiegoś utwory trzeba by ją aktualizować.

    Co prawda w instrukcji jest zapis, że po wyświetleniu listy utworów można wskazać plik i rozpocząć odtwarzanie.  Odtwarzanie rozpocznie się po naciśnięci przycisku OK lub PLAY na pilocie. (...) Urządzenie domyślnie odtwarza kolejne pliki z katalogu, począwszy od wskazanego - u mnie to nie działa. Odtwarzany jest cały czas ten sam plik  (bez względu na to jaki tryb odtwarzania wybieram - mnie konkretnie interesuje tryb losowy)


  15. Witam
    Dostałem pod choinkę od moich wspaniałych dziewczyn MED800X3D. Miał zastąpić wysłużonego już Xtreamera PRO.

    Niestety mam ogromy problem z widocznością dysków wewnętrznych.
    Posiadam dysk 3TB, WD AV-GP WD30EURX ale podobnie zachowują się też inne dyski (głównie Seagate po 250GB).

    Po 2 dniach testów na przeróżne kombinacje (formaty w Mede8er i PC, usuwanie dysków logicznych itp.) do końca nie wiem w czym leży problem.
    Generalnie jest tak, że po formacie w Mede8er dysk jest widoczny, ale jak tylko podłączę go do komputera (kabelkami SATA) i cokolwiek zrobię na PC (wyświetlę zawartość) to po powrocie do Mede8er dysk nie jest widoczny. Zaznaczam, że dysk ma nazwę oraz nie jest to problem z usuwaniem urządzeń (ten specjalny programik, podłączonego do SATA dysku nie widzi (do usunięcia)).
    Co dziwne, 2 razy zdarzyło się, że po formacie dysków w Mede8er i podpięciu ich do PC, komputer nadal widział pełną strukturę plików (Mede8er pokazywał dysk jako pusty).
    Po całkowitym usunięciu partycji z poziomu PC i formacie w Mede8er dysk nie był widoczny później w PC (być może założył coś innego niż NTFS).

    Straciłem już tyle nerwów (i czasu), że poważnie zastanawiam się nad zwróceniem odtwarzacza do sklepu. W Xtreamer PRO nie było takich siupów.

    Pozdrawiam
    Tomek


  16. Ostatni już update Xtreamera PRO.

    Kupiłem nowy wiatraczek i zamocowałem go na dołączonych silikonowych kołkach. Musiałem zmniejszyć resystor do 62Ohm (gdyż przy poprzednim "zestawie" ledwo co się obracał) i jest totalna cisza (pomimo, że wiatrak i tak kręci się szybciej niż poprzednio oryginalny). Żeby usłyszeć cokolwiek, trzeba przystawić ucho na jakieś 10cm od XT. 2,5" zewnętrzny dysk w welurowej osłonce jest znacznie głośniejszy teraz od XT (nie mówiąc o wewnętrznym Samsungu 1,5TB HD154UI).

    Swoją drogą zasugerowałem się opiniami, że tan Samsung to taki cichy i chłodny dysk, idealny do playerków. Niestety ani on cichy ani chłodny. A "terkotanie" głowić co jakiś czas to jego dodatkowa "atrakcja".

    Trochę brakuje estetyki w ułożeniach kabli, ale priorytetem było zabezpieczenie przed przypadkowym zwarciem.

    th_rad07.jpg th_rad06.jpg

    pozdrawiam

    Tomek

×
×
  • Dodaj nową pozycję...