Skocz do zawartości

Ator

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    373
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Ator


  1. Witam,

    od kilka lat użytkowałem znany tu zestaw Philipsa HD1500 z podłączonym naprzemian PS4: gry i filmy i dekoderem nc+ (stary dobry czarny recorder), rzadziej BD player.Byłem naprawdę bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Niestety, słuchawki zakupione parę lat temu już jako używane przez allegro, wczoraj nie wytrzymały walki ze starością. Podczas zdejmowania pękł plastik mocujacy prawą słuchawkę do pałąka (tę ze sterowaniem i miejscem na baterie). Próby doklejenia klejem czy taśmą jeszcze pogorszyły sprawę, całość poluzowała się na tyle, że słuchawki się nie włączają - pewnie kabelki lub mechanizm włącznika szlag trafił. Już wcześniej urwał sie też ten elastyczny pałąk, który utrzymuje słuchawki na głowie, ale to udało się naprawić domowym sposobem. Ale teraz nie widzę nadziei. Tak więc  zostałem z bazą do tych słuchawek i muszę uzupełnić jakoś ten brak, bo w 90 procentach gram i oglądam filmy wieczorem, kiedy odpalenie ampli i kolumn nie wchodzi w grę (mieszkanie w bloku).

    I teraz pytanie do Was w którą stronę iść. Czy lepiej jest kupić całkiem nowy zestaw podobnego typu tj. baza z procesorem i kodekami na pokładzie + słuchawki, czy może mając sprawną bazę zainwestować jedynie w dobre słuchawki stereo i łączyc je przewodowo korzystając z jej procesora do wirtualizacji dźwięku przestrzennego. Osobiście wolałbym to pierwsze rozwiązanie z bezprzewodowymi słuchawkami. Wstępnie trochę poszukałem w sieci i szału nie ma jeśli chodzi o wybór czegoś podobnego do Philipsiaków. W zasadzie z godnych uwagi znalazłem jedynie zestawy Sony, mowa o MDS HW700 i tańszych mdr ds-6500 oraz Sennheisery 175. Te pierwsze z tego co widzę można aktualnie wygiąc za nieco ponad 1000 PLN na niemieckim amazonie (od sprzedawcy trzeciego ale z realizacją przez Amazon). Cena wydaje się całkiem atrakcyjna patrząc na historię cen tego zestawu, który jednakże ma dobrych kilka lat i ciężko go kupić w sklepach. Ten drugi zestaw cenę ma podobną bo nie ma takiej zniżki jak tu, a parametry chyba gorsze. Sennheiserki kosztują najmniej.

    A może jest jeszcze coś innego co wyszło na rynek w ciągu ostatnich kilku lat i gwarantuje dobre efekty porównywalne do Philipsiaków lub lepsze: ważne jest to, aby baza miała wejśćie optyczne i potrafiła dekodować większość standardowych formatów dźwięku. 

    Alternatywnie czy kupno dobrych słuchawek stereo i podłączenie ich do bazy Philipsa da porównywalną jakość do oryginalnych słuchawek? Słuchawki nie są przecież fizycznie 5.1, bo dźwięk przestrzenny uzyskuje się poprzez odpowiednie algorytmy przystosowujące dźwięk wielokanałowy do stereo tak, aby zasymulować przestrzeń, natomiast czytałem, że wyjście słuchawkowe w tej bazie jest słabej jakości i z tego wzglęu daje gorszą jakość dźwięku niż w trybie wireless z oryginalnymi słuchawkami. Czy faktycznie tak to wygląda? 

     

    Z góry dziękuję za wszelkie porady. Budżet to ok. 1000-1200 PLN maks, więc te siedemsetki Sony się w nim mieszczą, aczkolwiek jeśli istnieje sensowna i porównywalna alternatywa o niższym koszcie to bardzo chętnie rozważę.


  2. Raz dziennie? Telewizor bez wiedzy użytkownika włącza upłynniacz ZA KAŻDYM RAZEM jak przełącza się w inny tryb odświeżania ekranu czyli przy włączeniu każdego materiału filmowego, wejściu do Androida itp. Raz dziennie chyba tylko jeżeli oglądasz cały dzień TV z tunera albo naziemną.

    Masz rację kolego. Raz dziennie tylko przy założeniu, ze korzystam z dekodera cały czas. Faktycznie zauważyłem, ze ilekroć włączam jakiś nowy film to muszę to ustawienie zmienić. Np w Netflix, który akurat testuje w ramach miesiąca darmowego, każdy nowy odcinek serialu to ponowne właczenie tej funkcji i koniecznośc ręcznego jej dezaktywowania.

    A propos okularów o które też pytałem. Zauważyłem, że pojawiły się w sklepach te z oznaczeniem 509. Widziałem je na stanie w OleOle i Euro za 99 PLN takze wziąłem z tego drugiego z odbiorem w sklepie i zobaczymy o co chodzi z tym 3d :)


  3. Witam,

    suma sumarum przed Świętami zakupiłem ten tv - wersja 50 cali. To prawda, że soft ma błędy, że resetuje ustawienia obrazu, a w szczególności te dotyczące płynności ruchu. Niemniej po 3 tygodniach użytkowania jestem bardziej niż zadowolony, bo jakość obrazu i ambilight są rewelacyjne. Ta konieczność przełaczania PNM w ustawieniach raz dziennie ujdzie w tłoku - choć oczywiście jest to niedogodność, której być nie powinno. Zainstalowałem też Kodi i w tym momencie nic więcej mi nie potrzeba, jest moc. Nawet udało mi się znaleźć działającą wtyczkę do NBA league pass i odpadła mi uciążliwość związana z włączaniem komputera ilekroć chciałem obejrzeć mecz.

    Co do 3D jakoś mnie specjalnie nie jara i była to jedna z mniej istotnych kwestii przed wyborem tv, ale i z drugiej strony skoro już jest to ciekawość zżera i warto by chociaż wypróbować :) Niestety oba modele okularów oficjalnie dedykowanych do tego modelu tj PTA509 i PTA529 są niestety niedostępne. Czytałem, że jest jakiś koleś co to sprzedaje jeden z tych modeli na allegro, ale kombinuje na cenie obniżając cenę produktu do złotówki, a zwiększając cenę transportu - oszustów podatkowych nie wspieram. Tak więc. Czy ktoś orientuje się, czy są jeszcze inne modele które są kompatybilne z tym modelem i jednocześnie dostępne w sklepach?

    EDIT:

    Mam jeszcze jeden mały problem. Chodzi o dźwięk DTS z filmu odtwarzanego przez Kodi z pliku w sieci lokalnej (serwis Plex z NASa Synology). Otóż problem polega na tym, że przy dźwięku DTS bardzo słabo słyszalne są dialogi za to dużo głośniejsze są pozostałe kanały - przez głośniki tv jak i przez słuchawki podłaczone przez jack. Jest to o tyle uciążliwe,ze nie da się oglądać, bo jak podkręcę dialogi to przy efektach jest masakrycznie głośno, a jak obniżę głośność efektów to prawie nic nie słychać dialogów. Problem nie występuje w przypadku, gdy jest dźwięk wielokanałowy Dolby Digital. Czy ktoś może coś doradzić w tej kwestii?


  4. Witam,

    mam pytanie odnośnie tytułowych słuchawek, a konkretnie ich zasilania. Jestem posiadaczem zestawu tzn. baza + słuchawki + dwa battery packi. Mam wrażenie, że ostatnimi czasy akumulatorki padają tzn. po wsadzeniu ich do bazy niby sie ładują (dioda ładowania pali się na czerwono) i po kilkunastu godzinach proces ładowania się kończy (dioda przełącza się na zielono), ale potem po włożeniu do słuchawek bardzo szybko padają czyli zaczyna pikać, że rozładowane. Z tego wnioskuje, że niestety nadszedł kres ich żywota. Pytanie jest takie: czym to można zastąpić?? Oryginalnie to jest zestaw dwóch akumulatorków: Philips R06/AA NiMH batteries (1200 mAh) więc wydaje się, że gdyby włożyć dwa pojedyncze akumulatorki Philipsa o tym samym napięciu i zbliżonej mocy to nie powinno nic sie stać Ale w instrukcji producent ostrzega przed używaniem jakichkolwiek innych baterii poza oryginalnymi cytuję:

    "Do not use other NiMH batteries, NiCd batteries or alkaline batteries as these may damage your Digital wireless system!"

    choć niekoniecznie musi to oznaczać, że nie można tylko Philips niejako otwiera sobie furtkę na wypadek ewentualnych reklamacji wynikających z używania innych akumulatorków.

    Piszę z nadzieją, że może ktoś z Was już przerabiał ten temat. Wszak te słuchawki są popularne wśród miłośników kina domowego po 22:00, a akumulatory jak wiadomo padają po pewnym czasie. Oryginalnych zapewne już nie dostanę nigdzie nowych tak jak i nigdzie nie ma nowych słuchawek od dobrych paru lat. Zatem co robić?? Czy jak kupię zwykłe akumulatorki Philipsa 1,2V o pojemności 1300A - oczywiście byłyby ładowane w zewnętrznej ładowarce - to słuchawki będa działać i nic się nie rypnie?? A jesli tak to czy można używać też akumulatorków o większej mocy np 2600 ?? Będę wdzięczny za informacje, bo sprzętu używam dośc często i że tak powiem "nie starzeje się", a bez zasilania słuchawek to niestety lekka kicha.


  5. Witam serdecznie,

    czy ktos z szanownych ekspertów mógłby po krótce powiedzieć czym ten nowy model na rok 2013 rózni się od odpowiednika z 2012 roku czyli 8007? Bardziej chodzi mi o istotne parametry, bo oczywiscie wygląd i zewnętrzne cechy sa widoczne na zdjęciach. Zastanawiam się od kilku miesięcy nad Philipse, do tej pory myślałem własnie o 8007, jego ceny spadły już ponizej poziomu 5000, ale lada moment będzie ten nowy model, być może będę miał możliwość jego zakupu w niewiele drozszej cenie i nie wiem czy warto dopłacać, biorąc również pod uwagę, że jest to stosunkowo nowy model na rynku i póki co niewiele jest informacji od strony użytkowej/praktycznej.


  6. Problem jest taki, że EX520 nie ma "optymalizacji ruchu" (50Hz) więc nici z funkcji Motionflow. A to się przydaje przy oglądaniu filmów. Jeżeli masz jeszcze możliwość to lepiej kupić EX500.

    Z różnych względów nie zakupiłem jeszcze tv'ka i teraz robię podejście numer dwa. Pytanie co lepiej brać. Czy Sony EX500 za 2290 (akurat u mnie w Euro stoi jeszcze) czy może lepiej dołożyć troszkę do EX720 bo różnica w cenie jest już dośc mała i można go dostać za około 2600, a może HX720, ale ten kosztuje już ponad 3000 i pytanie czy różnica w cenie jest uzasadniona ??? Dodam, że główne zastosowanie to: telewizja enka i kanały głównie HD ale i nie HD również oglądam siłą rzeczy czasami, filmy HD w mkv z popcorna alb o kompa oraz od czasu do czasu pogrywanie na PC podłączonym po HDMI. Na otwartej przeglądarce mi nie zależy, mam do tego kompa i tablet, wystarczą jakieś serwisy vod typu tvn player, ipla czy tvp. Zdecydowanie częściej będzie używany wieczorem. Co może istotne chciałbym go powiesić docelowo na ścianie więc istotna jest też dostępność gniazd bo w niektórych tv widzę, że są skierowane do tyłu i to może stanowić problem chyba.


  7. Problem jest taki, że EX520 nie ma "optymalizacji ruchu" (50Hz) więc nici z funkcji Motionflow. A to się przydaje przy oglądaniu filmów. Jeżeli masz jeszcze możliwość to lepiej kupić EX500.

    ok, wielkie dzięki. Możliwość jak najbardziej mam bo nawet w miklku sieciach u mnie w mieście jest dostępny od ręki i najprawdopodobniej taki model zakupie :)

    Jeszcze pytanie jaki najlepiej wieszak do tego modelu zakupić. Z tego co widzę to standardowo oferowane są takie:

    Multibrackets MB012 M Universal Tilt Wallmount

    Arkas PL-A 65

    Na wodotryskach mi nie zależy, ważne żeby trzymał solidnie i żeby była możliwość ustawienia kąta pochylenia góra/dół. Czy to powyżej będzie ok czy polecicie coś innego?


  8. Ja też mam pytanie o różnice pomiędzy 40EX500, a 40EX520. Oczywiście to co powyżej kolega 300ton napisał to jest jasne, ze jeden LCD na CCFL, drugi Edge LED. Ale bardziej chodzi mi o subiektywne odczucia posiadaczy, szczególnie boję się o to podświetlenie w LED i efekt latarki z narożnika w RX520 bo tego typu kwestie wyczytałem.

    Telewizor u mnie byłby używany do: enka/cyfra, komputer via HDMI głównie do gier (ale nie gram w CS czy BF3 więc input lag nie jest krytyczny), Popcorn - tylko filmy HD w kontenerze mkv. Podejrzewam, ze dla obrazu HD pewnie i tu i tu jest super, pytanie który lepiej radzi sobie z sygnałem SD (cyfrowym) bo mimo wszystko tego typu kanałów jest jeszcze dużo i siłą rzeczy jestem zmuszony je równiez oglądać. Oglądałem ostatnio stojące obok siebie Sony i Samsunga i miałem wrażenie, że na SD Samsung wyciągał więcej, ale oczywiście z tym sygnałem w sklepach jest różnie - sprzedawcy często nie potrafią nawet powiedzieć jakie jest źródła, kabel itd, e nie wspomne o ustawieniach obrazu więc na to co w sklepie widzę na wystawie biorę margines.

    Różnica w cenie w Euro to 300 PLN przy czym istotnym faktem jest to, że do 520 dodają w promocji sticka Wifi który normalnie kosztuje 200-300 więc wychodzi za sam tv podobna cena.

    Na 3D jeszcze mi nie zależy, więc nie biorę pod uwagę EX720. Proszę o opinie. Gdybu nie ten Wi-fi to pewnie poszedłbym w EX500 ale może jednak warto wziąc te LEDy??? Tylko jak mam potem biadolić na nierównomierne podświetlenie, szczególnie że pewnie tv będzie w większości użytkowany wieczorem i w nocy to mnie ten Edge LED trochę zniechęca.


  9. Również używam dysku Samsunga 2TB z linii F4 czyli HD204UI i w stacji dokującej Wellanda (USB + eSATA) śmiga absolutnie bez zastrzeżeń. Koszt stacji jak kupowałem to niecałe 100 PLN. Transfer po USB to około 20MB/s, po eSATA dochodzi do 70-80 MB/s zależnie oczywiście od dysku i wielkości plików. Szczerze polecam takie rozwiązanie, zdecydowanie lepsze od zamkniętej kieszeni zewn szczególnie w przypadku, gdy chcemy wykorzystać kieszeń do większej ilości dysków, bądź dysk służy za mobilny. Oczywiście NAS byłby bardziej wskazany, ale i zakres cenowy jest nieporównywalny :)


  10. stojaki elektryczne Vogel"s

    http://www.e-uchwyty.pl/product_info.php?cPath=32&products_id=135

    499zł, normalnie jak za darmo.

    Na allegro jeszcze znalazłem za 449zł

    http://allegro.pl/stojak-vogel-s-vogels-efte-2265-41-65-pilot-i1425245319.html

    Przecież te stojaki to jakieś pół roku temu na iboodzie za niecałe 300 były :)

    A swoją droga dzisiaj była ciekawa oferta: Amplituner Sony STR-DA3600ES ES HD za niecałe 2000. NA ceneo najtaniej niecałe 5000. Jednakże allegro-hieny rzuciły się na nie i rano praktycznie były wykupione :)


  11. A teraz potencjalnie gdybym oprócz Cyfry na dwa dekodery (Multiroom) chciał jeszcze mieć enkę, czy ten quad wystarczy??? No bo dwa kable idą do dekodera cyfry z mozliwocią nagrywania, 3 do tego drugiego na Multiroom, a enka z nagrywaniem to też musiałyby być dwa kable, a to już więcej niż 4 wyjścia na konwerterze. Ale z tego co słyszałem można ponoć zrobić tak, że doprowadza się sygnał dwoma kablami do dekodera cyfry i od niego dalej do dekodera enki czyli działa on (dekoder) na zasadzie pass-through w przypadku kiedy nie jest włączony. Może ktoą ma taką instalację czyli Cyfra Multiroon + enka i podpowie jak do tego podejść. Montaż dwóch anten odpada całkowicie :). Aha, interesuje mnie tez sygnał z Astry czyli jak rozumiem muszę mieć Quad Monoblock z zezem. Czy o czymś jeszcze powinienem pomyśleć?


  12. no ok, ale pomijając kwestię samego konwertera, dekodera bo to akurat wiem. Rozumiem, że sam koncentryk używany przy instalacjach kablówek i ten używany do transmisji sygnały z anteny sat do dekodera nie różnią się niczym, czyli ten istaniejący odcinek w ścianie mógłbym wykorzystać do przepuszczenia sygnału do drugiego pokoju?


  13. Panie i Panowie,

    mój dotychczasowy dostawca kablówki ostatecznie zniechęcił mnie do swojej oferty i chcę zmienić tv na satelitarną. Co się z tym wiąże czeka mnie wykonanie instalacji do odbioru satki i moje pytanie dotyczy możliwości poprowadzenia sygnału do innych pomieszczeń. W tej chwili posiadam w domu 3 gniazdka telewizji kablowej. Dostawca skonstruował to na tej zasadzie, że do jednego z nich doprowadzony jest kabel z głównego przełącznika tego dostawcy, za tym gniazdkiem jest rozgałęźnik, który rozdziela sygnał na 3 wyjścia: jedno do tego pokoju, z dwóch pozostałych idą kable ścianami do dwóch innych pokojów w których kończą się gniazdkiem. To działa ok. I teraz czy możliwe jest żeby wykorzystać tą instalację do poprowadzenia sygnały z jednego pokoju do drugiego w drugim kierunku na zasadzie: sygnał z anteny doprowadzony jest zarówno do głównego dekodera znajdującego się w jednym pokoju jak i do jednego z tych dwóch gniazdek (końcówek), a następnie z wykorzystaniem istniejącego okablowania w ścianach odbierany jest w tym drugim pokoju. Czyli teraz idzie z 1 do 2 kablówka, potem z 2 do 1 sygnał sat. Czy to w ogóle będzie działać, czy te kable wykorzystywane przez kablówkę i w instalacji satelitarnej są takie same ?? Mam na myśli parametry istotne dla transmisji sygnału itd. Nie chciałbym prowadzić znowu kabli przez całe mieszkanie, tym bardziej kuć ścian czy robić tego typu rzeczy, jeśli mógłbym naturalnie użyć istniejących kabli.


  14. Rzeczywiście film bardzo średni z przewagą na słaby. Efekty nie najgorsze, ale gra aktorów i generalnie fabuła słabiutko. Z mojego punktu widzenia broni go odrobinę tematyka, bo lubię klimaty inwazji obcych i tego typu, gdyby nie to, nie wiem czy bym dotrwał do końca.

    P.S. Z tym "najgorszy film w historii" to gruba przesada. Chyba kolega VAMET nie widział słabiutkich filmów w takim razie.


  15. Krótko i na temat. W wymienionym w temacie programie otwieram bd-iso Imax Deep Sea 3d. Po odpaleniu filmu na pełnym ekranie komputera w opcjach na górnej belce jest zaznaczone, że niby odtwarza w trybie 3d, ale efektu nie ma żadnego i wszystkie opcje dotyczące 3d są nieaktywne (mam na myśli te opcje, gdzie określa się jaki format 3d ma być na wyjściu). Jest tylko zaznaczona domyślna opcja "Always play Blu-ray 3d movies in 3d", ale tez nieaktywna. Gdzie może tkwić przyczyna?


  16. bardzo dobre posunięcie w końcu będzie można obejrzeć trochę boksu, ja chce polsat sport!

    O ile nie jesteś mega maniakiem boksu, to ręczę, że pooglądasz miesiąc i już nie będziesz chciał więcej. Polsat Sport to się powinien nazywać Polsat Boks, nic tam nie ma poza Pinderą komentującym walki z przed 5, 10, 20, 50 lat i tak w kółko. Na szczęście jeszcze Kubica od święta jeździ bo w ogóle bym nie włączał tego syfu.

    A co do cyfry, mega info.


  17. Witam,

    dwa pytania o Logitech Harmony. Model chyba bez znaczenia, bo wszystkie programuje sie tak samo.

    1. Czy moge dowolnie wybrac dla kazdego przycisku z osobna funkcje? Np przyciski numeryczne 1,2,3 beda dzialaly na jednym telewizorze, a 4,5,6 na drugim? ;)

    2. Czy jest cos takiego jak dluzsze przytrzymanie przycisku = inna akcja? Np krotko Play robi cos, a dluzej przytrzymany cos innego.

    3. Rozumiem, ze mozna po prostu przestawic strzalkami czy czyms do jakiego urzadzenia sie zwracam i nie bawic sie w Activity?

    Wg mojego doświadczenie z tymi pilotami wygląda to tak:

    Ad 1) Można dla każdego przycisku zdefiniować dowolną akcję dla dowolnego urządzenia wchodzącego w skład danej aktywności.

    Ad 2) Nie ma, ale można zdefiniować dla większości przycisków podwójną, a nawet potrójną akcję. Wygląda to tak, że oprócz zwykłego wybrania przycisku, można zrobic kombinację poprzez najpierw wciśnięcie przycisku Sound lub Picture a nastepnie wybranie tego przycisku. Ten Sound lub Picture zmienia jakby znaczenie reszty przycisków w skrócie.

    Ad 3) Tak, oprócz aktywnośći można się przełączyć na Devices i operować tylko w zakresie pojedynczego urządzenia z tymże w zasadzie przy normalnym użytkowaniu, aż się prosi aby działać na Acitivities, po to stworzony jest ten pilot :) Na pojedyncze urządzenia przełączam bardzo sporadycznie, kiedy np coś nie zaskoczy w sekwencji sygnałów bo przykładowo w trakcie wykonywania aktywności ktoś skieruje pilota w inną stronę i nie włączy się ostatnie urządzenie :hura:


  18. Czy chodzi o informację z nagłówkiem "Solar Flares Predicted" ???

    Właśnie jestem po seansie filmu stąd zaciekawiło mnie to co wskazałeś. Mimo, że film to fikcja to trudno odrzucić podobieństwa z powyższym artykułem.


  19. Sorry ale nie mogę się powstrzymać. Jak mobor sam plujesz (miało być dosadniej ale wówczas moderator wkroczyłby w akcję) kasą to po prostu nie wchodż w tego typu tematy, nie wypowiadaj się. Koleś szuka takiej kamery za taką kasę, nie znasz, to siedź cicho. Albo chociaż napisz kulturalnie, że Twoim zdaniem nie da się, a nie komentarz na zasadzie kpin, wyśmiania itp itd.

    Ja sam kupiłem kamerę HD na iboodzie za dokładnie 1450, jest to Sony XR-106E i choćby nie wiem co mobor zaraz napisał, to ja jestem zadowolony z jakości jak i z ceny. Co prawda nie jest to jej cena standardowa, bo w sklepach kosztuje około 1000 więcej, ale jednak można nabyć kamerę HD (tłumaczenie dla mobora: zabawkę) w tej cenie (tłumaczenie dla mobora: za drobne) i być zadowolonym.

    A przy okazji proponuję specjalnie dla mobora stworzyć dział na forum pod tytułem:

    Tylko dla "Nad-ekspertów" z milionami na koncie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...