Skocz do zawartości

tkacz.rafal@wp.pl

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

Reputacja

51 Excellent

O tkacz.rafal@wp.pl

  • Tytuł
    VHS

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. @SAM41 Więc twoja obecność w temacie o sprzęcie Samsunga jest zbyteczna bo nic ciekawego i obiektywnego nie napiszesz.
  2. Po raz 3 napiszę - mój egzemplarz nie ma problemu z czyszczeniem panelu! Ile razy mam to powtarzać? Pomyślałeś o tym że ten problem mógł zostać wyeliminowany i już nie istnieje? Może początkowa seria miała problem i zostało to naprawione w kolejnych partiach. W Polsce sprzedało się kilkanaście tysięcy tych telewizorów a tu na największym forum odnośnie telewizorów przewija się parę osób z tym problemem. Gdzie zatem jest reszta? Pewnie tak samo jak ja nie mają z tym problemów. W tym panelach KATEGORYCZNIE zabrania się używania wody! Jedynie środki na bazie alkoholu i delikatne przetarcie nawilżona mikrofibrą! To clean the screen, use a dry microfiber cloth. If that is not enough to get it clean, recommend using a screen cleaner spray that has some isopropyl alcohol in it.WARNING: If the screen is exposed to water (distilled or not), it can temporarily change reflections in the Anti-Glare Coating from a dark maroon to a streaky, brighter blue that is quite distracting. It may even look like the Anti-Glare Coating has been rubbed off.If this has happened, you can restore the Anti-Glare reflection tint back to normal by adding a small amount of isopropyl alcohol (70% or 91% concentrations seem to work just fine) to a microfiber cloth and gently wiping down the screen. Add a little more alcohol as needed due to evaporation to get the whole AG coating back to the original color.
  3. Ty miałeś problem z wyczyszczeniem, ja tego problemu nie mam i bez problemu czyszczę. panel już od ponad roku. Ja wiem że trafiały się egzemplarze gdzie był problem z czyszczeniem i tego nie neguję natomiast ty przez pryzmat swojego doświadczenia z tym tv, sądzisz że każdy panel ma z tym problem co jest nieprawdą. Widzisz różnicę stanowisk?
  4. Raczej twoje komentarze są nic nie warte. Nie bez powodu ten telewizor został wybrany jednym z najlepszych tv zeszłego roku.
  5. Odpukać, ja nie mam problemów z czyszczeniem panelu S95B. Plamy po palcach usuwam mikrofibrą delikatnie nasączoną "klinem" do mycia okien. Później drugą mikrofibrą , lekką zwilżoną wodą przecieram cały panel i na koniec 3 mikrofibrą wycieram ekran do sucha. Zestaw mikrofibr kupiłem kiedyś pod mycie szklanych ekranów w Plazmach i do dzisiaj się sprawdzają.
  6. Dokładnie. Jednak przy zachowaniu bezpiecznego czasu oglądania tych treści obraz nie ulegnie retencji.
  7. To nie jest żadna ściema bo zabezpieczenia działają! Wystarczy dokonać pomiaru kolorymetrem, spektrometrem na początku seansu i po paru minutach by zobaczyć różnicę w jasności! Ta różnica to właśnie efekt działających zabezpieczeń. W zależności od producenta sposób wykrywania logo i sposób ograniczania jasności jest inny. Czemu ciągle powtarzasz te głupoty? Możesz wszystko oglądać na OLEDZie pod warunkiem, że będziesz robił to z głową! Właśnie na bazie takich internetowych randomów tworzą się mity, które później trzeba obalać. Po raz enty powtarzam - bezpieczną granicą dla OLEDA z kanałami informacyjnymi są 2-3h dziennie. Tutaj na forum HDTV ten temat był wielokrotnie poruszony i wszyscy zalecają te wartości. Nawet chłopaki ze skalibruj.pl w tym Maciej Koper o tym wielokrotnie wspomina i również podkreśla, że na OLEDzie można oglądać wszystko ale trzeba zachować umiar 2-3h przy oglądaniu kanałów informacyjnych.
  8. Jest napisane, że retencja obrazu czyli trwałe wypalenie Sony nie traktuje jako usterkę i to dla Ciebie jest już najważniejsza informacja. Jeśli doprowadzisz to wypalenia obrazu w swoim TV to Sony nie uwzględni reklamacji! Zrozumiał czy to nadal za trudne? Wypalenia powstają poprzez niewłaściwe użytkowanie i takim jest właśnie długotrwałe oglądanie serwisów informacyjnych czy kanałów z jasnym logiem stacji. Według mojego doświadczenia z panelami organicznymi te 2-3h dziennie oglądania kanałów informacyjnych z paskami są bezpieczne czy to dla Plasmy, OLED czy QD-OLED. Oczywiście dotyczy to trybu standardowego bo w trybie dynamicznym czy żywym to po 1h mogą już występować powidoki Jeśli będziesz przekraczał ten czas to bardzo szybko powstaną powidoki, wypalenia obrazu i nic z tym nie zrobisz bo zgodnie z informacją od Sony - to nie jest usterka. Te zapisy są tak rygorystyczne bo uwzględniają użytkowanie najgorszych trybów dynamicznych z maksymalną jasnością, które najszybciej generują wypalenia przy statycznym obrazie.
  9. Przestań udawać głupiego! W instrukcji Sony masz wyraźnie napisane: Martwi Cię retencja obrazu. (tylko modele wyposażone w panel OLED) Jeśli ten sam obraz będzie wyświetlany wielokrotnie lub przez dłuższy czas, może wystąpić retencja obrazu. To nie jest usterka. Wskazówka [Przesunięcie pikseli] to funkcja, która pomaga zapobiegać retencji obrazu, automatycznie poruszając obraz ze stałą częstotliwością. W normalnych okolicznościach ta opcja powinna pozostawać włączona. Aby ograniczyć retencję obrazu, zalecamy codzienne wyłączanie telewizora na ponad cztery godziny za pomocą pilota lub przycisku zasilania na telewizorze. Uwaga Ręczne odświeżanie ekranu należy wykonywać tylko wtedy, gdy retencja obrazu jest szczególnie zauważalna. Nie należy robić tego częściej niż raz w roku, ponieważ może to wpływać na trwałość użytkową panelu. Obrazy zawierające zegary i jaskrawe kolory z łatwością wywołują retencję obrazu. Należy unikać wyświetlania tego typu obrazów przez długi czas, aby zapobiec retencji obrazu. Jak sam widzisz, Sony z góry zaznacza, że wypalenia, które sam sobie zrobisz przez nieprawidłowe użytkowanie TV nie są usterką czyli nie podlegają gwarancji! Znam przypadki gdzie Sony ze względu na nieprawidłowe korzystanie nie uznało gwarancji powołując się na zapisy w instrukcji i przewodniku pomocniczym. Jeśli będziesz miał ewidentnie wypalone paski informacyjne to masz 99% szansy, że gwarancji Ci nie uznają.
  10. @Michal1992 Wybacz ale twoja interpretacja jest nie istotna. Istotna jest podstawa prawna a decydując się na zakup sprzętu jesteś zobligowany do prawidłowego korzystania z niego zgodnie z zaleceniami producenta i to jest podstawa do realizacji gwarancji! Wiesz po co jest instrukcja obsługi i zawarte w niej informacje? Po to byś zgodnie z jej wytycznymi prawidłowo korzystał z zakupionego telewizora! Jeśli nie stosujesz się do wytycznych zawartych w instrukcji i telewizor ulegnie awarii producent może nie uznać gwarancji! To stać Cię również będzie na zakup drugiego tv po nie uznaniu gwarancji Gwarancja działa w sytuacji gdy prawidlowo korzystasz z urządzenia zgodnie z instrukcją obsługi!
  11. Ja to wiem a Ty wypisujesz głupoty o niesprawnych telewizorach. Wystarczy poczytać o działaniu telewizorów wykonanych w technologii organicznej i problemach jakie się pojawiają przy użytkowaniu tych telewizorów. Nie bez powodu te telewizory mają szereg zabezpieczeń przed wypaleniami.
  12. Tylko że telewizory są sprawne a Ty zwyczajnie korzystasz z niego w niewłaściwy sposób, niezgodny z instrukcją obsługi.
  13. Sam Maciek Koper wielokrotnie wspominał, że bezpieczną wartością dla OLEDów przy oglądaniu telewizji ze statycznym obrazem to właśnie 2-3h i ja na podstawie swojego kilkunastoletniego doświadczenia z panelami organicznymi mogę to potwierdzić Mam 3 letniego LG BX, który nie ma żądnych wypaleń. Mam rocznego C1 i S95B, które również nie mają żadnych wypaleń a przez 95% czasu wyświetlają telewizję satelitarną z logo stacji. Od zawsze korzystam z głową i problemów z wypaleniami nie mam i osoby, które namówiłem na OLEDy stosujące moje zalecenia również nie mają tego typu problemów. To samo słyszałem 14 lat temu. Olbrzymie straszenie przed wypaleniem obrazu a jednak zamiast LCD wybrałem Plazmę Panasonica TX-P50ST50, która do dzisiaj nie posiada żadnych powidoków i wypaleń a służyła do oglądania TV satelitarnej łącznie ze stacjami informacyjnymi, przeżyła 3 konsole gdzie wyświetlany w grach HUD również nie zrobił żadnych szkód. Telewizor nadal pracuje u teściów a jedyne co wystąpiło na przestrzeni tylu lat to wypalenie się luminoforów, które ograniczyły maksymalną jasność o blisko 55%. Jedyne czego się trzymałem to nie przekraczać 3h statycznego obrazu a podczas grania robiłem przerwy co 1.5h. Da się? Da.
  14. @grundig Ja nie podważam Twoich kompetencji natomiast duża ilość uszkodzonych paneli OLED nie wynika z większej podatności na wypalenia względem plazm ale z samego sposobu ich użytkowania. Wytyczne podawane przez niektórych producentów są "głupotą" bo jak zauważył @Gregory-86 gdybyś miał się do nich stosować w 100% to wogole nie mógł byś korzystać z telewizor tymbardziej że producenci z jednej strony polecają swój telewizor do gamingu a z drugiej strony nie zalecają obrazu statycznego dłuższego niż 10min. Jedno drugie wyklucza Na podstawie 15lat doświadczenia z panelami ogranicznymi mogę śmiało stwierdzić że bezpieczną wartością przy oglądaniu statycznych obrazów są 2-3h dziennie pod warunkiem że korzystamy ze standardowych trybów obrazu bez trybu dynamicznego!
  15. Te same zalecenia pojawiały się już kilkanaście lat temu i dotyczyły telewizorów plazmowych. Na podstawie kilkunastoletniego doświadczenia w użytkowaniu plazm i kilku lat telewizorów OLED mogę napisać że te wytyczne są głupotą! Kanały ze statycznym obrazem w postaci loga stacji telewizyjnych czy pasków informacyjnych mogą być bezpiecznie wyświetlane do 2-3h dziennie pod warunkiem że nie korzystamy z trybów dynamicznych, żywych, które mają wyżyłowaną jasność z kontrastem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...