Jump to content

Krzysztof Grzelak

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About Krzysztof Grzelak

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To przepraszam, źle pana zrozumiałem - co do certyfikatu to nic nie dostałem podczas zakupu kolorymetru.
 2. Przepraszam ale z Tobą nie mogę dyskutować bo ty piszesz o TV a ja o MONITORACH - a to są wie różne rzeczy.
 3. Witam ponownie, dziś temat jeszcze trudniejszy - kalibracja monitorów i laptopów za pomocą kalibratora i1 Display Pro. Jestem przeciętny "Kowalski" mam swój kalibrator i1 Display Pro. Zaczynam przygodę z kalibracją ale za bardzo się na tym nie znam. Kupiłem monitor Nec i mam laptopa - chciałbym go skalibrować. Poproszę o poradę jak to uczynić oraz jakie oprogramowanie potrzebuje. Tutaj od razu zaznaczę że NIE CHCĘ kalibracji w żadnym serwisie w Polsce. Proszę o bardzo profesjonalne porady i bardzo dokładne porady - ale takie aby porady te nie były po łebka. Za wszelką pomoc dziękuję z góry.
 4. Nygus piszesz tak: " Raport z kalibracji. Najpierw sprawdza się na wygenerowanych sygnale jak tv wyświetla obraz, czy i jakie są różnice w stosunku do wzorca, potem sprzęt jest kalibrowany, czyli wprowadzane są poprawki tak aby skorygować zmierzone błędy i uzyskać obraz zgodny (lub możliwie najbliższy) ze wzorcem, po skończonej kalibracji powinieneś dostać raport w którym będą wszystkie informacje". W jaki sposób przeciętny "Kowalski" ma sprawdzić jak monitor wyświetla oraz oraz jak to się ma do wzorca. Przeciętny "Kowalski"może się na tym nie znać.
 5. Trudno powiedzieć czy rzeczywiście wszyscy dostają certyfikat. Kolejna sprawa, skąd wiadomo że przeciętny "Kowalski" mając kalibrator i po zrobieniu kalibracji monitora - że kalibracja przebiegła prawidłowa i że nie jest błędna.
 6. Czyli jak rozumiem Twój tok myślenia, kupując kalibrator mam mieć pewność że są prawdziwe parametry i taki kalibrator powinien mi służyć latami.
 7. Panie Macieju serdecznie dziękuję za odpowiedź - ale niestety odpowiada pan "dyplomatycznie". Pierwsza kwestia którą pan pisze, pozwolę pana zacytować " i1 Display Pro posiada filtry dichroityczne, więc jest raczej odporny na starzenie się, co nie oznacza, że w długiej perspektywie jak rok, czy dwa nie "płynie". Proszę napisać co to oznacza że nie "płynie" i skąd pan ma takie informacje i czy nie mogą być błędne informacje. Pisze pan także tak " Jeśli chodzi jednak o precyzję pomiarową to w przypadku kolorymetru jest ona ograniczona i musi odnosić się do konkretnego widma światła ". Proszę napisać skąd pochodzą informacje jeżeli chodzi o precyzję pomiaru.
 8. Witam serdecznie. Dziś do Państwa trudny temat. Chciałby się dowiedzieć jak długo można używać kalibrator i1 Display Pro i po jakim czasie go wymienić na nowy z powodu nie nadawania się do kalibracji. Proszę napisać także jak sprawdzić czy ów kalibrator nadaje się lub nie do dalszej kalibracji. Za wszelkie informacje dziękuje z góry.
×
×
 • Create New...