Skocz do zawartości

R Junk

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez R Junk


  1. 1 hour ago, Rybus85 said:

    Może tak,może nie. Ale odpowiadając na posta że KAŻDY LG ma z tym problem odpowiedziałem że u mnie nie 😛

    Mój B9 tak ma, jak zawyżyłem, pogooglałem i od razu parę tematu na avforums, reddicie i wsparciu technicznym LG. Pojechałem do sklepu, B9 na wystawie to samo, C9 trochę lepiej, ale nadal. Byłem u kogoś kto miał LG (nie OLED), sprawdziłem, to samo. Także dopóki sam nie zobaczę LG co tego nie ma, albo testu w slow mo to nie uwierzę, że ktoś problemu nie ma. Raczej nie zauważa, bo tolerancja na to jest różna i da się przyzwyczaić. Ja niestety od razu wyłapuje takie przypadłości. Przy czym zaznaczam, problem dotyczy głównie YT. Możliwe też, że przez rzeczywiste eARC problemu nie ma, bo tam teoretycznie jest sygnał sterujący do synchronizacji audio z video.


  2. 16 hours ago, walosek said:

    2- jak z tą synchronizacją dźwięku (niektórzy narzekali na brak synchro po eARC) .... jak podepnę do aplitunera  będzie out of synch? - w MM jak testowałem model z soundarem BT to był OOS.

     

    Jest zrąbana na każdym LG, czy raczej WebOS od lat. Jak bardzo zależy od TV (na serii C mniej niż na B) i appki, a przede wszystkim od twojej czułości i zdolności adaptacji :D Netflix/Amazon etc da się przyzwyczaić po paru tygodniach, ale przy YouTube cały czas zgrzytam zębami. Czekam na nowe AppleTV lub apke AppleTV+ na Shield i dam sobie spokój z webos.

    • Zmieszany 1
  3. Lg b9


    Jak kupiłeś w sobotę to zgłoś wadę i zwróć, niech Ci wyślą nowy. Po co się użerać z gwarancjami itd. jak można jeszcze zwrócić. Przy zakupie w stacjonarnym markecie tez chyba już przyjmują zwroty bez przyczyny (chyba?)


  4. Chyba chodzi oto, że seria X (CX przynajmniej) wstawia plansze nie tyle czarne, co szare o intensywności zależnej od jasności poprzedniej/następnej klatki. Przez to jasność spada mniej i co za tym idzie mniejsze migotanie. Na B9 BFI jest nieużywalne. Na CX może być znośne, np do sportu.


  5. Ja kupiłem B9 w czerwcu, jak wróciły na promocjach. Matryca bardzo dobra. Ale szczerze mówiąc czują lekki niedosyt w HDR, wszystko ładnie, ale myślę sobie jak jeszcze fajniej było by z większa jasnością. Tylko w czerwcu C9 nie było a CX kosztował kuriozalnie dużo.


  6. 22 hours ago, tomitoja said:

    Cześć. Od prawie 3 lat mam Phillipsa OLED 55pos9002.  Obraz miazga, czerń cudo. Szukam nowego tv do 10k 55-65 cali, minimum 100 Hz, już do nowej generacji konsol. 4-8k, wi-fi, bluetooth, HDMI 2.1! Obecnie chyba króluje LG OLED55CX3 lub jego wersja 65".  Używam tv tylko do Netflixa (4k), XboxOneX i tuner platformy C+ 4k (mecze)

    Już prawie kupiłem tego LG 65" CX, i "niestety" czytałam Wasze Forum pół nocy :D Mętlik i nadal nie wiem co wybrać...

    Byle 65, abyś potem nie żałował. Jak kasę dołożysz i oglądasz mecze to chyba coś Sony 2020 OLEDy. Jak nie, to CX też będzie spoko. Moim zdaniem tylko lepiej brać B9 (wolniejszy system, trochę mniejsza jasność) w 65 niż Sony/CX w 55.

    • Plusik 1

  7. W sumie to ciekawi mnie jak to jest z awaryjnością tych wysokich modeli LCD z kilkusetoma strefami przygaszania. Jak często poszczególne strefy wysiadają lub jak często widać zauważalną różnicę w podświetleniu między nimi.


  8. 32 minutes ago, efel said:

    Ponoć matryce OLED są tańsze w produkcji

    Może i są, ale jednocześnie kontrola jakości jest na niskim poziomi, więc łatwo trafić na kiepski model z bandingiem lub zafarbem, który nie powinien trafić do sprzedaży. Do tego realna szansa wypaleń sprawia, że LG musi mieć duży bufor na naprawy gwarancyjne i przez to zwiększa cenę końcową. A wspomniany brak konkurencji tej sytuacji nie poprawia.

    • Plusik 2

  9. To jakie ustawisz napisy zależy od aplikacji streamingowej. W Netflix/Amazon/AppleTV można, w HBO go nie można. Przy okazji tylko napomnę, że napisy to dalej jest drugorzędna sprawa w tych serwisach. Np nie mogę ustawić innych napisów dla SDR i HDR, ani nawet przypisać formatu (wielkości) do urządzeń. Domyślne napisy w HDR oślepiają i męczą matrycę, w SDR są OK. Albo zmieniając TV z 55 na 65, przy tej samej odległości wielkość napisów przy 55 była ok, przy 65 jest za duża i chciałbym opcje gdzie napisy by się nie skalowały z wielkością ekranu.


  10. Przy streamach z Player .pl (Canal+/Eleven) i Ipli raczej średnio przez niską ilość klatek (<30). Smużenia nie ma, ale masz klatkowanie, bo przy oledzie przy niskim FPS i ruchu jest ogólnie kicha. Nie ma tragedii może, da się oglądać, ale gorzej niż moja poprzednia 5 letnia Bravia FHD. Próbowałem wyjątkowo włączać upłynniacz, ale wtedy nie dość, że artefaktów w cholerę to jeszcze piłka dosłownie miga, nie da się na to patrzeć. Przypuszczam za to, że w 60fps mogło by być super, nie wiem są takie źródła w PL z jakichś dekoderów. Szkoda, że Polsat dał streamy 4k przez IPLE ligi mistrzów, ja bym wolał 60fps dla Sportu, ale wiadomo 4k lepiej się sprzedaje.

    EDIT: Przypomniało mi się, ja włączyłem Oled Motion, tzn Black Frame Insertion to było dużo lepiej, ale ciemno i odczuwalne migotanie całego ekranu.


  11. Okropna sprawa. Może na kartonie i matrycy są jakieś nalepki, numery seryjne, aby sprawdzić zgodność?

    Ja przez te historie, oraz to, że przy planszy 5% mam jakiś tam banding i nierówną jasność to zwlekam z kalibracją. Tintu nie mam i poza planszami testowymi bandingu nie widać w ogóle, a jaśniejszy jeden róg to tylko czasami w menu (np youtuba). Boję tylko, że zrobię kalibrację i się pogorszy i stracę kasę.


  12. Nie używam upłynniaczy z tego samego powodu. Nawet jakbym używał to nie powinno mieć znaczenia ponieważ TV powinien to skompensować i zsynchronizować. Dodatkowo gdyby było jak mówisz to efekt byłby albo odwrotny (jeżeli TV najpierw procesował audio), albo z o tym samym opóźnieniu (jeżeli TV najpierw procesuje obraz, z potem dźwięk).

    Testuje na slo-mo jako dowód na to co widzę/słyszę. Ja nie włączyłem sobie filmiku z [beeep]y aby szukać problemu, kurde w ogóle nie przyszło mi do głowy takie coś sprawdzić przed zakupem. Tylko zacząłem używać TV i widzę, że jest kaszana, że lip-sync jest zrąbany, więc zacząłem googlać o co chodzi i gdzie jest ręczne ustawienie synchronizacji (nie ma, da się tylko pogorszyć). Sam pomysł ze slow-mo, nie jest mój, ktoś już tak zrobił. I też przyszło mi do głowy sprawdzić czy to czasem slo-mo nie ma synca, więc nagrałem te filmik z YT parę razy na swoim laptopie, gdzie problemu nie widzę. Jest idealnie zgrane. Tak samo jak nagram w slo-mo YT z shielda (shield->av->tv), to test mi się też sprawdza i jest na odwrót, dźwięk 20-30 ms za wcześnie, ale to można sobie na ampli skompensować i jest git wtedy.

    I oto mi własnie chodzi, masa osób tego nie zauważy, albo nie ma  z tym problemu, albo się przyzwyczai. Tak jak do bandingu, bloomingu, nierównego podświetlania czy słabych wypaleń. Mnie np bleeding nigdy szczególnie nie drażnił w LCD, albo szybko przestałem zwracać uwagę.


  13. 17 hours ago, Barnaba said:

    Zaciekawiłeś mnie i choć mało to dla mnie ważne, postanowiłem sprawdzić.

    Na B7 i C8 synchronizacja AV jest idealna przez ARC - sprawdzałem planszami testowymi z Youtube.

    Moje B9, sklepowe B9 i C9 i jakiś low-endowy LCD na który trafiłem u znajomych, wszystkie mają rozwalony dźwięk z YouTube, nawet ARC nie trzeba. Na innych aplikacjach bez ARC jest w miarę ok, przez ARC u mnie B9 (z Marantz SR5011), jest opóźnienie. Na avforums temat poruszany już setki razy, wystarczy wygooglać LG audio delay, szczególnie YT.

    • Dzięki 1

  14. Kwestia wypalenia OLEDów to nie jest czy, tylko kiedy.Tak samo jak losowy jest banding i nierównie podświetlenie/zabarwienie tak nie równo będą się matryce wypalać. Jeden będzie miał szczęście i pociśnie 5 lat, inny rok. Jednemu będzie to przeszkadzać bardziej, innemu mniej. I jasne, nie wiem czy to 50%, ale przypuszczam, że ogólnie dużo wypaleń jest ignorowanych. Tak jak ludziom nie przeszkadza blooming w LCD (HDR nie użyteczny z napisami), opóźniony dźwięk przez ARC we wszystkich webosach,  wolny android w starszych Sony, tak jestem pewien, że z wypaleniami jest podobnie. Nie przeszkadza, albo nie widzą jak się palcem nie wytknie (i dobrze hehe).

    • Lubię 1

  15. Ja tu się do końca nie zgodzę. Moim zdaniem OLEDa kupujesz na okres gwarancji, nie na 5 lat i ja z takim nastawieniem to zrobiłem. Z pełną świadomością, że po 2 latach się wypali i będzie zwyczajnie złomem. Przy czym nie wyobrażam sobie go używać go oglądania zwykłej telewizji czy programów informacyjnych. Mogę się też założyć, że połowa sprzedanych OLEDów jest wypalona po 2 latach tylko ludzie tego nie widzą lub im to nie przeszkadza.


  16. Tak naprawdę trzeba by przetestować z 10 egzemplarzy kupionych w różnych miejscach i wtedy ocenić ile jest przeważnie/średnio nitów. Podobnie ocenić szanse na banding i jak dobrze wychodzi skalibrowany z fabryki. Ewidentnie widać, że LG ma dalej problem wyprodukować matryce bez dużych odchyłów w jej jakości. Jestem pewien, że duży procent ceny OLED to jest bufor na liczne wymiany matryc, a nie koszt samej produkcji jako takiej. Z tego też powodu takie B9 ma programowo ograniczoną jasność i przez to niższą cenę bo mniej matryc wypali się podczas gwarancji.

    • Plusik 2

  17. Tylko czy czasem nie jest tak, że jak wezwiesz serwis od producenta to już potem zwrócić do sklepu nie możesz? Tzn sklep jak jest spoko to przyjmie, ale prawnie już chyba nie ma obowiązku.


  18. Dzwoń do LG. Jak zdalnie nie pomogę, zwróć do sklepu, niech wymienią. To był nowy, czy outlet? B9 PLA jest normalnie wyprzedane już, przedłużona produkcja na ten rok to SLA.


  19. Judder masz jak nie da się zgrać fps video z fps matrycy, czyli np 23.976 na równym 60hz i kolejne klatki nie są wyświetlanie w tym samym odstępie czasu. Prawdopodobnie o tym mówi @ronaldo864

    Stutter masz po prostu przy niskim FPS, 24fps to jest bardzo bardzo mało. Tylko na LCD po tym jak piksel został "zaświecony" to szybko gaśnie i robić się blur, wszystko się rozmywa. Na OLED piksel praktycznie pozostaje zaświecony do kolejnej klatki, czyli teoretycznie lepiej. Ale w odbiorze gorzej, bo bardziej widać jak jest niski FPS. Zobacz sobie np początek drugiego sezonu Jacka Rayana, sceny w gabinecie Reyesa, kiedy postacie poruszają się na tle jaskrawych okien. Albo np film 1917, scenę jak rozbija się samolot i na tle jasnego nieba kamera przesuwa się wzdłuż desek rozwalonej stodoły. Upłynniacze na to poradzą, ale dla mnie tylko zamieniają jeden problem na drugi.

    • Zmieszany 1

  20. Tak jest widoczne właśnie w normalnych filmikach od razu. Na teście w normalnym tempie, myślę, że mózg się szybko do tego pikania dostosowuje. A od gadających głów się zaczęło, nie dało się patrzeć, widać jak zaczyna ktoś mówić i dźwięk po chwili, a jak już mówi to chamsko widać jak jest rozjechane. Jak to zauważyłem to  zacząłem googlać i masa tematów na ten temat, a sam filmik to nie mój pomysł, gdzieś to znalazłem. Małe niezgranie w slo-mo to moim zdaniem może spokojnie być, ten filmik jest 30 fps, więc nie zawsze wyjdzie, ale ponad 100 to już jest coś nie tak, nie da się zwalić na nagranie.

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...