Jump to content

m4rios

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by m4rios

 1. Prawda jest taka, że konsola na starcie będzie technologicznie do tyłu względem PC. I nie mówię tego jako PC MASTER RACE, ale jak wieloletni Gracz multiplartformowy. Jakość grafiki na konsolach nowej generacji będzie z pewnością bardzo dobra - ogrywam akurat Uncharted 4 i silnik na jakim gra pracuje robi wrażenie jeszcze dzisiaj, a tytuł ma już trochę na karku. Wracając do konsol - nie mogą sobie pozwolić na cenę wyżsżą niż, zgaduję, $700 bo marketingowo będzie to strzał w kolano. Trend będzie się więc utrzymywał - niewygórowana cena i umiarkowane bebechy. Sam sprzęt będzie reklmowany jako najwyższej jakości doświadczenie 4K w 60 FPS. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy, choć jeśli ktoś na to liczy to już radzę oswajać się z myślą, że podzespoły za 2500-3000 zł nie mają najmniejszych szans osiągnąć takiej jakości - mówię tu o grach multiplatformowych (poza R*), gdyż studia Sony jak ND czy Santa Monica mogą napisać dobry kod i zadbać o optymalizację. Choć i tutaj problemem mogą być coraz to nowsze technologie implementowane w grach, jak choćby (nie)sławny Ray tracing, który zdusi marzenia deweloperów o naturalnym oświetleniu i 4K. Czas pokaże. Osobiście nie oczekuję niczego po nowych konsolach. Duże nadzieje związane z premierą obecnej generacji budziły marzenia o przeżyciach jakich jeszcze nie widzieliśmy - jak się skończyło wiemy wszyscy.
 2. Mówiłem o cenie do 3200-3300,- , a nie prawie 5000,- . Widać ten TV nie ma godnego rywala w tym przedziale więc zostaję z nim.
 3. Naprawdę nikt więcej się nie wypowie?
 4. Czy ten model przykładowo będzie ZNACZNIE lepszy? Samsung UE55NU8002 Czytałem, że Samsungi mają też problemy z podświetlaniem lokalnym np, przy napisach i nie da się tego wyłączyć jak w LG. Czekam na kolejne opinie bo naprawdę nie wiem co robić, a nie chcę odesłać TV, by kupić podobnego bądź gorszego.
 5. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać 6. Jak słońce świeci w pokoju ? Normalne światło słoneczne. 7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 55SK8100 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Podobne do tego, który posiadam aktualnie. 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD, HBO GO, Netflix 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 h 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, filmy, sport 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak - około 1 h dziennie. 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami 17. Preferencje co do wielkości? 55" 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Lagujący system, bardzo bardzo słaba czerń 19. Preferencje co do marki ? Brak 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200 zł 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Być może. Witam serdecznie. Chcę zapytać w swoim poście nie tyle o zakup nowego telewizora co rozważyć ewentualną zamianę mojego obecnego LG 55SK8100 na coś innego - został on zakupiony kilka dni temu. Jako, że można nowy sprzęt zakupiony przez internet oddać do 2 tygodni postanowiłem, że zapytam Państwa o poradę dotyczącą moich przemyśleń. Telewizor sam w sobie jest dla mnie świetny - system, kolory, funkcjonalność. Są tylko 2 małe problemy - słaba czerń (i nieszczęsne podświetlanie lokalne, które od razu wyłączyłem) oraz słaby HDR. I tutaj nadchodzi czas na moje pytanie: Czy w cenie do 3200 zł otrzymam sprzęt, który da mi to co aktualny LG doliczając do tego czarniejszą czerń i lepszy HDR? Liczę na pomoc, gdyż nie wiem czy znajdę coś lepszego i opłaca mi się pakować sprzęt i odsyłać go. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...