Skocz do zawartości

Mr Homebody

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Mr Homebody


  1. 7 hours ago, Zykfyr said:

    Ma ktoś problem , że zrywa mu połączenie przewodowe? (Wi-fi cały czas trzyma) , codziennie przynajmniej raz-dwa razy dziennie wyskakuje okienko "odłączone kabel sieciowy" (czy jakoś tak) sekundę po nim "przyłączono kabel sieciowy" (oczywiście żadnej ingerencji fizycznej w tym czasie nie ma) a mimo to zazwyczaj połączenia nie uzyskuje.Powiadomienie o rzekomym odłączeniu i przyłączeniu kabla pojawia się nawet podczas odtwarzania z usb a nie tylko czegoś co by wymagało neta. Zmiana portu w routerze nie pomaga, na pozostałych urządzeniach podłączonych kablem do routera(nawet w miejsce portu gdzie jest podłączony normalnie tv) problem w ogóle nie występuje.Jedynym wyjściem jest reset routera  i na bliżej nie określoną chwilę pomaga , tv po tym zabiegu zawsze dostaje połączenie po kablu i utrzymuje przez jakiś czas , czasami trzyma pół dnia czasami 1h dziwna sprawa , przez Wi-fi połączenie cały czas trzyma w momencie kiedy nie ma połączenia przez kabel (mimo , że fizycznie jest wpięty).Loteria z połączeniem kablowym co mnie bardzo dziwi , czyżby szczelony port w tv?

    U mnie z kolei raz na jakiś czas TV "zapomina" o WIFI i trzeba ręcznie ponownie wybrać sieć z listy (wczoraj musiałem znowu wpisywać hasło). Nie wiem jak z kablem bo o dziwo mam w B8 szybszy net bezprzewodowo niż po kablu...


  2. 9 hours ago, Poranek 999 said:

    Kurczę, ciężko coś powiedzieć. To demko wygląda przepięknie (nawet w ciemnym pomieszczeniu) i jeśli na takim przykładzie odczuwasz dyskomfort, no to nie zazdroszczę. Może umów się z serwisantem z LG i przedstaw swoje sugestie - może coś Ci się wyjaśni lub wymienią matrycę. Przy takich materiałach raczej powinniśmy być usatysfakcjonowani - wiadomo, materiał z youtube ale mimo wszystko prezentuje się zacnie.

    Rozeznałem się nieco w temacie na zagranicznym avfroum i wychodzi na to, że problem "błyskających makrobloków" występuje u znacznej części użytkowników oledów z 2018 roku. W ankiecie obecność tej wady wykazała nieco ponad połowa głosujących. O tyle dobrze, że problem jest znany LG i może być to (chyba) zniwelowane aktualizacją.

    Dla modeli C8 wzwyż update już był, tylko pechowi właściciele B8 czekają wciąż na łaskę LG. Więc i ja czekam. Wymianę raczej wykluczam, musiałbym chyba w ogóle zrezygnować z oledów bo nie mam szczęścia ani cierpliwości do matrycowych loterii (już jeden egzemplarz zwracałem z powodu "plackowatego" powidoku w ciemnych scenach). Jeśli aktualizacji nie będzie to złożę reklamację. 

    5 hours ago, Mierzwiak said:

    Co to znaczy w całym?

    W każdej sekundzie?

    W którym miejscu obrazu?

    W którym przykładowo momencie?

    Takie rzeczy da się uchwycić aparatem, byłoby łatwiej zobaczyć niż domyślać się na podstawie sensacyjnie brzmiących ogólników które nic nie mówią.

    Wybacz, anomalie w ciemnych scenach widziałem na moim TV już w tylu materiałach, że przestałem zwracać uwagę na takie detale jak konkretne umiejscowienie czy czas co do sekundy.

    6 hours ago, Peter_21 said:

    Zamierzam kupić u jednego z nich B8/C8 na raty i chciałbym uniknąć odsyłania TV ( co przy TV ze zwrotu jest prawie pewne )

    Powiem ci z mojego doświadczenia, że w przypadku kupna TV loteria matrycowa jest gwarantowana. Zawsze trzeba brać pod uwagę ryzyko konieczności zwrotu / wymiany.

    7 hours ago, Wincent Chmara said:

    Już zrobiłem odstąpienie od umowy, nie mam doświadczenia w odsyłaniu takich dużych paczek, chyba skorzystam z DHLa, przesyłkę zapewne powinienem ubezpieczyć?

    A może dobrze byłoby napisać skargę do sklepu. Zamawiałeś sprzęt nowy a nie używany więc dlaczego masz być obciążony kosztami zwrotu towaru niezgodnego z umową?. To tylko moja interpretacja na "chłopski rozum" ale może warto spróbować.


  3. On 5/7/2019 at 9:59 PM, Prykon said:

    Panowie mam prośbę. Czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie ten film z YT? Niedawno zauważyłem, że na tym filmie promocyjnym pojawiają się szumy w pewniej scenie dokładnie od 27s jak kończy się scena z czajnikiem. Jasność jaką mam ustawioną w trybie HDR to standard 50. Po zmianie na 49 jest już ok. Dodam tylko, że tv po kalibracji. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że nie zauważyłem czegoś takiego przy wersji oprogramowania 04.10.20 o którą zresztą niedawno pytałem czy ktoś posiada bo chciałem jednak porównać te wersje oprogramowania. 

     

     

    U mnie w całym tym filmiku jest pełno artefaktów. Tragedia. Jak sądzę jest to problem "błyskających makrobloków", który w przypadku modelu B8 do dziś nie doczekał się rozwiązania w postaci aktualizacji oprogramowania. Mam nadzieję, że LG prędzej czy później weźmie się za to bo inaczej pozostaje mi reklamacja. Zatrważające jest, że nowoczesny TV za takie pieniądze działa pod tym względem gorzej niż stary budżetowy LCD.

    18 hours ago, Zykfyr said:

    Jeżeli chodzi ci o 'dziwna czerń' to temat poruszany dawno temu przeze mnie w tym wątku m.in też na scenie z filmu Bright , sprawę załatwia zmiana "Podświetlenia Oled"(nie jasność) na 51 albo 49 - sprawdziłem to tylko na scenie przytoczonej przez ciebie z odc3 11:10 i nadal to sprawę rozwiązuje. Problem wydaje się wynika z kompresji materiału i dolby vision, ponieważ ktoś wrzucał zdjęcia dokładnie tej samej stopklatki (mowa o scenie z filmu Bright gdzie był identyczny 'problem') z innego źródła (nie pamiętam dokładnie jaka to była wersja)  i tam żadnego problemu nie było w przeciwieństwie do streamingu netflixa.

    Dzięki za sprawdzenie. Nie wydaje mi się by opcje podświetlenia oled mogłyby coś zmienić w przypadku pikselozy w moim przypadku. Mam ustawioną jego automatyczną regulację. W związku z tym płynnie się zmienia w ciągu dnia zaś pikseloza jest niezmienna w niektórych scenach. Wyłączę automatykę i zobaczę czy coś się zmieni.

    Fakt, że problem jest zapewne związany z kompresją materiału. Na PS4 podłączonym HDMI póki co nie było takich problemów w czasie grania. Problem zawsze występuje przy oglądaniu filmów na youtube/netflix niezależnie od rozdzielczości.


  4. 22 hours ago, Poranek 999 said:

    Tak również zrobiłem - materiał z Netflix-a "Zagubieni w kosmosie" (czy jakoś tak). Generalnie trudniejszy test do wykonania. Tutaj również wszystkie pixele się wybudziły. Jasność 50 wszystkie pixele poza tymi z napisów były wyłączone, jasność +1 (czyli 51) wszystkie zgaszone pixele wybudziły się. Natomiast zaobserwowałem pewne zjawisko widoczne z bliska (dosłownie trzeba prawie nosem dotykać matrycę). Tło (poza napisami) jakby pływało, przesuwały się jakby pasy z pofalowanymi strukturami. Jak zwiększyłem jasność do (chyba) 53 lub 54 i wtedy tło było już ciemnosiwe. To normalne wg Was? Dodam że w pierwszym teście tego nie było.

    Mam pytanie odnośnie jakości "Zagubionych w Kosmosie". Czy oglądając niektóre ciemne sceny zaobserwowałeś na swoim TV wyraźną anomalię obrazu? U mnie szczególnie w 4 i 5 odcinku w niektórych ciemnych scenach w tle zamiast drzew lub ścian jaskini miałem całkowitą pikselozę. Wyglądało to koszmarnie.

    Sprawdziłem potem na starym LCD, który w ogóle nie obsługuje dolby vision i na nim wyglądało to lepiej (tzn. jakość nie powalała ale nawet z bliska nie było pikselozy). Ciekaw jestem czy da się jakoś wyłączyć DV w czasie emisji.?


  5. 1 hour ago, Maciej Koper said:

    04.10.55 jest dostępne przez auto-aktualizacje. Działa bardzo podobnie lub identycznie jak 04.10.31 z tym, że można skorzystać z funkcji "Redukcja szumów MPEG", czyli problem zażegnany

    U mnie nie wykrywa żadnych aktualizacji od momentu pierwszego uruchomienia. Na starcie miałem 04.10.35 i tak jest do dzisiaj. W międzyczasie była już aktualizacja 04.10.36, obecnie na stronie LG widnieje 04.10.65 a u mnie nadal bez zmian. Włączyłem auto aktualizacje i sprawdzałem ręcznie (internet działa prawidłowo).

    Co dziwne mój poprzedni egzemplarz od pierwszego włączenia wykrywał aktualizacje softu a ten obecny jest jakiś "opóźniony" chyba. Wiem, że mógłbym ręcznie aktualizować poprzez usb ale prawidłowo działający TV nie powinien tego wymagać. ?


  6. 12 hours ago, fio2 said:

    Bzdura! Bardzo grzecznie zaprezentowany kolejny mit o oledach ;) Chyba, że piszesz o LG serii 6 przed aktualizację oprogramowania lub o problemie opisanym w tym wątku.

    Zwróć uwagę, że strefy wygaszania w LCD powodują często utratę detali w ciemnościach. Szczególnie w modelach z agresywnym dziadzieniem local dimming. Do tego zdarza się pulsowanie stref, więc detale w ciemnościach bywają... średnie.

    Ja z kolei wierzyłem w te wszystkie mity o cudowności oledów przed zakupem. Mój pierwszy B8 miał powidok w ciemnych scenach z powodu nierównomierności na szarym te. Obecny po wymianie ma z kolei problem z "błyskającymi makroblokami" w ciemnych scenach i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle LG planuje wydać aktualizację mającą zniwelować te anomalie.

    Z oledami jest sporo problemów i usilne ich negowanie przez użytkowników, którzy mieli farta w czasie loterii matrycowej tego nie zmieni. "Flashing macroblocks", "black crush", banding: na te konkretne problemy sam natrafiłem i dlatego wiem jak wielu użytkowników tych TV jest w podobnej sytuacji (na szczęście zaoszczędzono mi zafarbu na białym tle). Jeśli wpisy innych użytkowników na tym forum nie wystarczą to polecam zajrzeć na zagraniczne Avforum.

    10 hours ago, Maciej Koper said:

    Wszystko jest do wyregulowania. W menu jest aż 20 punktowy balans bieli z korekcją gamma. Jeden konkretny egzemplarz może coś gubić, a inny uwypuklać. Kwestia sztuki.

    Możliwe, że odpowiednie skalibrowanie TV poprawi sytuację. Nie neguję tego. Co nie zmienia faktu, że porównując mój obecny B8 z wieloletnim LCD widzę wyraźnie utratę detali w przypadku oleda (oba TV bez kalibracji).

    Co więcej w niektórych trybach obrazu niektóre opcje są niedostępne. Np. oglądając Lost in Space na Netflix (dolby vision) nie mam dostępu do opcji zmiany gamma i w niektórych ciemnych scenach trudno było cokolwiek dostrzec (plus zbyt często potworna pikseloza).

    • Plusik 1

  7. 3 hours ago, piskosch said:

    Wszyscy piszą o problemach z czernią i gammą na wersji 04.10.31, a ja mam 04.10.30 i też wydaje mi się że jest daleko do ideału.

    Na planszy testowej z 5% szarością jestem w stanie odróżnić ją od czarnego dopiero przy jasności ustawionej na 61 (test wykonany w ciemnym pomieszczeniu) . Przy takim ustawieniu czerń już świeci. 

    Czy mógłby ktoś na wcześniejszym sofcie wykonać podobny test ? Z góry dzięki

    Od jak dawna masz swojego oleda? Mój B8 (04.10.35) był praktycznie czarny na planszy 5% i niemal nieczytelny w ciemnych scenach jednak po pierwszych cyklach kompensacji pojawiła się należyta (chyba) szarość oraz poprawiła się jakość obrazu w czasie oglądania. Podobno jasność stabilizuje się w czasie pierwszych kilkudziesięciu godzin pracy telewizora.

    Co nie zmienia faktu, że na moje oko oled nadal ma dużą skłonność do gubienia detali scenerii w ciemnych scenach. Zbyt często część elementów obrazu zlewa się w "czarną plamę". Można podbijać jasność powyżej 50 ale bardzo szybko czerń zamienia się wtedy w szarość.


  8. 2 minutes ago, lukasz19900.90 said:

    naliczylem 7 czarnych na czerwonym tle

    A wiesz może od ilu uznają reklamację? Dobrze wiedzieć na przyszłość. Ja mam obecnie trzy, które zauważyłem na zielonym tle. Może naliczyłbym więcej ale z tym oledem są powiedzmy problemy większej wagi, które stały się priorytetowe, więc szukanie małych czarnych kropek zeszło na daleki plan?


  9. 7 hours ago, CZARNYoled said:

    Jakoś mnie nie przekonuje to co piszesz odnośnie pojawiania się/znikania pasów bo to wygląda jak defekt matrycy. W miejscu powstawania tego pionowego pasu (4-5cm szeroki, tak do połowy ekranu .. obok niego powstają kolejne) z bliska widać jakby na ekranie w tym miejscu powstał "filtr" zmieniający to co jest wyświetlane.

    Jesteś może zapoznany z zagadnieniem "vertical banding"? To niestety typowy problem z oledami. Zdaje się, że praktycznie każdy oled ma takie pasy widoczne na planszach 5 % szarości aczkolwiek zazwyczaj nie powinno być to widoczne w czasie normalnego oglądania. Niestety bywa, że jest...taka loteria matrycowa niestety...

    Sam mam obecnie jeden jaśniejszy pas. Na szczęście widzę go bardzo słabo w nielicznych scenach.

    7 hours ago, CZARNYoled said:

    Wrzucę je jak mi podeśle to sami sobie zobaczycie bo niestety moim telefonem nie da rady tego uwiecznić.

    A już myślałem, że tylko ja tutaj mam problem ze zrobieniem zdjęcia matrycy. Widać nie jestem jedyny.?

    38 minutes ago, lukasz19900.90 said:

    powiem Ci tak mi wymienili matryce , po wymianie zobaczylem czarne piksele i tera mi wymieniaja na nowy tv b8 , wczesnien mialem b7 , wiec wymienia ci matryce za drugim.razem wymieniaja na nowy tv

    A ile było tych czarnych pikseli, że uznali reklamację?


  10. 2 hours ago, CZARNYoled said:

    Oddawał może ktoś z forumowiczów telewizor na rękojmie? Niestety po jakichś dwóch miesiącach w jednym z rogów ekranu zrobiła mi się bardzo jasna strefa. Widać na niej dodatkowo takie pionowe pasy których wcześniej tam nie było. Wszystko oczywiście w ciemnych scenach i niskiej szarości, najlepiej widoczne wieczorem. Dla mnie jest to nieakceptowalne za takie pieniądze.

    Matryca oleda zmienia się z czasem wraz z kolejnymi cyklami kompensacji. Pojawianie się i zanikanie pionowych pasów to powszechne zjawisko. Czasem zmiany są na lepsze czasem na gorsze. Problem jest gdy nierównomierności widać wyraźnie nie tylko na planszach testowych lecz w czasie normalnego oglądania.

    Od jak dawna utrzymuje się ta nierównomierność? Możliwe, że zaniknie po kolejnej kompensacji. Ewentualnie w ostateczności możesz spróbować godzinnego odświeżania pixeli (przy czym u niektórych pogorszyło to sprawę zamiast pomóc). 

    Ja miałem jasną plamę na szarych planszach testowych w moim pierwszym egzemplarzu B8. W ciemnych scenach pojawiał się powidok w tym obszarze.  Niestety w moim przypadku nie chciała zniknąć po dwóch tygodniach więc TV musiałem zwrócić (aczkolwiek w ramach zwyczajowego prawa do zwrotu). Zgłaszałeś już temat do serwisu LG ?    


  11. 8 hours ago, WojtekW80 said:

    Cały odcinek pod kątem technicznym był beznadziejny. Nie dość, że ciemno bo noc i zawieja (choć to akurat wymówka, bo przecież bitew nocnych w historii kina było trochę), to bitrate tak beznadziejny, że w większości scen widać było nie tylko makrobloki, ale po prostu ciemne plamy na 1/3 ekranu, jakikolwiek brak przejść tonalnych, kompletny brak szczegółów w dalszym planie. To wstyd, żeby HBO wypuściło swojego flagowca w jakości wołającej o pomstę do nieba. Myślę, że nie zależy to od telewizora i technologii, wszyscy cierpieli tak samo. Jedynie dobry BD uratuje tą nędzę, bo w tv oglądać się tego nie dało. Oczywiście fabularnych debilizmów nie komentuję, bo nie czas i miejsce na to :).

    Niestety problemy z ciemnymi scenami pojawiają się na B8 okazjonalnie w różnych materiałach, również w wysokiej rozdzielczości z Dolby Vision na Netflix. Z kolei wczoraj oglądałem Władcę Pierścieni ("tylko" HD) i sceny w Morii z bliższej odległości wyglądały momentami dość nieciekawie niestety.

    Dodatkowo przy przejściach między scenami w niektórych materiałach 4K widać swoistą "pływającą czerń" (np. w końcówce trailera Star Wars Fallen Order albo Ori and the Will of the Wisps). Dziwne to i niestety mocno psuje wrażenia jeśli chodzi o ten nietani TV. Niestety nie tylko płytami BluRay człowiek żyje...

    3 hours ago, Zykfyr said:

    Tematy [ 1)zniekształcone odbicia w tv kiedy jest wyłączony 2)zakrzywienie matrycy w rzucie od boku (że nie jest idealnie prosta)] poruszane były parokrotnie w wątkach o B8/C8 warto znaleźć i przeczytać , konkluzja jest taka że w większym/mniejszym stopniu występuje to u zdecydowanej większości i że w żaden sposób to nie wpływa na obraz także z 'wad' matryc które mogą się przytrafić przy oledzie ta "wada" jest niczym no chyba , że ktoś ludzi patrzeć na tv z boku ;).

    Fakt. Mój oled też wydaje się bardzo delikatnie wygięty w "łuk" ale to raczej nie problem. Zniekształcenie odbić przy wyłączonym TV również mam, co ciekawe światło żarówki na suficie odbitej w matrycy zmienia kolor z czerwonego po lewej stronie i przechodzi w błękit po prawej.?Nie wydaje się to jednak mieć znaczenia w czasie oglądania.

    Zauważyłem jednak, że ekran jest...minimalnie przekrzywiony na bok. Muszę chyba rozmontować podstawę by się upewnić czy nie jest krzywa. Ogółem same przeboje z moim B8...?


  12. 5 hours ago, tre said:

    Witam! We wtorek zakupiłem b8 65 cali,robiąc test szarości 5% wyszło mi tak.Czy kwalifikuję się do wymiany.pozdrawiam i proszę o szybką odp.

    Ja z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepiej zlokalizować na planszy 5% wszelkie wyraźnie kontrastujące ze sobą obszary a następnie wieczorem przy wyłączonym świetle włączyć jakiś film/serial w dobrej jakości i w tych samych miejscach sprawdzić czy nie będą pojawiały się "powidoki". Pionowe pasy najszybciej rzucają się w oczy na planszy testowej ale bardzo zdradliwe mogą być małe rozjaśnione obszary.

    Moim zdaniem to trzeba ocenić samemu, opinia osób trzecich na podstawie niekoniecznie w pełni wyraźnych zdjęć może wprowadzić w błąd. Oczywiście pierwsze badanie może być mylące ponieważ szara plansza może zmieniać się wraz cyklami kompensacji. Sam się o tym przekonałem gdyż moja była na początku całkiem czarna na 5% a teraz wygląda w miarę w porządku. 


  13. Otrzymałem odpowiedź od LG (nadspodziewanie szybko, 2 godziny po napisaniu maila i to w sobotę, aż jestem w szoku). Dla zainteresowanych poniżej wklejam fragment wiadomości odnoszący się do problemu ciemnych scen:

    Szanowny Panie, 
    Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o. 
    Uprzejmie informujemy, iż aktualizacja która poprawi obraz w przypadku zmian tonalnych czerni, na chwile obecną nie została jeszcze udostępniona. Nowa aktualizacja zostanie wypuszczona na dniach. 
    (...) 

    Czyli jest nadzieja. Na szczęście kilka dni mogę jeszcze poczekać.

    3 hours ago, eloszki said:

    Chciałbym zapytać czy również macie problem obecnie z dźwiękiem w Netflix. Tzn jak włączę tv bezpośrednio przyciskiem netflix i odpalę jakiś film to nie ma dźwięku. Muszę zmienić źródło sygnału np na satelitę i wtedy jak wracam do netflixa to dźwięk już jest. Jakiś pomysł jak to naprawić?

    U mnie tego problemu nie ma. Często włączam TV przyciskiem Netflix i dźwięk zawsze jest. Jaką masz wersję oprogramowania? O ile dobrze pamiętam ktoś wcześniej wspominał o problemie z dźwiękiem wraz z aktualizacją 04.10.36. U mnie obecnie jest 04.10.35 (od pierwszego włączenia) i o dziwo TV nie znajduje nowej (w przeciwieństwie do poprzedniego egzemplarza).


  14. 11 hours ago, robert6969 said:

    @Mr Homebody trochę wymieniliśmy tutaj poglądów i starałem się zrozumieć Twoje rozterki, ale i post @fio2przemawia do mnie: jak to możliwe, że nie jesteś w stanie poprzeć swoich problemów zdjęciami? Pisałem już o tym, ale Twoje tłumaczenie o nieposiadaniu odpowiedniego np. telefonu do zrobienia zdjęć do mnie nie przemawia. Przy takich, dwukrotnych problemach z TV pożyczylbym go po prostu od kogokolwiek żeby zrobić kilka zdjęć..

    Aparat mojego smartfona po prostu nie działa poprawnie w ciemności. Może ze starości. Nie wiem i nie znam się na tym. Oczywiście, że mógłbym pożyczyć od kogoś aparat ale nie mam takiej potrzeby. Obecna matryca ma akceptowalny poziom równomierności szarości.

    Natomiast w kwestii pikselozy w ciemnych scenach, każdy użytkownik dotknięty tym problemem doskonale wie jak to wygląda (a wyłącznie doświadczenie takiej osoby może być dla mnie pomocne). 

    8 hours ago, fio2 said:

    W żadnej recenzji nowego oleda nie wyczytasz o słabej jakości ciemnych scen - czy uważasz, że to jest jakaś zmowa?

    Daleki jestem od doszukiwania się teorii spiskowych. W czasie poszukiwań telewizora skupiałem się głównie właśnie na profesjonalnych recenzjach. O problemach, na które się natknąłem w nich nie wspominano. I nie mam tu na myśli tylko oledów LG. Tak samo jest np. z samsungami z 2018 roku i ich problemem z napisami (co akurat na szczęście wyłapałem na forum internetowym).

    8 hours ago, fio2 said:

    Jeżeli widzisz problemy, o których piszesz to tak, jak wcześniej napisałem oddaj ten tv, bo nie jest dla Ciebie. Będzie Cie drażnił przez cały czas, a przecież nie o to chodzi.

    Nie. Problem, o którym piszę jest potencjalnie do rozwiązania za sprawą aktualizacji oprogramowania. Artykuł ze strony https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2018/12/24/oled-tvs-hit-by-severe-blocking-and-flashing-problems/#661e03b76ed7 jak sądzę odnosi się właśnie do problemu, który napotkałem. Artykuł jest jednak sprzed kilku miesięcy więc nie jestem pewny czy LG wciąż ma zamiar podejmować kolejne działania w tym temacie. Planuję napisać email do LG z zapytaniem. Może odpowiedzą.

    8 hours ago, fio2 said:

    Czytając dział oled już ponad rok wiem, że bardzo dużo osób pisze tu tylko ze złej woli. Czy są to kuzynki połowy internetu przed maturą nie wiem.

    Nie piszę ze złej woli. Szukałem odpowiedniego TV bardzo długo i de facto wyłącznie oled B8 wpasowuje się w moje potrzeby (szczególnie szerokie kąty widzenia, brak migotania, akceptowalna cena). Tak naprawdę nie mam obecnie alternatywy więc gdybym zwrócił oleda to musiałbym chyba czekać wiele miesięcy aż mocno stanieją noworoczne samsungi z technologią szerokich kątów. 


  15. 19 hours ago, fio2 said:

    dwa razy trafiłeś na słaby model (był tu już jeden taki napisał więcej postów niż Ty, kupił Samsunga Q9FN i był zadowolony);

    Samsungi z 2018 roku wykluczyłem gdy dowiedziałem się o problemie rozjaśniania ciemnych scen przy pojawianiu się na ekranie jasnych elementów np. napisów.

    Natomiast co do B8, problem "migających makrobloków" (tłumaczenie dosłowne) i słabej jakości ciemnych scen w przypadku oledów LG z 2018 roku jest niestety powszechny o czym przekonałem się dzisiaj na zagranicznym Avsforum. Nie wszystko można zrzucać na "słabą jakość materiału źródłowego". 

    19 hours ago, fio2 said:
    • masz zadanie wywlec wszystkie pseudo-wady oledów w kulturalny sposób.

    Od 33 postów robisz to, co zaznaczyłem w ostatnim punkcie powyżej.

    Dedukcja zarówno błędna jak i absurdalna. Rozumiem, że ty "masz zadanie negować wszystkie poważne wady oledów w kulturalny sposób"?

    Skoro problemy z oledem nie dotknęły ciebie to super. Ciesz się świetnym TV i zaoszczędź sobie kłopotu pisząc komentarze tego typu. Mam ograniczony czas na podjęcie decyzji w kwestii zwrotu i wypowiadam się na forum mając nadzieję, że inny użytkownik mający podobne doświadczenia i lepiej zorientowany w tym konkretnym temacie coś doradzi.


  16. 40 minutes ago, kKadajo said:

    Ona nic nie zmieni w kwestii 0 jakości sygnału
    Wbijcie to sobie do głowy, nie ważne czy Oled czy LCD jeśli jakość jest słaba to będzie to widać nie ważne ile funkcji TV będzie miał.

    Wybacz ale seriale i filmy o tej rzekomej słabej jakości sygnału oglądam od lat a zarówno mój stary wieloletni TV LCD, laptop a nawet stareńki smartfon Sony Xperia T3 nie uraczył mnie takim poziomem abstrakcji jak uczynił to nowoczesny wysokiej klasy oled. 


  17. Ehhh....dobija mnie ten oled. Ze skrajności w skrajność. Raz fantastyczna jakość obrazu a zaraz potem.....trailer nowego sezonu Gry o Tron na youtube. ŁO MATKO. Tego co zobaczyłem we fragmentach scen w katakumbach już się odzobaczyć nie da. Ta gargantuiczna pikseloza i rozlewające się plamy pseudo czerni wypaliły się na moich gałkach ocznych.?

    Wprost nie mogę uwierzyć, że ten TV na premierę kosztował prawie 10 tysiaków. No bez jaj...czy naprawdę oled LG to taki pudelek pośród telewizorów, który w ciemnych scenach wyświetli poprawnie materiał wyłącznie z "najwyższej klasy pozłacanych płyt Blu-Ray w rozdzielczości super mega ultra HD" ?

    Sorry ale na chwilę obecną takie są moje odczucia w tej kwestii. Mój stary dziad samsung c650 może nie miał tak ogólnej dobrej jakości obrazu ale za to nie straszył znienacka takimi karykaturami. W artykule ze stycznia wyczytałem, że jest planowana aktualizacja mająca zniwelować słynne makrobloki. Orientujecie się może czy była już ona wydana czy jest jeszcze w drodze?


  18. 6 hours ago, efel said:

    Wiem, że niżej napisałeś że problem się częściowo rozwiązał, ale piszę to dla potomnych: kluczowym parametrem, który ludzie w 50% źle ustawiają na każdym telewizorze jest RGB Range. W LG to się nazywa 'Poziom czerni'. W konsoli PS4 masz 'Zakres RGB'. Ta opcja ma dwie wartości: full (0-255), limited (16-235), czasami jeszcze jest 'auto' które działa jak chce. Kluczowe info:

    • Trzeba to ustawić na telewizorze i konsoli (albo innym źródle obrazu) TAK SAMO. Tylko wtedy kolory będą poprawne, detale nie będą znikać
    • Ponieważ opcja ma dwie wartości, są dwa urządzenia, więc istnieją 4 kombinacje ustawień, tylko 2 z nich są prawidłowe. Jest aż 50% szansy, że to będzie skopane.
    • Na LG Poziom czerni: Wysoki to jest Zakres RGB w konsoli PS4: Pełny. Analogicznie na LG Poziom czerni: niski to w PS4: Ograniczony
    • Na LG w trybie SDR i HDR trzeba to ustawić OSOBNO i PRAWIDŁOWO w obu trybach

    Jak jeszcze raz przeczytam, że ktoś na oledzie miał problem z wypranymi kolorami, albo detalami w czerni, przesiadł się na średnią półkę LCD i problemu nie ma to mnie szlag trafi. Człowieku - polepszyło się na LCD bo przez przypadek tą opcję tam miałeś domyślnie ustawioną tak samo jak na konsoli, albo ustawiłeś ją nieświadomie prawidłowo!

    Dzięki za treściwe wyjaśnienie. U mnie na PS 4 te opcje były ustawione na auto. Wieczorem wypróbuję ręczne ustawienie konsoli i TV zgodnie z poradą.

    Z moim oledem jest tak, że po "rozwiązaniu" jednego "problemu" pojawia się kolejny?. Obecnie zaniepokoiło mnie zjawisko zazielenienia żółtej planszy testowej przy patrzeniu na TV pod kątem. Wcześniej myślałem, że oledy mają niezmienne barwy niezależnie od kąta patrzenia. Może się czepiam ale TV tani nie był i staram się wykluczyć wady fabryczne póki jeszcze mam możliwość zwrotu.

    TV bywa też tragicznie słaby z wyświetlaniem niektórych (na szczęście nielicznych) ciemnych scen. Wczoraj oglądając "Lost in Space" na Netflix (z obsługą dolby vision) w pewnym momencie miałem wrażenie cofnięcia się w czasie do ery będącej kwintesencją starej dobrej pikselozy. Nie wiem co jest nie tak z tymi "wybranymi" ujęciami w ciemnych scenach ale wygląda to momentami bardzo ale to BARDZO  BARDZO źle.


  19. Dziwne. Mój nowy B8 jest zauważalnie wolniejszy od poprzedniego egzemplarza jeśli chodzi o działanie interfejsu. Chodzi tu np. o szybkość rozwijania listy opcji po prawej stronie ekranu. W poprzednim B8 lista rozwijała się natychmiast a w obecnym najpierw pojawia się okrągłe pole X na górze a dopiero po chwili rozwija się reszta opcji. W paru innych miejscach też ma swoistego "laga".  

    Resetowania TV już próbowałem lecz nic to nie zmienia. Różnica nie jest bardzo duża i pewnie nie zwróciłbym na to uwagi gdyby nie porównanie z poprzednim egzemplarzem. Też tak macie? Niby drobnostka ale zastanawiam się czy nie są to symptomy problemów z podzespołami. A może w obrębie tych samych modeli są jakieś różnice w detalach montowanych podzespołów? ?

    Co więcej, poprzedni B8 znajdował aktualizację do wersji bodajże 04.10.36. Obecny nie znajduje żadnej aktualizacji i zatrzymał się na startowym 04.10.35.


  20. Badając rzekomy problem rozmycia jasnych elementów otoczenia w grze Infamous Second Son postanowiłem uruchomić ją na moim starym 32-calowym samsungu C650. Jak się okazuje na nim sytuacja jest identyczna. W nocnych scenach przy obracaniu kamery na boki wszystkie źródła światła, lampy, neony itd. rozmazują się i stają ekstremalnie jaskrawe. Najwidoczniej ta gra po prostu tak ma, na mniejszym ekranie po prostu nie rzucało się to w oczy. Nie jest to więc wada mojego oleda B8. 

    1 hour ago, Mierzwiak said:

    Ta gra ma akurat skopany HDR, w którymś patchu po skargach graczy dodali dodatkowy suwaczek odpowiadający za jasność w tym trybie czy coś w tym stylu, ale niewiele on pomaga.

    To prawda. Wyłączenie efektu HDR zwiększa czytelność otoczenia. Jak widać HDR nie zawsze poprawia jakość obrazu a czasami wręcz przeciwnie.


  21. 21 minutes ago, Zykfyr said:

    Czy przypadkiem nie nastąpiło to po  pierwszej automatycznej kompensacji? U mnie i u paru osób u których była np. wymieniana matryca , plansza 5% grey przed pierwszą kompensacja była zbyt bliska czerni (nawet kiedyś wrzucałem zdjęcia w tym wątku tuż po wymianie matrycy ale przed jej pierwszą kompensacja).

    Musiało to nastąpić po pierwszej lub drugiej kompensacji. W każdym razie ten problem mam chyba z głowy.

    Natomiast rozmywanie jasnych elementów otoczenia to problem, o którym nigdzie wcześniej nie czytałem w kontekście oledów. Nie wiem nawet gdzie szukać przyczyny. TV w trybie gry nie ma opcji które miałyby na to wpływ (upłynniacz już sprawdzałem). Dziwna sprawa.


  22. Chyba zdarzył się cud ponieważ mój oled samoistnie zyskał należytą (tak sądzę) szarość na planszy 5%. Jednorodność póki co zdaje się być zadowalająca a w każdym razie żadne rozjaśnienia/powidoki nie rzuciły mi się w oczy się w ciemnych scenach. Przetestowałem nawet celowo na fragmentach filmu TAU na Netflix, który oglądałem dwa dni temu. Ustawienia i warunki oświetlenia były te same lecz tym razem na ekranie były obecne detale, które poprzednim razem zlewały się w czarną plamę.? 

    10 hours ago, raus said:

    A zrobisz test na planszy? Odpal na PS ten plik i zobacz czy na twoich ustawieniach są widoczne wszystkie paski (tj. nie zlewają się z tłem). Sprawdź też czy masz ustawiony dla tego portu zakres czerni od 0 czy od 16, bo to też może powodować ucinanie detali (TV odcina wszystkie poziomy poniżej 16)

    Teoretycznie problem super ciemnej szarości rozwiązał się samoistnie choć np. w scenach nocnych w grze Infamous dostrzegalność detali scenerii nie jest idealna. Gdzie mogę sprawdzić wspomniany zakres czerni dla portu? Nie widzę takiej informacji w opcji TV ani konsoli.

    9 hours ago, Mat Wu said:

    Masz absolutną rację z tego powodu oddałem swojego OLEDa. Koleś tutaj perfekcyjnie przedstawia na czym polega problem oledów, chcesz mieć perfekcyjna czerń ? Musisz zjechać z jasnościa i kontarstem ale wtedy wszystko jest ciemne i tracisz detale. Chcesz widzieć detale i mieć jasny obraz ? Wtedy "magiczna" czerń oleda zamienia się w szarość. Dziękuje za taki TV. 

    Oglądałem niektóre materiały Quantum Apotheosis na temat oled przed zakupem lecz przyznam, że zasugerowałem się negatywnymi komentarzami oraz ogólnym "zminusowaniem" jego opinii przez co z dystansem podchodziłem do jego wiarygodności. Jak wspomniałem wcześniej mój problem z utratą detali został (przynajmniej częściowo) rozwiązany samoistnie po jakimś czasie działania TV.

    Obecnie zastanawia mnie natomiast kwestia okrutnego wręcz rozmycia jasnych elementów scenerii np. lamp przy przemieszczaniu widoku na boki. Nie sądziłem, że coś takiego jest możliwe na oledach biorąc pod uwagę rzekomo super szybki czas reakcji matrycy i idealną płynność. 


  23. 1 hour ago, legrad said:

    Akurat gry dla mnie wygladaja fenomenalnie. Sprawdzalem Horizon, Rdr2 i pare innych i bylem bardzo mile zaskoczony. Moj wczesniejszy telewizor to 55xe90 po profesjonalnej kalibracji i jednak w tym segmencie oled ma dla mnie przewage. Telewizor jest przed kalibracja wiec moze byc tylko lepiej.

    Czy w ciemnych / nocnych scenach dostrzegasz wyraźnie detale? Jeśli tak to czy jest tak na ustawieniach domyślnych czy musiałeś je modyfikować? No i w kwestii rozmycia, czy obracając kamerę na boki widać u ciebie rozmycie elementów otoczenia szczególnie jasnych punktów w ciemnych scenach?

    41 minutes ago, Damian gurazda said:

    Jeśli chodzi o migotanie nie uswiadczylem takiego czegoś u siebie a zdarza mi się oglądać materiały w niższych rozdzielczościach (słabe łącze)  także chyba możesz być spokojny o tą kwestie

    Nie o rozdzielczość chodzi. Migotanie podobno pojawia się na Sony XF9005 gdy jasność obrazu spadnie gdzieś poniżej 50%. Miałem kiedyś coś takiego na laptopie, który musiałem zwrócić z tego powodu. Dlatego jestem bardzo przewrażliwiony w tej kwestii.


  24. 22 minutes ago, Damian gurazda said:

    Sony XF90 mam polecam miałem b8 tez zwróciłem ? pozdrawiam szczęśliwy użytkownik xf90 Sony

    Swego czasu brałem pod uwagę Sony XF9005. Pomijając słabe kąty widzenia (to bym przebolał) zraziła mnie jedna wypowiedź w internecie o rzekomym migotaniu przy niższych poziomach ustawień jasności. Na to niestety jestem bardzo czuły. Możesz potwierdzić czy to prawda?

    12 minutes ago, kKadajo said:

    Ludzie, zamiast płakać jaki to Oled jest zły i wylewać swoje żale na tym forum spożytkujcie ten czas na naukę podstaw ustawienia obrazu. Dosłownie wystarczy godzina aby nauczyć się podstawowej kalibracji obrazu.

    P.s. 1- nie ma czegoś takiego jak czerń absolutna.

    P.s. 2 - 99% problemów które tu wypisujcie wynika z waszej niewiedzy a nie technologii Oled.

    Wybacz, nie jestem specjalistą od amatorskiej kalibracji obrazu. Tych opcji obrazu nie ma zresztą jakoś szczególnie dużo. W kwestii czytelności ciemnych scen wypróbowałem w zasadzie co się dało.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...