Skocz do zawartości

Kamil Buczyński

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Kamil Buczyński


  1. 9 godzin temu, Evsiasty napisał:

    Witam, mam pewien problem z remuxem a konkretnie z wyborem ścieżki audio. Wgrałem na pendriva remuxa dark knight rises aby zobaczyć jak wygląda na oledzie no i w opcjach wyboru miałem tylko 8 ścieżek audio i brak napisów. Na pc natomiast miałem do wyboru z 17 ścieżek audio w tym polską, której nie było na tv oraz masę napisów. Czym może być spowodowany ten problem?

    Problem wynika z tego, że soft do odtwarzania filmów wbudowany w telewizor rozpoznaje tylko 8 pierwszych ścieżek audio. Musisz wyciąć niepotrzebne ścieżki np. za pomocą programu mkvtoolnix

    • Plusik 1

  2. Dnia 17.06.2019 o 16:30, Mr.Hankey napisał:

    Jako że delektuję się C8 już ponad miesiąc, postanowiłem napisać kilka zdań na temat tego telewizora. Skupiam się tylko na obrazie, bo cała reszta [beeep]ereli jak pilot czy smart nie ma dla mnie w zasadzie żadnego znaczenia – liczy się tylko jakość obrazu. Generalnie oled wylądował u mnie kompletnie niespodziewanie, bo z poprzedniego telewizora - Panasonic DX900 - byłem jak najbardziej zadowolony i przesiadkę na oleda planowałem dopiero na moment, w którym wersja 77 calowa osiągnie akceptowalny pułap cenowy. Ale, że na to się prędko nie zanosi, a w majówkę trafiłem promocję na 65C8 za 7300zł, to nie wytrzymałem i kupiłem.

    Na wstępie napiszę, że ogólnie jakiegoś wielkiego szoku względem DX900 nie przeżyłem, jednak progres jest wyraźny. W trybie SDR różnica jest naprawdę znikoma, w większości scen wręcz kosmetyczna. Przy nocnym oglądaniu DX900 skalibrowany na ok. 120 nitów jasności naprawdę jest bardzo blisko oleda, wygaszenie działa bardzo dobrze, halo jest minimalne, największą różnicę robią kąty widzenia.

    Mega wrażenie robi jednak absolutny brak jakichkolwiek niedogodności obrazu typu banding czy DSE na oledzie – poezja. No chyba, że kogoś kręci patrzenie na planszę 5%, ale nikt normalny raczej tego nie robi. Moim zdaniem żeby w pełni docenić dobrodziejstwa oleda, warto jednak wcześniej mieć nieco doświadczenia z LCD. W telewizorach FALD, o czym niestety mało kto wspomina w testach, widoczne jest działanie stref i nie chodzi tu nawet o sam efekt halo, ale o to, że podczas szybkich ruchów horyzontalnych kiedy obok jasnego elementu mamy ciemny pojawiają się widoczne łączenia stref. Większość użytkowników jak widać po wpisach na forach nie ma z tym problemu, jednak wprawione oko wyłapuje to dość szybko i jest to po prostu nie fajne – mi przeszkadzało, dla mnie to największa wada tego typu telewizorów. I o ile w trybie SDR to zjawisko jest jeszcze do przełknięcia, tak kiedy telewizor wchodzi na maksymalne ustawienia podczas treści HDR problem jest już naprawdę irytujący...

    Ogólnie nieco bałem się, że po przesiadce z LCD, który jest średnio o 300 nitów jaśniejszy, oled w treściach HDR okaże się dla mnie nieco zbyt ciemny. Stwierdzam jednak, że ten nieskończony kontrast wraz z funkcją mapowania tonów bardzo skutecznie tę różnicę zacierają. O ile w przypadku jasnych scen obraz na DX900 był być może minimalnie bardziej efektowny, tak przy scenach z dużą ilością ciemnych elementów jest nokaut na korzyść oleda. Tutaj nie ma zmiłuj, jeśli ktoś do wieczornych seansów robi z salonu jaskinię, to efekt HDR na oledzie jest po prostu niezrównany. Wszystkie rzeczy, które drażniły mnie na LCD, głównie DSE wynikający z widocznych stref, oraz halo, które w trybie HDR potrafi już być irytujące, na oledzie nie mają miejsca. To robi ogromną różnicę. I chociaż są sceny, gdzie tej szczytowej jasności faktycznie nieco brakuje, to jednak w ogólnym rozrachunku to, co oferuje ciemniejszy oled, zostawia daleko w tyle 300 nitów jaśniejszego DX900.

    Co jeszcze rzuca się w oczy po przesiadce? Ostrość obrazu ruchomego – tutaj też jest wyraźna różnica na korzyść oleda. I widać to nie tylko podczas transmisji sportowych, ale również podczas filmów. Powszechnie krytykowany upłynniacz w LG faktycznie lubi wygenerować artefakty, albo od czasu do czasu złapać czkawkę, ale dzieje się to głównie na wyższych stopniach upłynnienia obrazu. Sam mam ustawione 2/10 i w takim wypadku występowanie artefaktów to naprawdę rzadki przypadek.

    Jedyne, co na chwilę obecną denerwuje mnie w oledzie, to samoczynne ściemnianie się matrycy przy treściach, gdzie na ekranie mamy sporo statycznych elementów i niestety nie da się tego wyłączyć z poziomu menu. Niby mało kto o tym pisze, ale widzę na różnych forach, że zdarzają się użytkownicy, którzy dostrzegają to zjawisko. O ile jeszcze ktoś ogląda na ustawieniach fabrycznych, gdzie jasność telewizora jest dość wysoka, to ten spadek może wydawać się znikomy czy wręcz niezauważalny, jednak jeśli ogląda się na trybie skalibrowanym na ok. 120 nitów, różnica jest widoczna. Co ciekawe, telewizor nie przygasza się podczas oglądania meczów na Canal+ czy Eleven, ale już na Polsacie Sport Premium, gdzie spore logo stacji w połączeniu z belką z wynikiem zajmuje już spory procent powierzchni ekranu dzieje się to za każdym razem, podobnie w przypadkach kanałów informacyjnych. Nie zauważyłem tego zjawiska podczas treści HDR, np.. w grach, ale uczciwie przyznam, że nie grałem ostatnio za wiele. Fakt, że nie można tego dobrodziejstwa wyłączyć z poziomu menu jest jednak irytujący...

    Generalnie zmiana telewizora jak najbardziej na plus, oled naprawdę robi różnicę i o ile w gołych liczbach z testów być może nie robi takiego wrażenia, to jednak z konfrontacji z jednym z najlepszych LCD wychodzi zdecydowanie zwycięsko. Panuje opinia, że oledy stoją w miejscu, pytanie tylko, co poza jasnością można w nich jeszcze poprawić? 700 nitów na papierze niby nie robi już dzisiaj na nikim wrażenia, ale te 700 nitów na oledzie, to naprawdę zupełnie inna bajka niż zbliżone wartości w przypadku LCD, ale o tym trzeba się już przekonać na własne oczy.

    @Mr.Hankey a masz jeszcze możliwość porównania obrazu z nc+ albo z kablówki na obu tych telewizorach? jak to wypada w DX900 w porównaniu do C8? np. kilka kanałów HD z przyzwoitym bitrate: Polsat Sport Premium, Planete+ i TVP Sport oraz kilka ze słabszym bitrate: TVP2 HD, Polsat HD, TVN 7HD. czy sygnał z nc+ albo z kablówki będzie porównywalny na obu czy jednak gorszy na C8?


  3. @poncio jasnością się tak bardzo nie przejmuj. jest porównywalna w tych trzech oledach. producenci i tak później mogą nową wersją firmwaeru ją obniżyć. najważniejsze jest jak dany model radzi sobie ze słabszym materiałem HD. ja mam LG B8 i muszę powiedzieć że słabo. jak mam dobry materiał HD lub 4K to jest super ale przy słabszym materiale za dobrze to nie wygląda.

    poczytaj zresztą wątki na tym forum o modelach B8 i C8 to dowiesz się więcej. Na plus w LG jest na pewno stabilna jasność przy oglądaniu, tzn. nie zauważyłem aby były spore wahania jasności w zależności od treści na TV

    najlepiej byłoby zamówić te trzy modele przez Internet do domu z możliwością zwrotu po 14 dniach i przetestować w warunkach domowych bez zrywania folii z matrycy. w sklepie tego raczej nie sprawdzisz

×
×
  • Dodaj nową pozycję...