Skocz do zawartości

bakiii

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Odpowiedzi dodane przez bakiii


  1. 1 godzinę temu, konrado75 napisał:

    Po pierwsze nie ma juz dawno NRD, po drugie mieszkam w czesci Berlina , gdzie kiedys byl Berlin. Zachodni, po trzecie moze i sie szerzy, na pewno nie tak jak w Pl. Ja w 2011 zakonczylem przygode z Piractwem i tyle w temacie. 

    I prosze nie wyjezdzac z teksami typu NRD

    Dlatego też nie powinieneś wyjeżdżać z tym piractwem. Ja sam kiedyś jako dzieciak piraciłem na potęgę gry i filmy gdyż po prostu nie było mnie stać na oryginały. Dzięki temu jednak zrodziła się we mnie pasja do gier i kina . Obecnie pomimo że nie mam tyle czasu na rozrywkę co kiedyś to mam nakupione gier i filmów tyle co dziesięciu profesjonalnych graczy do kupy wziętych a wielu z nich nawet nie odpaliłem tylko są "na potem".Tak więc swój dług zaciągnięty za dzieciaka spłacam z nawiązką. Oczywistym jest że De jest bogatszym krajem niż PL więc odsetek ludzi których stać na elektroniczną rozrywkę jest większy ale jest to taki banał, że bez sensu go wyciągać na forum.

    A fakt że w DE często elektronika czy media są tańsze niż w PL jest podwójnie żenujący 

    • Plusik 6

  2. 1 godzinę temu, Bieszczad napisał:

    Nie będą się mądrzył  bo widzę że masz wiedzę w tym temacie jednak dalej nie rozumiem.  Jak powiedziałeś wysterowaniem zajmuje się procesor i elektronika.  Czemu więc matryca z tv b7 , lub b8  włożona do tv  C8  pokaże coś  innego   skoro to ta sama matryca a pokazuje to co zada jej elektronika ??  

    Telewizory Oled nie bez przyczyny są takie drogie. Technologia jest skomplikowana i sterowanie takimi mirkodiodami też jest skomplikowane. Wszystkie telewizory Oled jakie są na rynku, niezależnie od producenta finalnego wyrobu ( Sony, Philips, Panasonic, LG, TLC) mają matryce produkowane w jedynej fabryce na świecie należącej do LG. Pomimo to, w zależności od producenta poszczególne telewizory różnią się od siebie maksymalną jasnością, pokryciem barw oraz ich gradacją, odwzorowaniem ruchu czy maksymalną jasnością przy procentowym wyświetleniu bieli na matrycę. Dlatego też taką dużą rolę odgrywa procesor, elektronika, algorytmy sterowania diodami oraz sama charakterystyka gotowego panelu. Podobno Panele trafiające do LG mogą pracować z większymi napięciami dlatego potrafią wyświetlać pełną jasność do 70% pokrycia całego panelu bielą a inni producenci tego nie potrafią ( taki telewizor sony obniża automatycznie jasność gdy poziom bieli przekracza 30% panelu)

    W ogóle matryce 55 cali składają się z 2 matryc łączonych ze sobą pionowo. Niedoskonałość w ich kalibracji czy też charakterystyce wyłazi właśnie poprzez nierównomierność świecenia lewej i prawej strony ( jak zauważyłeś wszystkie nierównomierności wyłażą lewo vs prawo a nie góra vs dół). Przy 5% grey panel dostaje jedno napięcie a piksele reagują wtedy inaczej z lewiej i inaczej z prawej jeżeli jest kijowy egzemplarz.

    Jeżeli chodzi o matryce z B7 to jest to technologia z zeszłego roku, która została udoskonalona w 2018 więc B8 czy C8 to już inna bajka ( mniejszy ghosting, wyższe napięcia sterujące więc wyższa jasność, podobno lepsza trwałość)

    • Haha 2

  3. 1 godzinę temu, Bieszczad napisał:

    Co to znaczy że kalibruje się matrycę pod procesor ??  Logicznym wydaje się że kalibracja polega na ustawieniach oprogramowania a nie matrycy . Ta obrazuje tylko to co ustawione zostało w oprogramowaniu. Co ustawiają na etapie produkcji  w samej matrycy że różnią się one między sobą w modelach B8 i C8 ??

     

    Matryce w B8 oraz C8 są produkowane w ten sam sposób na jednej linii technologicznej natomiast kalibruje się ich charakterystykę napięciową ( aby piksel zaświecił należy spowodować przepływ elektronów poprzez przyłożenie odpowiedniego napięcia elektrycznego). Takim wysterowaniem między innymi zajmują się procesory oraz cała elektronika w telewizorach i z uwagi na różnice realizują to zadanie w nieco inny sposób.

    być może te matryce można stosować zamiennie , nie mówię że nie , wtedy wystarczy sobie poustawiać parametry obrazu ręcznie do wartości nominalnych i gotowe.


  4. 1 godzinę temu, Zykfyr napisał:

    Wczoraj późnym wieczorem nie mając czasu na szybko zrobiłem test "Black Clipping" na youtube gdzie 16 pasek to referencyjna czerń a 17 delikatnie powinno być widać , na Trybie ISF Dark zmieniałem tylko jasność (nie wiem czy podświetleniem oled też w tym przypadku tez powinno sie operowac) i widoczny 17 uzyskałem dopiero przy jasności 62 O_o , przy tej jasności 5% grey jest faktycznie ciemno szara a nie wręcz czarna, nie wiem czy matryca musi 'dojrzeć' ( w końcu chodziła tylko może z 3h) czy znowu 'szczelona' niemniej jednak przy tej jasnosci 62 plansza Netflixa jest nadał całkowicie czarna czy np. niebo z zdjęcia itd.W końcu non stop pojawiają sie stwierdzenia , że jasności sie nie tyka i ma być 50...Jak dzisiaj wrócę z pracy przysiąde nad tym dłużej.

    Powodem tego, że musisz podnosić jasność jest fakt że do telewizora B8 wsadzili ci matrycę z C8 a elektronika została od wersji B. Matryce przeznaczone do modeli C8, są fabrycznie  kalibrowane pod procesor i całe sterowanie z tego modelu, który przecież różni się od wrsji z B8. Dlatego też twoja elektronika steruje tą matrycą w niewłaściwy sposób co skutkuje przyciemnionym obrazem. Jeżeli jednak podniesienie jasności sprawi że uzyskasz właściwy kontrast bazowy to jest to dobre rozwiązanie. Musisz tak mieć ustawione parametry aby ten 17 pasek był minimalnie widoczny. Sprawdź sobie tylko równomierność matrycy poprzez włączenie planszy 100% black i stopniowo zwiększaj jasność , zobacz w ciemnym pomieszczeniu czy rozjaśnia się ona równomiernie, jeżeli tak to trafiłeś na dobrą matrycę.

    Chciałbym się jeszcze podzielić z wami informacją na temat kabla HDMI. Do niedawna myślałem, że każdy byle jaki kabel HDMI 2,0 na którym jest napisane że obsługuje 4k hdr jest dobry. Do tej pory sam używałem kabla typu noname (oczywiście na opakowaniu napisane że HDMI 2.0, obsługa 4k, HDR, szeroka paleta barw, duża przepustowość 18GHz itp)z allegro za 50-60 zł do podłączenia mojego PS4 pro bo na większości forum czy polskim czy zagranicznym ludzie piszą, że kupno droższego mija się z celem. Miałem jednak problemy z płynnością ruchu niektórych grach ( np RDR2 ). Co jakiś czas występowało takie jakby mikro zacięcie ruchu i drobne artefakty obrazu. Ciągle myślałem że to wina konsoli i samej gry ale coś mi nie dawało spokoju i w poniedziałek kupiłem kabel Purelink PS 3000 z certyfikatem PREMIUM za 130 zł i szczęka mi opadła. Obraz idealny bez żadnych zacięć, brak artefaktów, ostrość jakby większa (być może sobie wkręcam ale takie mam wrażenie ), normalnie różnica niebywała. 2 dni testowania i jestem zachwycony. Wygląda więc na to, że kabel HDMI ma znaczenie przynajmniej dla konsoli pS4 pro gdzie dane są wysyłane w najwększej przepustowości ( 4k, hdr, szeroka paleta na raz ) i kijowy przewód HDMI może dławić przepływ danych


  5. 2 godziny temu, Tedworek napisał:

    Tak wygląda mój b8 po tygodniu użytkowania(5% grey)20181122_064757.thumb.jpg.11401f57ad984f7d48770546981c30a0.jpg

    10%

    20181123_064210.thumb.jpg.962096e1dc3b01e2a62972b238f034db.jpg

    i jak myślicie wymieniać tv czy ten  jest ok?

    wygląda dosyć licho ? Zależy czy widzisz jakieś przekłamania w normalnym materiale . Poniżej masz moje zdjęcie telewizora, który reklamowałem i mi wymienili

    1.jpg

    Po wymianie dostałem taki model. O niebo lepiej pomimo że jakąś tam nierównomierność widać ale na normalnym materiale już nic.

    po wymianie.jpg

    • Lubię 1
    • Haha 1

  6. 13 godzin temu, eloszki napisał:

    Ok. Nie ma tego tv - domyślam sie tylko jak to mogłoby się nazywać. Dziękuję za cierpliwość :)

    Na 100% wrócę z pytaniami


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

    Prawda jest taka, że jeżeli nie lubisz dużej jasności/ rozświetlenia telewizora to efekt HDR nie jest dla Ciebie, tym bardziej, że z tego co piszesz to wolisz korzystać z telewizora w ciemnym pomieszczeniu. W takim przypadku , walenie matrycy tymi 700 -800 nitami po oczach jest bolesne. Sam wiem po sobie bo również korzystam z telewizora głównie wieczorem lub po nocy i musiałem zainstalować dodatkowe oświetlenie za telewizorem bo po każdym wieczornym seansie HDR, rano bolały mnie oczy.

    Jeżeli chodzi zaś o parametry nastawne telewizora to suwakiem jasność nie powinno się nigdy regulować bo wtedy rozwalamy całkowicie kontrast sceny. W 55B8 jest on ustawiony na 50 i tak powinien pozostać ( każdy jeden tryb pracy TV kino, standard,czy pozostałe mają na 50). Jak to zmniejszysz to tracisz szczegóły w ciemnych scenach a jak zwiększysz to czerń robi się szara i tracisz ten wspaniały nieskończony kontrast Oleda( czerń zawsze jest wtedy podświetlona jak w LCD). Natomiast podświetlenie Oled to ten parametr możemy sobie zmieniać tak aby dostosować nominalną ilość nitów świecenia matrycy do własnych preferencji. W materiałach HDR , oled zawsze ustawia ten parametr na 100%  a w dolby vision na 50. Jeżeli to obniżysz bo jasność będzie dla ciebie za wysoka to tym samym tracisz funkcję HDR bo wyświetlacz nie będzie mógł osiągnąć swoich maksymalnych tonacji dla danej sceny i będzie ją rozświetlał tylko do tego poziomu na jaki mu pozwolisz ale to już nie to samo. Czym innym jest szeroka paleta barw , która zawsze będzie widoczna i będzie robiła robotę pomimo tego czy przyciemnisz telewizor czy nie .

    Zapomniałem dodać jeszcze, że jest również suwak nazwany kontrast. Tak naprawę odpowiada on głównie za jasność / świecenie bieli. generalnie w materiałach SD to w większości ustawia się na 85-90. Powyżej tej wartości traci się szczegóły w bieli (np na białej koszuli nie widać zagnieceń bo całość się zlewa w jedną świecącą bielą płaszczyznę ,itp) natomiast poniżej 85 to biel staje się sprana , zszarzała. Tak samo jednak telewizor w trybie HDR i dolby vision ustawia ten parametr na 100 i tego nie powinno się ruszać gdyż algorytmy panelu dbają o to aby w danej scenie biel była wyświetlona jak sobie zażyczył technik masterujący obraz ( tam gdzie ma być sprana, taka jest, tam gdzie prześwietlona, również taka jest :) )

    • Dzięki 1

  7. 13 minut temu, fio2 napisał:

    Nie ma takich. Ale tutaj nie chodzi o LG, jako producenta TV, ale LG jako jedynego producenta matryc. 

    W modelach z 2017 roku matryce miały większy banding, ale były bardziej równomiernie podświetlone. W tv z 2018 takich zdjęć, jak u kolegi @Zykfyr obejrzałem już dziesiątki. Dotyczy to zarówno LG ale i Sony, Panasonic, Philips. Mój C8 też nie jest idealny. Lewa strona jest lekko ciemniejsza na planszy 5% grey.

    To ja już chyba wolałbym banding niż takie wykwity po jednej stronie w czarnych scenach. Przecież Oledy bierze się głównie ze względu na kontrast i czerń bo pod względem kolorów to Qledy i inne Ledy wcale nie odstają a HDR mają lepszy ( wyższa jasność). Ja sam dokonałem takiego zakupu mając w domu Samsunga KS 7000 który był mega fajnym egzemplarzem z 2016 roku, kropki kwantowe, kontrasty czy HDRy w nim były natomiast skusił mnie ten nieskończony kontrast.


  8. Zykfyr ,a poprosiłeś ich aby na jakimś papierze firmowym wystawili ci opinię na temat tych wad ? albo sprzętem pomiarowym zbadali różnicę w świeceniu czerni ? Ciekawe co na to powie serwisant bo pewnie będzie ci wciskał że jest to wszystko w normie.

    To tylko pokazuje, że teorie o złym sygnale czy kiepskim netfliksie należy włożyć między bajki. Wygląda na to że LG ma poważny problem ze swoją technologią i duża część matryc to chłam niezależnie o daty produkcji. Oczywiście trafiają się bardzo dobre matryce co pokazuje mój egzemplarz natomiast u mnie też nie jest 100 % idealnie i w tych grejach widać delikatną nierównomierność ( natomiast jest o niebo lepiej i bardziej równomiernie niż na twoich zdjęciach) czego na szczęście nie widać w normalnych scenach.

    Pytałeś może czy koledzy ze skalibruj TV podczas swojej pracy spotkali idealny egzemplarz 55B8 beż żadnych przekłamań ?

    • Plusik 1

  9. 28 minut temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

    Dzięki, wieczorem ustawie i sprawdzę. Jestem b ciekawy jak to wyjdzie.

    Jeżeli chodzi o jasność to ustaw sobie w oparciu o filmik AVS HD 709 brightness calibration 

     

    Musisz tak ustawić jasność, aby pasek 17 był ledwo widoczny w ciemnym pomieszczeniu a pasek 16 jest referencyjną czernią. W przypadku 99% oledów wartość właściwa to 50 natomiast może u ciebie jest inaczej

     

    • Zmieszany 1

  10. 3 godziny temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

    @Subman a jak przesłać filimk ważący 66Mb. Zdjęć poza planszami 5% które są wcześniej nie mam. To co wkleiłem chodzi mi o prawą stronę, zachowuję się jak szary płomień. Nie ma tego problemu bądź jest marginalny w momencie kiedy ustwie wyższą jasność, ale wtedy przeszkadza to w nrmalnym oglądaniu bo daje po oczach. Inna sprawa, czy przy technologii oled powinno się przełączać tryby w zależności czy oglądam sport, film, dokument itd.?. Wtedy stalibyśmy się niewolnikami technologii. Rozumiem, że kalibracja dużo zmieni, ale czekam i liczę że jeszcze coś się zmieni. O jakim błędzie w oprogramowaniu o którym wie LG pisałeś?.

    IMG_20181029_183152_HHT.jpg

     

    Miałem dokładnie taki sam problem z obrazem jak ty na tym zdjęciu. Żadne ustawienia czy kalibracja w tym przypadku ci nie pomoże. Te tańczące ciemnoszare cienie z jednej strony telewizora skutecznie zniechęcały mnie do oglądania. Reklamuj telewizor.

    Można wiele pisać o słuszności kalibracji i ustawieniach ale jak wyjaśnić fakt, że gdy otrzymałem nowy egzemplarz to te same sceny, które wyglądały fatalnie jak u ciebie , teraz wyglądają ekstra na tych samych ustawieniach co wcześniej i bez kalibracji ?

    Jeżeli chodzi zaś o ustawienia to telewizor zapamiętuje wszystkie nastawy dla każdego źródła tak więc dla Netflixa mam inaczej, Youtube inaczej, telewizja kablowa oraz PS4 inaczej. Jak przełączam źródło to nastawy same się zmieniają więc w opcje nie wchodzę już od miesiąca

    • Zmieszany 1

  11. 23 minuty temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

    @Mierzwiak ja Ciebie doskonale rozumiem, ale jeżeli ktokolwiek przegapi okres 14 dni na zwrot, to firma LG równomierność matrycy uznaje za TTTM. Jakakolwiek wymiana matrycy czy całego tv NIE wchodzi w rachubę. Więc mamy się mordować 2-3 lata do wymiany tv z tym bublem.

    Prześledź sobie moje posty, da się tą sprawę załatwić szybciej, jeżeli uda ci się przekonać serwisanta do twoich racji. Natomiast w pełni rozumiem twoją irytację gdyż sam to przechodziłem i zamiast cieszyć się z wydania kilku koła na dobry sprzęt , trzeba się teraz bujać i walczyć z producentem . Dodam jeszcze, że ta gwaracja door to door to ściema gdyż za przesyłkę telewizora do dystrybutora nikt mi kasy nie zwrócił ( prawie 200 zł za nadgabaryt ? )


  12. 1 minutę temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

    Bez względu na ustawienia, tryby obrazu nie powinno być kaszy, pikselozy. Obraz może być za jasny, za ciemny, kolory mogą być za jaskrawe lub za mało uwydatnione. Jak kto lubi i preferuje. Ale jeżeli ktoś lubi oglądać w trybie ,expert widne pomieszczenie,, w nocy to obraz ma być bez przekłamań. Jeżeli w innych dziedzinach są akcje serwisowe to trzeba przyznać się do błędu, że pierwsze partie to była lipa i robimy akcje żeby klient był kontent. Ja osobiście podejmę walkę z LG Polska , a ewentualnie pozniej rzeczoznawca, UOKiK.  Niech wiedzą że problem występuje.

    Jaką datę produkcji ma twój telewizor ?


  13. 14 minut temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

    Tak jak pisałem B8 nie wyrabia pod względem elektroniki. Czyli alfa9 ma przewagę nad 7, i nie jest to chłyt małketingowy. Na stronie o C8 ogólnie jest b.malo narzekania.

     

    A mi się jednak wydaje, że to kwestia matrycy, którą LG dzieli na kategorie , lepsze do C8 , gorsze do B8. już samo ręczne rozjaśnianie od 50 w górę na czarnej planszy pokazuje jak matryca jest nierównomierna a w tym przypadku procesor nie ma nic do gadania. Poza tym trafiają się egzemplarze B8, które radzą sobie ekstra a przecież procesor powinien być ten sam alfa 7. Mój obecny egzemplarz B8 kapitalnie radzi sobie z wymienionymi powyżej scenami a poprzedni to była totalna padaka

    • Lubię 1
    • Zmieszany 1

  14. Dnia 11.11.2018 o 09:58, Mistrzuniu napisał:

    Cześć !

    Drodzy koledzy, mam dość bolączki z moim Sony A1 ( delikatny statyczny element ściemnia całą matrycę, NIE NIE ZOSTAŁO TO NAPRAWIONE! ) i czas na nowy odbiornik i pytanie krótkie czy model B8 rozczaruje mnie czymś przy grach ? już nie mówię tutaj o v. bandingu itp

     

    Jeżeli chodzi o granie to po tych miesiącach użytkowania 55B8 widzę jedną wadę w porównaniu do Tv LED np samsunga i co najśmieszniejsze wynika ona z zalety oledów. Mianowicie mają one super szybki czas reakcji pikseli  ( coś koło 1ms) a telewizory LCD 10-20 ms. Przy obrazie w 60 fps szybkość matrycy jest zaletą natomiast w grach 30 fps już niekoniecznie. Gdy w grze takiej jak RDR 2 ( 30 fps ) obracam szybko kamerą to na LED obraz się rozmywa , jest kiepska widoczność detali natomiast rozmycie obniża dyskomfort wzrokowy. Na Oledzie natomiast rozmycia brak co przy obrocie kamery skutkuje takim efektem skokowym od klatki do klatki. Na początku coś mi nie pasowało grając w RDR 2 i myślałem że to wina gry. Odpaliłem inne tytuły 30fps i efekt był ten sam natomiast b Battlefeldzie ( 60fps) obraz zarąbiście płynny. Następnie odpaliłem te same gry na starym LCD i wszystko stało się  jasne. Przyczynę tego stanu rzeczy znalazłem w wyjaśnieniach na zagranicznych forach.

    Do tego efektu można się przyzwyczaić , podobno niektórzy są uodpornieni ( ich wzrok nie wyłapuje tych przeskoków ? ). Mi natomiast nie za bardzo się to podobało więc gram na upłynniaczu ustawionym na 5/0 . Przy takim połowicznym upłynnieniu imput lag wzrasta z 21 do 50-60 natomiast przy grach tego typu jak RDR 2 czy assasins creed ja tego nie odczuwam. Płynność ruchu jest wtedy bardzo dobra.

    Jeżeli chodzi zaś o sam obraz to jakość jest fenomenalna dzięki kontrastowi i żaden LED nie wydobędzie takiej głębi i jakości z gier. Dodam tylko że gram na PS4 pro

    • Plusik 2
    • Dzięki 1

  15. 17 minut temu, STELVIO napisał:

    Ja mam trochę inne podejście do tego. Mam 65" B7. Sprawdziłem plansze. Szare i białe. Bandingi i sringi. Dla mnie ok i koniec zawracania gitary sobie takimi sprawami. Skupiam wzrok na tym co oglądam. Scenach, akcjach filmu i tyle. Nie szukam z nosem przy ekranie pikseli, ziarenek czy powidoków. Jeśli nie widzę żadnych błędów przy oglądaniu to mam to wszystko gdzieś. Przy seansie filmowym ja się odprężam i relaksuję. Polecam to wszystkim.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     

    Prawdopodobnie macie Panowie rację. Gdyby człowiek nie czytał tych wszystkich opinii, recenzji itd to byle jaki telewizor by się podobał a tak się dopatrujemy.


  16. 21 minut temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

    @efel w takim razie oled nie nadaje się do wszystkich zastosowań jako normalny tv. Na moim 3letnim LCD ten skompresowany materiał z Netflix a wygląda o niebo lepiej, czemu więc producent tego nie podaje, że czarne będzie tragedia.

    Dokładnie. Skoro piszą o idealnej czerni we wszystkich reklamach to dokładnie tego oczekuję. Jakby napisali że śpiewa i tańczy to również wbrew logice puściłbym mu muzykę i czekał aż zacznie pląsać :) Po to są te wszystkie ustawy i unijne rozporządzenia, aby producenci nie kłamali a jak im się przytrafi to niech ponoszą konsekwencję.

    Ciekawe ilu z nas by kupiło Oleda gdyby napisali " 50 % telewizorów idealna czerń a 50% telewizorów pasy, banding i pikselowa sraka . Emocje przy zakupie w gratisie "  :)


  17. 1 godzinę temu, efel napisał:

    Dlaczego? Być może ktoś oddał, bo się okazało że kolor sprzętu mu się gryzie z meblami, albo okazało się że cośmu tam nie pasuje w pilocie?

    Teraz z innej beczki. Wyobraź sobie, że otwierasz sklep konkurujący z Media Markt, nawet otworzyłeś się budynek obok. Nie robisz sprzedaży przez internet, tylko stacjonarnie bo nie jesteś jeszcze na tyle duży. Kupujesz partię oledów od LG. W Media kupujesz wszystkie oledy na raty 0% po czym je grzecznie zwracasz. Jeżeli oni by to musieli odsyłać do producenta, to przez kilka dni nie mają nic na stanie. Nawet niech będzie to jeden dzień, jak mają super zorganizowaną logistykę, ale to dla sklepu jest już dramat, bo Ty tak możesz kupować i zwracać co trzy dni. W ten sposób Ty wykosisz konkurencję w pół roku. Jak inni w swoich miastach tak zrobią to cała wielka korporacja Media Markt padnie w niedługim czasie.  

    Wszelkie 'podejrzewam' w tym temacie to tylko dywagacje. Ja podejrzewam że inne marki wcale nie otrzymują lepszych paneli, bo nawet na tym forum był przypadek fatalnej matrycy w oledzie Panasonica. Podejrzewam że LG robi takie same matryce dla wszystkich z nadzieją że wszystkie będą dobre. Kontrola jakości nie wychwyci wszystkich błędnych matryc, więc finalnie trafiają one do marek różnych producentów. W żadnej produkcji masowej nie opłaca się robić tego samego produktu w różnych gatunkach. To są tylko problemy i komplikacje. Proces produkcyjny ma być tak dopracowany żeby zawsze produkować produkt najwyższej jakości, a nie: 60% dobrych, 30% średnich i 10% padaki. 

    Podstawowy błąd w testowaniu telewizora Netflixem jest taki, że:

    • Netflix bardzo mocno kompresuje swoje materiały. Max przepływność to jest 15.26 Mbit. Niby w większości wypadków to wystarcza, ale są takie sceny gdzie kompresja wyłazi. Wy szukacie właśnie takich scen
    • Netflix dynamicznie dostosowuje jakość do prędkości łącza. Nawet jak macie super światłowód to mogą zdarzać się spadki prędkości połączenia do Netlixa. Między Waszym telewizorem a Netflixem nie pośredniczy tylko dostawca Waszego internetu, ale jest cała infrastruktura sieciowa, która również ma swoje wąskie gardła i problemy

    Dosyć wydumana ta teoria z MM . A co powiesz na taki sposób: mam sklep więc idę do pobliskiego MM, kupuję wszystkie TV jakie mają na 0% po czym po kilku dniach , kiedy w MM już mają nową partię , zwracam i biorę kolejną partię. W tym czasie przyprowadzam podstawioną osobę która bierze moje zwroty na 0%  i oboje po kilku dniach oddajemy, i znowu wybieramy całą nową partię. Tym sposobem MM piramidalnie zapełnia magazyn nowymi telewizorami i też się wykańcza :) . Myślę , że takich planów rodem z filmów można stworzyć jeszcze wiele ale czy one się spełnią ? Raczej wątpię :) .  Prawda jest taka, że niewielki odsetek ludzi kupuje telewizory lub inne duże RTV/AGD z założeniem, że w przypadku błahego problemu od razu zwróci. Jest to jednak trochę targania wielkogabarytowych sprzętów i każdy chce kupić sprawny i bezproblemowy towar. Jak idę do sklepu to chcę mieć pewność, że będę pierwszą osobą otwierającą fabrycznie zapakowany karton no chyba, że sklep mnie poinformuje że towar jest ze zwrotu lub powystawowy i daje rabat. wtedy sam decyduję

    • Lubię 1

  18. 17 godzin temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

    Netflix tytuł Outsider 3:10 cała prawa strona wyświetlacza. Zerknijcie, tylko żeby nie było, że namawiam do próby samobójczej. Oglądać w ciemnosci, u mnie widać ,, żywe kultury organiczne,, w ruchu normalnie ul lub mrowisko.

    Wygląda na to, że kolega rozbił bank i znalazł nowego lidera w mordowaniu Oledów :) . Wydaje mi się że ta scena z Outsidera jest najbardziej wymagająca od TV ze wszystkich jakie do tej pory zapuszczałem. W zasadzie wszystkie odcienie szarości i czerni w jednej scenie , idealny test. 

    Odpaliłem ją wczoraj wieczorem na swoim telewizorze i na szczęście się przekonałem że mam bardzo dobry egzemplarz. Z normalnej odległości 1,5- 2,0 m nie dostrzegłem żadnych przekłamań ani migotania natomiast z odległości 20-30 cm od telewizora, dało się dostrzec kilka malych krateczek o nieco innym odcieniu czerni z prawej strony wielkości kilku milimetrów każda. Nie migały one natomiast i tak jak pisałem z normalnej odległości w zasadzie nie dało się ich dostrzec. 

    Wiem natomiast , że jakbym zapuścił tą scenę na swoim poprzednim egzemplarzu, to cała prawa strona by się mieniła tysiącem krateczek, i faktycznie wyglądało by to jak stado mrówek gdyż na dużo mniej wymagających scenach już się to działo. 

    Muszę dodać że mam pakiet netflixa 4k tak więc scenę zapuszczałem w najwyższej jakości , być może jeżeli ktoś ma inny  pakiet lub wolniejsze łącze to ta scena wygląda gorzej ( np w full HD). Testy natomiast robiłem w trybie kino, przy maksymalnym podświetleniu matrycy.


  19. 33 minuty temu, pebe86 napisał:

    Tak samo - możesz normalnie odstąpić od umowy, nawet przy zakupie na raty. Umowa kredytowa jest wtedy rozwiązywana. Przerabiałem to jakiś czas temu więc mogę potwierdzić. Sklep sam informuje bank.

    Co do tego że tv ze zwrotów zostają w markecie to wynika pewnie z zimnej kalkulacji- jak ktoś kupi w sklepie stacjonarnym, to nie przysługuje mu prawo do zwrotu...

    To dosyć kiepska kalkulacja jakiegoś nieudolnego managera. Z doświadczenia wiem że wszystkie duże sieci handlowe czy spożywcze , czy księgarnie , czy RTV/AGD mają tak wytresowanych swoich dostawców, że ci każdy zwrot powinni odbierać w mgnieniu oka i w zębach przynosić nowy egzemplarz. A tak gdy wadliwy telewizor trafia z powrotem na sklep to trafia w ręce takich jak my i powoduje tylko wqr..ienie i fakt, że np ja już nigdy nic w takim miejscu nie kupię - czyli tracą klienta który trochę rocznie kasy na elektronikę wydaje.

    Dlatego myślę, że taka decyzja o powrocie na sklep zwrotu zapada na szczeblu nieudolnych partaczy z plakietką kierownik sklepu na piersi aby mieć jak najmniej papierologii...

    Oczywiście nie wszyscy na tym stanowisku są partaczami, żeby nie generalizować ale ci co decydują o sprzedaży bubla to już w pełni na taki przydomek zasługują.


  20. 8 minut temu, pebe86 napisał:

    Nie chcę żeby to zabrzmiało jak reklama, ale ja polecam Media Markt z kilku powodów.

    Po pierwsze, na zamówieniu wpisałem prośbę o produkt tylko i wyłącznie nowy, nie pochodzący ze zwrotów - i dostałem z datą 10.2018.

    Dodatkowo tam jest aż 30 dni na odstąpienie- ponadto nawet przy zamówieniu przez internet, można odstąpić od umowy i oddać telewizor w dowolnym markecie.

    Spory komfort, bo wysyłka takiego klocka nie dość że kosztowna, to jeszcze obarczona ryzykiem.

     

    Z tego co mi powiedziała kobieta z MM na infolinii wynika, że telewizory z ewentualnych zwrotów są w marketach- nie wysyłają ich do magazynu centralnego.

    No i to ostatnie zdanie to niezły absurd. Z jakiej racji zwrócony telewizor trafia z powrotem o sklepu ? powinna być procedura nakazująca zwrot do producenta do ponownej kontroli jakości. 

    Ciekaw jestem jak wygląda jakość w przypadku Oledów innych marek np Sony czy Philips. W końcu matryce produkuje tylko LG, mało tego ,obecnie mają tylko jeden typ matrycy trafiającej do wszystkich modeli tv jakie są na rynku czy to B8, C8 , E8 czy inne marki. Jedyna  różnica to taka, że każdy model ma inny przetwornik obrazu , oprogramowanie czy procesor. 

    Dlatego też podejrzewam, że matryce są segregowane w trakcie kontroli na te lepsze , trafiające do innych marek oraz najdroższych modeli LG a te co się nie mieszczą w normie lub są na granicy idą do B8. No i do redakcji oceniających telewizory trafiają pewnie również przebrane , dobrze działające modele. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...