Jump to content

czlowies

Użytkownik
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About czlowies

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Od niedawna posiadam powyższe sony 49xf7596. Podczas oględzin w sklepie zaskoczyła mnnie równo podświetlona matryca, bez żadnego vertical bandingu, który wcześniej doprowadzał mnie do szału, w oczy rzucały się jedynie dwie jasne smugi na dolnych rogach ekranu. Stwierdziłem, że z dwojga złego lepsze to niż pionowe pasy na ekranie i telewizor kupiłem. W domu dopatrzyłem się "szpary" pomiędzy ekranem a aluminiową ramką, parząc z boku wyraźnie widać podświetlenie matrycy ( dolny róg na zdjęciu) xd i teraz sobie myślę, że może trafił mi się jakiś felerny egzeplarz, może ktoś jeszcze posiada ten model i mógłby powiedzieć czy też ma ten problem?? Bardzo by mi to pomogło, bo szkoda nerwów na wymiane telewizora w media expert, jeśli nie jest to warte świeczki ? tv za 3000 zł a skręcony gorzej jak jakaś manta xd
 2. Witam, od dwóch tygodni użytuje samsunga 50mu6172 i przy jasnych scenach zauważyłem ciemne smugi na obrazie. Dzisiaj zrobiłem test na jednolitych planszach, na krawędziach ekranu widoczne są pionowe ciemne pasy. Oddać tv do sklepu? przysługuje mi do tego polityka sklepu. Wada nie jest uciążliwe dopóki nie pojawiają się jasne sceny, boli mnie jedynie, że jest to nowy telewizor z taką wadą.
 3. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 12 m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2,1m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jeszcze nie wiem 6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno na wschód, słońce świeci do ok 12.00 7. Jaki masz obecnie telewizor ? panasonic tx-p46s20e 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry upłynniacz ruchu. 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? cyfrowy polsak 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?Xbox One S 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 4-5 godzin 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, seriale (netflix 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?nie 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, ok 50% 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po równo 17. Preferencje co do wielkości? 49-55" 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? mużenie obrazu podczas oglądania piłki nożnej, słabe kąty widzenia w matrycach VA 19. Preferencje co do marki ? samsung, panasonic 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zamierzam korzystać 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000-3000 (może być więcej) 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak Od tygodnia posiadam samsunga ue50mu6172 i nie mogę przyzwyczaić się do oglądania piłki nożnej na tym tv. Upłynniacze ruchu tym tv to jakiś żart, po ich włączeniu obraz się zawiesz i dziwnie spowalnia na kilka sekund + widać "podwójne kontury" graczy i piłki, wszystko jest tak jakby rozmazane, także pozostaje mi oglądanie sportu na 50hz matrycy bez żadnych upłynniaczy. Zostanawiam się na oddaniem samsunga do RTV euro AGD i kupieniem panasonica tx-49ex700. Wiem, że to właściwie ta sama półka, ale panasonic ma matrycę 60hz i inne systemy upłynniające ruch. Nie stać mnie na porządny 120hz ekran (4000 zł to dla mnie jeszcze przesada). Zależy mi też na niskim input lagu. Co myślicie o mojej decyzji?? a moze jednak warto dołożyć ?? Wczoraj zauważyłem matowe, pionowe smugi na bokach matrycy, widoczne tylko w jasnych scenach. Oddać ten tv w szlag czy to normalne w matrycach va??
×
×
 • Create New...