Jump to content

bajlankkkk

Użytkownik
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2 Neutral

About bajlankkkk

 • Rank
  VHS
 1. W Euro RTV był/jest (profilaktycznie zamówiłem) 65 cali za 5999 zł + 500 zł na karcie podarunkowej do wydania u nich. Co jest fenomenalną ceną. Porównywał ktoś z Was obraz do EX780 albo X90? - czy efekt mikrozacięć o którym pisał Pan Tomasz Chmielewski został poprawiony wraz z nową wersją systemu? - cy korzystał ktoś z ustawień podanych przez rtings?
 2. Wygląda na to, że telewizora w tym roku nie kupię. X90 jest kiepski, X93 przeszacowany, a KS9500 ma zakrzywiony ekran co jest konkretnym dealbreakerem. Najbliżej zakupu byłem EX780, niestety zawaliła logistyka i telewizora nie dostarczono w terminie. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi i życzę dużo dobrego w 2018.
 3. A czy jest telewizor który takowej "rekomendacji" nie otrzymał? Przecież to trąci komizmem tak samo jak "wady" które są po prostu cechami danego ekranu typu "słabe kąty" w matrycach VA
 4. "Wietrzenie magazynów" w Media Markt słabiutkie. Póki co Saturn pokazał niezłe ceny. Gdzie tego Philipsa widziałeś w tej cenie? Dokupiłbym do niego gwarancję 5 lat i byłoby chyba ok.
 5. Przepraszam, B7 https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled65b7v?querystring=65b7 + teraz ogarnąłem, że dają Xbox ONE S w zestawie ^^ O 16:00 w Saturnie w Katowicach mi sprawdzali cenę. Nie wiem czy była mowa o ekspozycji jak jest w linku czy o nowym. Przepraszam jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd. Donio, Ary gdyby ten 9500 miał prosty ekran to by już wisiał. Póki co trwają pertraktacje, curved się nie podoba mojej lepszej połówce, podoba jej się XE93.
 6. Czytałem, wczoraj był w Euro za 6799 zł co jest fenomenalną ceną za 65 cali z Direct. Tylko podobno mogą wystąpić problemy techniczne po upływie 24 miesięcy. Jak to się stało, że ekrany od Philipsa można nazwać obecnie niszowymi?
 7. Ominąłem ponieważ nie ma to dla mnie znaczenia bądź nie ma reguły. Każdy z tych ekranów ma beznadziejne kąty za wyjątkiem OLEDa, matryc IPS nie biorę pod uwagę. Jak świeci słońce to zasłaniam okna Na PC gram w gry, ale input lag w przedziale 20 ms do 50 ms nie ma dla mnie znaczenia. Każdy z tych ekranów będzie dla mnie niesamowitym przeskokiem, z każdego będę się bardzo cieszył, poza oględzinami w dniu zakupu nie mam zamiaru sprawdzać poziomu czerni w czerni itp. Twoje zdanie Subman już znam ponieważ tak jak wspomniałem przeczytałem tu sporo, wybrałbyś C7 i doskonale wiem czemu.
 8. Dziękuję panowie za odpowiedź. Temat przeczytałem od deski do deski. Tą gwarancję na stronie LG widziałem i jest ona hmm bardzo ogólna. Martwi mnie informacja o "decyduje serwis". Hipotetycznie jakby nagle zaczęły padać siódemki to LG nie jest zobligowane do wymiany paneli. Nie wiem jak w przypadku OLED ale wszystkie testy diod LED powstają w warunkach laboratoryjnych, w określonych warunkach, traktuje o tym raport bodajże Lm70. Zmierzam do tego, że jest to aproksymacja i żywotność mierzona jest do poziomu spadku poniżej 70% mocy, jest to natomiast średnia, a nie dolna granica. Jeden pożyje 20 000 godzin, a drugi 50 000. Wspominanie o spadku do 50% i podawanie tego jako zaletę jest niedorzeczne. Ważniejszy parametr to procentowy spadek strumienia świetlnego (nie wiem czy w przypadku OLED można używać takiej terminologii) na przestrzeni 1/5/7 lat. Nie zrozumcie mnie źle, te ekrany są fascynujące jednak jestem zwykłym zjadaczem chleba i nie stać mnie żeby wycelować 9,5K za 65 cali na 24 (tfu) miesiące. Nie umiem podjąć decyzji. Zapraszam chętnych do wyrażenia swojej opinii na temat zakupu telewizora tutaj:
 9. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2 (za dwa lata 35m2) 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? nie oglądam telewizji 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50% 2 godziny dziennie 17. Preferencje co do wielkości? 65 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? loteria 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9500 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK Dzięki przeczytaniu wszystkich interesujących testów, a także wypowiedzi na kilkuset stronach na tym szanownym forum oraz wizytom w sklepach dokształciłem się znacznie i znam plusy i minusy większości ekranów pozostających w kręgu moich zainteresowań. Nie umiem jednak podjąć decyzji. Żona grozi rozwodem jeżeli nie sfinalizuję już zakupu. Telewizji nie posiadamy, oglądamy treści pozyskane z internetu i netflixa. Mój obecny TV to Sony 46 CCFL z 2009 roku. PS4 leży odłogiem ponieważ do telewizora podłączony mam bardzo mocny PC. Ze sportu tylko raz w tygodniu 1 mecz drużyny z Ekstraklasy (tak wiem, ekstremalne hobby) Nie są dla mnie w ogóle ważne funkcje smart. Nie wyobrażam sobie wymiany telewizora przez najbliższe 5 lat. 65KS9500 - 7999 + 5 lat gwarancji 65XE9305 - 8350 zł 65XE9005 - 7200 zł 65EX780 - 7800 zł + xbox 65C7 - 9500 zł 58DX900 - 8400 zł. Najlepszy stosunkiem jakość cena wydaje mi się 9005, najbezpieczniejszym 9500 ze względu na 5 lat ochrony. teoretycznie do każdego mogę dokupić za 10% wartości takową. Co byście kupili? Łączę pozdrowienia.
 10. Czy mógłby ktoś z Was udostępnić warunki gwarancji? Na infolinii LG nie chcieli odpowiedzieć jasno czy ewentualne wypalenia podlegają gwarancji. Finalnie Pan powiedział, że w dokumentacji jest ostrzeżenie o wyświetlaniu obrazów statycznych co oznacza brak możliwości realizacji ewentualnych napraw/wymiany w ramach gwarancji w przypadku powstania tego typu uszczerbków. Wiem, wiem seria 7 nie miała dotychczas takiego przypadku. W niecały rok istnienia..
 11. Dziękuję Ci dobry człowieku, teraz zauważyłem również różnice w budowie. Najwyraźniej niektóre sklepy internetowe w Polsce nie wiedzą same jakie parametry posiada sprzedawany przez nich telewizor, szok. Wahałem się pomiędzy 55/65EX780 a Sony 55X9305 ale ten Samsung w aktualnej cenie z 5 letnią gwarancją jest chyba bezkonkurencyjny (chociaż można dołożyć pareset i jest Dx900..)
 12. Proszę o informację odnośnie rodzaju podświetlenia w tym TV. W recenzji jest informacja o Direct, na AVS Direct, w sklepach o Edge, w zagranicznych recenzjach Edge, na displayspecifications Edge. O co chodzi?
×
×
 • Create New...