Skocz do zawartości

Tico

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Tico


  1. Czytałem gdzieś wypowiedź jakiegoś użytkownika co do preferencji obrazu i w jednym punkcie wspomniał właśnie tej funkcji, że ma ją ustawioną od 40 do 80%, ale nic takiego nie mogę znaleźć.

    "Ekspert, Skanuj Wł., oświetlenie wg. jasności pomieszczenia 40-80, kontrast 85, ostrość 20, kontrast dyn. wył., super rozdz. wysoka, gama kol. auto, gamma 1.9, trumotion de-judder 1 i de-blur 8."


  2. Heh, nie jestem specem, ale z tego co widzę to klasyczny konflikt interesów... Jeśli zalezy Ci na kątach to OLED, jeśli na filmach to też raczej OLED, Jeśli konsola i długie granie to LCD, jeśli będzie używany w dzień to też raczej LCD, jesli wieczorami to OLED... ? I tak dalej. To co ma jeden drugie niestety nie ma więc musisz jakiś kompromis zrobić, ja wybrałem OLEDA, bo oglądam tylko filmy wieczorami, a według wiekszości osób ten lepiej się sprawdzi choć i tak jestem pełen obaw, bo jeszcze nie rozpakowany ;) . Z OLEDAMI są czasem bardzo skrajne opinie, jedni są zachwyceni i więcej LCD nie chcą widzieć inni przeciwnie. Jako uniwersalny TV pewnie wybrał bym LCD - bezpieczniejszy choć to  podświetlenie matrycy może irytować. 

    • Dzięki 1

  3. Acha, mi zależy na dobrym kontraście bo oglądam tylko wieczorami, filmy i seriale. Ja znowu aktualnie jade na IPS i jestem poirytowany srebrzeniem czerni i słabym kontrastem. Oczywiście tak jak sporo osób obawiam sie nieco o te wypalenia i gorszy obraz na słabszym materiale względem sonego. Dziki za wypowiedź


  4. No przyznam, że pomysł ciekawy, ale i zarazem trochę kontrowersyjny przez fakt, że no właśnie kto poźniej chce rozgrzebany TV ;). Swego czasu sam o tym myślałem bo już długi czas waham się między OLEDEM, a LCD w tych samych pieniądzach. I niech ktoś mi powie jak inaczej porównać te dwa telewizory np. w nocy? Mnie zniechęciło właśnie to całe babranie i ryzyko z zwrotem, póki co ;). Szkoda, że np. sklepy stacjonarne nie umożliwiają wypożyczenia Tv np na jeden czy dwa dni za jakaś tam kwotę, która była rozliczana w razie zakupu. No ja wiem, że są sklepy które niby przyjmują stacjonarnie zwroty, ale często robią przy tym problemy i w dużej mierze jest to widzimisie danego sklepu, ba były przypadki, że po wczesniejszym umówienie nie chcieli przyjąć...


  5. Ja tam myśle, że kontrole jakości oni akurat mają, widać tak im sie bardziej kalkuluje. Ja też pracuje we firmie gdzie niejako świadomie wypuszcza się produkty ze skazami "najwyżej będą reklamacje" a cześć przejdzie bez niczego, niż miano by je utylizować wszystkie. Nie zapominajmy, że oni są monopolistą na tym rynku, więc do kogo innego pójdziesz :P. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale produkcja masowa Oledów jest tańsza niż... LCD. Jednak na razie pozostaje problem patentów należących bodaj do Kodaka, monopol LG i kwestia inwestycji do produkcji na wielką skale... Jest też sprawa odrzutów, ale myśle, że z tym LG się też upora.  Przyszłość to będą OLEDY i ich duże możliwości, już dziś mamy tapetowe TV, przezroczyste ekrany, giętkie, a to dopiero początek ;). Tylko te wypalenia gdyby się udało zniwelować....


  6. Do doskonałości owszem jeszcze daleko, być może jeszcze przez długie lata nie będzie takiego TV i będziemy musieli wybierać jakiś kompromis. Z tego co ja się zorientowałem to w kwestii bezwzględnej jakości obrazu Oledowi jednak bliżej do doskonałości niż technologii LCD, zresztą inaczej by nie szukano innych rozwiązań. Na tą chwile nie ma nic doskonalszego niż sterowanie jasnością pojedyńczych pikseli i tu nawet pełne podświetlenie może się schować.


  7. Heh gdybyś zapytał o wybór między modelami LCD lub OLEDAMI to można by było coś radzić. Tu jest sprawa bardziej skomplikowana i głównym wyznacznikiem są własne preferencje co do oczekiwanych efektów ponieważ obie technologie są różne, mają swoje wady i zalety. To czego nie ma LCD ma OLED i odwrotnie... Musisz sobie sam odpowiedzieć czy zależy Ci na efektach HDR czy niesamowitej czerni i kontrastowi. Najlepiej wziać oba i przetestować u siebie :P


  8. 54 minuty temu, pawelll napisał:

    Możesz kupić np. W7 i wtedy nie będziesz musiał iść na kompromis :)

     

    No właśnie, że nie bardzo, bo "wady" takie jak słabszy postprocesing, powidoki, czy nawet wypalenia występują nawet w najdroższych Oledach, bo to właściwość tych matryc. Co najwyżej mogło by to dotyczyć takich cech jak rozdzielczość 4k czy HDR, ale "wady" Oleda i tak pozostaną, a więc kompromis ;).


  9. No bardzo ciekawe i przydatne spostrzeżenia czyli w dalszym ciągu kompromisy, kompromisy ;), Ehh jakby to nie mogło wyć wszystko all i one ;). Wychodzi na to, że trzeba po prostu indywidualnie przetestować i dopiero wtedy podjąć decyzje. Ja się waham między tym Oledem, a Samsungiem MU7002,  trzeba będzie wziać je oba i dopiero wtedy będzie wiadomo, który kompromis trzeba przyjąć.. Te powidoki w normalnym użytkowaniu, bez przyglądania się są mocno widoczne, przeszkadzają? Jak szybko znikają?


  10. No ciekawa dyskusja się nam tu zrobiła, usilnie porównujecie i zestawiacie ze sobą oba typy telewizorów, a fakt jest taki, że każdy ma swoje zalety i wady. Jak ktoś większośc czasu ogląda TV w dzień to najpewniej starczy mu LCD, wręcz powiem, że może mieć tu nawet przewagę. Jasność jasnością może i rzecz ważna, ale ja i tak uważam, że najistotniejszy jest kontrast i tym samym czerń, w dzień to jeszcze pół biedy, bo sie tego tak nie zauwaza. Ale usiąść sobie wieczorem przy filmie i poczuć jak wciąga Cię ta niesamowita czarna głębia... Czy na LCD jest to możliwe? Coż z tego, że ów może się pochwalić jasnością wypalającą oczy... jak wieczorem na nic sie to zdaje. Ja jednak poponuje przede wszystkim zastanowić się kiedy najcześciej oglądamy TV i co oglądamy.


  11. Również czekam na wrażenia... Sam dość długo się już bujam z wyborem TV, a teraz widzę dobre opinie zbiera ten Samsung i jest w moim przedziale cenowy.

    W sumie wybór ograniczyłem do dwóch modeli tego Samsunga, oraz LG LG 55EG910... czyli stary już model Oled. Tak wiem rozbieżność diametralna...;)

    Kolego Gmeru co powiesz o takim wyborze? 4K raczej dla mnie zbędne na najbliższe lata, TV głównie do filmów.


  12. Ja mam podobne rozterki jak kolega wyżej, ale też chciałbym rozwiać swoje wątpliwości co do paru rzeczy. Tv ma mieć 55 cali i dobrą czerń z przeznaczeniem na TV i filmy. Nie jest dla mnie istotna rozdzielczość sama w sobie tzn może być FHD jak i UHD, różnicy z 3,5m i tak pewnie nie zobacze... No ale z rozdzielczością idzie słynne HDR nad którym jedni pieją z zachwytu inni uważają to za zwykły bajer szczególnie przy budżetowych TV, a nie chiałbym wydać więcej jak 3,5 tys, choć budżet pozwala tylko czy warto.... Załóżmy, że sobie sprawie taki TV to kiedy będę w stanie cieszyć oko tymi efektami? Czy przy zwykłej TV naziemnej lub przy N-ce czy filmach z netu będę w stanie to wykorzystać? NIe planuje mieć odtwarzacza Blue Ray ani konsoli PS czy nawet DVD...zwykłe oglądanie z anteny, netu i kompa może z czasem jakieś sporadyczne serwisy sobie sprawie i to wszystko.

    Na przeciwnym końcu stoją matryce MVA FHD ze 120Hz matrycą czyli starsze modele często bez bajerów typu Smart czy HDR. I tu też podobne pytanie czy te 120Hz będzie cieszyc oko przy oglądaniu filmów z komputera czy netu? Gdzieć czytałem, że nie wykorzysta się tego po kablu HDMI więc odpadały by filmy z ew odtwarzaczy, komputera itd.?

    Mało tego, rozważałem nawet OLEDA LG 55EG910V za 5tys., ale tu mam mieszane uczucia czy się za nadto nie przepłaca. Jedni pieją z zachwytu inni widzą wiele wad. Teoretycznie powinno być wszystko super Oled za 5 tys no ale jednak większość wybiera jednak LCD za 5,6,7 tys. Dlaczego?

    Modele jakimi się interesuje są chyba dość znane:

    Samsung UE50J6240

    SONY 55w809c

    Panasonic TX 50DX700E

    Samsung UE55KU6072


  13. Tylko pytanie czy w moim przypadku gdzie sygnał będzie słabej jakości opłaca się kupować 4k?. Powiem szczerze, że aktualnie mam fhd i nie jestem nawet pewny czy kiedykolwiek oglądałem na nim coś w tej rozdzielczości :unsure:. Mało kto nadaje nawet w prawdziwym FHD, a co dopiero w 4K, a z pewnością nie będę kupował filmów w 4k... Jeszcze jedno pytanie.. to słynne 100Hz czy będzie ono wykorzystywane po kablu HDMI? Bo obiło mi się o uszy, że nie ma takiej możliwości...

    Generalnie byłem nastawiony na dobre FHD w stylu:

    Sony KDL-50W809C, panasonic tx-50ds630e, samsung 50j6240, ale jeśli warto dopłacić do czegoś lepszego to jest taka opcja, tylko żeby było to odczuwalne w moim przypadku


  14.  

     

    Podepnę sie i ja pod temat. Poszukuje Tv 50-55"

    1.  odległość 3-3,5m

    2.  głównie filmy i seriale, sporadycznie PS, sport bardzo rzadko. Zalezy mi na dobrej czerni ponieważ TV oglądam wieczorami.

    3.  najcześciej będzie do niego dochodził sygnał z TV naziemnej oraz komputera czyli generalnie słabe jakościowo, być może w przyszłości skorzystam z jakiś serwisów internetowych typu Netflix

    4.  co do budżetu...  Mogę przeznaczyć na niego 2,5 do 4,5tys zależy od tego co warto do takich wymagań wziąć.

    5. Mam kilka swoich typów, ale najpierw chciałbym usłyszeć zdanie bardziej obytych użytkowników co do rozdzielczości, wielkości i marki choć tu wybieram z pośród samsunga, sany, panasonica.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...