Jump to content

Tico

Użytkownik
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About Tico

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czytałem gdzieś wypowiedź jakiegoś użytkownika co do preferencji obrazu i w jednym punkcie wspomniał właśnie tej funkcji, że ma ją ustawioną od 40 do 80%, ale nic takiego nie mogę znaleźć. "Ekspert, Skanuj Wł., oświetlenie wg. jasności pomieszczenia 40-80, kontrast 85, ostrość 20, kontrast dyn. wył., super rozdz. wysoka, gama kol. auto, gamma 1.9, trumotion de-judder 1 i de-blur 8."
 2. Nie mogę znaleźć w ustawieniach funkcji automatycznej zmiany jasności do oglądania w dzień i w nocy. Póki co za każdym razem robię to ręcznie.
 3. Heh, nie jestem specem, ale z tego co widzę to klasyczny konflikt interesów... Jeśli zalezy Ci na kątach to OLED, jeśli na filmach to też raczej OLED, Jeśli konsola i długie granie to LCD, jeśli będzie używany w dzień to też raczej LCD, jesli wieczorami to OLED... ? I tak dalej. To co ma jeden drugie niestety nie ma więc musisz jakiś kompromis zrobić, ja wybrałem OLEDA, bo oglądam tylko filmy wieczorami, a według wiekszości osób ten lepiej się sprawdzi choć i tak jestem pełen obaw, bo jeszcze nie rozpakowany . Z OLEDAMI są czasem bardzo skrajne opinie, jedni są zachwyceni i więcej LCD nie chcą widzieć inni przeciwnie. Jako uniwersalny TV pewnie wybrał bym LCD - bezpieczniejszy choć to podświetlenie matrycy może irytować.
 4. Acha, mi zależy na dobrym kontraście bo oglądam tylko wieczorami, filmy i seriale. Ja znowu aktualnie jade na IPS i jestem poirytowany srebrzeniem czerni i słabym kontrastem. Oczywiście tak jak sporo osób obawiam sie nieco o te wypalenia i gorszy obraz na słabszym materiale względem sonego. Dziki za wypowiedź
 5. I mówisz to jako posiadacz Soniaka 55XF9005? Bo swój wybór też właśnie ograniczyłem do Oleda i tego Sonego. Miałeś gdzieś do czynienia z Oledem, że masz takie zdanie?
 6. No przyznam, że pomysł ciekawy, ale i zarazem trochę kontrowersyjny przez fakt, że no właśnie kto poźniej chce rozgrzebany TV ;). Swego czasu sam o tym myślałem bo już długi czas waham się między OLEDEM, a LCD w tych samych pieniądzach. I niech ktoś mi powie jak inaczej porównać te dwa telewizory np. w nocy? Mnie zniechęciło właśnie to całe babranie i ryzyko z zwrotem, póki co ;). Szkoda, że np. sklepy stacjonarne nie umożliwiają wypożyczenia Tv np na jeden czy dwa dni za jakaś tam kwotę, która była rozliczana w razie zakupu. No ja wiem, że są sklepy które niby przyjmują stacjonarnie zwroty, ale często robią przy tym problemy i w dużej mierze jest to widzimisie danego sklepu, ba były przypadki, że po wczesniejszym umówienie nie chcieli przyjąć...
×
×
 • Create New...