Skocz do zawartości

gargoyle

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez gargoyle


  1. Szkoda, że jeden z pierwszych i popularnych filmów DV ma spapraną czerń - to niekorzystnie rzutuje na technologię, która moim zdaniem ma naprawdę duży potencjał. Szczególnie myślę tutaj o nieco ciemniejszych telewizorach - te przy DV powinny zyskać zdecydowanie więcej, niż topowe OLEDy i tak naprawdę jest ich znacznie więcej na rynku.

    No i druga sprawa - HDR jest świeży, filmów UHD jeszcze nie tak wiele, więc studia dopiero uczą się HDR, a co dopiero DV. Za rok pewnie proces będzie opanowany na tyle, że DV najpewniej będzie się zdecydowanie bardziej wybijało na tle zwykłego HDR10. 

    Tak czy siak - wielkie podziękowania za test, nie widziałem jeszcze w internecie tak dobrego porównania technologii. Gratulacje!


  2. Ja swoje trzy grosze wtrącę takie, że na święta pewnie OPPO nabędę. Recka Macieja tylko mnie w tym utwierdziła, a na co nie zwrócił uwagi - prędkość działania. Byłem w salonie i estetyka i prędkość działania interfejsu mnie urzekły, po prostu sprzęt zap###la jak szalony, płyty łyka od ręki, zasoby sieciowe wczytują się obłędnie szybko i całość działania daje takie poczucie, że nie walczymy ze sprzętem, a po prostu go używamy. Coś jak przejście z lagującego androida na najnowszego iPhone - to po prostu działa i do tego działa obłędnie szybko.

    Z minusów na pewno brak streamingu, chociaż z recenzji dowiedziałem się, że HDR10 działa już na wejściu. To znacząca różnica, bo po co komu UHD bez HDR? Dla mnie brak tego HDRa by skreślił sprzęt, a tak to po ostatniej prezentacji wyszedłem wręcz zauroczony.

    Te wszystkie bajery z ustawianiem opcji pewnie dla specjalistów potrzebne, ale mi wystarczy, że po ustawieniu wszystkiego na Auto działa jak trzeba :)


  3. A jak porównać 55" OLEDa do 120"-130" projektora?  . Cztery razy mniejszy obraz.


    Mam na myśli tylko i wyłącznie efekt HDR i kontrast, bo o przekątnej to nawet nie ma co gadać :-) chociaż gdyby w tej samej kwocie był OLED 130" i projektor z ekranem 130" to ja bym wybrał to pierwsze. Kto wie, może kiedyś się doczekam 100 i więcej cali w cenie nieprzekraczającej równowartości mieszkania :-)

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk


  4. Poczynania na "tym drugim" forum szkoda nawet komentować, bo to rynsztok. Wedle powiedzenia - nie ruszaj g... bo będzie śmierdziało.

    Co do kalibracji, to sam fachowcem nie jestem, ale kiedyś dałem się przekonać do profi kalibracji i nie żałuję. Zawsze miałem urządzenia ustawione na 9300K, czy to monitory do komputera, czy to telewizory - biel wydawała się "bielsza", a przeważnie 9300K dawało większą jasność i tym samym kontrast.

    Jak zobaczyłem swój monitor skalibrowany na 6500K, to wydawał mi się blady i pomarańczowy. Pojechałem na wakacje, wróciłem po 2 tygodniach i tak zostało. Od tamtego czasu aż mi zęby zgrzytają na widok tego, co domyślnie serwują producenci. Nawet zaopatrzyłem się w i1 display pro, który co prawda nie jest urządzeniem referencyjnym, ale i tak pozwala na zbliżone ustawienie wszystkich wyświetlaczy i funduje mi radość z patrzenia na wszystkie poprawnie ustawione ekrany :)


  5. Macieju mógłbyś podpowiedzieć dlaczego używasz gammy 2.35 jako referencyjnej? Zawsze mi się zdawało, że nominalnie stosuje się 2.2 :)

     

    Co do testu, to widać od razu jaką wydmuszką marketingową są Samsungowe QLED - Panasonic bez QLEDa radzi sobie tak samo dobrze albo nawet i lepiej. 

    I jeszcze taka myśl ogólna - bardzo cieszy mnie, że to kolejny test telewizora, w którym input lag oscyluje w granicach 20ms - brawo producenci, w końcu ktoś zauważył graczy!


  6. Z tego co wiem to OPPO nie czyta ISO ze względów licencyjnych i sama firma nie ma tu wiele do gadania... a szkoda. Poza tym wygląda na odtwarzacz idealny.


  7. Tabelka pokazuje, jak długo wyświetlana jest pozostałość po poprzedniej klatce. Upraszczając oznacza to ostrość monitora w ruchu. Input lag oznacza opóźnienie reakcji na dostarczony sygnał. Czyli może być tak, że przy ruchu myszką ruch na ekranie zacznie się po 30 czy 40ms, ale sam ruch będzie super płynny. Jeżeli mamy niski Input lag to ruch zacznie się na ekranie momentalnie (np po 4 ms), a zależnie od monitora jego ostrość w ruchu może być niska (duży motion blur) lub wysoka (mały motion blur).

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk


  8. Motion blur, czyli niesotrość przy ruchu nie ma związku z Input lagiem, ale często idzie w parze. Dobrym przykładem jest eizo FG2421, który w trybie lightboost (czyli naprzemiennego wygaszania i wyświetlania obrazu) ma praktycznie zerowy motion blur, w jednak słynie z dosyć wysokiego Input laga.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

×
×
  • Dodaj nową pozycję...