Jump to content

Ave20

Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About Ave20

 • Rank
  VHS
 1. W kontrolerze powinna być złączka. Moduł LED (jeden albo dwa) odpowiada za pasy pionowe, kolejny (jeden albo dwa) za pasy poziome. Ciebie interesuje ten od pionowych (lewa albo prawa strona - jeśli są 2 moduły). Natomiast na 99% taśma jest lutowana od strony matrycy, jeśli w ogóle się do niej dostaniesz, bo całość powinna być za shield'em i do tego oklejona aluminiową taśmą. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz rozbebeszyć telewizor, nie wyjmuj / nie dotykaj matrycy, bo wtedy nawet serwis Ci nie pomoże. Szczerze powiem, że wizualnie wszystko może być idealnie, taśma nie musi być widocznie przerwana, a i tak mogą pojawiać się pasy. LED'y są mega czułe na zmiany sygnałowe. Czasem jest tak, że taśma wychodzi z kontrolera, jest zgięta pod kątem 90* i leci dalej do góry - tutaj pojawia się problem i później przy samej matrycy / na lutowaniu, ale tak jak pisałem, tego nawet nie ruszaj.
 2. To wygląda dokładnie jak uszkodzenie taśmy modułu / kontrolera LED. Pozostaje jedynie serwis. Może taśma była mocniej zagięta i z czasem, od ciepła, przerwała jedną ze ścieżek. Gdyby padł cały kontroler, połowa ekranu by nie świeciła. Czasem lekkie ściśnięcie obudowy pomaga, ale to jak plaster na otwarte złamanie nogi.
 3. Witam Posiadam telewizję od Vectry z ich dekoderem. W pokoju dziecka mam Samsunga UE32H5500AW podłączonego do dekodera Vectry przez złącze HDMI. Kiedy w ustawieniach dekodera wybiorę rozdzielczość sygnału 1080p, jest obraz, ale co sekundę pojawiają się zaśnieżone pasy na ekranie i tak w kółko. Gdy zmienię rozdzielczość sygnału na 1080i nie ma problemu. Podobnie z 720p, ale wiadomo - ostrość obrazu nie jest taka jak w natywnej 1080p. I tutaj pojawia się pytanie - czy artefakty obrazu w sygnale 1080p to wina: - dekodera - kabla HDMI - wbudowanego dekodera DVB-T w telewizorze Pytanie o tyle istotne, ponieważ telewizor natywnie ma rozdzielczość FullHD. Czy wbudowany w telewizor dekoder DVB-T ma ograniczoną rozdzielczość do 1080i (HD ready) czy ten standard może obsłużyć sygnał w rozdzielczości 1080p? Dodam tylko, że problem występuje na obu złączach HDMI w telewizorze. Jaki ewentualnie kabel / standard HDMI kupić by sprawdzić czy to wina kabla? Wydaje mi się, że obecny kabel HDMI był dodany do laptopa, nie wiem jaki to standard, może jakiś starszy, ale końcówki ma złote. Sprawdziłem jakość i moc sygnału - wskazuje b.dobrą. Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
 • Create New...