Skocz do zawartości

firekage

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    454
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez firekage


  1. Dnia 29.12.2015 o 22:55, pmcomp napisał:

    .

    Drobna uwaga - ten DAC podpięty do naszej sieci energetycznej chyba poleci z dymem. 200V. U nas masz 230V, a biorąc pod uwagę tolerancję, to jest +\- 3% dla sieci energetycznej i około 10% dla urządzeń, czyli masz 252V i minimum 207V.


  2. Kup sobie raspberry pi 2 + jakiegos daca dedykowanego do maliny i bedziesz zadowolny.

    Ja od jakiegos czasu smigam na raspberry pi 2 + hifiberry digi+ + matrix mini-i dac.

    Jestem zadowolony.

    Nie chce mi się jakoś bawić "klockami", kupiłbym to może złożone od razu, a nie do końca wierzę w wydajność sprzętową raspberry, formaty dsd czy cięższe flac. Nie jestem przekonany, a dodatkowo musiałbym mieć dysk podpięty pod to.

    Możesze też zerknąć na CocktailAudio X12, ma dużo większe możliwości niż zwykłe odtwarzacze strumieniowe audio, a wywodzi się z firmy która kiedyś robiła playerey z torem wideo. Ma więc wiele rozwiązań, szczególnie tych sieciowych, znanych z odtwarzaczy wideo (np. opcja instalacji dysku z pełnym udostępnianiem danych w sieci, praca jako serwer dla innych urządzeń)

    Z modeli wideo z dobrym dźwiękiem po RCA to chyba tylko PopcornHour A410 który ma w miarę dobrego DACa w torze analogowym. Ale obawiam się że nigdzie go już nie kupisz...

    Cocktaile i Popcorny mnie nie interesują. Cocktaile względem Pioneera mają znacznie wyższe ceny, zaś czytałem o Popcornach i ponoć słabo sprawdzają się ze względu na soft.


  3. Dnia 28.12.2015 o 03:45, pmcomp napisał:

    .

    "Kasprzaki", które pokazujecie wyżej, to mniej więcej ten sam przedzial czasowy. U nas ta Toshiba wówczas była nie dość, że nowością, wręcz rewelacją...to na zachodzie starociem...Jeśli dobrze pamiętam, bawiłem się tym pod koniec lat 80, jeszcze gdy PeweXy istniały.


  4. Panowie, zwracam się do Was z prośbą o doradzenie.

    Od pewnego czasu chodzi mi po głowie zakup odwarzacza strumieniowego audio. Przeglądałem w sumie oferty i uważam, że ten sprzęt, służący stricte celom odsłuchowym muzyki, jest stanowczo za drogi. Patrzyłem na cenę np. Denona DNP-730AE, który kosztuje 2000, następnie sprawdziłem środek playera i...przeżyłem lekki szok. W środku, w tej cenie, mamy zasilacz impulsowy, mały, oraz małą płytę główną.

    Szukałem dalej i natknąłem się na znacznie lepszą ofertę cenową, a i według mnie jakościową, to jest Pioneer N-30. W środku wygląda znacznie powazniej, na normalnym zasilaniu, dodatkowo kosztuje około 1300, ma dobrą prasę na portalach audio, hifi, ale...dostępność. U mnie nie ma go w ogóle, a nie bawi mnie ściąganie z innych miast i czekanie.

    Plusem rozwiązań stricte audio jest to, że można bez problemów pilotem sterować sprzęt, nie wymaga do tego podłączenia obrazu...

    Przechodzimy do sedna - szukając nadal z racji tego, że ten Pioneer ma słabą dostępność (podejrzewam, że jest to spowodowane m. in. tym, że weszły nowe modele, N-50 jest dostępny, N50A tak samo, ale te kosztują już w okolicy 2500) natknąłem się na...odtwarzacze HD filmowe.

    Ceny odtwarzaczy sieciowych filmowych są znacznie niższe względem odtwarzaczy strumieniowych audio. W sumie widziałem, że jest to przedział 380-700 zł. Nie dość, że ceny są przeważnie 2-3x niższe, to funkcjonalność większa (filmy), niestety trzeba mieć podpięty tv...albo monitor, aby zrobić z tym w ogóle coś.

    Czy ktoś mógłby doradzić dobry player hd, sieciowy, strumieniowy, filmowy, który:

    -miałby wyjścia RCA analogowe, aby od razu wpiąć to do wzmacniacza;

    -pusczał dźwięk jednocześnie po RCA i HDMI, albo miał możiwość puszczania dźwięku po analogowym RCA mimo używania HDMI, które wpięte jest do monitora/telewizora, a też daje dźwięk. Nie wiem czy w ogóle istnieje taka możliwość bo to de facto player HD dla filmów, czyli dźwięk idzie po hdmi z obrazem, a ja chcę słuchać muzyki przez wzmacniacz, więc muszę mieć analogowe RCA;

    -odtwarzał FLAKI, WAV ewentualnie DSD. FLACi 24/192kHz to minimum.

    -asynchroniczne USB? W ogóle one to mają?

    Głównie zależy mi na audio, mniej na filmach...ale skoro te są, to niech ma to jak najwięcej formatów, wspierają polskie napisy, a filmy nie tną się, player nie ślimaczy się.

    Czytałem, że procesory realteka skalują obraz...więc chyba niewiele rzeczy zostaje...są jakieś "Silicony", ale nie wiem czy nie rozmawiamy tutaj o wolnych ARM'ach z rodziny Cortex 7...bo te to potrafią mulić nawet w telefonie.

    Edycja: pamiętajcie, zależy mi głównie na audio, czyli dźwięk musi iść po RCA. Nie jestem pewien, czy to jest możliwe, gdy korzysta się z HDMI, które przesyła oprócz obrazu jeszcze dźwięk.

    Dziękuję.


  5. Telewizor zwróciłem do sklepu.

    Nie mogłem na to patrzeć:

    2q8bigz.jpg

    2gx4epe.jpg

    Zdjęcie oczywiście problem wyolbrzymia (robione telefonem), ale na żywo też jest bardzo źle.

    Ustawienia podświetlenia były defaultowe. Tryb obrazu normalny, podświetlenie 70/100, jasność 0 + włączone adaptacyjne dostosowanie podświetlenia.

    Możliwe, że trafiłem bubla, bo nie wierzę by w teście móc zachwalać taki telewizor. Niemniej jednak mocno zraziłem się do Panasonica i szukam czegoś innego.

    Dramat. Ciekaw jestem odpowiedzi serwisu na tak przedstawiony problem - standardowe "ten typ tak ma bo to cecha telewizorów LCD", czy może od razu wymiana całości. Przypomina mi się L7335DG od Toshiby, tylko tam "placek" był w lewym, górnym rogu - tutaj jest praktycznie wszędzie. Sprzęt "atrakcyjnie" cenowy za 2600? Dobre...

    Szczerze mówiąć, to widzę że przy nowej linii loty obniżono...w AS640, AS650 taki clouding, mimo direct led'a, byłby nie do pomyślenia.


  6. No tak, ale... po co dostawać się na co dzień do ustawień kontrastu i jasności? :)

    Po to, by zmienić ustawienia. Zakładamy rodzinę 2+2 albo 2+1 - każdy będzie ustawiać to pod siebie, im ciężej, trudniej, tym gorzej. Szczerze mówiąc, to chyba większość producentów zapomina o podstawowej cesze telewizora - oglądamy filmy/programy, a intuicyjne, szybko i płynnie działające menu powinno być podstawą, bo to ma nam pomóc odbierać treści, a nie powodować walkę z urządzeniem i drogę przez mękę.

    BTW - osobiście nigdy nie kupiłbym telewizora z Androidem. W smartfonie ok...nigdzie więcej. Dodatkowo, bałbym się jednej rzeczy, którą rodzina ma w Bravii - po czasie koniec wsparcia i...youtube oglądają na Toshibie...


  7. Punkt 16: wieczorami. Panasonic ma IPS'a...Samsung VA, w tym zestawieniu imho lepszą matrycę do wieczornych seansów ma Samsung. Odpowiednikiem dla Samsunga jest Panasonic AS640, ale funkcje multimedialne, smarttv na pewno lepsze będą w Samsungu (kwestia reszty...jest dyskusyjna: jakość obrazu, równomierność podświetlania, banding, clouding i dse...).


  8. Dla bezpieczeństwa przyjmuję zasadę że jeżeli czegoś nie ma w specyfikacji to urządzenie tego nie umie.

    Pewnie, nieraz da się zrobić programowe czary-mary i masz coś czego mieć nie powinieneś ale zazwyczaj jest tak że wsparcia do tego później raz że nie ma a dwa, czasami pojawiają się problemy (np z dźwiękiem HD) których reklamować nie możesz bo "sprzęt tego oficjalnie nie wspiera"

    W przypadku Windowsa, często, co mnie nie dziwi. W przypadku innych systemów okazuje się, że nie tylko nie ma problemu, ale dana rzecz działa. Pamiętam właśnie podobną rzecz związaną z przesyłaniem dźwięku na procesorach Intela, gdzie na windowsie to nie działało, na linuxie już tak. Niestety, linka nie mam pod ręką, a nie pamiętam dokładnie nazw aby wyszukać.


  9. witam,

    zakupiłem telewizor Panasonic TX-55AS640E. Gra pięknie na kanałach HD. Obraz ustawiłem tak jak radził testujący ten TV na tym forum. Jednak zauważyłem niedoświetlone rogi ekranu. Brzydko to wygląda. Czy to może być wada TV? Czy można to reklamować? A może wszystkie TV tak mają..?

    Wszystkie obecnie produkowane powyżej 40 cali, przy czym w Panasie to się imho najmniej rzuca w oczy, a więc wyobraź sobie, jak to wygląda u innych...


  10. LG oferuje telewizory z kontrastem rzędu 750:1, na IPSie...a nie wierzę, że będziesz mieć czas głównie w ciągu dnia...Takie telewizory mają słabą czerń, a sam kontrast jest kilkukrotnie niższy od paneli VA, a więc w nocy zamiast czarnego, będziesz widzieć srebrny/szary, obraz traci detale.


  11. Trudno mi uwierzyć w deklaracje. Niedawno sam bawiłem się HTML5 pod kątem YT. Część filmów albo działa, jak chce, albo w ogóle. Na większości stron filmy w ogóle nie odpalały się przy braku flashplugina. Dałem sobie spokój.

    Swoją drogą, sprawdzałem obciążenie sprzętowe flasha i html5 i nie widziałem różnicy, nie zauważyłem aby html5 był mniej systemożerny, za to bardziej problematyczny.


  12. A jak wygląda sprawa podczas oglądania sportu. Głównie jeśli chodzi o piłkę nożną czy siatkówkę. Widoczne jest smużenie, jakieś ślady po piłce itp ? Oprócz tego TV będzie podpięty pod PC/konsole. Na mojej plaźmie (którą w końcu dla siebie chyba zostawię) wszystko pod tym kątem jest super, nie ma smużenia, jakiś plam, czy rozmyć przy szybkich ruchach. Jak to jest przy AS640?

    Piłki nożnej nie oglądam, za to F1 - nie ma problemu, nie zauważyłem. Podpinałem jedynie PS2 do niego, też ok, nie wiem jak z PS3.

    IL w Panasonicu nie jest mały, ma jakoś 53ms, to nie jest akurat mało, Sony mają niższe.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...