Jump to content

Slaw69

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Slaw69

 1. Kable tak jak pisałem w poście sprawdzone przy bezpośrednim podłączeniu do TV wszystko oki z HDR i DV, zmieniałem jeszcze w amplitunerze sygnał HDMI na ten wzmocniony nic to nie dało. System aktualny w denonie. Pozostaje kontakt z Denonem, bo ja już nie mam pomysłów, zresztą nie ma w ustawieniach wideo wielkich kombinacji.
 2. Witam Posiadam Denon AVR-X1600 i TV Sony 65 XF9005 , po podłączeniu Xboxa do wzmacniacza i wyjściem na TV brak HDR i Dolby Vision, obraz 4K jest ale bez HDR i DV. Przy bezpośrednim podłaczeniu Xboxa do tego samego portu HDMI w TV (w tym TV ARc to HDMI 3) wykrywa DV i HDR z konsoli. W instrukcji Denona jest info , że wejścia HDMI obsługują HDR i DV. Możecie coś podpowiedzieć co jest nie tak ? Te same kable HDMI do TV bezpośrednio wszystko śmiga a przez Denona 4k ale bez HDR i DV.
 3. Wersja oprogramowania aktualna do tej ostatniej ver. 1.42, płyty wideo odtwarza bez tego przerywania , nie ma tych zacinek, napisałem o tym w ostatnim zdaniu. To występuje tylko przy odtwarzaniu płyt z CD z muzyką. Więc wyczerpałem jakiekolwiek pomysły. Denon też posiada ostatnią aktualizację.
 4. Witam Nie dawno zmieniłem wysłużony amplituner na Denon AVR x1600H, no i od momentu podłączenia do niego mojego odtwarzacza Panasonic BDT 460 mam problem z odtwarzaniem płyt CD. Blu-ray mam podłączony kablem HDMI do odpowiedniego gniazda Bluray w Denonie. Podczas odtwarzania płyty CD z muzyką , Blu-ray przerywa co jakiś czas odtwarzanie i wyświetla na wyświetlaczu napis HDMI, i po chwili znowu odtwarza i tak co jakiś czas non stop. Tak jest z każdą płytą CD czy to zakupiony oryginał czy nagrana, bez wyjątku. Wcześniej na wysłużonym amplitunerze tego nie miałem tyle , że podłaczony był kablem S/PDiF . Gdzieś czytałem , że to przez zabezpieczenie HDMI CEC (nie wiem ile w tym prawdy) , więc wyłączyłem takowe w Blu-ray , niestety dalej to samo ! Nie wiem czy w ampli Denon jest coś do wyłączenia lub włączenia, kombinowałem na innych wejściach, zmieniałem kabel HDMI i nic to nie dało. Czy jest jakieś lekarstwo na to ? Płyty wideo odtwarza bez tego problemu.
 5. Witam Nie dawno zmieniłem wysłużony amplituner na Denon AVR x1600H, no i od momentu podłączenia do niego mojego odtwarzacza Panasonic BDT 460 mam problem z odtwarzaniem płyt CD. Blu-ray mam podłączony kablem HDMI do odpowiedniego gniazda Bluray w Denonie. Podczas odtwarzania płyty CD z muzyką , Blu-ray przerywa co jakiś czas odtwarzanie i wyświetla na wyświetlaczu napis HDMI, i po chwili znowu odtwarza i tak co jakiś czas non stop. Tak jest z każdą płytą CD czy to zakupiony oryginał czy nagrana, bez wyjątku. Wcześniej na wysłużonym amplitunerze tego nie miałem tyle , że podłaczony był kablem S/PDiF . Gdzieś czytałem , że to przez zabezpieczenie HDMI CEC (nie wiem ile w tym prawdy) , więc wyłączyłem takowe w Blu-ray , niestety dalej to samo ! Czy jest jakieś lekarstwo na to ? Płyty wideo odtwarza bez tego problemu.
 6. Budżet to około 2400 zł , pokój ma około 21 m/kw , w szczególności wykorzystywany do muzyki rock, hard rock no i filmy Netflix i Amazon. Kolumny Altusy 110 HGS Electronics, subwoofer Yamaha YST-SW012, surround KODA AV-702 S. Zestaw służy na co dzień do słuchania muzyki ze streamów, dysku (w większości Rock, Hard Rock), i wieczorkiem filmy . Wiem że zestaw kolumn to składak ale aż takim audiofilem nie jestem. Wiem , że do Atmos potrzeba jeszcze parki głośników. Do teraz korzystam z amplitunera Panasonic SA-HE75 class H+ , i planuję zmianę wysłużonego wzmacniacza chociażby z powodu braku portów HDMI . Korzystam z osobnej satelity jako źródło TV , BR i TV (smart TV), muzyka z dysku lub radio internetowe.Moje wybory to:denon-avr-x1600honkyo-tx-nr575pioneer-vsx-934Z góry dzięki za pomoc
 7. Mam pytanie do forumowiczów, czy korzystając z tego typu kolumn do Dolby Atmos (czyli ustawianie ich na frontowych) da pożądany efekt Dolby Atmos ? Nie mam możliwości podwieszania głośników , a nie wiem czy to rozwiązanie da pożądany efekt dźwiękowy. Kosztują nie mało jak na mój budżet 1500 zł. a nigdzie nie mogę się doczytać opinii użytkowników , którzy korzystają z takiego rozwiązania umiejscawiania głośników Atmos. Warto wydawać pieniądze na takie rozwiązanie? Z góry dzięki
 8. Witam Proszę o pomoc w wyborze amplitunera kina domowego, kwota do wydania to około 2000 zł. Czy posiadając ten tv Sony KD-65XF9005 będzie możliwość odtwarzania dźwięku Atmos na amplitunerze (chociażby z Netflixa). Pytam bo czytałem artykuły , że wyjście HDMI z ARC nie przepuszcza sygnału Atmos, musi być eARC. Do teraz korzystam z amplitunera Panasonic SA-HE75 class H+ , i planuję zmianę wysłużonego wzmacniacza chociażby z powodu braku portów HDMI . Salon ma wymiary 5m na 4m, kolumny Altusy 110 HGS Electronics, subwoofer Yamaha YST-SW012, surround KODA AV-702 S. Zestaw służy na co dzień do słuchania muzyki ze streamów, dysku (w większości Rock, Hard Rock), i wieczorkiem filmy . Wiem że zestaw kolumn to składak ale aż takim audiofilem nie jestem. Wiem , że do Atmos potrzeba jeszcze parki głośników. Można prosić o jakąś poradę, na co zwrócić uwagę przy wyborze, co polecacie. Z góry dzięki
×
×
 • Create New...