Skocz do zawartości

WuWu

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez WuWu


  1. Witajcie.

    Tak jak obiecałem, zamieszczam odpowiedź firmy SONY na moje pytanie a prawidłową częstotliwość uruchamiania funkcji odświeżania telewizora AF8.
    Jest jednoznaczna w swojej treści. Funkcje odświeżania uruchamiamy ręcznie tylko wtedy, gdy TV o to poprosi. Sami nigdy, lub nie częściej niż raz w roku. Zatem wszyscy, którym odmówiono uznania reklamacji z powodu nie uruchamiania funkcji odświeżania,  mogą się na to pismo powołać i dochodzić swoich praw.
    Jeśli będzie potrzeba, prześlę uwierzytelnioną notarialnie kopie tego pisma, które w całości tu zamieszczam.

    Dla zachowania całości tematu, zamieszczam również swoje pytanie, na które odpowiedzią jest pismo od SONY.
    Pismo jest oczywiście podpisane. Nazwisko pracownika firmy SONY, który podpisał to pismo usunąłem z obawy o RODO, ale jeśli będzie komuś potrzebne, uwierzytelniona kopia będzie oczywiście je zawierać.


    Pozwolę sobie zwrócić uwagę na zdanie firmy sony w sprawie słów serwisanta. Jestem pewien, że bardzo dobrze go zrozumiałem. Mówił konieczności częstego uruchamiania ręcznie funkcji odświeżania a nie o działaniu wbudowanych zabezpieczeń, co sugeruje firma SONY w swojej odpowiedzi.

     

    Wymiana TV do sieci.doc

    Sony odświeżanie do sieci.jpg

    • Plusik 1

  2. Od samego początku A8 i jestem z niego bardzo zadowolony. Telewizor był nowiutki, bo serwisant zdzierał sporo zabezpieczającej folii z niego. Szkoda tylko, że ma taką, żałośnie nieadekwatną do swoich możliwości, instrukcje obsługi. Do bardzo wielu funkcji, czasem bardzo przydatnych, trzeba dochodzić samemu, albo dowiedzieć się od kogoś, choćby na tym portalu, albo wprost od serwisu. Jego możliwości rożnych ustawień i dodatkowych funkcji są ogromne, ale próżno o tym poczytać czy w instrukcji, czy choćby na stronie SONY. Wygląda na to, że im nie zależny. 😒

    Jestem pewien, że ma jeszcze sporo nie odkrytych przez mnie możliwości.
    Oczywiście, po otrzymaniu odpowiedzi natychmiast ją tu powieszę.

    • Lubię 1
    • Dzięki 1

  3. P_20200518_130645.thumb.jpg.3e06b2951777b9987d5d5e064771680a.jpg

     

    Witam

     

    Właśnie wymieniono mi, w ramach gwarancji, telewizor KD-55AF8.

    Powodem były wypalenia widoczne na ekranie.

     

    Kilka pasków wysokości ok. 1 do 2 cm. i szerokości ok. 20 cm.  Zareklamowałem, przyjechał serwisant i pierwsze co sprawdził, to to, jak często wykonywałem funkcje „odświeżenia panelu”. Na szczęście 6 razy. Stwierdził, że jak bym odświeżył tylko dwa razy, to Sony nie uznało by reklamacji. Wiec jak ktoś z Was nie robił tego częściej, to może lepiej  to zrobić?!

     

    Zgodnie z otrzymaną, wraz z telewizorem instrukcją obsługi, oraz ostrzeżeniem wyświetlanym na ekranie, „Funkcji „odświeżania panelu” należy używać raz do roku lub rzadziej, aby uniknąć przeciążenia ekranu telewizora”. Ten napis na ekranie jest za jakiegoś powodu  poprzedzony żółtym znakiem ostrzegawczym!

     

    Najciekawsze jednak jest zalecenie serwisanta, aby takie „odświeżanie panelu” wykonywać co dwa tygodnie i zawsze przed dłuższym odłączeniem telewizora od sieci. Twierdzi on, że wykonywanie „odświeżania panelu” zgodnie z instrukcją, czyli nie częściej, niż raz na rok, jest właśnie powodem wypalania się ekranu.

     

    P_20200507_160554_HDR.thumb.jpg.6e608f10c84105c60fa3a8b6392d31ed.jpgP_20200507_160554_HDR.thumb.jpg.6e608f10c84105c60fa3a8b6392d31ed.jpgWystosowałem pismo do  firmy Sony, aby jednoznacznie określili, jak często należy używać funkcji „odświeżania panelu” w telewizorach Sony OLED AF8, aby uniknąć wypalenia ekranu?

     

    P_20200507_160707_HDR.jpg


  4. Kontakt z nimi wyłącznie mailowy, aby był ślad!

    Telefonu się wypierają!
    Przekonałem się na własnej skórze.

    "

    -Zawiadomiliśmy pana telefonicznie, że jest gotowy.

    - Ale ja nie miałem od Was telefoniu.

    - Może kto inny odebrał.

    - To moja komórka.

    - W każdym razie dzwoniliśmy i poinformowaliśmy  w terminie.

    - Nie dzwoniliście, nie mam was na liście połączeń, kiedy dzwoniliście?

    - Cisza.
    "


  5. To nie tak. Pracownik nie jest winien polityki firmy. Trzeba spokojnie i grzecznie, ale stanowczo domagać się wyegzekwowania swoich praw.
    Bez opakowania, dziękuję, proszę przyjść z opakowaniem - tak było o mnie. Wrócili po 4 dniach z opakowaniem.
    Na protokóle wpisz uwagę, że TV nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych i rys, oraz że wykonano zdjęcia to dokumentujace - na obu egzemplarzach i technik ma to podpisać! Jeśli podpis jest nieczytelny, to poproś od dokument i wpisz wyraźnie imię i nazwisko oraz godzinę odebrania TV.
    Sprawdzenie daty, to już oczywistość.

    Więcej nic nie zrobisz.
    Pozostaje czekać.
    Powodzenia.


  6. Upewnij się, czy mają opakowanie transportowe. Koc do owinięcia, to NIE JEST!! opakowanie transportowe.
    Przed zapakowaniem, przy techniku zrób dokładne zdjęcia całego TV, zwłaszcza ekranu, żeby było widać, że nie ma rys. To samo z obudową. Dobrze jest "przypadkiem" na zdjęciu uchwycić technika. Ja poprosiłem przytrzymanie TV.
    Po dostarczeniu upewnij się diablo dokładnie, czy nie masz porysowanego ekranu!!!!!!! i czy wszystkie funkcje TV działają, zanim podpiszesz kwit.
    Po podpisaniu kwitu, rysy na ekranie to Twój problem.


  7. Do mnie też przyjechali, zabrali TV i trzymali go ponad 4 tygodnie!
    Jak powiedziałem, że przekroczyli czas reklamacji, to stwierdzili, że wysłali wi w ustawowym czasie, 27 dni, maila z informacja, że TV jest OK!

    Rzeczywiście wysłali, ale TV nie oddali. Musiałem czekać jeszcze 11 dni. Razem od momentu zabrania do odwiezienia minęło 47 dni a te piert***na firma SONY uważa, ze wszystko jest w porządku.
    TV oddali a że nadal nie widzi zewnętrznych pamięci, to wg. nich nie może być przedmiotem reklamacji i wszystko jest PRAWIDŁOWO!

    • Zmieszany 1

  8. Natychmiast skieruj do nich pismo aby wyjaśnili, co to są te "indywidualne warunki eksploatacji telewizora" i gdzie jest o nich mowa w instrukcji obsługi.

    Jednak jak na mój nos, czeka Cię sądowa batalia.
    Ja w inne sprawie, Telewizor SONY nie widzi pendriva SONY, dostałem podobnie brzmiącą odpowiedź, że to moja wina.

    O pendriva do sadu nie pójdę ale o telewizor to nie pendriv za 30 zł.


  9. Witaj

    Dzięki za obszerna odpowiedź.

    Pendrive służył do przenoszenia doraźnie zgranych plików z komputera i telefonu na TV.
    Serwis SONY też zaczął od tego, że za oprogramowanie nie odpowiada. Jednak na fakturze nie mam osobno telewizora i oprogramowania, tylko jedną całości i ta całość ma działać poprawnie.
    Co do terminu naprawy gwarancyjnej, to w warunkach jest jasno określony na 30 dni. Tu, aby tego nie przekroczyć, SONY uznało nieudaną interwencje technika za zakończenie jednego zlecenia i samo, bez mojej wiedzy, otworzyło następne, które też przekroczyło o kilka dni.
    W polskim prawie praktycznie nie ma sankcji za niedotrzymanie terminu naprawy gwarancyjnej. Muszę iść do sądu i wykazać, jakie straty poniosłem z tytułu niedotrzymania terminu. Przy naprawie samochodu to względnie proste, pokazuje się kwit za wynajem zastępczego, ale jaka jest strata z powodu braku TV?

    Jeszcze raz dzięki.


  10. Witam

    Opisze swoje "przygody" z naprawą TV SONY AF8.
    Poniższy opis ma być tylko przestrogą dla innych użytkowników, bo chyba nie ma czego komentować. SONY uważa, że zakończyło sprawę.

    Przebieg wydarzeń:

    1.      Telewizor AF8 zakupiony w 2018 roku działa normalnie, wszystkie używane przez mnie funkcje działają prawidłowo.

    2.      W weekend, 13 -14 lipca, następuje aktualizacja oprogramowania telewizora.

    3.      Po aktualizacji TV przestaje widzieć pliki zapisane na pamięciach zewnętrznych.

    4.      W dniu 15 lipca kontaktuje się z serwisem telefonicznie, bo telewizor przestał widzieć/czytać HDD i pendriv. Przed aktualizacja widział/czytał HDD i pendiv!

    5.      Miedzy 15 a 19 lipca, prowadzony telefonicznie przez serwis, kilkakrotnie zmieniam ustawienia, przywracam ustawienia fabryczne, resetuje, formatuje, podłączam do innych gniazd, itd.  - bez rezultatu.

    6.      W dniu 19 lipca, w czasie rozmowy telefonicznej z serwisem, zapada decyzja o zgłoszeniu formalnej reklamacji.

    7.      W dniu 29 lipca przybywa technik:

    ·         Dość długo przegląda ustawienia telewizora i coś w nich zmienia – bez rezultatu.

    ·         Podłącza mój HDD i pendriva do innych złączy, zmienia ustawienia - bez rezultatu.

    ·         Sprawdza HDD i pendriv w dekoderze telewizji kablowej - działają, w innym telewizorze – działają, w komputerze - działają.

    ·         Podpisujemy protokół, że „usterka nie została usunięta” i telewizor trzeba „sprawdzić w warunkach warsztatowych”.

    ·         Technik, wgrywa program „KODI”, który widzi/odtwarza ok. 70% zasobów HDD, co pozwala mi, w nieco ograniczonym zakresie, nadal z niego korzystać

    ·         Technik nie zabiera telewizora, bo nie wyrażam zgody na zabranie go bez opakowania transportowego, a technik go nie ma. Mam czekać na kontakt z serwisu.

    8.      W dniu 12 sierpnia przybywa technik z opakowaniem  i zabiera telewizor.

    9.      W dniu 22 sierpnia, w odpowiedzi na monit, dostaje mail z serwisu SONY, że zlecenie z dnia 19 lipca zostało zamknięte, bo technik w czasie wizyty w dniu 29 lipca „usunął usterkę” (!). Jednocześnie serwis informuje, że w dniu 1 sierpnia zostało otworzone nowe zlecenie na naprawę telewizora a więc nie ma mowy o przekroczeniu obowiązującego terminu 30 dni. Bo pierwsze zlecenie jest zamknięte a nowe otworzono w dniu 1 sierpnia a wiec jeszcze nie minęło 30 dni.

    10.  W dniu 29 sierpnia dostaje mail z jakiegoś „centrum serwisowego”, że nie znaleziono uszkodzenia. Mail przekierowuje do serwisu SONY.

    11.  W dniu 4 września, w odpowiedzi na monit, dostaje maila z serwisu SONY, że dostałem informacje o naprawieniu telewizora przed upływem obowiązujących 30 dni a więc obowiązujący termin naprawy został dotrzymany i mam czekać na dostarczenie telewizora.

    12.  W dniu 10 września dostarczono mi telewizor. Dostarczający technik sprawdza i TV nadal nie czyta z pendriva i nie widzi wszystkich plików na HDD. Ponownie instaluje mi program „KODI”. TV widzi pliki na dysku , nie widzi plików na pendrivie.

    13.  Od zgłoszenia usterki minęło 53 dni.

    14.  Zgłaszam do serwisu problem, że TV mimo „sprawdzenia w warunkach warsztatowych” i stwierdzeniu „że jest sprawny”, nadal nie czyta plików z pendriva.

    15.  Otrzymuje odpowiedź:

    „Szanowny Panie,

    Jak niejednokrotnie kompetentni technicy wykazali, TV jest w pełni sprawny i nie możemy zagwarantować kompatybilności ze wszystkimi urządzeniami. Pańska reklamacja jest bezzasadna.

    Z wyrazami szacunku,

    Olga Dembińska

    SONY SUPPORT TEAM”

    16.  Inkryminowane urządzenie - pendriv, nieoczytany przez TV firmy Sony, jest produkcji firmy Sony!

     

    Co do sprawności i orzeczonej przez techników konieczności „naprawy” nie mam złudzeń. Było by niesamowitym zbiegiem okoliczności, gdyby telewizor uszkodził się „technicznie”, dokładnie w momencie wgrywania aktualizacji. Skoro telewizor działał przed aktualizacją a po niej ma problemy, to raczej tam należy szukać źródła problemu.

    Niepokój budzi myśl, że tym razem, na szczęście, odbiornik TV jest jeszcze na gwarancji. Co jednak będzie po gwarancji, gdy po kolejnej aktualizacji odbiornik TV znów przestanie działać?

    Teraz skutki zainstalowania aktualizacji „zaleczył” serwisant, za wizytę którego nie muszę zapłacić. Jednak po wygaśnięciu gwarancji, taka wizyta będzie płatna! Jaką mam mieć pewność, że kolejna aktualizacja nie wyłączy jakichś innych funkcji mojego odbiornika TV?

    Nasuwa się pytanie - co wtedy?

    Warto też zwrócić uwagę, w jaki sposób firma SONY liczy obowiązujący czas naprawy gwarancyjnej.

    Jeśli naprawa się przeciąga, to po prostu zamyka ona jedno zlecenie i sama otwiera następne a czas naprawy liczy do momentu poinformowania użytkownika, „że sprzęt został naprawiony”, a nie do momentu dostarczenia sprzętu do klienta i zademonstrowaniu, że naprawdę jest naprawiony.

    Stan obecny - TV Sony nadal nie czyta z pamięci zewnętrznych a firma SONY uważa, że wszystko jest w porządku i tak ma być!

     


  11. Przepytałem żonę i swoja pamięć przetrzepałem i mi wyszło co najmniej dziwnie.
    Kilka razy zdarzyło się, że tv nie odpala, ale zawsze przy użyciu telewizyjnego pilota. My jesteśmy podłączeni do TV Toya i ona oferuje pilota, z jednym przyciskiem programowalnym - u nas zaprogramowany właśnie jako włącznik/wyłącznik TV.  Tego od TV prawie nigdy nie używamy.

    Przy odpalaniu z  pilota TOY, żadne z nas nie pamięta jakiegokolwiek problemu z włączeniem/wyłączeniem.

    Co najmniej dziwne.


  12. AF8
    Czy miał ktoś kłopoty z odczytywaniem z zewnętrznej pamięci, po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania, jakiś tydzień temu? Spotkał się ktoś z czymś takim?

    U mnie przestał widzieć zewnętrzne nośniki. Dotychczas używałem preinstalowaniej aplikacji "VIDEO". Zgłosiłem do serwisu, po kilku konsultacjach telefonicznych, gdzie kazali mi mn. formatować dysk zewnętrzny,  przywracać ustawienie fabryczne, itd., nic się nie zmieniło. Przyjechał serwisant i też próbował ze dwie godziny z pilotem w reku. Nic nie pomogło. Wiec wgrał aplikacje "KODI",  która widzi ok. 70 % plików na dysku. Pozostałych plików nadal SONY nie widzi. Stwierdził, że trzeba odbiornik "sprawdzić w warunkach warsztatowych" i .... poszedł.

    Właśnie dostałem protokół skutecznej naprawy! Dla nich sprawa zamknięta.

    Przyznam, że nie wiem co robić dalej - jakieś sugestie?

     

     


  13. Witaj

    Gratuluje zakupu, to dobry TV.
    Rzeczywiście, przez pierwsze uruchamianie prowadzi za rękę, ale wskazana ostrożność. Zwłaszcza z podłączeniem zewnętrznych nośników. Interfejs użytkownika pozostawia wiele do życzenia. Od samego początku wiodę dyskurs z serwisem technicznym SONY. Wymieniliśmy już ponad 20 maili a końca nie widać. Co i raz znajduje nowe niedoróbki. Kolejna wczoraj się pokazała.

    Moja rada, to uruchom go jak najbardziej standardowo, a na wszelkie własne ustawienia przyjdzie czas. Dokładnie czytaj to, co jest napisane na ekranie. Jak nie jesteś pewna, co znaczy informacja na ekranie, to dzwoń bezpośrednio do serwisu technicznego SONY. Są fachowi i chętnie pomagają a jak kobieta zadzwoni, to już w ogóle ...  ?

    Powyżej przeczytasz o moich pierwszych niepowodzeniach i jak ich uniknąć. Po pierwszym włączeniu go do sieci internet, program się zaktualizuje. To prawidłowo, zgódź się na to.

    Jak podepniesz nośnik z nagranymi programami, pod żadnym pozorem go nie rejestruj w TV. Użyj funkcji "oglądaj wideo". Jak zarejestrowałem i teraz nie widzi go ani TV, ani komp. Mimo wskazówek z serwisu, nie udało mi się go uruchomić.

    Na nośniku zewnętrznym programy do obejrzenia muszą mieć krótkie nazwy  i/lub numeracje odcinków od 01, 02, 03, ...09,10, 11, ... itd. TV widzi  tylko jeden katalog, więc jak na HDD są podkatalogi, to i tak wyświetli wszytko na raz na ekranie. Ja nadaje odcinkom serii trzyliterowe nazwy i dodaje kolejny numer.

    Wbudowany program do obsługi plików video jest kiepski i sam serwis zalecił używanie " VLC media player". Aplikacje wgrywasz tak, jak do smartfona, ale nie z ogólnej listy ze "sklepu Google, tylko te ze strony "rekomendowane przez SONY". Inne często działają.

    Jak coś, to dzwoń, Napisz na prv. to podam Ci numer.

    Powodzenia

    • Plusik 1
    • Zmieszany 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...