Jump to content

RiedelS

Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About RiedelS

 • Rank
  VHS
 1. No niestety, wg zasady, oszukujących i oszukiwanych. W takim kraju żyjemy że nawet warunki ubezpieczenia dostosowywane są do specyfiki społeczeństwa. A społeczeństwo mamy jakie mamy. Wykupiłem tą "gwarancje", poza tym kosztowała mnie w sumie 120 zł, przy tv za 7k. Pojęczałem i mi dali w takiej cenie. (dzięki za cynk klaus71) Czyli w najgorszym wypadku pójdzie się paść 120 zł ....łał...przeżyje. Pozdrawiam i dzięki za opinie.
 2. Ja jednak ją wykupie w MM. Twoja argumentacja mnie nie przekonuje, ale TY kupuj u dobrego, jak najbardziej. +10% do ceny i w najgorszym wypadku po 5 latach 40% zwrotu po odjęciu kosztu gwarancji dostajesz do ręki 2000, w przypadku braku gwarancji figa z makiem.
 3. Na logikę, TV za 7000 + gwarancja/ubezpieczenie na 5 lat, 770 zł czyli 7770 zł Pierwsze dwa lata, wypłacają 100% w formie bonu czyli 7000 zł W trzecim roku od zakupu awaria bon na 80% sumy czyli 5600 zł W czwartym roku od zakupu awaria bon na 60% sumy czyli 4200 zł W piątym roku od zakupu awaria bon na 40% sumy czyli 2800 zł Pytanie ile jest wart telewizor 5 letni który wyjściowo kosztował 7000 zł W przypadku nie wykupowania gwarancji, już w trzecim roku po awarii tv można wyrzucić do kosza czyli 5600 zł, natomiast piątym 2800 zł, ale za to się oszczędza się te 770 na nowy TV ? Czy moje rozumowanie jest błędne ? Chyba jednak wykupię.
 4. Wiem na czym to polega i znam ogólne zasady, zastanawiam się czy ktoś z tego korzystał i czy działa to w cywilizowany sposób, czy może w razie 'W' zaczyna się batalia z ubezpieczycielem ?
 5. Podbije temat. Przykładowo, wykupując tą gwarancje na 5 lat i w przypadku gdzie np wada wystąpi w 3 lub 4 albo 5 roku typu, wypalone lub świecące pixele lub, krecha przez cały ekran, przebarwienia itp to to podlega takiej gwarancji czy nie ? Jest tam taki punkt który wzbudza mój niepokój: Za Wady w rozumieniu Umowy Serwisowej nie są uważane: a)przejawy zużycia materiałów eksploatacyjnych lub części składowych Artykułu, które w ramach właściwego użytkowania Artykułu ulegają zużyciu w okresie krótszym niż okres przydatności Artykułu (rzeczy głównej), w szczególności takich jak: żarówki, baterie jednorazowego użytku, piloty zdalnego sterowania, uszczelki lodówek i zamrażarek, itp.; Jutro chcę jechać kupić TV i nie wiem czy to brać tą gwarancje czy nie.
 6. MediaMarkt jest w zasięgu, rozmiar 65 cali, możliwość własnego transportu również.
 7. Zastanawiam czy kupować TV przez neta czy w sklepie stacjonarnym. Zakup w necie to możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni ale jest ryzyko że sprzęt przyjedzie np uszkodzony, lub z wadą itp i będę musiał udowadniać że to nie z mojej winy. Zakup w stacjonarnym pozwala sprawdzić TV przed zakupem ale brak jest wtedy możliwości przetestowania sprzętu w domu i ewentualnej rezygnacji z zakupu. Jakie są jeszcze za i przeciw tych form zakupu ? Które sieć sprzedaży możecie polecić zarówno przy zakupie przez neta jak i stacjonarnie, z doświadczenia ? Sam mam przykre doświadczenia z serwisami gwarancyjnymi. Mam więc poważne obawy że wydam "za dużą" kwotę na wymarzony TV, a po 2 latach w razie awarii sprzętu będę mógł go wyrzucić na śmietnik ? Z góry dzięki za opinie.
 8. Decyzja zapadła. Po oględzinach, SAMSUNG seria Q wielkość 65 Aktualne ceny: Q80 (ok 7000) Q85 (ok 8000) (nigdzie nie mogę wyczaić różnicy pomiędzy Q80 a Q85, oprócz różnicy w OneConnect z zewnętrznym boxem w Q85.) Q90 (ok 9000) OneConnect Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-q90r-test-topowy-qled-4k-w-historii-firmy/ OneConnect Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-q90r-test-topowy-qled-4k-w-historii-firmy/ Nie wiem ile % ceny mogą jeszcze zjechać w dół do wejścia nowych modeli na 2020 na rynek? Pytanie - kiedy kupować ? Kusi bardzo teraz, ale jakby ceny miały zjechać to wiadomo że do marca/kwietnia można by było poczekać. Z góry dziękuję za rady.
 9. A tak jeszcze dodam, to gdzie i jak kupić ? Gwarancja jest 2 lata, czy to SONY czy SAMSUNG, i z doświadczenia wiem że zawsze są przepychanki. Wiadomo TV 65 trochę duże, w razie "W" będzie spory problem logistyczny. Ma ktoś jakieś doświadczenia z SONY czy SAMSUNGiem ?
 10. Tylko czy dopłata + 2k w stosunku do SONY jest w tym przypadku uzasadniona ? Cenowo to się przedstwia tak SONY 65XG9505 - ok 6000 SAMSUNG QLED Q80R -ok 7000 SAMSUNG QLED Q85R - ok 8000 Nie wiem też, czy ceny nie polecą w dół i o ile, zazwyczaj nowe modele wchodzą w marcu.
 11. Postanowiłem zmienić TV na nowy. Od ostatniego mojego zakupu minęło sporo, (9 lat), no i trochę bardzo się w temacie pozmieniało. Co prawda mój sędziwy KDL46EX500 funkcjonuje bez zarzutu ale chyba już czas na nowe. Wybór padł definitywnie na rozmiar 65 cali. Większego nie potrzebuje czy mniejszy 55 to nie wiem. Max odległość do TV ok 3m OLEDy, choć obraz zjawiskowy, to dobre 65 chyba poza moim budżetem. Modele wiec w które celuję wstępnie: SONY 65XG9505 SAMSUNG QLED Q80R lub Q85R (Q90R to raczej już za drogo) Do czego ma służyć ? Ogólnie do wszystkiego oprócz konsoli. Czyli telewizja sat, Netfix, HBO Go, no filmy z różnych źródeł (kino domowe) Pomieszczenie jasne, w ciągu dnia aktualnie oglądanie nie jest komfortowe. Cena, wiadomo jeśli warto to można dopłaci, jednak w tych 6-7k chciałbym się zmieścić. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
×
×
 • Create New...