Skocz do zawartości

Whiteman1

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Whiteman1


  1. Jak to jest z tym HDR'em w telewizorach Philips?

    Tytuł tego wątku to "Philips PUS7601 (65PUS7601/12) - Test pierwszego Ambilight TV z HDR!". W przypadku tego modelu producent oficjalnie podaje, że ten TV wspiera HDR, choć jego maksymalna jasność nie przekracza 400 Nitów. Tymczasem pokrewny model PUS8601 oferuje znacznie wyższą jasność, na poziomie 700 Nitów, lecz w opisie tego TV brak jakiejkolwiek wzmianki o HDR. Mowa jest tylko o funkcji, którą nazwano marketingowo "BRIGHT PRO", odpowiedzialnej za poprawę jasności detali przy jednoczesnym zachowaniu głębokiej czerni. Zatem telewizor o znacznie większej jasności nie wspiera HDRa? Tymczasem na planszy reklamowej stworzonej przez producenta, która w czytelny sposób ma pokazać klientowi jakimi cechami charakteryzują się poszczególne modele w roku 2016 widzimy, że jednak ten model ma HDR Premium! (czwarte zdjęcie z zamieszczonego poniżej linku).

    Przeczytałem właśnie temat Philips TV: nowe linie telewizorów na 2016r.  z którego wynika, że to kwestia oprogramowania i wszystkie wyższe modele Philipsa będą miały niebawem wsparcie dla HDR'a. Czy zatem pojawił już się odpowiedni upgrade do modelu PUS8601? Jeśli tak, to po aktualizacji ten model powinien być znacznie lepszy od modelu PUS7601, choćby ze względu na oferowaną jasność. Jednocześnie patrząc na wspomnianą planszę (tabelę), a szczególnie ten zastanawiający zapis "500/700 Nit" przy modelu PUS7601 można mieć wrażenie, że i w tym TV uda się programowo podnieść jasność panelu LCD. Czy dobrze rozumiem?


  2. Generalnie tu nie chodzi o telewizor z Androidem, a raczej o telewizor z Ambilightem. Chyba większość ludzi zgodzi się ze mną, że ten Philips samą jakością obrazu raczej nie zagraża flagowym modelom takich firm jak Samsung, Sony czy LG, nie wspominając już o OLED'ach. Jeżeli ktoś doświadczył na własne oczy czym jest Ambilight, zwłaszcza w ciemnym pomieszczeniu, to wie o czym mówię. To jest prawdziwy efekt "wow", którego inne firmy z uwagi na zastrzeżenia patentowe na razie nie mogą stosować. Ambilight pogłębia subiektywnie efekt czerni, a to właśnie o estetyczne wrażenia wzrokowe tu najbardziej chodzi, a nie o czysto techniczne pomiary jasności. Mówiąc żartobliwie, jeśli chcę się pochwalić nowym sprzętem przed sąsiadami lub rodziną, to zapraszam ich do siebie, gaszę światło w salonie, odpalam z blu-ray'a super materiał źródłowy i ... "kopara opada".


  3. 5 godzin temu, tomeko12 napisał:

    Myślę, że 7601 ma lepszą stabilność. W modelu 7600 do tej pory pod tym względem jest masakra. Model 7601 ma tylko 1 tuner, a 7600 ma 2.

    Ilość tunerów to kolejny plus dla modelu PUS7600, a stabilność ten nowy model zawdzięcza pewnie najnowszej wersji Androida, która - zakładam - powędrowała też do modelu PUS7600. Nie wiem jak obecnie jest z tą stabilnością, ale podobno znacznie się poprawiło. Być może to też zasługa sprzętu, a ściślej procesora, który w modelu PUS7601 jest lepszy, albo mniej obciążony. Tego nie wiem.


  4. Dnia 30.09.2016 o 17:25, Maciej Koper napisał:

     

    ... ale do "zwykłego" oglądania PUS7600 sprawdzi się lepiej ze względu na świetną czerń.

     

    Panie Macieju, chyba pomylił Pan model TV. Ten test dotyczy tegorocznego modelu PUS7601, a model PUS7600 testowaliście w zeszłym roku. Nie bez przyczyny o tym piszę, bo chciałbym właśnie zapytać o różnice między tymi dwoma modelami Philipsa. Generalnie wiadomo, że ten nowszy nie ma już 3D, ale za to wspiera HDR i ma mniejszy input lag. Jednak według danych technicznych producenta obydwa modele mają identyczną jasność na poziomie 400 cd/m2. Z powyższego testu wynika także, że HDR w tym nowym modelu raczej nie powala na kolana, więc czy różnica w jakości obrazu jest tu zauważalna? Może chodzi o odwzorowanie kolorów? 

    Biorąc pod uwagę fakt, że cena obydwu modeli jest porównywalna, a ten starszy ma dodatkowo 3D, to co przemawia na korzyść tego nowego modelu?


  5. OK. Rozumiem, że Android TV, przynajmniej na ten moment jest jeszcze mocno niedopracowany. Być może to wina inżynierów Philipsa, którzy źle implementują system w telewizorach, ale z punktu widzenia klienta nie jest to jednak istotne. Chodzi o to by system pracował stabilnie podczas normalnego oglądania TV ze źródła zewnętrznego lub wbudowanych tunerów. O ile jestem w stanie zaakceptować zawieszanie się systemu podczas intensywnego przeglądania i „odpalania” zawartości menu, to nie do przyjęcia jest samoczynne zawieszenie się TV podczas normalnego oglądania. I tego główne dotyczy moje pytanie. Jak z tym jest naprawdę? Oczywiści mogę pobawić się tym sprzętem w sklepie, ale nawet podczas godzinnego testowania może się nic nie wydarzyć. Po zakupie, to już pozamiatane.

    Dlaczego interesuję się Philipsem? Otóż mam już Philipsa 42PFL9803 i po kilku latach spędzonych z Ambilightem trudno mi się z nim rozstać. Mój obecny model nie sprawia żadnych problemów, więc może podobnie będzie z serią PUS7600 ?

    Ponawiam pytanie dotyczące odtwarzania treści 4K oraz 3D.

    Dzięki za wykazane zainteresowanie.


  6. Od kilku dni noszę się z zamiarem zakupu nowego telewizora Philips 65PUS7600. Analizując wpisy na tym forum można mieć jednak uzasadnione obawy co do słuszności tego wyboru, zwłaszcza, że to niemały wydatek. Chodzi mi głownie o stabilność systemu Android i wsparcie dla odtwarzania treści 4K oraz 3D. Mam zatem kilka pytań do użytkowników telewizorów serii PUS7600. Czy po ostatniej aktualizacji (z 5 sierpnia 2016) telewizor nadal się zawiesza? Czy są jakieś problemy z odtwarzaniem filmów 3D z Blu-ray lub innych źródeł? Czy nadal nie można odtwarzać treści 4K z YouTube? A co z Netflix'em - czy tam też nie działa 4K? Czy możliwy jest odbiór kanałów 4K z satelity?

    Dzięki za odpowiedź.


  7. Przeczytajcie sobie co na ten temat pisze SAT Kurier.

    Problemy z nboxami

    Myślę, że ten artykuł wiele wyjaśnia.

    Ja mam z kolei inny problem, który pojawił się po "upgrade". Oglądam TV przez component i co jakiś czas na wszystkich kanałach nadawanych w HD "przycina mi się" obraz. Tak jakby recorder nie radził sobie ze zdekodowaniem sygnału. Czasem przycina nawet dźwięk. Nie pomógł nawet reset n-boxa. Dalej to samo. Mogę jedynie naprawić ten problem przechodząc na chwilę przyciskiem RES na oglądanie przez złącze SCART. Ponowny powrót na 1080i powoduje, że problem znika na kilka godzin. Czekam na ponowny upgrade softu, a raczej na powrót do poprzedniej wersji, która działała poprawnie.


  8. [quote name='bary111' post='58155' date='01.09.2007, 08:28 ']U mnie sie zaktualizowal i jest ok. ale mam problem bo wyswietla sie komunikat zebym sprawdzil podlaczenie dekodera i nie moge tego komunikatu zlikwidowac. Ma ktos podobny problem???? :angry:[/quote]

    Miałem te same problemy. Obraz był widoczny, a mimo to wyświetlał się komunikat, że coś nie tak z podłączeniem anten. A siła sygnału przekracza 80 %, jakość blisko 100%. Po wejściu na listę nagrań, gdy już wyszedłem problem ustał.
    Ponadto sprawdziłem co nowego w ofercie VOD. Okazuje się, że nie mam żadnych zwiastunów, ale jest lista potencjalnie dostępnych filmów. Nie mam wykupionej usługi VOD, więc nie wiem czy wszystkie filmy skasowali. Zamierzam teraz skorzystać z TVOD. Kolejna dziwna rzecz, która się stała, to zamienione nazwy list użytkowników. Miałem 4 listy, tzn. żony, moje, dziecka i kanały HD, a po aktualizacji okazało się, że co prawda te same kanały są przypisane do danego klawisza, ale mają podmienioną nazwę listy. W ten sposób lista żony nazwana została moim imieniem, lista dziecka w nazwie miała Kanały HD, itd. Czy macie podobny problem. Po przeedytowaniu nazw wszystko działa.
    Jeszcze jedno udogodnienie dodano do listy własnych nagrań. Na dole jest informacja o wolnym miejscu na dysku. Wcześniej trzeba było sprawdzać to w diagnostyce.


  9. A ja mam pytanie do użytkowników n-box'ów. Dlaczego teletext nie jest przekazywany do TV poprzez złącze HDMI i component? Mam Philipsa 32PFL7332 połączonego z n-box'em recorderem wszystkimi możliwymi złączami. Na ogół programy oglądam po componencie 1080i (HDMI przegrało brakiem możliwości regulacji siły głosu i częstym przerywaniem dźwięku). Niestety ani component, ani HDMI (w różnych rozdzielczościach) mimo wyraźnie lepszej jakości obrazu nie pozwala przeglądać zawartości telegazety na moim TV. Pojawia się napis "brak transmisji telegazety". Po przełączeniu na złącze SCART transmisja telegazety odbywa się już bezproblemowo. Niestety obraz w SD. :) Oczywiście mogę skorzystać z opcji TEXT na pilocie n-ki, ale nie jest to do końca praktyczne, gdyż mój TV dopasowuje automatycznie rozmiar odbieranego sygnału do wielkości ekranu (taką opcję preferuję) i często część tekstu wychodzi mi poza obrys ekranu. Poza tym LCD dysponuje pamięcią 1000 stron tekstu, co znacznie przyśpiesza przeglądanie zawartości. N-box niestety "szuka" strony tradycyjnie. Czy ktoś wie gdzie leży problem? Czy to wina LCD'ka, n-box'a, a może HDMI i component z założenia nie przenoszą sygnału telegazety?


  10. [quote name='mystic' post='26930' date='06.12.2006, 11:55 ']... praca dysku czy tam wiatraka w trybie STANDBY w n-rekorderze dobija mnie na maxa. Jeśli tuner "śpi" to czemu tak głośno "chrapie", w nocy nie można tego znieść. W moim GE1 wiatrak buczy ale tylko wtedy gdy jest włączony, w x360 to samo, jak się wyłączy w standby - jest cisza. A ten buczy i buczy.[/quote]

    Do wszystkich, których denerwuje głośna praca nbox recordera mam dobą radę. Mnie też to irytowało, dlatego kupiłem filcowe, okrągłe podstawki pod nóżki. Można kupić w sklepach z akcesoriami meblowymi. Podklejenie dwóch podkładek pod każdą nóżkę daje znakomite wygłuszenie. Po prostu drgania nie przenoszone są na półkę na której stoi recorder. Ponadto u mnie obudowa box'a co kilka-kilkanaście minut wpadała w nieprzyjemny i dość głośny rezonans, który przemijał po kilku sekundach. To również udało mi się zancznie ograniczyć kładąc w najcieplejszym miejscu na obudowie recordera (nie przysłaniając kratek) miedziany radiator od procka (bez coolera oczywiście). Swoim ciężarem ogranicza on znacznie możliwość wzbudzenia się obudowy, a dodatkowo szybciej odprowadza ciepło, co z kolei w niewielkim stopniu wpływa na częstotliwość załaczania się wbudowanego wiatraczka. Notabene ten cooler to porażka, wydaje bardzo "miałczący" dźwięk, a ruch powietrza jest znikomy. Konstruktorzy z ADB mogliby pokusić się o coś znacznie cichszego i wydajniejszego zarazem. Być może to tylko u mnie są takie mankamenty, może inni maja lepsze konstrukcje.
    Chętnie dowiedziałbym sie jednak jak inni radzą sobie z głośną pracą recordera.

  11. [quote name='whiteghost' post='25105' date='29.11.2006, 03:06 ']

    Dlatego też zastanawia mnie to czy takim wielkim problemem było by nadawanie kanałów w SD w formacie 16:9 ? Czy wiąże to się również z zakupem nowych kamer itd. ? Jak wyglądają koszta nadawania takiego kanału w porównaniu z takimi w HD ? [/quote]

    Nie jestem w stanie wypowiadać sie na temat kosztów, natomiast wydaje mi się, że problem nie leży wyłącznie po stronie nadawców, którzy chyba stosunkowo łatwo mogliby przejść na nadawanie w formacie 16:9. Istota problemu leży w odbiornikiach TV zakupionych przez abonentów. A niestety ogromna większość to telewizory w formacie 4:3 i nieprędko się to zmieni. Definitywne przejście na format 16:9 spowoduje, że większość odbiorców będzie miało ciągle dwa czarne pasy na górze i na dole, czyli niepełne wykorzystanie powierzchni ekranu. Ktoś powie "co mnie to obchodzi, ja mam panoramę i jest OK, niech się martwią inni".
    Niestety telewizja jest dla ludzi, a nie ludzie dla telewizji i należy pamiętać również o tej (póki co) większości.
    I tak już bardzo dużo programów nadawane jest w tzw. letterbox, a to stopniowo zmusza klientów do inwestycji w TV panoramiczne. Sprawa przypomina trochę sytuację sprzed lat, kiedy wprowadzano telewizję kolorową. Wszyscy abonenci, którzy posiadali odbiorniki czarno-białe nie mogli z dnia na dzień stracić mozliwości odbioru programów, bo nagle weszło coś nowego, co wyklucza stare. I wymyślono trzy systemy PAL, SECAM i NTSC, które pogodziły jedno z drugim. Tutaj sprawa jest troszkę inna
    Oczywiście zakładając, że jestem już szczęśliwym posiadaczem telewizora panoramicznego chciałbym, aby wszystko nadawano w trybie 16:9, tak by w pełni cieszyć się wielkością ekranu. Ponieważ nie uśmiecha mi się oglądanie nienaturalnie rozciągniętych twarzy na ekranie TV panoramicznego (dla sygnałów nadawanych w trybie 4:3) będę musiał skorzystać z pomniejszonego formatu, ale w naturalnych proporcjach. To z kolei wiąże się z czarnymi pasami po bokach. Tak czy owak, albo jedni, albo drudzy muszą mieć czarne pasy. :) Chyba, że rozciągniemy obraz do nienatruralnych proporcji lub powiększymy tracąc część informacji.


  12. [quote name='jula' post='24344' date='25.11.2006, 23:43 ']
    Czy udało się komuś znaleźć taką przejściówkę? Ja na razie mam problem a sama jej potrzebuję, więc chętnie skorzystam z pomocy :D Tylko mam wątpliwości co do tego jak to zadziała. [/quote]

    Chyba znalazłem taką przejściówkę. Zestaw do samodzielnego montażu za 57 zł. Dostępny na stronie:
    [url="http://www.sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=45482"]http://www.sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=45482[/url]
    Nie wiem jak to będzie działało, ale z tego co piszą powinno być OK. Trzeba jeszcze dokupić kabelki - optyczny i koncentryk. Zawsze to tańsze niż gruntowna zmiana sprzętu, bo kina domowe z wejściem optycznym to raczej "wyższa półka".


  13. [quote name='Gmeru' post='24531' date='26.11.2006, 21:45 ']
    Aha nie podoba mi się, że nie mogę wyłączyć dekodera z przycisku - dysk ciągle mruczy. Szkoda, że nie ma twardego wyłączenia tylko standby (wtedy też dochodzą odgłosy pracy dekodera). Jak spię to go słyszę :)
    [/quote]
    To oznaczać może tylko tyle, że ciągle ściąga coś z satelity (uaktualnia VOD). A już myślałem, że takie uaktualnianie listy VOD będzie się odbywać tylko w czasie normalnej pracy recordera i to pod warunkem, że nic akurat w danym momencie nie nagrywamy na PVR. To dlatego w instrukcji napisano, że po załadowaniu pełnej listy programów VOD (przy starcie usługi) użytkownik nigdy nie odczuje braku jakiejkolwiek pozycji. Po prostu każda nowość załaduje się w nocy, kiedy sobie spokojnie śpimy.
    A propos. Ze względu na minimalny hałas proponuję ustawiać recordery w pokojach nie przeznaczonych na sypialnię :D No cóż, nie zawsze jest to wykonalne. :)
    Pozostaje mieć nadzieję, że po załadowaniu całej listy dostępnych pozycji, recorder sam wygasi swój twardy dysk. Mówię tu o trybie Stanby. Choćby ze względu na oszczędność energii i żywotność twardziela. Przeciętny Kowalski ogląda TV kilka godzin dziennie - musi jeszcze spać i pracować :D Po co więc bezczynnie ma się kręcić twardziel przez kilkanaście godzin dziennie? Wystarczy chyba, że co jakiś czas "sprawdzi" czy jest coś nowego.


  14. [quote name='Jarojaw' post='23349' date='21.11.2006, 00:07 ']
    Piszesz 4 przewody ,które przejdą przez Diseq.A ten konwerter co wskazałem to niby co???
    On już diseq ma w sobie, więc po kigo kupować 2 Twiny i kombinować z kablami.Chodzi przecież o to aby do jednego gniazda podpiąć HB i Astre i do drugiego HB i Astre.Na tym własnie polega konwerter który wskazałem.Poczytaj jak i co obsługuje.
    [/quote]

    Sorry. Zwracam honor. Nie doczytałem dokładnie. Istotnie konwerter o którym piszesz będzie najlepszym i najmniej skomplikowanym rozwiązaniem. Dlatego przepraszam wszystkich, których nieopacznie wprowadziłem w błąd. Nie mniej jednak rozwiązanie o którym pisałem wcześniej też jest do przyjęcia, choć nie jest najlepsze. Po prostu przeoczyłem informację o wbudowanym DiSEq'u.

  15. [quote name='Jarojaw' post='23318' date='20.11.2006, 21:34 ']
    Do nboxa recordera wydaje mi się ,że można zastosować ten konwerter

    i opis tego jest [url="http://www.skymedia.pl/sklep/product_info.php/cPath/21/products_id/303"]TUTAJ[/url]
    [/quote]

    Na pewno nie! Na chwilę obecną do nboxa recordera potrzebny jest pojedyńczy konwerter typu TWIN z dwoma wyjściami na kabel antenowy. Ten o którym piszesz obsługuje dwie różne satelity (Astrę i Hot Birda), a do nboxa muszą dochodzić dwa sygnały z tej samej satelity - Hot Birda.
    Ten news o którym pisze Gmeru zapowiada obsługę Astry, dlatego należy się domyślać, że w grę wchodzi instalacja DiSEq'a i będą potrzebne dwa podwójne konwertery. Czyli łącznie 4 przewody antenowe, które po przejściu przez DiSEq redukują się do dwóch. W efekcie do każdego z wejść antenowych nboxa recordera doprowadzony zostanie sygnał z Astry i Hot Birda. Dlatego przyszłościowo logicznym wydaje się zakup np [url="http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=576"]TAKIEGO[/url] konwertera.
    Poprawcie mnie jeśli się mylę.

  16. [quote name='subzer0' post='23314' date='20.11.2006, 21:02 ']
    A propo czy nbox obsluguje diseq bo wtedy wystarcza dwa kable?
    [/quote]
    Zainteresowanych w kwestii obsługi DiSEqC odsyłam do strony:
    [url="http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34479"]http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=34479[/url]
    Posdumowując - jest nadzieja. Nowe możliwości należy dozować stopniowo.
    To widać dewiza twórców "n".

  17. ciekawe skąd się wzięła różnica w sile sygnału między tunerami ?
    mam nadzieję, że tylko przez kable+złącza, a nie przez same tunery...


    A skąd wiesz, czy tuner podłączono do konwertera typu TWIN? Może podłączono go do dwóch różnych konwerterów na dwóch różnych antenach (czaszach). I stąd różnica.

  18. Mam pytanie. W jakich proporcjach podzielony jest dysk twardy na PVR, PVR-bufor i VOD? Wcześniej czytałem, że nie są to równe części, więc jak to wygląda? Czy podział jest stały, czy też dopasowuje się płynnie do aktualnych potrzeb? Myślę, że odpowiedź rozwiała by wiele wątpliwości. A co jeśli użytkownik nie aktywuje usługi VOD? Czy wówczas partycja ta mogłaby być wykorzystana na PVR?

  19. Mam pytanie dla osób zorientowanych w temacie. Czy nbox recorder podczas nagrywania filmu zaplanowanego w PVR wytnie niechciane reklamy emitowane w czasie projekcji? Różne opinie o tym słyszę. Oszczędziło by to miejsce na dysku, czas i niepotrzebną irytację podczas oglądania. Przy okazji - rozumiem, że planowanie nagrań jest tak skonstruowane, że rozpocznie nagrywanie z chwilą rozpoczęcia danego programu, bez względu na to czy emisja się opóźniła czy też nie i w podobny sposób zakończy proces. Tylko co z "przerywnikami" w środku? Czy to jest realne, czy tylko pobożne życzenie?
    P.S. Jestem na forum nowy, dlatego proszę o wyrozumiałość.

  20. [quote name='brekap' post='22195' date='14.11.2006, 23:05 ']
    jak podłaczyć tv z pomocą YPbPr ?
    [/quote]
    Przede wszystkim telewizor musi mieć wejście component oznaczone YPbPr. Jeśli tego nie ma, to niestety nie można skorzystać z tego wyjścia w dekoderze. Łączy się to bardzo prosto za pomocą trzech chinch'y Y-Y, Pb-Pb i Pr-Pr. Nie istnieje tu coś w rodzaju przelotki EURO - chinch. Prawdopodobnie w TV masz tylko wejście EURO, więc nie skorzystasz z componentu jaki oferuje dekoder, a kabel o którym piszesz to przelotka EURO - chinch gdzie mamy wejście i wyjście sygnału kompozyt video (nie mylić z component) oraz wejście i wyjście audio w wersji stereo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...