Skocz do zawartości

setin

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    93
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez setin


  1. zadam może dziwne pytanie/porównanie.

    obecnie posiadam Sony 32W5500, z którego jestem bardzo zadowolony. Pojawiła mi się możliwość niedrogiej wymiany TV na coś nowszego i po dłuższych poszukiwaniach znalazłem kandydata: LG 32LW5500. Pytanie trudne albo i nie...jak się miałaby różnica w jakości obrazu 2D SD w stosunku do Sony?

    Byłoby:

    - sporo gorzej?

    - niewiele gorzej?

    - porównywalnie?

    - trochę lepiej?

    - znacznie lepiej?

    Miał może ktoś okazję porównać oba modele bezpośrednio albo zna na tyle serię Sony W5500 że jest w stanie stwierdzić jednoznacznie? Może Gmeru? :)

    update: z testów które czytałem wynika, że ten model LG dosyć nieźle radzi sobie z formatem HD, więc tutaj myślę że będzie porównywalnie (w końcu różnicę 2 lat w produkcji Sony i LG rozumiem jako "w temacie HD gorzej być nie może niż Sony" :) ) - chyba że ktoś ma jednak inne zdanie?

    update nr 2: jak się ma "100hz" w nowym LG w porównaniu z już 2-letnim Sony?


  2. Żartujesz, co ? :) Kiepski żart ! ;)

    nie żartuję, widziałem i HD20 i AX200 w działaniu i w moim odczuciu Panasonic daje sporo lepszy obraz. Inna sprawa to taka, że to LCD, więc lepiej sprawdzi się w pomieszczeniu nie przystosowanym na typowe kino domowe a i w przeciwieństwie do Optomy, ma Lens Shift, więc łatwiejsza instalacja.


  3. nie zawsze full hd jest konieczne, bez jaj :)

    HD20 jest takim sobie wyborem, ale za tą cenę nic lepszego nie dostaniesz, w temacie Full HD. za 3700 można znaleźć spokojnie.

    z tańszych rzeczy, HD Ready... Epson TW450 lub jego odpowiednik w serii biznesowej EB-W8.

    Osobiście zastanawiając się nad HD20, czyli dołożeniem z budżetu do kilku stów, żeby go kupić, to wolałbym chyba dołożyć do Panasonica AX200, który jest HD Ready, ale ma sporo lepszy obraz.


  4. ja nigdy nie sprawdzalem czy moj egzemplarz czyta mkv z pena czy z plytki, zakladam z gory ze tak. natomiast nadal szukam rozwiazania jak zmusic to ustrojstwo do odtwarzania mkv po dlna...i jak wczesniej pisalem, nie pytam o serwery dlna typu PS3MS, tylko normalnie przez siec lokalna z dysku sieciowego obslugiwanego przez serwer DLNA z routera.


  5. pewnie WMP udostepni Ci pliki typu zdjecia, filmy i muzyke. Mnie spokojnie odtwarza z dysku sieciowego np muzyke, ale jak wlasnie sprawdzilem, zdjec nie wyswietla...czyli tak dziala...albo i nie.

    jak narazie mam potwierdzone dzialania:

    - divx/avi (rowniez odtworzyl mi jedyny plik divx hd ktory mam)

    - mp3


  6. no wlasnie, transkodujac...nie znam sie na tym zbytnio dobrze, ale jest roznica miedzy serwerem typu PS3 Media Serwer a po prostu dostepem do dysku sieciowego. Programy typu PS3 media serwer transkoduja plik MKV...a nie go udostepniaja bezposrednio sam plik. Dlatego tez za pomoca PS3 media serwer to ja i na moim TV jestem w stanie odtworzyc taki plik i odtworzysz go na kazdym urzadzeniu ktore PS3 media serwer wykryje w sieci. To nie jest filozofia dla takiego programu oraz dla wiekszosci TV z funkcja DLNA. Ale tak jak mowie... nie o to tutaj chodzi. Ja nie mam zamiaru miec wlaczonego non stop komputera podczas odtwarzania filmu, nie po to instalowalem router z usb i serwerem plikow, oraz obsluga DLNA. S370 w polaczeniu z udostepnionym dyskiem sieciowym nie odtwarza MKV, przynajmniej u mnie.

    Czy inni uzytkownicy S370 oraz dysku udostepnionego w sieci (nawet dysku z komputera, obojetne to chyba powinno byc) maja taki sam problem, tzn powtorze: w S370 po sieci LAN (czyli po DLNA) nie można odtworzyc MKV?


  7. Racja , zeszło na tematy poboczne. W dalszym ciągu prosze o ew sugestie /opinie odnosnie sony hw15 /epsona tw4400/lg cf181d do pomieszczenia jak na zdjęciu

    z mojego subiektywnego pkt widzenia, jako ze masz jasne sciany, TW4400 sie sprawdzi lepiej, a najlepiej TW5500 (ma lepsza obróbkę czerni). Ale jezeli po zaciemnieniu, masz tam w miare ciemno i farba ktora masz na scianach bocznych (bo bialy sufit na pewno odbija swiatlo) nie odbija za duzo swiatla, to wybralbym Sony HW15, który w "prawdziwych" warunkach kinowych sprawdzi sie duuuuuuuuuuuuuuuzo lepiej.


  8. Ja polecam Sony 32W5500, ktore chyba jeszcze mozna gdzies dostac. sluzy mi wspaniale od jakiegos czasu, ma kilka niedociagniec, ale ogolnie jestem bardzo zadowolony z tego modelu.

    Inna sprawa, ze rzeczywiscie full HD na 32" jest praktycznie nie zauwazalne, gdyby Sony mialo 32" z takimi samymi parametrami i rozdzielczoscia HD ready, pewnie nie zauwazylbym roznicy w ilosci szczegolow (siedze ok. 2m od TV).


  9. tutaj wydaje mi sie ze jest to glownie zalezne od sygnalu wejsciowego. Ten playbox ktorego mam w biurze, jak zauwazylem srednio radzi sobie z formatem anamorficznym (o czym pisalem), natomiast zakladam ze jezeli podlaczylbym do tych projektorow zwyklego blu raya to sprawa wygladalaby lepiej, natomiast juz po samym tym co mialem, widzialem, ze nie jest idealnie. Po wlaczeniu trailera w formacie 16:9, wyswietlany obraz byl jak najbardziej poprawny. Sprawdze to kiedys jak w koncu przyniose blu raya do biura :rolleyes:


  10. ok...to po tescie...zrobilem go na playbox'ie Asmaxa, ktory w ogole tak sobie radzi sobie z formatem anamorficznym, no ale jakies wnioski moge wyciagnac...

    był to bardzo szybki i krótki test porownawczy Epsona TW5000 i Sony HW10. Pomijam fakt ogolnych wrazen, z formatem zdecydowanie lepiej radzi sobie Sony (ale tylko dlatego ze ma wiecej opcji). Epson poprawnie wyswietla obraz 16:9, natomiast anamorficzny rzeczywiscie w trybie zwyklym jest scisniety, a w trybie anamorficznym ucina za duzo gory i dolu. Natomiast obawiam sie ze duzo tutaj miesza playbox, poniewaz na Sony film anamorficzny tez byl scisniety, dopiero tryb Wide Zoom w Sony pomogl, ale tez nieznacznie obcial gore i dol (ale tez nie w takim stopniu jak Epson).


  11. 5. Ustawienie podawania obrazu w dvd jak Pan&Scan nie usuwa czarnych pasów u dołu i u gory ekranu (może to jakis mój błąd).

    tez to zauwazylem, co lepsze nie tylko przy DVD ale rowniez przy BD...obie opcje, letter box i pan scan daja ten sam efekt i tez nie bardzo wiem o co chodzi...musze skalowac obraz poprzez TV, co wg mnie zmniejsza jakosc obrazu. probowalem roznych kombinacji (nawet 4:3 + obie opcje formatowania obrazu), ale efekt ten sam, kazdy film idzie w formacie anamorficznym...czy ktos moze powiedziec co trzeba przestawic jezeli sie da?


  12. Rozważałem taki pomysł ale kłopot w tym że musi to być sprzęt na fakturę...

    zebym dobrze zrozumial. pytasz o to, czy automatycznie projektor dostosowuje sie do formatu ktory dostaje na wejsciu, tak? czy o co? dzisiaj bede go wlaczal i porownywal z Sony HW10 (w koncu dostalem z Sony...), to moge sie pobawic chwile.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...