Skocz do zawartości

hdpro

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez hdpro


  1. Dla zainteresowanych w temacie Motionflow 400PRO wg aktualnego "Poradnika dla kupujących" Sonego, działać to będzie zgodnie ze schematem, który zamieściłem w linkach jakiś czas temu

    sony_ppt_motionflow240pro_line_blin.jpg

    Dodatkowo zamieszczony jest krótki reklamowy opis:

    "Cztery razy więcej klatek bez irytujących drgań.

    W dół ekranu przesuwa się niedostrzegalny dla widza carny pas. Eliminuje to drażniące drgania obrazu bez pogorszenia jego jasności."

    Natomiast Mf200hzPRO ma działać tak:

    sony_ppt_motionflow240pro_backlight.jpg

    "Cztery razy więcej klatek bez najmniejszego migotana.

    Między klatki pośrednie wstawiane są niedostrzegalne dla widza czarne klatki. Zapobiega to "zapamietywaniu" obrazu przez oko i gwarantuje głęboką czerń oraz doskonałą ostrość obrazu"

    ps. w "poradniku" zamiast rowerzysty posłużono się piłkarzem ;)

    Dorzucam link do poradnika (str. 12-13 odnośnie Motionflow oraz 16-17 odnośnie podświetlenia-kilka rzędów poziomo rozmieszczonych diod zatem nie jest to typowy full led ani edge led)

    http://katalogi.sony.pl/Telewizory_LCD_poradnik/


  2. Trochę widzę clouding... resztę sprawdzę bo dzisiaj dopiero pierwszy kontakt.

    Ogólnie to żeby nie było:

    dsc00789o.jpg

    Najlepsze jest to, że każdy jest trochę inny O_o Chyba lepiej czasami nie robić takich porównań bo głowa może pęknąć.

    Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, ale z przedstawionych fotografii wynika, że nowe modele Sony mają nieco większy overscan w porównaniu do modelu W5500. Kwestia ustawień, czy też nowe modela tak mają?

    dsc00459vr.jpg


  3. Wg tego testu C8000 wypadł raczej słabo. Fatalne wręcz kąty widzenia - trzyma parametry praktycznie tylko patrząc na niego bezpośrednio na wprost. Wystarczy przesunąć się 12 stopni w którąś ze stron, a kontrast spada dwukrotnie! Nie ma też możliwości wyłączenia dynamicznego podświetlenia, które ponoć działa zbyt agresywnie i zbyt widocznie dla oglądającego. Traci też trochę detali w cieniach, ale to akurat norma w LCD. Pozostałe parametry ok.

    Po wczorajszych oględzinach (w warunkach sklepowych) muszę się zgodzić z tym, co zostało napisane w tym teście odnośnie kątów tego modelu, w szczególności w porównaniu do tańszego modelu c7000 (oba stały obok siebie). Droższy o 2kzł model c8000 zdecydowanie szybciej zaniebieszczał czerń i tracił na kontraście. Natomiast do oglądania na wprost c8000 wydaje się być od niego nieco lepszy. Co się tyczy ekranów 3d to zastanowiłbym się nad kupnem świetlówki samsunga c750 (obraz 2d na matrycy sq1 prezentował się naprawdę dobrze).


  4. Będąc w stand-by gdy wciśniesz 5 tv włacza się na ten kanał gdy wciśniesz I/O przechodzi ponownie w stand-by

    Coś źle musisz robić, bo to właśnie wciśnięcie przycisku "i+" na początku tej sekwencji powoduje, że tv powinien włączyć się dopiero po wciśnięciu TVI/O.


  5. Menue serwisowe włącza się z trybu stand-by wciskając kolejno przyciski: i+ 5 vol- TV I/O , a soft aktualizuje się zgodnie z instrukcjami zawartymi na poniższej stronie (w zakładce "Podgląd/Elementy"):

    http://support.sony-europe.com/tv/download...FW_Bravia1700EA

    Co się tyczy przycisku do powrotu na uprzednio oglądany program, to o ile się nie mylę, wyposażone w niego były piloty z podświetleniem dołączane do modeli w57XX, a nie standardowej wersji w5500.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...