Powrót

Toshiba, JVC a może Hitachi? Wybieramy niedrogi telewizor do codziennej telewizji poniżej 2000 zł

Ostatnie miesiące, to zdecydowany powrót na rynek takich legendarnych marek związanych z telewizorami jak Toshiba, JVC czy Hitachi. Firmy wkroczyły w segment niedrogich modeli, których ceny wahają się między 1500 a 2000 zł za dość duże 55 calowe przekątne. Są to telewizory zazwyczaj z systemem Android TV oraz wsparciem dla formatu premium HDR – Dolby Vision. Co oferują jeszcze i w czym sprawdzą się najlepiej?

Czytelniku. Jako jedyni w kraju sprawdzamy osobiście opisywane telewizory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia.

W redakcji HDTVPolska pracujemy przy użyciu najlepszych urządzeń pomiarowych – Jeti Specbos 1211 oraz Klein K-10A.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że za 2000 zł nie da się kupić telewizora w rozmiarze 55 cali, który będzie dobry czy bardzo dobry w jakiejkolwiek kategorii dotyczącej czy to jakości obrazu czy budowy lub funkcji multimedialnych. Czas jednak pokazuje, że na rynku cały czas pojawiają się nowi graczy oraz nowe modele telewizorów, które zaczynają czerpać technologicznie z modeli droższych, zachowując przy tym bardzo atrakcyjną cenę. Oczywiście trudno aby taki telewizor brylował w wielu kategoriach jednak już teraz ekrany takie mogą posiadać np.

Telewizory, które znajdziecie na kolejnych podstronach, wybraliśmy na podstawie naszych najnowszych, szczegółowych redakcyjnych testów, które dokładnie pokazały w czym dany produkt jest mocny a w czym słabszy. Jednak każdy z nich, posiada przynajmniej jedną mocną cechę, która powoduje, że sprawdzi się do konkretnych zastosowań jak gry czy Netflix:

Więcej na temat wymienionych wyżej funkcji dla początkujących:

Telewizor LCD JVC LT-55VU6900 / VA6900

Telewizor LCD JVC LT-55VU6900

Nowość rynkowa w postaci pierwszego telewizora marki JVC, który trafił do naszej redakcji na testy, okazuje się bardzo pozytywnym zaskoczeniem i wróżymy mu powodzenie na rynku. Jest to w zasadzie najtańszy 55-calowy telewizor jaki wzięliśmy do tej pory do testów, a oferuje sprawność porównywalną z ekranami droższymi o kilkadziesiąt procent. Mówimy tutaj przede wszystkich o kwestiach związanych z jakością obrazu – dobrej reprodukcji barw, odwzorowaniu ruchu, a także jasności w trybie HDR. Ten ostatni format zyskuje bardzo dużo dzięki wsparciu technologii premium HDR: Dolby Vision. Film czy serial np. z Netflix oglądany na telewizorze o podobnej jasności, ale bez wsparcia dla Dolby, prezentuje się znacznie gorzej np. Wiedźmin. Warto mieć tylko na uwadze, że zastosowano tutaj matrycę IPS w związku z czym telewizor nadaje się głównie do oglądania w salonie – gdzie kąty widzenia mają znaczenie i są w tym telewizorze bardzo dobre, zaś poziom czerni nie jest aż tak istotny. Telewizorem powinni zainteresować się także gracze ze względu na doskonały, niski poziom input lag wynoszący 17 ms.

Telewizor LCD JVC LT-55VU6900

Warto podkreślić, że model VA6900 wyposażony jest w system multimedialny Android TV, który daje dostęp do setek aplikacji wideo, muzycznych i wielu innych. W modelu VU6900, system operacyjny jest prosty, ale za to działa dość szybko. Posiada też większość funkcjonalności potrzebnych użytkownikowi i rewelacyjnie odtwarza pliki z nośników zewnętrznych.

Telewizor LCD JVC LT-55VA6900

Najmocniejsze cechy:

Najsłabsze cechy:

Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0


ZOBACZ TAKŻE: Telewizor JVC LT-55VU6900 | TEST | Do grania i Netflix z Dolby Vision za 1649zł?


Telewizor LCD Toshiba 55UL5A63DG

55 calowa Toshiba UL5A63DG to telewizor, który w swojej kategorii cenowej (1649 zł) będzie w stanie powalczyć a nawet wyróżnić się kilkoma istotnymi cechami. Oferuje on przede wszystkim niezły design, oraz dobry dźwięk certyfikowany przez Onkyo. W dziedzinie jakości obrazu chwali się tutaj znacznie lepszy HDR niż w roku ubiegłym (obecnie ponad 300 nitów jasności), jednak trzeba mieć na uwadze, że działa on najbardziej skutecznie w technologii Dolby Vision. Nie będzie to stanowiło problemu podczas korzystania z np. Netflix’a, bo cała treść dostępna w serwisie jest właśnie w takim formacie. Na pokładzie mamy matrycę 60Hz, jednak posiada ona system poprawiający płynność obrazu w filmach, co jest bardzo fajnym dodatkiem. Miłośnicy kinowych seansów raczej rozczarowani nie będą, gdyż telewizor oferuje dosyć dobrą natywną czerń. Oddanie kolorów jest znośne chociaż jak zawsze mogłoby być lepsze. Warto też nadmienić niedopracowaną obróbkę obrazu, która skutkuje sztucznym rozmyciem poziomych krawędzi. Obsługa telewizora jest dosyć wygodna, choć wbudowany system operacyjny marki Vestel jest mało zaawansowany. Znajdziemy w nim Netflix’a, YouTube, oraz Iplę. Brakuje jednak na ten moment Playera oraz HBO GO. Input lag istotny dla graczy wynosi 43 ms w trybie 4K HDR – nie jest to wynik rekordowy ale też jak na telewizor nie jest bardzo wysoki. Jednak są lepsze pod tym względem ekrany co pokazuje to zestawienie.

Znając te wady i zalety telewizora, potencjalny nabywca będzie mógł zastanowić się, czy UL5A63DG jest pożądanym przez niego ekranem. Oczywistym jest, że schodząc do takiego pułapu cenowego będziemy musieli liczyć się z pewnymi ograniczeniami.

Najmocniejsze cechy:

Najsłabsze cechy:

Cena: Toshiba 55UL5A63DG – 1649 zł

Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0


ZOBACZ TAKŻE: Toshiba 55UL5A63DG | TEST | Telewizor z Dolby Vision za 1899zł


Telewizor LCD Hitachi HAK6150

Pierwszy telewizor Hitachi, który mamy okazję wziąć pod lupę w redakcji od lat, wygląda na ciekawą i przede wszystkim bardzo niedrogą propozycję, która powinna cieszyć się powodzeniem. Za nieco powyżej 1600 złotych, otrzymamy wyświetlacz z matrycą VA, który oferuje dobrą czerń, oraz technologię Dolby Vision. Daje to dobrą sprawność przy seansach w warunkach kinowych. Telewizor świetnie sprawdzi się więc do serialów z Netflixa, czy dowolnej innej aplikacji streamingowej. Na brak aplikacji polskich i zagranicznych na pewno nie będziemy narzekać, ponieważ telewizor oparto na platformie Android TV, co zapewnia mu bardzo duże możliwości. Gracze będą uraczeni niskim input lagiem 17ms, który pozwoli konkurować w wymagających potyczkach sieciowych. Jeśli mielibyśmy wymienić jakieś słabe strony, to byłoby to pewnie odwzorowanie ruchu. Telewizor nie oferuje żadnego systemu upłynniacza, co raczej jest już standardem w innych telewizorach. Filmy zatem mają lekko skokowy ruch.

Najmocniejsze cechy:

Najsłabsze cechy:

Cena:

Hitachi HAK6150 43 cale – 1419 zł

Hitachi HAK6150 50 cali – 1619 zł

Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0


ZOBACZ TAKŻE: Telewizor Hitachi HAK6150 | TEST | Niedrogi do grania i Netflix z Android TV i Dolby Vision


(18379)