Powrót

Telewizor z wielką przekątną | TOP 4 kwiecień 2019 | Jaki wybrać?

Ostatnie dni marca to wysyp promocji na telewizory. Jeżeli ktoś polował na ekran z ogromną przekątną to jest to idealny moment na zakup czegoś wielkiego! Jaki mamy aktualnie wybór na rynku? Przedstawiamy nasze kwietniowe TOP4!

Jeżeli szukacie telewizora, który jest wielki ale spełnia dość wysokie wymagania pod względem jakości obrazu to polecam przyjrzeć się dokładnie wybranym poniżej modelom, które trafiły do puli promocji wielu elektro marketów.

Samsung 82NU8002

Rozmiar: 82″ Śr. HDR: 600 nitów, Odświeżanie: 120Hz Matryca: LCD VA Aktualna cena: około 8500 zł (było 16 999 zł)

Linia NU8000 to jeden z hitów sprzedażowych 2018 roku. W porównaniu do poprzednika MU7002 jest od niego lepszy w zasadzie w każdej kategorii. Zarówno pod względem wykonania i wyposażenia jakie zaoferował producent na 2018 rok, jak i jakości obrazu. Kontrast i jasność w HDR wzrosła o około 20% i obecnie jest na takim poziomie, że przewyższa inne telewizory z kategorii cenowej, które przetestowaliśmy w ostatnich miesiącach. Wierność oddania barw nie budzi zastrzeżeń, szczególnie po precyzyjnej kalibracji, która jest możliwa do wykonania zarówno do SDR jak i HDR. Popracowano także nad odwzorowaniem ruchu (matryca 120Hz). To świetna wiadomość dla fanów piłki nożnej gdzie zyskujemy dobre oddanie ruchu. Jeszcze bardziej uraczeni powinni być fani grania na telewizorze. Dla graczy nie ma właściwie w tej chwili lepszego telewizora! Samsung jako jedyny oferuje unikalną możliwość użycia upłynniacza w trybie Gra (Motion Plus Gra) – Gry 30fps zyskują około 30% więcej klatek a 60fps wyglądają jakby miały więcej niż 60fps. Dzięki temu obraz w każdej grze jest znacznie ostrzejszy i pozbawiony smużenia. Podobnie jak funkcja FreeSync. Tego nie oferuje żaden inny TV! Dodatkowo gracz zyskuje bardzo dobry efekt HDR i niski input lag, także w trybie 4K HDR. Czy NU8002 ma jakieś wady? Prawdę mówiąc ciężko mi coś tutaj znaleźć w tej klasie cenowej. Produkt jest bardzo dobrze wyważony, a do tego przystępny cenowo. Oczywiście można by chcieć, by był lepszy w każdej procedurze testowej lub jeszcze tańszy, ale patrząc realnie nie ma tak wielkich, lepszych telewizorów za takie pieniądze. To myślę, że najlepsza rekomendacja.

Fachowy test telewizora dostępny tutaj.

PLUSY

MINUSY

Kalkulator odległości od TV

Sony KD-85XF8596

Rozmiar: 85″ Śr. HDR: 550 nitów, Odświeżanie: 120Hz Matryca: LCD VA Aktualna cena: około 11 000 zł (było 19 999 zł)

Sony XF85 w gigantycznej, 85 calowej wersji to niezwykle udana konstrukcja. Dzięki 120Hz matrycy VA dostarcza niezłej jakości kontrast zapewniając dobrą czerń w przypadku seansów wieczornych. Oglądanie sportu na tak wielkim ekranie uprzyjemni doskonała płynność obrazu. Szczególnie w jakości 4K Ultra HD. Fan najwyższej jakości obrazu może liczyć na sprawnie działający efekt HDR, ponieważ telewizor posiada maks. jasność wyższą niż 500 nitów. Do tego jego wysoka jasność SDR pozwala na zastosowanie w nasłonecznionych pomieszczeniach. Jest też oczywiście szeroka paleta barw, a to już daje dobrze namacalne korzyści z seansu w 4K Ultra HD. XF85 jest także dobrym wyborem dla graczy – ze względu na niski input lag przy sygnale 4K HDR. Trzeba jednak przyznać, że na ten moment pod względem wielkości/jakości/ceny Sony nie ma sobie równych w tym segmencie rynku.

Fachowy test telewizora dostępny tutaj.

PLUSY

MINUSY

Kalkulator odległości od TV

Panasonic TX-75FX780E

Rozmiar: 75″ Śr. HDR: 460 nitów, Odświeżanie: 120Hz Matryca: LCD VA Aktualna cena: około 10 000 zł

Wielki Panasonic FX780 to bardzo udana konstrukcja. Telewizor jest kompletny – oferuje dobrą jakość obrazu w każdej kategorii, czy to w grach na konsoli (niski input lag), czy przy oglądaniu filmów (niezła czerń, wierne oddanie barw) i sportu (matryca 120Hz). Nie jest w prawdzie rekordzistą w żadnej z tych kategorii. W szczególności zabrakło trochę wyższej jasności w HDR co mogło by być dyskusyjne (z racji tego, że to flagowa seria), jednak trzeba wziąć pod uwagę dosyć niską cenę tego telewizora. Nie można go z tego względu konfrontować z najwyższymi modelami innych producentów. Panasonic nie zrujnuje naszej kieszeni, a rozmiar matrycy ma znaczenie. Z dużym ekranem immersja oglądania jest znacznie większa, nie mówiąc już o tym, że robimy realny użytek z rozdzielczości 4K.

Fachowy test telewizora dostępny tutaj.

PLUSY

MINUSY

Kalkulator odległości od TV

Philips 75PUS8303

Rozmiar: 75″ Śr. HDR: 430 nitów, Odświeżanie: 120Hz Matryca: LCD IPS Aktualna cena: około 7300 zł

Philips PUS8303 to bez wątpienia godny następca PUS7502 i telewizor za którym rozglądać się powinny przede wszystkim osoby poszukujące wyświetlacza uniwersalnego, bez skupiania się wyłącznie na krytycznym oglądaniu nocnym. Rekomendacja ta wynika z zastosowanej w nim matrycy IPS, która nie grzeszy kontrastem, jednak cechy tej nie zauważymy podczas oglądania przy świetle, tym bardziej ze wsparciem ze strony systemu Ambilight, który sam w sobie jest bardzo fajnym i unikalnym na rynku dodatkiem do telewizora. Lekko zmatowiona matryca pozwoli także zapobiec irytującym odbiciom w ekranie. Telewizor, jak na produkt z górnej półki przystało, wygląda i jest wykonany doskonale. Posiada 120Hz panel, który bardzo dobrze nadaje się do oglądania transmisji sportowych co w dobie dostępu do sportu w 4K Ultra HD np. na Canal + 4K Ultra HD jest doskonałą informacją. Rozmycie obrazu nie powinno doskwierać gdy piłkarze będą strzelali gole ;-). PUS8303 pozwoli także wkroczyć w świat 4K Ultra HD. Wiernie odwzorowuje szeroką paletę barw, choć uzyskanie najlepszych rezultatów wymaga uwagi i najlepiej kalibracji. Cechuje się także jasnością około 450 nitów, która może nie powala na kolana w kontekście efektu HDR, ale pozwala poczuć obcowanie z nową jakością obrazu. Z telewizora powinni być także zadowoleni gracze. Cechuje się on niskim lagiem, który jest na granicy placebo. Miłośnicy gier wyścigowych mogą skorzystać także z możliwości grania w zwykłym trybie (np. Film), gdzie lag jest nieznacznie wyższy (50ms), natomiast istnieje możliwość włączenia upłynniacza i konwertowania gier 30fps do “efektu” 60fps. Cieszy też poprawnie działający tryb “Monitor”, w którym ekran wreszcie można podłączyć do komputera i cieszyć się wyraźnymi kolorowymi elementami za sprawą reprodukcji chroma 4:4:4. Telewizor oparty jest na platformie Android TV, którą można lubić za ogromne możliwości konfiguracji. Z wielkim wyczekiwaniem należy spoglądać na polską wersję Google Asystenta, który zmieni wiele w sposobie sterowania telewizorem oraz całym systemem Smart w domu. Małym minusem jest tu tylko niezaktualizowana platforma sprzętowa na której system działa już nieco ociężale. Podsumowując, telewizor śmiało polecam osobom chcącym posiadać dobry, uniwersalny telewizor, który wyróżnia się na tle konkurencji kilkoma unikalnymi cechami a dodatkowo nie ma większych wad oraz wcale nie kosztuje tak wiele jak za wszystko co dostajemy na pokładzie.

Fachowy test telewizora dostępny tutaj.

PLUSY

MINUSY

Kalkulator odległości od TV

 

(26944)