Skocz do zawartości
slawekz

PH i HDMI switch

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym otrzymałem paczuszkę z switchem HDMI zakupionym na allegro
[url="http://allegro.pl/item322589274_przelacznik_switch_hdmi_3_urzadzenia_na_1_tv_sh3.html"]http://allegro.pl/item322589274_przelaczni...a_1_tv_sh3.html[/url]
Niestety moja radość nie trwała zbyt długo, po podłączeniu tunera sat i PH okazało się że niestety sygnał z kukurydzy nie przechodzi.
Tuner działa prawidło a po przełączeniu na PH nic sie nie dzieje. Po ponownym podłączeniu PH bezpośrednio do odbiornika wszystko jest OK.
Czy koledzy spotkali się już z podobnym problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wejdź w Ustawienia -> Audio/Video i ustaw Wejścia na Auto.

Wyłącz funkcję VGA / SCART (w zależności od wersji firmware może różnie sie nazywać) i zapisz.

Odłącz wszystkie pozostałe wyjścia video z Popcorna jeśli masz je wykorzystywane : Composite, CVBS, Component

Daj pełen reset urządzenia jeśli to nie pomoże to masz pecha bo kukurydza ma problemy z wyjściem HDMI.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pełny reset rozumie za wyłączenie zasilania. Ale jednak wychodzi na to że mam pecha. Pokazuje się ekran startowy "loading..." i pozniej jest juz ciemnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
To normalne w PH jak się pogubimy z ustawianiem wyjścia.
naciśnij i ciesz się:
- TV Mode + 0 = Auto TV mode
- TV Mode + 1 = Component/Composite NTSC 480i
- TV Mode + 2 = Component/Composite PAL 576i
- TV Mode + 3 = reserved
- TV Mode + 4 = HDMI/Component 720p50
- TV Mode + 5 = HDMI/Component 1080i50
- TV Mode + 6 = HDMI/Component 1080p50
- TV Mode + 7 = HDMI/Component 720p60
- TV Mode + 8 = HDMI/Component 1080i60
- TV Mode + 9 = HDMI/Component 1080p60 (zaczerpniętne ze strony Wiki)
Najlepiej później zapamiętać ustawienia. Edytowane przez banulkrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że ja się nigdzie nie pogubiłem. Miałem przypietego PH do projektora z ustawieniem wyjścia Video na HDMI 720p60.
Wszystko do momentu podpięcia przełącznika HDMI działał prawidłow. Przez przełącznik PH nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj jadnak wybrać z pilota kombinacje jak powyżej.
Już kikakrotnie choćby przez zmianę wyjścia np z 50p na 23p PH mi zawieszało.
Raz też tak miałem, że pokazało się logo PH i nic. Przestawiło się pewnie na 576i a po HDMI taki sygnał nie jest wysyłany.
Pomogło wybranie z pilota kombinacji wyboru wyjścia jak wyżej opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu dzisiejszym doszła (może doczołgała, szczególnie w Polsce) do mnie paczka z przełącznikiem HDMI OPPO HM-31. Pierwsze wrażenie po wyjęciu z opakowania - piękne profesjonalne wykonanie, jako że moja kukurydza właśnie jest pakowana w Chinach mogłem przełącznik przetestować tylko z już posiadanym sprzętem. Pierwszy sukces n-ka poszła przez wzmacniacz, dotychczas taka próba kończyła się konfliktem HDCP. pozostałe urządzenia (DVD, komputer) też działają bez najmniejszych problemów. Mam nadzieję że tak samo będzie po podłączeniu kukurydzy. Moje oczekiwania opierają się na specyfikacji switch'a.
" Certified to HDMI 1.3 specification for the highest audio and video quality
Remote control, IR Input and RS-232C
Supports 1080p, Deep Color, and all HDTV resolutions
[b]Long cable support with built-in signal equalizer[/b]"
A jak będzie po podłączeniu PH to się okaże już niedługo. Edytowane przez am3653

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...