Skocz do zawartości
Edern

Jakiś Ampli z 2wejściami analog 5/7.1?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że wątki podobne już się pojawiały ale nie znalazłem prostej odpowiedzi na takie pytanie: czy jest na rynku Ampli 5/7.1 który posiada dwa wejścia analog 5/7.1? Czyli dwa sety gniazd 5/7.1. Wszystko co widzę działa na HDMI i ma co najwyżej jeden set we analog 5/7.1

Temat zrozumiały dla tych co posiadają dwa źródła z dekoderami wewnętrznymi (np top modele odtwarzaczy HD-DVD i Blue-Ray) które chcieliby wykorzystać tzn te dekodery. W tym przypadku Ampli jest prostym wzmacniaczem wielokanałowym.

Jakoś nie mam jeszcze przekonania do efektywnej transmisji (bez problemów) Audio i Video po HDMI. Zresztą video po HDMI puszczam odrębnie przez matrix Switch 4x2. Mam pełnię wyboru możliwości przełączania no i już pewne problemy ze handshake' i stabilnością. Więc wolę nie mieszać w to jeszcze audio na tym etapie.

Pozdr
Zbig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Istnieje tanie rozwiązanie: rozdzielnik cinch.
[img]http://www.elektronica-online.nl/productimages/270.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudne pytanie, bo wyszukiwarki pokazuja tylko czy jest 5.1 lub 7.1, a nie ich ilosc. Poza tym w tych wzmacniaczach z wmontawanymi wejsciami HDMI juz raczej nie montuja wiecej niz jedno 7.1 (przynajmniej ja nie znalazlem). trzeba szukac we wzmacniaczach przed era HDMI, np. moj Sony 1080 (czy jakos tam) ma wejscie 6.1 i 5.1. Jak jakies znajde to napisze w watku o alternatywie dla wzmacniaczy z HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='89040' date='02.03.2008, 23:21 ']Istnieje tanie rozwiązanie: rozdzielnik cinch.
[img]http://www.elektronica-online.nl/productimages/270.jpg[/img][/quote]


Dzięki za podpowiedź,

mam tego świadomość ale obawiam się, że to nie wejdzie w blisko siebie ułożone gniazda 5.1. Ale spróbuje choć to nie bardzo "eleganckie" rozwiązanie.

Pozdr
Zbig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale to chyba byla ironia w wykonaniu kolegi Sebika, szczegolnie, ze piszesz:

[quote name='Edern' post='89033' date='02.03.2008, 22:31 ']Temat zrozumiały dla tych co posiadają dwa źródła z dekoderami wewnętrznymi (np top modele odtwarzaczy HD-DVD i Blue-Ray) które chcieliby wykorzystać tzn te dekodery. W tym przypadku Ampli jest prostym wzmacniaczem wielokanałowym. Zresztą video po HDMI puszczam odrębnie przez matrix Switch 4x2. Mam pełnię wyboru możliwości przełączania no i już pewne problemy ze handshake' i stabilnością. Więc wolę nie mieszać w to jeszcze audio na tym etapie.[/quote]
Myslalem ze masz na mysli rozwiazanie topowe dla audio a nie oszczedne :blink:
pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie do końca traktuję poważnie ( na tą chwilę) , gdyż znany jest temat z wszystkimi dekoderami na pokładzie w odtwarzaczach.
Co do meritum , to dwa komplety wejść + jeden pre-out znajdziesz np. w DENONIE A-1SR ( SE,SRA) - aktualnie cena śmieszna, a sprzęt cacy ! :(


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='89231' date='03.03.2008, 22:51 ']Temat nie do końca traktuję poważnie ( na tą chwilę) , gdyż znany jest temat z wszystkimi dekoderami na pokładzie w odtwarzaczach.
Co do meritum , to dwa komplety wejść + jeden pre-out znajdziesz np. w DENONIE A-1SR ( SE,SRA) - aktualnie cena śmieszna, a sprzęt cacy ! :rolleyes:


Pzdr.[/quote]

Dzięki za sygnał,

tak myślałem, że będzie to któryś ze starszych modeli wzmacniaczy. Poszukam gdzie i za ile można to dostać.

Pozdr
Zbig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...