Skocz do zawartości
Cainoor

Podłączenie PC do amplitunera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę podłączyć jednym kablem mój komputer stacjonarny do amplitunera np. Onkyo TX-SR605 tak, aby uzyskać obraz full HD i dźwięk 7.1?
Znalazłem w Internecie np. taką kartę graficzną ZOTAC GeForce 8800 GT 512MB AMP! (http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=1) i z opisu wnioskuję, że wystarczy jeden kabel HDMI między kartą graficzną, a telewizorem. Zgadza się?
Kablem S/PDIF łącze GFa z kartą dźwiękową, a potem końcówką DVI-HDMI wypuszczam sygnał do TV.

Czy dzięki temu rozwiązaniu będę mógł oglądać filmy w full HD z dźwiękiem przestrzennym? Jeśli TV jest odpowiedni to pytanie pozostaje właśnie czy odpowiednie kable to umożliwią.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='Cainoor' post='89001' date='02.03.2008, 22:29 ']Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę podłączyć jednym kablem mój komputer stacjonarny do amplitunera np. Onkyo TX-SR605 tak, aby uzyskać obraz full HD i dźwięk 7.1?
Znalazłem w Internecie np. taką kartę graficzną ZOTAC GeForce 8800 GT 512MB AMP! (http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=1) i z opisu wnioskuję, że wystarczy jeden kabel HDMI między kartą graficzną, a telewizorem. Zgadza się?
Kablem S/PDIF łącze GFa z kartą dźwiękową, a potem końcówką DVI-HDMI wypuszczam sygnał do TV.

Czy dzięki temu rozwiązaniu będę mógł oglądać filmy w full HD z dźwiękiem przestrzennym? Jeśli TV jest odpowiedni to pytanie pozostaje właśnie czy odpowiednie kable to umożliwią.

Z góry dzięki za odpowiedź.[/quote]
z gf 8800gt idzie tylko obraz przez hdmi , gf nie maja karty dzwiekowej na pokładzie wiec nalezy podłączyc spdif z karty dzwiekowej do ampa . Karty dzwiekowe maja jedynie karty ati hd 3650 , ati 3850 i ati 3870 i wtedy jednym kablem hdmi mozna podłączyc do ampa i wtedy bedzie i audio i video
chyba jednak ten zotac ma grafe audio ;/ Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Karty dzwiekowe maja jedynie karty ati hd 3650 , ati 3850 i ati 3870 i wtedy jednym kablem hdmi mozna podłączyc do ampa i wtedy bedzie i audio i video[/quote]

Posiadam ATI Radeon HD3870 i ONKYO TX-SR605 I jestem bardzo zainteresowany połączeniem ich kablem HDMI aby otzymać jednocześnie przesył obrazu i dźwięku. Czy mógłbyś opisać to dokładniej. Dotychczas myślałem, że jest to niemożliwe.

pozdrawiam
Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='lipa_ml' post='89002' date='02.03.2008, 20:32 ']z gf 8800gt idzie tylko obraz przez hdmi , gf nie maja karty dzwiekowej na pokładzie wiec nalezy podłączyc spdif z karty dzwiekowej do ampa . Karty dzwiekowe maja jedynie karty ati hd 3650 , ati 3850 i ati 3870 i wtedy jednym kablem hdmi mozna podłączyc do ampa i wtedy bedzie i audio i video
chyba jednak ten zotac ma grafe audio ;/[/quote]


Hmm, nie jest to co prawda moja dziedzina, ale chyba nie można powiedzieć że niektóre karty graficzne z HDMI, mają wbudowane karty dźwiękowe. Nie nazwałbym tego kartą dźwiękową, a raczej stosunkowo prostą opcją przekierowania dodatkowego strumienia cyfrowego audio do gniazda HDMI, czyli gniazdem spdif, tyle że "wbitym" w piny złącza HDMI. I nie jest to zależne od chipsetu karty graficznej, a od prostego faktu pełnej lub niepełnej implementacji gniazda HDMI. Przykładowo Asus z84jp z Geforcem 7600 przekierowywał bez problemu dźwięk do gniazda HDMI.

Ja i tak uważam że jak już łączymy się z amplitunerem, to nie ma to jak podłączenie dodatkowym kablem cyfrowym i to najlepiej z karty muzycznej posiadającej Dolby Digital Live albo DTS Connect, a najlepiej jedno i drugie :lol:. Przynajmniej nie ograniczamy się jedynie do surowej ścieżki dźwiękowej wielokanałowej zapisanej w filmie, a możemy wykorzystać dodatkowo cały potencjał procesora DSP karty dźwiękowej, na przykład do wirtualnej korekcji położenia głośników już na poziomie cyfrowo przesyłanej ścieżki wielokanałowej.


EDIT
Co bardziej wnikliwi pewnie zauważą, że "piję" w tym momencie do mojego posta w dziale ogłoszeniowym :blink:.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='89036' date='02.03.2008, 23:09 '][...][/quote]

No ok ale czy nie da sie jakoś wtłoczyć dźwięku i wideo w jedną wtyczke HDMI? albo inaczej, w posiadanym amplitunerze mam pelno wejsc i moge np. miksowac obraz s-video czy coaxial razem z dziwekiem optycznym itp itd, kombinacji jest sporo ale np. przy wejsciu HDMI nie moge juz dolaczyc osobnego dziweku na przyklad po optyce... :)
chodzi o amplituner pioneer VSX-l60 i potrzbuje dokladnie mieć z kompa wizje i dźwięk po HDMI a jak wiadomo z grafiki wychodzi wizja a z dźwiękowki audio i jak to wtłoczyć w jeden kabel HDMI tudziez wykombinowac mix tych strumieni w amplitunerze??

karty graficzne to nvidie 8800GTX i 8800GT i ie doczytalem o sterowniku HD-audio tak jak to ma Radeon 3870 (w tej karcie idzie na wyjsciu DVI i dźwięk i obraz)

pozdr
wulki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
mam laptopa dell 1330 podłączony do lcd LG 32cale przez kabel HDMI obraz super dzwięk tylko 2,0 zintegrowana karta daje tylko taką opcję jedynie
częstotliwość próbkowania można zmieniać a tak miało być fajnie liczyłem na 5.1 chciałem podłączyć przez ampa do lcd
a więc wychodzi dzwięk przez hdmi tylko stereo pokombinuje jeszcze jest karta 5.1 którą można podłączyć przez
Express Card ale to dodatkowy kabel do ampa nie mam możliwości bo być może po bezpośrednim podłączeniu do wzmacniacza pojawią się dodatkowe opcje
po prostu jestem przed zakupem KD Edytowane przez pawlostech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

podpinam się pod temat.....


posiadam kartę muzyczną w kompie Audygy SoundBlaster Audigy SB1394,i mam to podpięte do ampli pionka 515 takim kablem:

[url="http://www.allegro.pl/item358098946_kabel_maly_jack_2xrca_5m_golddigi_podl_pc_wie.html"]http://www.allegro.pl/item358098946_kabel_...odl_pc_wie.html[/url]

tylko nie mogę uzyskać na nim z filmów Hd dzwięku DD...


czy jak bym kupił....

[url="http://www.allegro.pl/item356241835_kabel_cyfrowy_spdif_coaxial_prolink_3_m.html"]http://www.allegro.pl/item356241835_kabel_...rolink_3_m.html[/url]

i tym podłaczył to by to lepiej grało...


może ktoś mnie zrozumie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki co kompy nie obsługują poprzez HDMI dźwięku HD , a jak widać i z normalnym 5.1 są kłopoty .
HDMI z kompa do TV , zaś SPDIF do amplitunera - prosto i skutecznie (5.1 CORE)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
a jeszcze jedno...
wymiana na jakąś nowszą kartę muzyczną poprawi znacznie-słyszalnie jakość dzwięku ? Edytowane przez bagieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bagieta' post='100721' date='09.05.2008, 12:01 ']witam..

podpinam się pod temat.....


posiadam kartę muzyczną w kompie Audygy SoundBlaster Audigy SB1394,i mam to podpięte do ampli pionka 515 takim kablem:

[url="http://www.allegro.pl/item358098946_kabel_maly_jack_2xrca_5m_golddigi_podl_pc_wie.html"]http://www.allegro.pl/item358098946_kabel_...odl_pc_wie.html[/url]

tylko nie mogę uzyskać na nim z filmów Hd dzwięku DD...


czy jak bym kupił....

[url="http://www.allegro.pl/item356241835_kabel_cyfrowy_spdif_coaxial_prolink_3_m.html"]http://www.allegro.pl/item356241835_kabel_...rolink_3_m.html[/url]

i tym podłaczył to by to lepiej grało...


może ktoś mnie zrozumie... :dobani:[/quote]

Jak podpinasz wyjście analogowe głośników przednich na karcie dźwiękowej do amlitunera to masz dźwięk analogowy na głośnikach przednich czyli samo stereo - to chyba logiczne :lol: Żeby miec dzwięk DolbyDigital dekodowany w aplitunerze musisz doprowadzic do aplitunera sygnał cyfrowy s-pdif. Jeśli twoja karta dźwiekowa ma oddzielne wyjście s-pdif lub gniazdo pracujące w różnych trybach zależnie od ustawienia w sterownikach to podłączasz do niego ten twój kabel, a w aplitunerze podłączasz jedeną z dwóch końcówek kabla (musisz sprawdzi metodą prób i błędów która końcówka daje dźwięk) do gniazda coaxial, ustawiasz w amplitunerze źródło dźwięku coaxial i jak słyszysz dźwięk w filmie, a amplituner pokazuje że sygnał stereo a nie DD to masz źle skonfigurowany soft w kompie (dekoduje dźwięk przed przesłaniem go do złącza cyfrowego zamiast przesła niezdekodowany sygnał DD - powinienieś miec ustawione SPDIF Passthrough ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bagieta' post='100728' date='09.05.2008, 12:37 ']a jeszcze jedno...
wymiana na jakąś nowszą kartę muzyczną poprawi znacznie-słyszalnie jakość dzwięku ?[/quote]

Jak przesyłasz sygnał cyfrowy np. DD do aplitunera to komputer, a w tym i karta dźwiękowa nie ma żadnego znaczenia dla jakości dźwięku. Jakośc dźwięku jest w 99% zależna od amplitunera i jego przetworników cyfrowo-analogowych, głośników i kabli połączeniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki działa już ok...

w filmach HD pojawia się na wyświetlaczu ampli w końcu napis DTS...


thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pewna prosbe mam karte graficzna ATI Radeon HD3870 z tego co wiem to moge podlaczyc pod nia TV ale nie mam zielonego pojecia jak bylbym bardzo wdzieczy jak ktos by mi to wytlamaczyl z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacgej' post='116763' date='05.09.2008, 16:43 ']Witam mam pewna prosbe mam karte graficzna ATI Radeon HD3870 z tego co wiem to moge podlaczyc pod nia TV ale nie mam zielonego pojecia jak bylbym bardzo wdzieczy jak ktos by mi to wytlamaczyl z gory dziekuje[/quote]


Po prostu podłącz kabel HDMI do przelotki DVI (dostałeś taka przelotkę w komplecie) a drugi koniec do TV. Oczywiście biorę pod uwagę iż posiadasz TV minimum HD Ready. W panelu sterowania przestaw wyjście sygnału audio z głośników na HDMI. Miłego oglądania. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpinam się pod temat podłączenia kompa pod onkyo rz810

Zmieniłem dzwiękówkę na SB AE-5 w karcie mam wyjście optyczne i po podłączeniu do ampli dzwięk jest kiepski.

Zastanawiam się czy to wina ustawień w sterowniku których nie ma zresztą za dużo czy może ustawienia w onkyo.

Miał ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie współczesne karty graficzne maja wyjście dźwięku po HDMI.

Kablem HDMI powinieneś podpiąć komputer do Onkyo, a nie optykiem. Masz wtedy jednym kablem obraz i dźwięk.

 

PS. Odkopałeś temat sprzed 10 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...