Skocz do zawartości
viewer

Subwoofer brzmi jakby stał 2 razy dalej niż faktycznie

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem sub (51 DV aktiv firmy Quadral) pod Onkyo TX-SR605.
Sub stoi 180 cm od punktu odsłuchowego. Jak umieściłem w tym punkcie mikrofon dołączony do ampa i uruchomiłem automatyczne rozpoznawanie konfiguracji, to amp wykrył sub w odległości 300 cm. Zmieniłem to ręcznie na 180 cm, ale teraz sub wyraźnie się spóźnia. Co może być przyczyną? Przywrócić ustawienie 300 cm w ampie czy coś kombinować z subem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='viewer' post='86104' date='15.02.2008, 21:57 ']Podłączyłem sub (51 DV aktiv firmy Quadral) pod Onkyo TX-SR605.
Sub stoi 180 cm od punktu odsłuchowego. Jak umieściłem w tym punkcie mikrofon dołączony do ampa i uruchomiłem automatyczne rozpoznawanie konfiguracji, to amp wykrył sub w odległości 300 cm. Zmieniłem to ręcznie na 180 cm, ale teraz sub wyraźnie się spóźnia. Co może być przyczyną? Przywrócić ustawienie 300 cm w ampie czy coś kombinować z subem?[/quote]
system Auddysey mierzy akustyczną odległość od suba, a nie fizyczną...więcej "...Audyssey measures the acoustic distance of the subwoofer, not its physical distance. This reading can be affected by several factors. For instance, the crossover control on the subwoofer can induce delay that will alter acoustic distance. Placement of the sub or placement of the mic near a wall can alter the acoustic distance. The primary factor, however, is subwoofer phase. The subwoofer distance setting essentially acts like a variable phase control, and Audyssey uses this to ensure that the subwoofer is in phase with the other speakers (i.e. sound from the sub arrives at the listening position at the same time as sound from the speakers). It is not recommended to change this setting, however, you might re-run Audyssey after correcting some of the aforementioned factors to see if it comes up closer to physical distance..."

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martin_ezz' post='86158' date='16.02.2008, 09:56 ']system Auddysey mierzy akustyczną odległość od suba, a nie fizyczną...więcej "...Audyssey measures the acoustic distance of the subwoofer, not its physical distance. This reading can be affected by several factors. For instance, the crossover control on the subwoofer can induce delay that will alter acoustic distance. Placement of the sub or placement of the mic near a wall can alter the acoustic distance. The primary factor, however, is subwoofer phase. The subwoofer distance setting essentially acts like a variable phase control, and Audyssey uses this to ensure that the subwoofer is in phase with the other speakers (i.e. sound from the sub arrives at the listening position at the same time as sound from the speakers). It is not recommended to change this setting, however, you might re-run Audyssey after correcting some of the aforementioned factors to see if it comes up closer to physical distance..."

pozdro[/quote]

Dzięki, tak podejrzewałem. Próbowałem nawet zmnieniać fazę, ale nie ma płynnej regulacji - tylko 0 albo 180 stopni, więc nie pomogło. Wracam zatem do tego co zaproponowało Audyssey i mam nadzieję że będzie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='viewer' post='86159' date='16.02.2008, 10:05 ']Dzięki, tak podejrzewałem. Próbowałem nawet zmnieniać fazę, ale nie ma płynnej regulacji - tylko 0 albo 180 stopni, więc nie pomogło. Wracam zatem do tego co zaproponowało Audyssey i mam nadzieję że będzie grało.[/quote]
nie ma za co...na stronce => [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=935808"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=935808[/url] jest dużo informacji o ustawieniach ampli Onkyo

pozdro Edytowane przez martin_ezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...