Skocz do zawartości
grzybekm

Zmiana AV RX-V596 na TX-SR605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem zmienić amplituner kina domowego i wybór padł na Onkyo 605.
Po zakupie zastanawiam się czy zmiana miała sens ?
Zestaw składa się z głośników 5.1 i raczej nie będę ich zmieniał - Tannoy mx3.
Jako playera używam PS3 podłączonego do projektora przez HDMI, a dźwięk z "Sonego" do amplitunera przez "koaksjal".
Zmiana AV miała na celu skorzystania z nowych formatów dźwięku np. PCM 96 Khz/24 bit.
Jak się okazało to prawdopodobnie przez "koaksjal" przesyłanie dźwięku jest max. 48 Khz przynajmniej tak mi pokazuje na Onkyo.
(czy wyższe próbkowanie prześle tylko przez HDMI ?)
Z powyższego wynika, że prawdopodobnie będę musiał dokupić kabli HDMI co najmniej 10m.
A i odnośnie ustawienia subwofera przy jakiej częstotliwości mam "obcinać" zakres 40Hz-140Hz Yamaha YST-SW205.

Pozdrowienia
Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='grzybekm' post='84204' date='07.02.2008, 12:17 ']Witam

Postanowiłem zmienić amplituner kina domowego i wybór padł na Onkyo 605.
Po zakupie zastanawiam się czy zmiana miała sens ?
Zestaw składa się z głośników 5.1 i raczej nie będę ich zmieniał - Tannoy mx3.
Jako playera używam PS3 podłączonego do projektora przez HDMI, a dźwięk z "Sonego" do amplitunera przez "koaksjal".
Zmiana AV miała na celu skorzystania z nowych formatów dźwięku np. PCM 96 Khz/24 bit.
Jak się okazało to prawdopodobnie przez "koaksjal" przesyłanie dźwięku jest max. 48 Khz przynajmniej tak mi pokazuje na Onkyo.
(czy wyższe próbkowanie prześle tylko przez HDMI ?)
Z powyższego wynika, że prawdopodobnie będę musiał dokupić kabli HDMI co najmniej 10m.
A i odnośnie ustawienia subwofera przy jakiej częstotliwości mam "obcinać" zakres 40Hz-140Hz Yamaha YST-SW205.

Pozdrowienia
Michał[/quote]
moim zdaniem wymiana nie ma sensu chyba ze pogonił bys swojego ampa za bardzo dobre pieniądze , 605 to fajny wybór bo ma obsługe wszystkich nowych formatów dźwieku ale jesli nie masz blueraya czy hddvd playera to chyba nie ma to sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiuscie, ze PS3 tylko przez HDMI. To bylo na forum, poszukaj watku o PS3.
W subie obcinam czestotliwosc w dol na maxa, interesuja mnie tylko najnizsze czestotliwosci z maks. mozliwa jakoscia, inaczej sub zaczyna "buczec". Ale to zalezy tez od innych glosnikow i osobistych preferencji.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spieszę donieść wszystkim , że mamy już ( w Japonii jak na razie ) następcę TX-SR605. Więcej szczegółów oraz tego co daje nam nowy model TX-SA606 tutaj >>> [url="http://whathifi.co.uk/home-cinema/archive/2008/03/26/japan-news-onkyo-makes-an-official-announcement-of-new-receiver.aspx"]http://whathifi.co.uk/home-cinema/archive/...w-receiver.aspx[/url]

"Onkyo Japan has officially announced the launch of the TX-SA606 receiver, the replacement for the 2007 Award-winning TX-SR605.

The details extensively leaked across various websites are confirmed as being correct, in that the new model adds some features to the old one's specification.

And at least one online retailer is already taking pre-orders for the unit at £400 - the same price as the TX-SR605.

Notable on the Japanese website is the announcement that the new model's HDMI CEC system is now compatible with Panasonic's Viera Link, Toshiba's Regza Link and Sharp's Aquos Link, allowing the receiver to give one-button control of suitable TVs from those brands.

In addition, the TX-SA606 has:

* 4 HDMI inputs
* Audyssey Dynamics EQ
* 10W more power all round
* New remote
* An extra component video input
* It seems that the unit also has a video scaler, capable of 720p/1080i output.

Audyssey Dynamics EQ works in conjunction with the Audyssey 2EQ system to adjust the balance of the sound to compensate for changing volume levels, giving a more consistent sound when listening at low volumes. "

Źródło: www.whathifi.co.uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='grzybekm' post='84204' date='07.02.2008, 12:17 ']Postanowiłem zmienić amplituner kina domowego i wybór padł na Onkyo 605.
Po zakupie zastanawiam się czy zmiana miała sens ?[/quote]
Na przyszłość polecam takie zastanowienie przed zakupem :(
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...