Skocz do zawartości
bogge

Prośba o pomoc - krew dla dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


EDIT:

Niestety, biję się w pierś i przepraszam wszystkich, którzy mogli z odruchu serca tak jak ja puścić to dalej. Nie sądziłem, że łańcuszki krążą nadal. Edytowane przez bogge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bogge' post='83152' date='02.02.2008, 18:48 ']Witajcie,


Dziś dostałem od kolegi mail, który z kolei otrzymał informację od swojej koleżanki następującej treści:

[b]Poszukiwana jest krew grupy ARh- dla umierającego dziecka nr. tel. [color="#FF0000"][wymoderowano][/color] Jeśli ktoś z Was ma taką grupę i chce pomóc to zadzwońcie pod podany wyżej numer[/b]

Na Forum jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi, może ktoś akurat będzie mieć taka grupę krwi i pomoże? To w końcu dziecko i może to spotkać każdego z nas.

Pozdrawiam.[/quote]


W sumie to należy Ci się za coś takiego podwójne ostrzeżenie. Nie dostaniesz go tylko dlatego bo zakładam że nie działasz ze złej woli a ze zwykłej niewiedzy i naiwności. Inaczej nie można nazwać tego jak ktoś usiłuje zaspamować grupę powszechnie znanym "łancuszkiem", którym albo ktoś chciał sobie doładować taktaka, albo zrobić komuś innemu głupi żart zapychając mu linię. Najdziwniejsze jest to że nadal po 5 latach ktoś daje się jeszcze wpuszczać w kanał, a w google odpowiedź można znaleźć dokładnie w 3 sekundy.


Tutaj dokładna historia "apelu" począwszy od 2002 roku:

[url="http://atrapa.net/chains/krew.htm"]http://atrapa.net/chains/krew.htm[/url]

[b]Bardzo więc gorąco wszystkich proszę [color="#FF0000"]nie rozsyłajcie tego[/color] jakże przykrego w wymowie "łańcuszka szczęścia" i powstrzymajcie się od spamowania nim for, grup dyskusyjnych i wszelkich swoich znajomych drogą mailową, smsową czy też jakąkolwiek inną.[/b]

Nie kasuję tego wątku żeby został on jako ostrzeżenie dla naiwnych. Proszę też innych moderatorów aby tego nie robili, musimy jak widać znowu edukować internautów, bo ten "numer" z apelem wraca jak bumerang co jakiś czas. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...