Skocz do zawartości
B737 Captain

Rozciąganie obrazu SD w Toshibie serii Z i ZX/ZF

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem dziś w sklepie Toshiby 47Z3030D oraz 46XF350.
Na obu TV zauważyłem, że podczas wyświetlania obrazu 4:3 (SD), obraz automatycznie był skalowany w taki sposób aby wypełniał cały ekran, ale proporcje zostały zachowane, co jest bardzo fajne. Nie podobało mi się to, że w takim przypadku obraz po bokach ekranu był rozciągany w kierunku krawędzi bocznych.
Czy to jest standardowe zachowanie TV Toshiby podczas wyświetlania obrazu SD 4:3?
W Sony serii W i Philipsie 47PFL9632 nie zauważyłem czego takiego, chociaż w Sharpie X20 i XL2, było to trochę zauważalne, ale nie tak bardzo jak w Toshibie.
Nie zrozumcie mnie źle. Uważam, że Toshiby to świetne TV, ale to rozciąganie mi się nie podobało.
To rozciąganie było najbardziej widoczne kiedy po ekranie leciały napisy w poprzek jak np. na TVN24 lub przy dużym obiekcie przechodzącym w poprzek ekranu.
Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standardowo Toshiba posiada następujące formaty wyświetlania obrazu:
Super Live 1- powiększa obraz 4:3 (może pojawić się niewielkie zniekształcenie)
Super Live 2- powiększa obraz 4:3 z lekkimi pasami bocznymi, zachowuje lepsze proporcje
Kino 1- do filmów, powiększa obraz zmniejszając pasy
Kino 2- do filmów, z pasami ze wszystkich stron
Szeroki Kąt - do filmów DVD w formacie panoramicznym.
4:3 - rzeczywisty program 4:3
Dokładne skalowanie - do HD
Jest jeszcze 14:9 i PC.
To co widziałes pewnie było ustawione na super live1- i tu masz rację, jednak jak ustawisz na super live2 jest naprawdę b. dobrze, nie ma się czym pezjmować.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B737 Captain' post='80190' date='18.01.2008, 18:09 ']Oglądałem dziś w sklepie Toshiby 47Z3030D oraz 46XF350.
Na obu TV zauważyłem, że podczas wyświetlania obrazu 4:3 (SD), obraz automatycznie był skalowany w taki sposób aby wypełniał cały ekran, ale proporcje zostały zachowane, co jest bardzo fajne. Nie podobało mi się to, że w takim przypadku obraz po bokach ekranu był rozciągany w kierunku krawędzi bocznych.
Czy to jest standardowe zachowanie TV Toshiby podczas wyświetlania obrazu SD 4:3?
W Sony serii W i Philipsie 47PFL9632 nie zauważyłem czego takiego, chociaż w Sharpie X20 i XL2, było to trochę zauważalne, ale nie tak bardzo jak w Toshibie.
Nie zrozumcie mnie źle. Uważam, że Toshiby to świetne TV, ale to rozciąganie mi się nie podobało.
To rozciąganie było najbardziej widoczne kiedy po ekranie leciały napisy w poprzek jak np. na TVN24 lub przy dużym obiekcie przechodzącym w poprzek ekranu.
Co o tym sądzicie?[/quote]
Mnie najbardziej odpowiada właśnie to, co chyba Ty widziałeś - czyli tryb Super Live 1, gdyż wtedy 20% boków jest trochę rozciąganych, ale za to nie tracę nic w pionie.
Super Live 2 rozciąga bardziej proporcjonalnie, ale obcina trochę górę i dół obrazu.
Na początku tryby te wydają się trochę dziwne, ale po paru dniach spokojnie się przyzwyczaisz.
Choć może warto aby Toshiba zmodernizowała firmware i dodała jakiś tryb np. "ZOOM" jeszcze lepiej przeskalowujący obraz SD - choć tu dużo zależy od nadawanego obrazu - lepiej jest z obrazami 16x9, gorzej z 14x9 lub 4x3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zadanie jest takie samo jak przedmówcy to rewelacyjny tryb i po krótkim przyzwyczajeniu się do jego "soczewkowatego" efektu uważam że to najlepsze rozwiązanie zeby np modelki na FTV byly caly czas takie same , a nie przybraly na wadze co najmniej 20kg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm, mi najbardziej do oglądania kablówki SD pasuje "szeroki kąt". Rozciągnięte boki w super live1 mnie denerwowały, zwłaszcza na tvn24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, może głupie ale proszę o pomoc. Jak wygląda na zf obraz na tvn, który na tv 4:3 jest wyświetlany 16:9, czyli z czarnymi pasami góra dół. Czy możn go puścić na cały ekran bez zniekształcenia? Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...