Skocz do zawartości
ka_d

42LCD - Full HD czy HD Ready czy już warto przpłacić

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica między full hd i hd ready przy telewizorze 42 cale w zależności od firmy ,to od dobrych kilku setek do ponad tysiąca zł.

Czy aktualnie ,gdy programów w jakości hd (zakupiłem N TV) jest jeszcze jak na lekarstwo i jakość sygnału nie jest porywająca warto już kupić telewizor z full hd. Jeśli tak to dlaczego.

Planuję zakup na dniach proszę o opinię.

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy takim rozmiarze TV z odległości już 2m różnica może być niezauważalna.
Podstawowe pytanie brzmi: do czego chcesz używać tego TV?
Bo jeśli chcesz często podłączać go do PC lub do konsoli obsługującej 1080p, to wtedy Full HD ma swoje uzasadnienie, gdyż w rozdzielczości 1920x1080 wszystko wygląda znacznie ładniej niż w 1366x768.
Jeśli z kolei będziesz używał TV tylko do oglądania standardowego TV, lub filmów na DVD, a może w przyszłości jakieś Blue-ray, to różnica z większej odległości jak 2m będzie niezauważalna.
Niektórzy nawet twierdzą, że Full HD opłaca się kupować przy rozmiarach 50" i wyżej, gdyż nie widać różnicy przy oglądaniu filmów ze przykładowej odległości 3 m. Wszystko zależy od subiektywnej oceny.
Proponuję wejść do jakiegoś większego sklepu i poprosić sprzedawcę o postawienie obok siebie dwóch TV 42", jeden HD Ready, drugi Full HD i pościć na obu ten sam materiał najpierw jakieś SD np. kablówkę, DVD, a potem coś HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem i rzeczywiści jeśli chodzi o tv i filmy to różnicy dużej nie było. Przy full hd tv np: program 1 i 2 lub polsat wyglądały chyba nawet gorzej niż przy hd ready , to chyba kwestia rozdzielczości sygnału nadawanego i rozdzielczości odbiornika? Jeśli chodzi o tv w hd to różnice z dalszej odległości były rzeczywiście niezauważalne. Jestem ciekaw jak z np filmem divix na full hd i hd ready , divixy są zazwyczaj w 800x600 może to być za mała rozdzielczość jak na full hd. A pod hd ready może być do oglądnięcia. Co ty na to.

Telewizor głównie do telewizji N, i dvd ale na razie nie blue ray.

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Divx'y będą wyglądały jeszcze gorzej na Full HD, gdyż obraz będzie jeszcze bardziej rozciągnięty na ekranie, przez co wszelkie niedoskonałości (z powodu wysokiej kompresji obrazu w divx)) typu makro-bloki będą jeszcze bardziej widoczne. To samo jest z SD czyli np. TVP1, na Full HD będzie jeszcze bardziej niedoskonałe. Ale nie wszystko jest takie proste jakby sie wydawało.
Bardzo wiele zależy od jakości sygnału. TVP1 z analogowej kablówki np. UPC będzie zdecydowanie gorzej wyglądać, niż TVP z platformy cyfrowej, chociaż obraz jest tej samej rozdzielczości SD. Duże znaczenie ma także elektronika zastosowana w danym modelu TV, która wspomaga przetwarzanie sygnału SD. Każdy większy producent wprowadza własne sposoby na poprawianie tego obrazu. Sony ma swoje Bravia Engine, Philips ma swoje Pixel Plus itd. Dodatkowo jakość zastosowanych polepszaczy obrazu może się nawet różnic pomiędzy modelami (Pixel Plus 2, Pixel Plus 3, Perfect Pixel u Philipsa, czy Bravia Engine EX, Bravia Engine Pro u Sony). To tylko przykłady.
Suma summarum wszystko sprowadza się potem do konkretnych modeli telewizorów. Większość markowych TV odtwarza sygnał HD bardzo dobrze i różnice są widoczne tylko przez specjalistów, schody zaczynają się przy odtwarzaniu sygnału SD, czyli standardowej rozdzielczości.
Nie śpiesz sie z kupnem TV. To musi być przemyślana decyzja, poparta wiedzą i wieloma obserwacjami. Nie daj sie z kolei zwariować, bo wniosek, że tylko TV z najwyższej półki za duże pieniądze grają pięknie, też nie będzie właściwy.
Jak zwykle wszystko rozbija sie o kasę i rozsądne ich wydanie. Pamiętaj. Nie ma idealnych TV, każdy posiada jakieś wady i zalety. Chodzi o to, aby wybrać taki TV, który będzie posiadał zalety na których nam zależy i wady, które nie będą nam przeszkadzały.
Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedzi. Decyzja trudna ,ale biorąc pod uwagę ilość prograrmów w hd to chyba odpuszczę sobie jak na razie full hd, konsoli nie mam , do kompa też nie będę tego podłączał o blu reyu mogę pomarzyć. Za 3 lata będzie taniej. Tv oglądane z około 4 metrów.

Pozdrawiam,
Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podbiję trochę temat, bo mam ten sam dylemat ostatnio choć przy innej przekątnej.

Waham się między JVC 37P80 a Toshibą 37Z3030 lub 40XF350 - wiem że nie są to dokładne odpowiedniki cenowe ale nie o cenę się tu rozchodzi.
Szukam tv do nki, PS3, filmów na DVD, DivX i pewnie niedługo BD, skoro PS3 robi za odtwarzacz.

nka czy też inna platforma cyfrowa to głównie SD, bo w HD programów prawie nie ma, przynajmniej nadających się do oglądania.
PS3 to gry w 99% w 720p, jednak już filmy BD są nagrywane w 1080p.

Lepiej więc kupić Toshibe FullHD w sumie pod kątem filmów BD, bo w końcu tv ma być na kilka lat, ale wtedy każdy inny sygnał (gry) jest upscalowany (nie traci wtedy na jakości??), czy JVC 37P80 gdzie gry z PS3 czy kanały HD są w rozdzielczości natywnej, ale jak wtedy wygląda w praktyce oglądanie filmów BD??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłały się dwa identyczne posty.
Nie wiem jednak jak go skasować, więc może mod to zrobi.
Sorki ;)

Edytowane przez Carty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...